MENÜ

Bmw

Bmw ile ilgili tüm haberleri, son dakika Bmw haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Bmw haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 6.884 Bmw haberi bulunmuştur.

Bayerische Motoren Werke Aktiengesellschaft (AG) (Türkçe: Bavyera Motor Fabrikaları Anonim Şirketi) veya yaygın olan kısaltmasıyla BMW, 1916 yılında kurulan Alman, otomobil, motosiklet, motor ve bisiklet üreticisi. BMW ayrıca, Mini ve Rolls-Royce, otomobil şirketlerinin sahibidir. Çalışan sayısı 107.539 dur. 2007 cirosu 56,018 Milyar Avro’dur, aynı yıl 1.541.503 otomobil üretmiştir. Bu üretimin 1.302.774 adet BMW markası altındadır. Ayrıca aynı yıl motosiklet üretimi 103.396 adettir. Sadece motorsporlarına özel BMW M'i de bünyesinde bulundurur.


Bmw Haberleri

Son anda iptal Berlin’i gerdi

Son anda iptal Berlin’i gerdi

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’nun dün için planlanan Almanya ziyaretini son anda iptal etmesi tepkiyle karşılandı. Alman basını, Trump döneminde ABD ile ilişkilerin yeniden tanımlanması gerektiğini savundu.

8.05.2019Dünya
Şimdiye kadar neredeydiniz

Şimdiye kadar neredeydiniz?

Almanya’da hükümet ortağı Sosyal Demokrat Parti’nin (SPD) ‘Jusos’ kısa adıyla tanınan gençlik teşkilatı Genç Sosyalistler’in Başkanı Kevin Kühnert, geçen hafta verdiği bir demecinde, “Kapitalizm birçok yaşam alanına girdi. Kesinlikle böyle devam edemeyiz” dedi.

6.05.2019Avrupa
HTC VIVE ve VIVE Pro ile sanal gerçeklik deneyimi Türkiye’de

HTC VIVE ve VIVE Pro ile sanal gerçeklik deneyimi Türkiye’de

HTC; VIVE ve VIVE Pro sanal gerçeklik başlıklarını resmi olarak Türkiye pazarına sunduğunu duyurdu.

5.05.2019Teknoloji
‘Çok ciddi söyledim’

‘Çok ciddi söyledim’

Almanya’da hükümet ortağı SPD Gençlik Teşkilatı Başkanı Kevin Kühnert, kapitalizmin yenilmesi için BMW gibi büyük şirketlerin kamulaştırılması tezleriyle siyasette deprem etkisi yarattı. Ancak kendi partisinden de dahil siyasetçilerden büyük tepki gören Kühnert, geri adım atmadı.

3.05.2019Avrupa
‘Kamulaştıralım’ dedi, kıyamet koptu

‘Kamulaştıralım’ dedi, kıyamet koptu

Kevin Kühnert, Sosyal Demokratların yeni umuduydu. Büyük koalisyona çektiği isyan bayrağıyla kamuoyunda ‘isyankar çocuk’ olarak tanınan SPD gençlik teşkilatı Juso Başkanı Kühnert, şimdi de haftalık Die Zeit gazetesine verdiği demeçle, partisi dahil siyaset dünyasını ayağa kaldırdı. Demokratik yolla büyük şirketleri kamulaştırmak istediğini söyleyen Kühnert, örnek olarak da Almanya’nın en büyük otomotiv şirketlerinden BMW’yi gösterdi.

2.05.2019Avrupa
GPS ayakkabı tasarlayan Wilcox, Türkiyeye geliyor

GPS ayakkabı tasarlayan Wilcox, Türkiye'ye geliyor

Dünyanın ilk GPS ayakkabıları, geleceğin renkli camlı sürücüsüz uyku aracı gibi çalışmalara imza atan Dominic Wilcox, 25 Nisan’da gerçekleşecek Marketing Meetup 2019 kapsamında Türkiye’ye geliyor.

