MENÜ

Boğulmalar

Boğulmalar ile ilgili tüm haberleri, son dakika Boğulmalar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Boğulmalar haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 129 Boğulmalar haberi bulunmuştur.

Boğulmalar Haberleri

Yaz Boğulmalarına Dikkat

Yaz Boğulmalarına Dikkat!

Türkiye’de yılda ortalama 700 kişi boğularak hayatını kaybediyor. Sadece yüzme bilmeyenler değil, yüzmeyi iyi bilenler de boğulma tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor. Acil Tıp Uzmanı Prof. Dr. Özlem Güneysel, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

12.07.2019İyi Yaşam
İstanbulun 81 plajı da denize girmek için uygun

'İstanbul'un 81 plajı da denize girmek için uygun'

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Halk Sağlığı Müdürlüğü ekiplerince İstanbul'un yüzme alanlarında yapılan deniz suyu analizleri sonucu, kentin 81 plajında da vatandaşların gönül rahatlığıyla denize girebileceği belirlendi. Çevre Sağlığı Şube Müdürü Hüseyin Özyurt, "Bu yıl itibarıyla da 81 adet yüzme alanı hizmete açıldı. Bu yüzme alanlarının hiçbirinde uygunsuz bir durum şu an için gözükmüyor. Halkımız bu plajları rahatlıkla kullanabilir. Mikrobiyolojik bir kirlilik yok" dedi.

4.07.2019Gündem
Sağlık Bakanlığı dersi: Ailelere evde çocuk güvenliği

Sağlık Bakanlığı dersi: Ailelere evde çocuk güvenliği

Bir yılda evde yaralanmalara bağlı hayatını kaybeden çocuk sayısı, hastalıklara bağlı yaşamını yitiren çocuk sayısını geçti. Bu nedenle “Çocuk Güvenliğinin Sağlanması Programı” başlatan Sağlık Bakanlığı, konuyla ilgili ailelere eğitime başladı.

22.05.2019Gündem
34 günde 29 çocuk boğuldu... Ölüme değil oyuna atlasınlar

34 günde 29 çocuk boğuldu... Ölüme değil oyuna atlasınlar

Yaz sıcağı giderek bunaltıcı hal alırken, ajanslara peş peşe boğulma haberleri düşmeye başladı. Denizlerde, göllerde, barajlarda, su kanallarında ve süs havuzlarında... Türkiye’de bir ayda 29’u çocuk 50 kişi serinlemek için girdikleri sularda boğuldu. Sadece göletlerde hayatını kaybeden çocuk sayısı 10. İstatistiklere göre deniz olmayan kentlerde boğulma vakaları daha fazla. Bir süredir belediyeler ya da Gençlik ve Spor müdürlükleri kurslar ve portatif havuzlarla çocukları kanallardan, barajlardan uzak tutmaya çalışıyor. Uzmanlar ise “Lokal çalışma yetmez Türkiye genelinde eğitim kampanyası gerek” çağrısı yapıyor.

14.07.2018Gündem
Çocuklarda sık görülen ev kazaları ve alınacak önlemler

Çocuklarda sık görülen ev kazaları ve alınacak önlemler

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Akın Üğdül cevapladı; Çocuklarda sık görülen ev kazaları ve alınacak önlemler

Boomer için bir damla kan yeterli

Boomer için bir damla kan yeterli

Adı Boomer, 2 yaşında. Belçika Malinois cinsi, Ankara İtfaiyesi’nde görev yapıyor. İşi, ceset bulmak. Üzerinden yıllar geçse bile birkaç damla kanın izini sürebiliyor. Bu yeteneği onu itfaiyede birlikte görev yaptığı, iz sürerek canlı bulan 7 arkadaşından ayırıyor.

16.10.2017Gündem
Sulama kanallarında güneş enerjisi dönemi

Sulama kanallarında güneş enerjisi dönemi

Şanlıurfa'da, GAPTAEM tarafından geliştirilen proje kapsamında sulama kanalının üstü güneş enerjisinden elektrik üretmek amacıyla panellerle kaplandı.

