MENÜ

Bodrum Kervansaray

Bodrum Kervansaray ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bodrum Kervansaray haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 92 Bodrum Kervansaray haberi bulunmuştur.

Bodrum Kervansaray Haberleri

Bir yıldır kapalı olan Bodrum Kervansaray satıldı

Bir yıldır kapalı olan Bodrum Kervansaray satıldı

Bodrum Kervansaray otel satıldı. Mega Varlık Yönetim şirketinin sahip olduğu oteli iş insanı Şaban Kayıkçı aldı. Otelin devir işlemleri bu hafta yapılacak. Bir yıldır kapalı olan otelin önümüzdeki sezon yeni bir isimle hizmete alınacağı öğrenildi.

14.08.2018Ekonomi
2 sene önce mahkeme karar vermişti Dev otel yeniden satışta

2 sene önce mahkeme karar vermişti! Dev otel yeniden satışta

1990'da inşa edilen ve Bursa'da yer alan Kervansaray Termal Otel, satışa çıktı. Otel, 2017'de de satışa çıkmıştı ancak , Bursa Kültür Varlıkları  Koruma Kurulu'nun izninin alınmaması ve yapılan istinaf başvurusunun sonucunun beklenmesinden dolayı satılamamıştı. Konuyla ilgili açıklama yapan Kervansaray Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Tümer Sayılgan, “Hukuki anlamda gerekli tüm adımları attık, atmaya devam ediyoruz, önümüzdeki günlerde bununla ilgili yeni haberleri paylaşacağız. Bünyemizde 6 otel bulunuyor. Termal Otel’in de holding bünyesinde kalması için elimizden gelen tüm fedakarlığa yapmaya devam edeceğiz” dedi.

25.02.2019Ekonomi
Oteller dolup taşacak 4 günlük tatil fırsat oldu

Oteller dolup taşacak! 4 günlük tatil fırsat oldu

BU yılbaşı, hafta sonuyla birlikte dört günlük tatil fırsatı doğurdu. Okullar açıldığından beri tatil yapamayan binlerce kişi, 4 günlük tatil planlaması yaptı. Sahil kentleri ve kayak merkezlerindeki otellere yoğun talebin olduğu yılbaşı tatilinde, ünlü sanatçıların sahneye çıkacağı otellerin birçoğunda şimdiden yer kalmadı.

17.12.2018Ekonomi
İcradan satılan otelin ihalesi için fesih davası

İcradan satılan otelin ihalesi için fesih davası

Geçtiğimiz hafta icradan satışı yapılan Kervansaray Bodrum Oteli’nin icra ihalesinin feshi için dava açıldı. Bodrum İcra Hukuk Mahkemesi’nde açılan dava dilekçesine göre, ihalede bir dizi usulsüzlüğün olduğu savunuldu.

29.03.2017Ekonomi
Ünlü otel az önce icradan satıldı

Ünlü otel az önce icradan satıldı

Kervansaray Grubu’na bağlı Bodrum’daki otel, bugün yapılan icra ihalesi ile satıldı. 94 milyon 239 bin TL bedel belirlenen otel 47 milyon 150 bin TL’ye satıldı. Grubun Antalya Lara’daki otelin icra ihalesi ise önümüzdeki Mayıs ayında yapılacak.

21.03.2017Ekonomi
Kervansarayın iki dev oteli icradan satılacak

Kervansaray'ın iki dev oteli icradan satılacak

TÜRKİYE’nin önde gelen tekstilcilerinden Sayılgan Ailesi’ne ait Bodrum ve Antalya Lara’daki iki otelin icradan satışı için gün belirlendi. Kervansaray markası ile hizmet veren Antalya Lara’daki otel için 318 milyon TL, Bodrum’daki otel için ise 94 milyon TL bedel belirlendi. Bodrum'daki otel için ihale günü 21 Mart olarak belirlendi. İki otelin icradan satışına ilişkin şirket adına yapılan açıklamada ise, otellerin icradan satılmasına yol açan borçların ödenmesi için görüşmelerin sürdüğü kaydedildi.