24.04.2019Teknoloji
‘Tosunun belalısı iddianameden çıktı Lüks BMWyi kaptırmış…

‘Tosun'un belalısı iddianameden çıktı! Lüks BMW'yi kaptırmış…

Binlerce kişinin milyonlarca lira dolandırılmasına ilişkin olarak hazırlanan Çiftlikbank iddianamesinde, bugüne kadar kamuoyuna yansımayan ilginç son dakika bilgisi ve iddialar da yer aldı. ‘Tosun’ lakaplı Mehmet Aydın’ın en yakınındaki isimlerden Cudi Cumhur’un ifadesinde  Mehmet Aydın’ı Bursa’da olduğu dönemde tehdit eden ve BMW I8 ‘el koyan’ Bekir adlı “mafyavari” bir kişiyi de anlattı.

16.04.2019Gündem
ABden BMW, Daimler ve VW aleyhinde görüş

AB'den BMW, Daimler ve VW aleyhinde görüş

AB, BMW, Daimler ve VW gibi otomobil üreticilerinin gizli anlaşma yaparak temiz emisyon sistemleri geliştirilmesini engelledikleri şüphesiyle başlattığı soruşturmada şirketlerin aleyhinde görüş bildirdi.

5.04.2019Ekonomi
BMW ile Microsoft, akıllı fabrikalar için birlikte çalışacak

BMW ile Microsoft, akıllı fabrikalar için birlikte çalışacak

BMW Group, Microsoft ile akıllı fabrikaları yaygınlaştırmak, onları bulut sistemleri üzerinden tedarikçilere açmak için iş birliği yapma kararı aldı.

3.04.2019Teknoloji
2 dev şirket birlikte çalışacak

2 dev şirket birlikte çalışacak

BMW Group, Microsoft'un Azure platformuna dayanan Açık Üretim Platformu'na diğer üreticilerin ve tedarikçilerin katılmasını amaçlıyor.

2.04.2019Ekonomi
9 yaşındaki Kenan kardeşini alevlerden böyle kurtardı

9 yaşındaki Kenan kardeşini alevlerden böyle kurtardı

Almanya’nın Nürnberg kentinde yanan otomobilin içindeki 2 yaşındaki kız kardeşi Hira’yı ölümden kurtaran 9 yaşındaki Kenan, günün kahramanı oldu. Bild’in manşet yaptığı Kenan’ın, kız kardeşini içinden çıkardığı otomobil tamamen yanıp hurdaya döndü.

28.03.2019Avrupa
Türkçe yasağı BMW’yi karıştırdı

Türkçe yasağı BMW’yi karıştırdı

ALMAN otomobil devi BMW’nin Münih’te Garching tesislerindeki bir biriminde ustabaşının 20 kişilik bir Türk işçi grubuna Türkçe yasağı koyduğu skandalının yankıları sürüyor.

21.03.2019Dünya
Yasakçıyı bıraktı, şikâyet eden Türk’ü çıkaracak

Yasakçıyı bıraktı, şikâyet eden Türk’ü çıkaracak

Bild gazetesinin haberiyle kamuoyuna yansıyan ‘BMW’de Türkçe yasağı’ skandalında yeni bilgiler ortaya çıktı. BMW, Türk işçilere ana dil yasağı getiren ustabaşı yerine yasağın kaldırılmasını isteyen Murat Yılmaz’ı çıkışını vermek için ifadeye çağırdı.

20.03.2019Avrupa
BMW Sözcüsü Frey: Türkçe yasağı kesinlikle olamaz

BMW Sözcüsü Frey: Türkçe yasağı kesinlikle olamaz

Almanya'nın Münih şehrindeki BMW’nin Garching tesislerinde Türkçe konuşma yasağı getirildiğine dair iddialara işletmeden açıklama geldi.