29.09.2017Ekonomi
Sulama kanallarında güneş enerjisi dönemi başlıyor

Sulama kanallarında güneş enerjisi dönemi başlıyor

Şanlıurfa'da, sulama kanalları üzerine güneş enerji panellerin yerleştirilmesi tamamlandı.

29.09.2017Teknoloji
Her evde bir ilk yardımcı olmalı

'Her evde bir ilk yardımcı olmalı'

Kızılay, 9 Eylül Dünya İlk Yardım Günü dolayısıyla bu yılın ana teması olan “Ev kazalarına” dikkat çekecek. Kızılay, ev içinde meydana gelen kazalarda her yıl 3 milyondan fazla insanın yaralandığını hatırlatarak, “Her evde bir ilk yardımcı olmalı” uyarısında bulunacak.

8.09.2017Ekonomi
CHPli Ağbaba, boğulma olayları için Meclis Araştırması istedi

CHP'li Ağbaba, boğulma olayları için Meclis Araştırması istedi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, artan boğulma olaylarıyla ilgili Meclis'te araştırma komisyonu kurulmasını istedi. Ağbaba, "Basına yansıyan haberlerden hareketle Haziran ayının ilk 9 gününde 10 kişi boğularak, hayatını kaybetti. Türkiye, önlenebilir ölümlerin en sık yaşandığı ülkelerden biri" dedi.

11.06.2017Gündem
Tedavisi mümkün değil deniyordu... Türk profesör başardı

'Tedavisi mümkün değil' deniyordu... Türk profesör başardı

Şah damarı kanseri olan ve tedavisi mümkün değil denilen Mustafa Kemal Özyakan geliştirilen özel bir teknikle tümörden kurtuldu. Türk profesör Yusuf Kalkonun geliştirdiği teknik şah damarı tümörü hastaları için umut oldu.

4.05.2017Gündem
Mardinden çok kötü haber: 2si kardeş 3 çoçuk boğuldu

Mardin'den çok kötü haber: 2'si kardeş 3 çoçuk boğuldu

Mardin'in merkez Artuklu ilçesinde atık su kanalına giren 2'si kardeş 3 çocuk boğuldu.

8.08.2016Gündem
Şanlıurfada 5 kişi serinlemek isterken boğuldu

Şanlıurfa'da 5 kişi serinlemek isterken boğuldu

ŞANLIURFA ile Harran ve Birecik ilçelerinde sıcak havada serinlemek için suya giren 5 kişi boğularak öldü.

24.06.2016Gündem
Trafikte yol verilmeyen 112 çalışanları

Trafikte yol verilmeyen 112 çalışanları

Gülben Ergen bu hafta 112 Komuta Kontrol Merkezi’ni ziyaret ederek İstanbul trafiğinde hayat kurtarmaya çalışan sağlık personelinin sorunlarını dinledi.

31.05.2016Magazin
10 ölümlü römorkör kazası ’hesap hatası’ ölümler ise boğulma

10 ölümlü römorkör kazası ’hesap hatası’ ölümler ise boğulma

İZMİR’deki Alaybey Askeri Tersanesi’nde, ’TCG Değirmendere’ adlı askeri römorkörün alabora olup 8’i asker 10 personelin şehit olmasında kusuru bulunan askerlerin yargılandığı mahkeme, bilirkişi heyeti görevlendirdi. Heyet, araştırmalarından sonra, kazanın bakım havuzundaki ’teknik hesap hatası’ndan kaynaklandığını, ölümlerin ise römorkör içerisindeki eşyanın kapıları kapatmasından dolayı boğulmalardan kaynaklandığını tespit etti. Ancak römorkör içerisindeki eşyanın bakım sırasında sabitlenmemesi, yeni bir cezai tartışmayı gündeme getirdi.

