MENÜ

Bmmyk

Bmmyk ile ilgili tüm haberleri, son dakika Bmmyk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Bmmyk haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 317 Bmmyk haberi bulunmuştur.

Bmmyk Haberleri

Macaristan’a göçmen tepkisi: 5 gün hiçbir şey vermemişler

Macaristan’a göçmen tepkisi: 5 gün hiçbir şey vermemişler

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Macaristan’ın Avrupa Birliği (AB) hukukunu ve uluslararası hukuku ihlal ederek 2 Afganistanlı aileyi ülkeden çıkmaya zorlamasına tepki gösterdi.

10.05.2019Avrupa
BM Arakanlı Müslüman mültecilerin durumundan endişeli

BM Arakanlı Müslüman mültecilerin durumundan endişeli

BM İnsani İşlerden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Lowcock, Arakanlı Müslümanları Bangladeş'e kaçmak zorunda bırakan nedenlerin ortadan kaldırılması konusunda hiç gelişme kaydedilmediğini söyledi.

30.04.2019Dünya
Libyadaki çatışmalarda ölü sayısı 264e yükseldi

Libya'daki çatışmalarda ölü sayısı 264'e yükseldi

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Libya'nın başkenti Trablus ve çevresindeki çatışmalarda hayatını kaybedenlerin sayısının 264'e yükseldiğini duyurdu.

23.04.2019Dünya
Yunanistanda mültecilerin evsiz kalma endişesi

Yunanistan'da mültecilerin evsiz kalma endişesi

Yunanistan'da konaklama desteğinin sona erecek olması nedeniyle ay sonunda evsiz kalma tehlikesiyle karşılaşan mülteciler gösteri düzenledi.

13.03.2019Dünya
Son dakika... Erdoğan: Suriye krizine siyasi çözüm umutları daha önce hiç bu kadar filizlenmemişti

Son dakika... Erdoğan: Suriye krizine siyasi çözüm umutları daha önce hiç bu kadar filizlenmemişti

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin katılımıyla "Suriye" konulu Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi sona erdi. Zirve sonrası üç ülkenin ortak bildirisinde, “ABD’nin güçlerini Suriye’den çekmesi istikrar ve güvenliği güçlendirecektir” denildi.

14.02.2019Dünya
BMMYK’dan SDG’ye uyarı: Sivillerin güvenli geçişini sağlayın

BMMYK’dan SDG’ye uyarı: Sivillerin güvenli geçişini sağlayın

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) en büyük bileşenini terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD/YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’nden (SDG) terör örgütü DEAŞ’ın sıkıştığı Deyrizor’un güneyinde sivillerin güvenli bölgeye ulaşımı için bir geçiş sahası oluşturmasını istedi.

2.02.2019Dünya
BM: Venezueladan günde 5 bin kişi ayrılıyor

BM: Venezuela'dan günde 5 bin kişi ayrılıyor

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) sözcülerinden Joung-ah Ghedini-Williams, BM Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, Venezuelalıların ülkedeki "istikrarsızlık ve belirsizlikler" yüzünden çeşitli nedenlerle ülkeden ayrılmaya devam ettiğini söyledi.

31.01.2019Dünya
2018 yılında Akdenizde 2 bin 275 göçmen hayatını kaybetti

2018 yılında Akdeniz'de 2 bin 275 göçmen hayatını kaybetti

BM Raporuna göre, 2018'de Akdeniz'den Avrupa'ya 139 bin düzensiz göçmen ulaştı, aynı yıl Akdeniz'de 2 bin 275 düzensiz göçmen yaşamını yitirdi.

30.01.2019Dünya
Akdeniz günde 6 düzensiz göçmene mezar oldu

Akdeniz günde 6 düzensiz göçmene mezar oldu

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliğinin (BMMYK), "Umutsuz Yolculuklar" adıyla yayımlanan raporunda Akdeniz'in düzensiz göçmenler için dünyanın en ölümcül rotası olduğu belirtildi.