20.03.2019Avrupa
BMWden Türkçe yasağı’ iddialara açıklama geldi

BMW'den 'Türkçe yasağı’ iddialara açıklama geldi

Almanya’nın Münih şehrindeki Bavyera Motor Tesisleri (BMW)’nin Garching tesislerinde ‘Türkçe konuşma yasağı’ getirildiğine dair iddialara dair işletmeden açıklama geldi.  Açıklamada, ’’120 ayrı milliyetten insan çalıştıran BMW tesislerinde, 'Türkçe konuşma yasağı' olması mümkün değil. Buna asla müsaade etmeyiz’’ denildi.

19.03.2019Ekonomi
BMW’de ustabaşı Türkçe konuşmayı yasakladı

BMW’de ustabaşı Türkçe konuşmayı yasakladı

BMW’nin bir fabrikasında çalışan ustabaşı, şirkette çalışan Türk vatandaşların kendi aralarında Türkçe konuşmasını yasakladı.

19.03.2019Avrupa
Almanyada elektrikli otomobil bataryası üretimi için 30 şirket başvurdu

Almanya'da elektrikli otomobil bataryası üretimi için 30 şirket başvurdu

Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier, ülkesinde elektrikli arabaların batarya hücrelerinin üretimi için devlet yardımlarından faydalanmak üzere 30 şirketin başvurduğunu belirtti.

19.03.2019Teknoloji
1’er milyar Euro ceza kesilecek

1’er milyar Euro ceza kesilecek

Avrupa Komisyonu’nun, BMW, Daimler ve Volkswagen’e gelecek haftalarda 1’er milyar Euro ceza kesmeyi planladığı iddia edildi.

9.03.2019Avrupa
Bayern Münihe 800 milyon euro

Bayern Münih'e 800 milyon euro!

Dünyaca ünlü otomobil firması BMW, Bundesliga devi Bayern Münih'in hisselerinin bir kısmını satın almaya hazırlanıyor. Bavyera ekibinin bu anlaşmadan kazanacağı para ise dudak uçuklatıyor.

9.03.2019Futbol
UXi bir kariyer olarak düşünenler nelere dikkat etmeli

UX'i bir kariyer olarak düşünenler nelere dikkat etmeli?

Uxservices tarafından düzenlenen kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirlik etkinliği UXistanbul’un beşincisi yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Katılımcılardan biri de BMW Group Kıdemli Strateji ve UX Tasarımcısı Sebastian Gier'dı. Mobilite deneyiminden bahseden Gier, UX'i kariyer olarak düşünenlere önemli tüyolar verdi.

7.03.2019Teknoloji
300 milyar dolarlık korku

300 milyar dolarlık korku!

Otomotiv devleri Avrupa’da otomobil satabilmek için önümüzdeki 5-10 yıl içinde elektrik teknolojisine 300 milyar dolarlık yatırım yapacak. Çünkü 2021’den itibaren karbondioksit (CO²) miktarını kilometre başına 95 grama indirmenin tek yolu elektrikli ve hibrit otomobil geliştirmekte yatıyor. Eğer bunu yapmazlarsa her yıl 1 milyar Euro’nun üstünde ceza ödeyecekler.

7.03.2019Ekonomi
BMW ve Toyota’dan İngiltere’ye Brexit uyarısı

BMW ve Toyota’dan İngiltere’ye Brexit uyarısı

İngiltere'nin AB'den anlaşmasız ayrılması halinde BMW ve Toyota yatırım planlarını iptal edebileceğini duyurdu.

6.03.2019Ekonomi
ABden otomotiv parça üreticilerine ceza

AB'den otomotiv parça üreticilerine ceza

AB, hava yastığı ve emniyet kemeri üreticisi 2 firmaya 368 milyon avro kartel cezası kesti.

6.03.2019Ekonomi
Daimler ve BMWden sürücüsüz otomobil için önemli adım

Daimler ve BMW'den sürücüsüz otomobil için önemli adım

Almanya'nın iki büyük lüks araç üreticisi Daimler ve BMW, "sürücüsüz otomobiller" için birlikte çalışma kararı aldı.