8.03.2017Ekonomi
Kervansaray Termal’in satış iptali, satış saatinde geldi

Kervansaray Termal’in satış iptali, satış saatinde geldi 

BURSA’da, Kervansaray Yatırım Holding’e bağlı üç büyük otelden biri olan Kervansaray Termal, sahibinin bir bankaya olan kredi borcu yüzünden Bursa 7’nci İcra Müdürlüğü’nce satışa çıkarıldı. Otelin 53 milyon lira bedel karşılığı bugün yapılacak satış işlemine hazırlanırken, İstanbul 7’nci İcra Hukuk Mahkemesi’nin satışı durdurma kararı geldi. Karar üzerine satış iptal edilirken, Adliye Sarayı İcra Satış odası önünde toplanan çok sayıda alıcı şaşkınlık yaşadı.

31.01.2017Ekonomi
Kervansaray Bursa Termal Oteli icradan satılıyor

Kervansaray Bursa Termal Oteli icradan satılıyor

Kervansaray Yatırım Holding’e bağlı üç büyük otelin icralık olduğu öğrenildi. Bursa’da bulunan Bursa Kervansaray Termal’in icradan satışı 31 Ocak’ta yapılacak. Anılan otel için belirlenen muhammen bedel 53 milyon lira.

24.01.2017Ekonomi
Hadi (yılbaşında da) güneye

Hadi (yılbaşında da) güneye!

Yılbaşı merasimini bahane edin, kendinizi güneye atın. Bir günlüğüne de olsa azıcık kemikleriniz ısınsın, yüzünüz gülsün.

6.01.2017Seyahat
Bu mevsimde Kapadokya kaçmaz

Bu mevsimde Kapadokya kaçmaz!

Hadi söyleyin bakalım…En son ne zaman gittiniz Kapadokya’ya?Neeeeeee! Çocukluğunuzda mı?!O zaman şimdi kadar şahane bir yere dönüştüğünü bilmiyorsunuz…Pardon!Hiç mi gitmediniz!!!!!Aaaaa bu çok fenaaaaa….Çok şey kaçırmışsınız…O zaman hemen, ilk fırsatta, Kapadokya’da…

EGEDE ZAFER GURURU

EGE'DE ZAFER GURURU

30 Ağustos Zafer Bayramı dün Ege’de törenlerle kutlandı. Atatürk anıtlarına çelenkler sunuldu, protokol üyeleri vatandaşya bayramlaştı, tören geçişleri gerçekleştirildi, asker ve gaziler alkışlandı.

30.08.2014Ege
‘İmza  atarız’ da ‘ayar verme’ diyen de var

‘İmza atarız’ da ‘ayar verme’ diyen de var

Başbakan Tayyip Erdoğan ile Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu arasında geçen tartışmaya Türkiye'deki barolardan açıklamalar gelmeye devam ediyor.

10.05.2014Gündem
İstanbul gecelerinin 50 yılı

İstanbul gecelerinin 50 yılı

Badoo sosyal paylaşım sitesinin 17 ülkeden 17 bin kişinin katıldığı anketine göre Türkler, eğlenceye zaman ayırmada Arjantin ve Meksikalıların ardından dünya üçüncüsü. Arjantinliler her ay en az 15, Meksikalılar 14, Türklerse ayda ortalama 13 gün eğlenmeye çıkıyor. Bazılarına şaşırtıcı gelebilecek bu sonuç birçoğuna göre son derece olağan: İstanbul eğlencesi, sadece bugün değil, şehir kurulduğu günden bu yana dillere destan. Biz o kadar geriye gitmedik. Şehrin gecelerini arşınlamaya, unutulmaz kült mekanlarını hatırlamaya ilk diskoteğin kurulduğu yarım yüzyıl öncesinden başladık...