30.01.2019Dünya
Taylandda alıkonulan Suudi genç kadın Kanadada

Tayland'da alıkonulan Suudi genç kadın Kanada'da

Aile şiddetinden kaçarak Avustralya'ya gitmeye çalışırken aktarma için geldiği Tayland'ın başkenti Bangkok'taki havalimanında alıkonulan ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) himayesinde ülkeye geçici olarak girmesine izin verilen Suudi Arabistan vatandaşı genç kadın, kendisine sığınma hakkı tanıyan Kanada'ya geldi.

13.01.2019Dünya
Taylandlı ve Suudi yetkililer alıkonulan Suudi kadını görüştü

Taylandlı ve Suudi yetkililer alıkonulan Suudi kadını görüştü

Tayland Göçmenlik Polisi Müdürü Surachate Hakparn, Suudi Arabistan'ın Bangkok Büyükelçiliğinden yetkililerle, kendisine kötü davrandığını ileri sürdüğü ailesinden kaçan ve üçüncü bir ülkeye iltica talep eden 18 yaşındaki Rahaf Muhammed El Kunun ile ilgili görüştüklerini belirtti.

8.01.2019Dünya
Hindistana Arakanlı Müslümanlarla tepkisi

Hindistan'a Arakanlı Müslümanlarla tepkisi

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), Hindistan'ın bir grup Arakanlı Müslüman'ı Myanmar'a geri gönderme kararını üzüntüyle karşıladı.

4.01.2019Dünya
BMden Suriyeliler için 5,5 milyar dolar yardım çağrısı

BM'den Suriyeliler için 5,5 milyar dolar yardım çağrısı

BM ve ortakları, gelecek yıl Türkiye ve komşu ülkelerdeki milyonlarca Suriyelinin desteklenmesi için 5,5 milyar dolar yeni fon sağlanması için çağrıda bulundu.

11.12.2018Dünya
BMMYK Yunanistanın göçmenleri geri itmesinden endişeli

BMMYK Yunanistan'ın göçmenleri 'geri itmesinden' endişeli

BMMYK, son olarak 3 göçmenin donarak ölmesine sebep olduğu ileri sürülen, Yunanistan tarafından sığınmacıların Türkiye'ye zorla döndürülme iddialarının "endişe verici" olduğunu bildirdi.

5.12.2018Dünya
Çatışmalardan kaçan 30 bin Kamerunlu Nijeryaya sığındı

Çatışmalardan kaçan 30 bin Kamerunlu Nijerya'ya sığındı

Birleşmiş Milletler, Kamerun'un güneybatısı ve kuzeybatısında ayrılıkçılar ile güvenlik güçleri arasında devam eden çatışmalar nedeniyle Nijerya'ya sığınan Kamerunluların sayısının 30 bine ulaştığını duyurdu.

9.11.2018Dünya
2018de Avrupaya ulaşan göçmen sayısı 100 bini geçti

2018'de Avrupa'ya ulaşan göçmen sayısı 100 bini geçti

Uluslararası Göç Örgütü (IOM), 2018'de Akdeniz'den Avrupa'ya ulaşan göçmen sayısının 100 bini geçtiğini duyurdu.

6.11.2018Dünya
O ülkeden Angelina Jolieye şok suçlama: CIA ajanı

O ülkeden Angelina Jolie'ye şok suçlama: CIA ajanı!

Venezuela Ulusal Kurucu Meclisi (ANC) Başkanı Diosdado Cabello, ABD’li aktris Angelina Jolie'nin Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) için çalıştığını iddia etti.

25.10.2018Dünya
BM, Arakanlı Müslümanları sınır dışı eden Hindistana tepki gösterdi

BM, Arakanlı Müslümanları sınır dışı eden Hindistan'a tepki gösterdi

Birleşmiş Milletler, Hindistan'dan Myanmar'a sınır dışı edilen 7 Arakanlı Müslüman'ın emniyet ve güvenliğinden derin endişe duyulduğunu belirtti.