1.03.2019Teknoloji
Alman devleri sürücüsüz otomobil için güçlerini birleştiriyor

Alman devleri 'sürücüsüz otomobil' için güçlerini birleştiriyor

Almanya'nın iki büyük lüks araç üreticisi Daimler ve BMW, "sürücüsüz otomobiller" için birlikte çalışma kararı aldı.

28.02.2019Teknoloji
Daimler ve BMW güçlerini birleştiriyor

Daimler ve BMW güçlerini birleştiriyor

Almanya’nın iki büyük lüks araç üreticisi Daimler ve BMW, ‘sürücüsüz otomobiller’ için birlikte çalışma kararı aldı. Yapılan ortak açıklamada, sürücü destek sistemleri, otoyollarda otomatik sürüş ve otomobillerin park etme özellikleri için yeni nesil teknolojilerin geliştirilmesine yönelik uzun dönemli iş birliği anlaşması imzalandığı duyuruldu.

28.02.2019Avrupa
BMWnin gizemli otomobili böyle görüntülendi

BMW'nin gizemli otomobili böyle görüntülendi!

Alman otomotiv şirketi BMW'nin gelecek yıllara damga vurması beklenen otomobili BMW iNext, Mobil Dünya Kongresi'nde sahneye çıktı!

26.02.2019Teknoloji
Emisyon hatası yüzünden 8.5 milyon Euro para cezası

Emisyon hatası yüzünden 8.5 milyon Euro para cezası

Münih Başsavcılığı, 7 bin 965 aracın emisyon değerlerinde işçilerin ihmalinden kaynaklanan hata tespit edildiğini ve bundan dolayı Alman otomobil üreticisi BMW’ye 8.5 milyon Euro para cezası verildiğini duyurdu.

25.02.2019Avrupa
BMW ve Daimlerden 1 milyar euroluk ortak girişim

BMW ve Daimler'den 1 milyar euroluk ortak girişim

BMW Group ve Daimler, yeni bir kentsel mobilite hizmeti vermek için 1 milyar eurodan fazla ortak bir yatırım yapacaklarını duyurdu.

22.02.2019Ekonomi
Tasarım çözümlerini insanların günlük davranışlarını belirliyor

'Tasarım çözümlerini insanların günlük davranışlarını belirliyor'

Uxservices tarafından düzenlenen kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirlik etkinliği UXistanbul’un beşincisi yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Etkinlikte konuşan Google UX Direktörü Elizabeth Churchill, insanların günlük tutum ve davranışlarına bakarak tasarım çözümleri sunduklarını, bu süreçte tasarım ve mühendisliğin birleştirilmesine inandıklarını söyledi. Amazon Kıdemli UX Tasarımcısı Daria Tarawneh ise, “Tasarım sürecinin en önemli noktalarının başında müşteriyi iyi anlamak ve ‘müşterinin hangi sorununu çözmeye çalışıyoruz’ sorusunu yanıtlamak geliyor; müşteri deneyimi, tasarım sürecinin en önemli bileşenleri arasında yer alıyor” dedi.

22.02.2019Teknoloji
Alman otomobilleri ABDnin güvenliğini tehdit ediyor tartışması

'Alman otomobilleri ABD'nin güvenliğini tehdit ediyor' tartışması

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Berlin'de düzenlediği basın toplantısında, ABD Ticaret Bakanlığının, Başkan Donald Trump'a otomobillerin ve otomobil parçalarının ithalatının ABD'nin ulusal güvenliğini tehdit edip etmediğine ilişkin bir rapor sunduğunu söyledi.

19.02.2019Dünya
Trump’ın yüzde 25 vergisi, Almanya’nın otomobil satışlarını yarı yarıya düşürür

Trump’ın yüzde 25 vergisi, Almanya’nın otomobil satışlarını yarı yarıya düşürür!