29.09.2015Gündem
Yüzmeyi de trafiği de bilmiyoruz

Yüzmeyi de trafiği de bilmiyoruz!

Bayramda tatilinde trafik kazalarında ve serinlemek için denizlere ve göllere giren kişilerin boğulması sonucu 100'den fazla kişi hayatını kaybetti. Bayram boyunca trafik kazalarında 71 kişi hayatını kaybederken Türkiye genelinde 39 kişi de boğularak can verdi. Felaket bilanço 'biz trafiği de yüzmeyi de bilmiyoruz' dedirtti.

20.07.2015Gündem
Sahillerde deniz zabıtası dönemi

Sahillerde deniz zabıtası dönemi

Toplum sağlığı ve huzurunda önemli göreve sahip olan zabıta ekipleri, artık denizlere el attı. Türkiye’de ilk defa denizlerde de denetime başlayan zabıtayı gören vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemedi.

24.06.2015Gündem
Son 10 yılda bir ilçe nüfusu boğuldu, yüzme dersi zorunlu olmalı

'Son 10 yılda bir ilçe nüfusu boğuldu, yüzme dersi zorunlu olmalı'

Akdeniz Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi Doç. Dr. Adnan Turgut "Yılda 750 ila bin kişi boğuluyor. Bu da 10 yılda 7 bin 500 ila 10 bin kişinin boğulduğunu gösteriyor. Yani 10 yılda bir ilçe nüfusunu bu nedenle kaybettik" dedi. Üniversitede yüzmenin zorunlu ders haline getirilmesini öneren Turgut "Her mahalleye yüzme kursları açılmalı" diye konuştu

10.06.2015Gündem
İstanbulda 69 yerde yüzülebilir

İstanbul'da 69 yerde yüzülebilir

İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün son analizlerine göre, kentteki 69 yüzme alanındaki deniz suyunun "iyi", 11'inin ise "yeterli" kalitede olduğu tespit edildi.

18.06.2014Sağlık
Bilirkişi raporu kan dondurdu

Bilirkişi raporu kan dondurdu

İZMİR’in Menderes İlçesi’ne bağlı Ahmetbeyli sahilinde, geçen yıl tekneyle Yunanistan’a kaçak götürmek istekleri 36’sı çocuk 63 kişinin ölümüne neden oldukları öne sürülen 2’si tutuklu 6 sanığın yargılandığı davada, bilirkişi heyetinin hazırladığı rapor, tüm dikkatleri kaptanın üzerine çekti. Raporda, kıyıdan ayrılır ayrılmaz batan tekneye 4 kişilik olmasına rağmen 63 kişi aldığına dikkat çekilip, "Kaptanın, teknenin bu şartlarda bu kadar uzun bir sefere dayanamayacağını bildiğinden, bilerek kayaya çarpmış olabileceği de muhtemeldir" denildi.

12.11.2013Gündem

Yazar Sonuçları

Köpeklerde acil müdahale ve ilk yardım

Biz insanlar için hayatta kalmak, birinin hayatını kurtarmak, ilk müdahaleyle yaşama geri döndürmek... Yani ‘ilk yardım’ hayati ve önemlidir.

18.07.2018

İdam geri getirilemez

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın önceki gün Kocaeli’nde Selahattin Demirtaş’tan kendisini suçlayıcı ifadelerle söz ederken meydandan ‘idam’ sloganlarının yükselmesinden sonra söylediği “Parlamento bunlarla ilgili kararı bana göndermiş olsaydı, ben bunu çoktan onaylardım” sözü üzerine DSP’li eski Adalet Bakanı Prof. Dr. Hikmet Sami Türk dün bir açıklama yaptı ve dedi ki:

12.06.2018

Trafikte yol verilmeyen 112 çalışanları

Gülben Ergen bu hafta 112 Komuta Kontrol Merkezi’ni ziyaret ederek İstanbul trafiğinde hayat kurtarmaya çalışan sağlık personelinin sorunlarını dinledi.

31.05.2016