23.02.2013Kelebek
Uludağ’a kar erken geldi, sıra festivalde

Uludağ’a kar erken geldi, sıra festivalde

Uludağ’a bu yıl erken gelen bol kar kayakçıların yüzünü güldürdü. Mekanik tesisler yenilenirken tek kart uygulaması sürüyor. Geçen kışı kapalı geçiren iki otel hizmete girdi. Acemiler için yeni pist düzenlemesi yapıldı. Dağı şenlendiren Winterfest, 24 Ocak’ta başlıyor.

13.01.2013Seyahat
Patronlar yüksek uçar

Patronlar yüksek uçar

Büyük patronların trafikten yana dertleri büyük. Zaman onlar için altın kadar kıymetli. Çünkü vakit demek, nakit demek. Çözüm helikopter. İstanbul’daki evinden işine helikopterle giden de var, Anadolu’daki fabrikasına gidip gelen de

10.11.2012Gündem
Kuzey Ege’de bu yaz

Kuzey Ege’de bu yaz

Aydın’dan Edirne’ye uzanan sahil şeridinde bu yıl yine en fazla Mavi Bayrak, İzmir’de dalgalanıyor. Eğlence mekanlarıyla Bodrum’a meydan okuyan Çeşme’de yeni tesisler açılmasına karşın geceler geçen yıla oranla biraz daha sönük geçiyor. Çeşme, Ayvalık ve Bozcaada’nın lezzet mekanlarına bu yıl yenileri eklendi.

8.07.2012Seyahat
En iyi 10 fasıl mekanı

En iyi 10 fasıl mekanı

Fasıl ne demek bilmeyen var mı? Türk Sanat Musikisi’nde aynı makamdan eserlerin hiç ara vermeden sürekli çalınması. Şarkı bittiğinde sonuna yapılan eklemeler sayesinde sıradaki şarkıya kolaylıkla geçilebilmesi en önemli özelliği.

24.09.2010Kelebek
Turist bekleme dönemine son

Turist bekleme dönemine son

İngiltere’de düzenlenen dünyanın en önemli turizm fuarlarından kabul edilen “World Travel Market” Bodrum’a umut oldu. 30 turizmci, “Tanıtımlar ve faaliyetler daha da artacak. Artık turistin ayağına gideceğiz” dedi.

15.11.2009Ege
Ege’de görülmesi gereken 10 yer

Ege’de görülmesi gereken 10 yer

Dünya denizcilik tarihinin başlangıç noktasında bulunan Ege bölgesi, insanlığın da en eski yerleşim alanlarından biri. Tarihte çok sayıda uygarlığın vatanı oldu.

31.07.2009Seyahat
Yurtiçinde bayram tatili alternatifleri

Yurtiçinde bayram tatili alternatifleri

Ekimde tatile çıkacaklara Bodrum’dan başlayıp, Gökova’nın cennet koylarında bitecek bir "Mavi Yolculuk" öneririm. Bu önerimi kuvvetlendirmek için de "Mavi Yolculuğu" başlatan Ezra Erhat’ın şu sözlerini şahit gösteririm: "Mavi gezinin yapılabileceği mevsim hazirandan ekim sonuna kadar uzanır

21.09.2008Seyahat
Mavi yol artık ölü balıkların

Mavi yol artık ölü balıkların

Milas’a bağlı Kıyıkıylacık Köyü, Gazalıkuyu ve Ziraat Adası’nda üç hafta önce başlayan çipura ölümleri Boğaziçi Köyü’ndeki çiftliklere de sıçrarken, sivil toplum örgütleri, turizmciler ve yöre halkının tepkileri de dinmedi.

27.01.2008Ege
Barış Akarsunun kaza yaptığı yerde keşif

Barış Akarsu'nun kaza yaptığı yerde keşif

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, şarkıcı 29 yaşındaki Barış Akarsu'nun iki arkadaşıyla birlikte yaşamını yitirdiği trafik kazasıyla ilgili devam eden davada ilk keşif bugün yapıldı.

19.10.2007Gündem
O benim meleğim

O benim meleğim

Geçirdiği trafik kazası sonrası hayati tehlikeyi atlatamayan Barış Akarsu'nun annesi, "O benim meleğimdi, ne olur Tanrım onu bana bağışla" diyerek gözyaşları döküyor.