ABD Başkanı Donald Trump’ın Avrupa Birliği’nden ithal edilecek otomobillere yüzde 25 vergi uygulayacağını açıklaması, Almanya’da endişe yaratıyor. Vergiler hayata geçerse Almanya’nın ABD’ye otomobil ihracatı yarıya düşebilir.

15.02.2019Avrupa
Ford Motor İngiliz siyasetçileri uyardı

Ford Motor İngiliz siyasetçileri uyardı

İngiltere’deki fabrikalarında 13 bin işçi istihdam eden Ford Motor otomobil firması, İngiliz politikacıları uyararak, AB'den anlaşmasız ayrılmanın korkunç sonuçları olacağını söyledi.

14.02.2019Ekonomi
Otomobilde beyazdan vazgeçemiyoruz

Otomobilde beyazdan vazgeçemiyoruz

Türkiye'de son 5 yılda trafiğe kaydı yapılan otomobillerin yarıdan fazlasını beyaz renkliler oluşturdu.

12.02.2019Ekonomi
Xbox Anime Ayı başladı, fiyatlar düştü

Xbox Anime Ayı başladı, fiyatlar düştü

Xbox, Şubat ayında sunduğu yeni oyunlarla Xbox Game Pass üyelerinin dikkatini çekmeyi başardı. Bu ay eklenen oyunlar arasında en çok dikkati Tomb Raider serisinin son oyunu Shadow of the Tomb Raider çekerken The Walking Dead ve Batman: Return to Arkham gibi popüler oyunlar da bu ay Game Pass’e eklenecek. Store tarafında ise Şubat ayı boyunca sürecek “Xbox Anime Ayı”nın başlamasıyla tüm Dragon Ball oyunlarında büyük indirimler başladı.

8.02.2019Teknoloji
Avrupalı otomotiv üreticileri çevreci arabalara yöneldi

Avrupalı otomotiv üreticileri çevreci arabalara yöneldi

Son yıllarda artan çevre duyarlılığına otomotiv sektörü de kayıtsız kalmazken, dünyaca ünlü lüks araç üreticilerinin birçoğu "çevre dostu" araçlar üretmeye ağırlık verdi.

7.02.2019Ekonomi
Kullanıcı deneyiminde trendler UXistanbul’da konuşulacak

Kullanıcı deneyiminde trendler UXistanbul’da konuşulacak

Kullanıcı deneyimi ve kullanılabilirlik alanında bölgenin ilk etkinliği olan UXistanbul, Türkiye’den ve dünyadan uzman konuşmacıları ile profesyonelleri ağırlayacak.

5.02.2019Teknoloji
Arjantin direkten dönmüş Tosun’un Arjantin planı

Arjantin direkten dönmüş! Tosun’un Arjantin planı

Binlerce kişiyi mağdur eden Çiftlikbank'ın elebaşısı "Tosun" lakaplı Mehmet Aydın'ın planlarını sosyal medya sorumlusu Umeyr Karakoç ifadesinde açıkladı.

2.02.2019Ekonomi
Türkiye otomobil satışında 23 Avrupa ülkesini solladı

Türkiye otomobil satışında 23 Avrupa ülkesini solladı

Avrupa'da en fazla otomobil satan 8'inci ülke olan Türkiye 23 Avrupa ülkesini geride bıraktı - Mercedes, BMW, Volkswagen ve bu firmaların bünyelerindeki diğer önemli markalara sahip Almanya, geçen yıl Avrupa'nın en fazla otomobil satan ülkesi olarak kayıtlara geçti - 31 ülkenin bulunduğu listenin son beşlisi Litvanya, Estonya, İzlanda, Letonya ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi oldu

29.01.2019Ekonomi
ADAC araştırdı: İşte en çevre dostu otomobiller ve en kötüleri...

ADAC araştırdı: İşte en çevre dostu otomobiller ve en kötüleri...

Alman Otomobil Kulübü ADAC, çevreye en az zarar veren otomobil markalarını ve modelleri araştırdı. Listede en kötülere de yer verildi.