1.07.2007Gündem
Hastaneye getirildiğinde kalbi durmuştu

Hastaneye getirildiğinde kalbi durmuştu

Dizi çekimi, konser ve düzenlediği şarkı yarışması nedeniyle bulunduğu Bodrum'da trafik kazası geçiren genç şarkıcı Barış Akursu'nun durumu ciddiyetini koruyor. Özel Bodrum Hastanesi Başhekimi Operatör Doktor Abdullah Servet, Akarsu'nun hastaneye getirildiğinde kalbinin durduğunu, ancak yapılan kalp masajıyla yeniden yaşama döndürüldüğünü belirtti. Servet "Hayati tehlikeyi atlatamadı. Yaşaması mücizelere bağlı” diye konuştu.

30.06.2007Gündem
Otomobili kim kullanıyordu

Otomobili kim kullanıyordu

Genç şarkıcı Barış Akarsu'nun ağır yaralandığı kazada otomobili Zeynep Koçak'ın kullandığı ortaya çıktı.

30.06.2007Gündem
Barış Akarsu doğum günüde kaza yaptı

Barış Akarsu doğum günüde kaza yaptı

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, şarkıcı Barış Akarsu, arkadaşları tarafından kendi adına düzenlenen doğum günü partisine giderken, trafik kazası geçirdi

30.06.2007Gündem
Bodrum yanıyor

Bodrum yanıyor

Bodrum'da tatile gelen Avrupalı turistler, hava sıcaklığının yükselmesiyle havuzlara ve sahillere koştu. Hava sıcaklığının 34 derecenin üzerine çıktığı ilçede, deniz suyu sıcaklığı ilk kez 22 dereceyi buldu.

13.06.2007Seyahat
Oryantal misilleme

Oryantal misilleme

Bodrum’da 740 turistin konakladığı Kervansaray Tatil Köyü, 15 Mayıs’ta başlayan yasağa rağmen bitişikte tesis inşaatı sürünce kaymakamlığa şikayet etti. Biblos Tatil Köyü’nün inşaatı durduruldu, ancak işçiler şantiye binasına kolonlar yerleştirip sabahtan itibaren yüksel sesle Arapça müzik yayınına başladı.

31.05.2007Ege
Oryantal misilleme

Oryantal misilleme

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde beş yıldızlı Kervansaray Tatil Köyü, gürültü şikayetinde bulunarak beş yıldızlı Biblos Tatil Köyü inşaatını durdurunca, oryantal müzikli misillemeyle karşılaştı ve turistler tesisi terketti. Müzik yayınını valiliğin talimatıyla olay yerine giden jandarma durdurdu.

31.05.2007Gündem
SPA’sıyla öne çıkan oteller

SPA’sıyla öne çıkan oteller

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır, Turist Rehberleri Birliği (TUREB) Başkanı Şerif Yenen, Bodrum Otelciler ve Turistik İşletmeciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Oktay Varlıerve gezgin yazar Mehmet Yaşin ve bu hafta sizler için SPA’larıyla öne çıkan oteller"i seçtiler.

18.06.2006Kelebek
Sadece siyaset ve diplomasiden, resmi binalardan ibaret değil, gezginlerin ilgisini çekebilecek özellikleri de var ANKARA

Sadece siyaset ve diplomasiden, resmi binalardan ibaret değil, gezginlerin ilgisini çekebilecek özellikleri de var ANKARA

Binlerce yıldır, önemli bir ticaret ve yönetim merkezi olan başkent Ankara, genellikle turistik bir gezi için gelmez aklımıza. Oysa Cumhuriyet tarihinin önemli eserleri, camileri, kale içindeki tarihi evleri, eğlence için Tunalı Hilmi ve Arjantin caddeleri, birbirinden popüler restoranları, parkları ve alışveriş merkezleriyle hiç de turistik açıdan hayal kırıklığı yaratacak bir şehir değil. Ayrıca çevresindeki ören yerleri Hattuşaş, Yazılıkaya, Alacahöyük ve Gordion’la da oldukça turist çekiyor. Şehre yaklaşık 100 kilometre mesafedeki Beypazarı ise son zamanlarda yaptığı atakla gezginlerin yeni duraklarından bir olmaya aday. Yani Ankara sadece siyasetin ve diplomasinin merkezi değil, ona meraklı bir turist gözüyle de bakabilirsiniz.

14.05.2006Seyahat
Erik ağacıyla dostluk eden antik eserler, rengarenk çiçeğe kesmiş vadiler

Erik ağacıyla dostluk eden antik eserler, rengarenk çiçeğe kesmiş vadiler

Siz, Yunan mitolojisindeki toprak ve bereket tanrıçası Demeter’in kızı güzel Persephone’nin hikayesini bilir misiniz? Ölülerin tanrısı olan amcası Hades, aşık olduğu Persephone’yi kaçırarak, yeraltındaki dünyada yaşamaya mahkum bırakır. Anne o kadar üzülür ki, toprak artık ürün vermez olur ve dünyada kıtlık başlar. En sonunda amca ve anne bir anlaşma yaparlar. Persephone her bahar yeryüzüne annesinin yanına gelecektir; Demeter, her kış bitiminde sevincini, yeryüzünü yeşile boyayarak gösterir.

23.04.2006Seyahat
Maliye, Çırağan Sarayı’nı satıyor

Maliye, Çırağan Sarayı’nı satıyor

Maliye Bakanlığı, Hazine’den irtifak yoluyla alınan araziler üzerinde kurulan turistik tesisleri, bu taşınmazları kiralayan kişi veya kuruluşlara satma kararı aldı. Satılacak olanlar arasında Alman Kempinski tarafından işletilen Çırağan Sarayı ile Kahraman Sadıkoğlu tarafından işletilen Atatürk’ün yatı Savarona da bulunuyor.

5.12.2004Ekonomi

Yazar Sonuçları

Aşk orucunu Marcela bozdu

Selim Hamamcıoğlu, kız kardeşi Serra’nın Alp Taşkent’le evlenmesinden sonra sıranın kendisine geldiğini hatırlatanlara, ‘Gönlüme göre birini bulamıyorum’ diye cevap veriyordu.

7.12.2005

Kervansaray'da yeni umut

Türkiye’nin en eski otel zincirlerinden biri olan ve uzun süredir yaşadığı borç sarmalı nedeniyle aile içi kavga yaşayan Kervansaray’da yönetime el koyan Zeynep Tümer Sayılgan’ın girişimleri sonuç verdi. Kervansaray Uludağ 63 yıllığına gruba tekrar verildi ve faaliyete başladı.

30.12.2018

Yüzde 60’lık muhalefet hazan yaprakları gibi...

BAŞBAKAN Davutoğlu, koalisyon görüşmelerinin birinci turunu bayrama kadar tamamlayabileceğini açıkladı.

10.07.2015

Mizansen haber mi dediniz?

NEDİM Şener’in telefonlarını dinlemişler.

Yasal olarak...

28.09.2011

Muhteşem Yüzyıl’da hayat

ÇARŞIDA fiyatlar şöyleymiş:

Koyun alırsan 22-24 akçe ödüyorsun, piliç alacaksan 4 akçe.

7.02.2011

Loujain’de eğlence dorukta ‘Gazino Geceleri’ başlıyor

İzmir eğlence yaşamına büyük bir canlılık ve de farklılık getiren Loujain’in ortakları, Avukat Aydın Öncel ve Abdullah Özmelek arkadaşlarım.

12.10.2010

Tatil bitti

Dokuz günlük bayram tatilinde İstanbul’dan göç edenler dönüşte, arkadaşım Cenker Tezel’in objektifine takıldı.

5.10.2008

Haziranda evleniyor

Etiler’deki Da Mario Restaurant’ın eski sahibi, borsacı Aytek Şavkan, önümüzdeki yıl haziran ayında Brezilyalı model Martha Graeff’le evleniyor.

15.11.2006