28.01.2019Avrupa
2018’de Almanya’da en çok bu araçlar satıldı

2018’de Almanya’da en çok bu araçlar satıldı

Almanya’da dizel krizi ve ardından peşpeşe gelen yasaklar, otomobil sevgisini azaltmadı. Geçen yıl 3.4 milyon yeni otomobil trafiğe çıktı. İşte en çok satanlar...

22.01.2019Avrupa
BMWden Çinde satın alma

BMW'den Çin'de satın alma

BMW Group, Çinli partneri Brtilliance China Automative Holdings ile ortak girişimi olan BMW Brilliance Automotive'in (BBA), sahip olduğu yüzde 50'lik hissesine ek olarak, yüzde 25 hissesini satın alacağını duyurdu.

18.01.2019Ekonomi
Sahip olduklarınız sizi siz yapmaya yeter mi

Sahip olduklarınız sizi siz yapmaya yeter mi?

Trend tahmin uzmanı James Wallman, kitabı ‘İstif Çağı’nda yüzyılımızın hastalığı tüketim çılgınlığına ve satın alıp biriktirme takıntısına değiniyor ve uygulanabilir çözüm önerileri sunuyor.

2.01.2019Kitap Sanat
Avro, 20 yaşında

Avro, 20 yaşında

Avrupa'da ortak para birimi avroya geçiş kararının 20. yıl dönümü kutlanırken, bu karar üye ülkeler arasında ticareti kolaylaştırdı, ancak refahı tüm Avro Bölgesi'ne yaymayı başaramadı.

31.12.2018Ekonomi
Otomobiliyle uçak pistine daldı havaalanı karıştı

Otomobiliyle uçak pistine daldı havaalanı karıştı

Almanya’nın Hannover Havaalanı’nda, otomobiliyle piste giren sürücü yüzünden uçuşlar bir süreliğine askıya alındı. Alarma geçen polis, terör saldırısı şüphesiyle alandaki tüm işlemleri durdurdu.

30.12.2018Avrupa

Yazar Sonuçları

Otomotive ‘Acil’ freni

Avrupa’da ve Türkiye’de 1 Nisan 2018’den itibaren üretilip ilk defa tip onayı alan yeni otomobillerde acil durumlarda otomatik arama yapan ‘eCall’ sistemi zorunlu oldu. Hayat kurtarmak için Avrupa ile eş zamanlı devreye alınan bu global sistemi bilgi transferi açısından riskli bulan BTK, Türkiye’deki araçlar için ‘yerli sim kart’ ve özel sunucu istedi. Ancak bu durum son 1 yıldır Türkiye’ye yeni nesil otomobillerin gelmesini engelledi.

22.04.2019

Otomobilde ‘yalın’ vergi beklentisi

Türkiye’nin ÖTV ve üstüne KDV ile otomobil vergisinde dünyada liderliği Danimarka ile paylaştığını, bazen birinci bazen de ikinci olduğunu herkes biliyor.

18.03.2019

Hibrit gerçekten avantajlı mı?

Dizele en büyük alternatif olarak gösterilen hem benzinli hem elektrikli motora sahip ‘hibrit’ (melez) otomobillerin popülaritesi hızla artıyor. Peki hibrit otomobiller gerçekten dizel ve benzinli otomobillere göre avantajlı mı, 2. elde değer kaybı oluyor mu, pil ömürleri ne kadar? İşte bu soruların cevabını dünyada ve Türkiye’de en çok hibrit otomobil satan Toyota’nın Türkiye CEO’suna sorduk.

11.03.2019

2’nci ele 'Sakarya' çıkarması

2017 yılında Petrol Ofisi’nin tamanını 1 milyar 368 milyon Euro’ya satın alarak dikkat çeken Hollandalı enerji devi Vitol Grup’tan 2019 yılının ilk yatırım müjdesi geldi.

5.01.2019