5.10.2018Dünya
Rusya Orta Afrika Cumhuriyeti’nde binden fazla asker eğitti

Rusya Orta Afrika Cumhuriyeti’nde binden fazla asker eğitti

Ulusal basında yer alan haberlere göre, Berengo askeri kampında yeni mezun edilen 144 asker ile birlikte Rusya'nın ülkede eğittiği asker sayısı bin 44'e ulaştı.

20.09.2018Dünya
Üç lider Tahran’da İdlib için buluştu: Ateşkes çağrısı

Üç lider Tahran’da İdlib için buluştu: Ateşkes çağrısı

Türkiye, Rusya ve İran dün Suriye’nin geleceği için Tahran Zirvesi’nde masaya oturdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan zirvede Putin ve Ruhani’yle ayrı ayrı görüştü. Zirve sonunda yayınlanan bildiriden “Astana ruhu devam edecek” mesajı çıktı.
Erdoğan bildiride İdlib için “ateşkes” ifadesinin yer alması gerektiğini vurguladı. Erdoğan, “Nusra olsun, HTŞ olsun, hepsi için bir defa silahı bırakın. Silahı bırakın ki buraya sulh gelsin. Bu çağrıyı zirveden yapmış olalım” dedi.

7.09.2018Dünya
Son dakika: Tahranda tarihi İdlib zirvesi

Son dakika: Tahran'da tarihi İdlib zirvesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi'ne katılmak üzere İran'da. Türkiye, Rusya ve İran liderlerinin Tahran'daki İdlib görüşmesi Astana ruhunun ortaya konmasının ardından sona erdi. Erdoğan tarihi zirvede 'ateşkes' çağrısında bulundu. Ruhani de "Teröristler silahlı eylemlerine son versin" derken Putin, "Silahları bırakma çağrısı yaptık" dedi. Toplantının ardından 12 maddelik ortak bildiri yayınlandı. İşte o bildiri...

7.09.2018Dünya
Hiç bu kadar tehlikeli olmamıştı

Hiç bu kadar tehlikeli olmamıştı

BM, Akdeniz’den Avrupa’ya kaçak göçmenlerin geçişlerinin üç yıl önce Bodrum’da Aylan Kürdi’nin cesedinin bulunmasından bu yana ‘en ölümcül’ hale geldiğine dikkati çekti.

3.09.2018Avrupa
Dünyaca ünlü yıldız anlattı: Onların hikayesini asla unutamam

Dünyaca ünlü yıldız anlattı: Onların hikayesini asla unutamam

Birleşmiş Milletler'in Myanmar'da öldürülen ve göçe zorlanan Arakan Müslümanları ile ilgili yayımladığı raporun ardından, bölgede yaşanan zulümlere siyaset ve sanat dünyasının önemli isimlerinden tepkiler geldi.

29.08.2018Dünya
Macrondan sürpriz çıkış... AB ülkelerine yaptırım çağrısı

Macron'dan sürpriz çıkış... AB ülkelerine "yaptırım" çağrısı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, sığınmacı kabul etmek istemeyen Avrupa Birliği (AB) ülkelerine ekonomik yaptırım uygulanması çağrısı yaptı.

23.06.2018Dünya
İsrail, Afrikalı göçmenlerin sınır dışı edilmesini iptal etti

İsrail, Afrikalı göçmenlerin sınır dışı edilmesini iptal etti

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) ile yapılan ülkedeki Afrikalı göçmenlerden 16 bin 250'sinin sınır dışı edilerek Batılı ülkelere gönderilmesine ilişkin anlaşmanın iptal edildiğini duyurdu.

3.04.2018Dünya
Mültecilerin araftaki yaşamı... Coğrafya kader mi

Mültecilerin araftaki yaşamı... Coğrafya kader mi?

Türkiye’deki Afganların sayısı 160 bini aştı. Zakira ve Ali Hekmat çifti üçüncü bir ülkeye gitmeyi bekleyen binlerce Afgandan sadece ikisi. Onlarla kendi hikâyelerini ve Türkiye’deki Afganları konuştuk. Zakira Hekmat, “Doğduk ülkemizde savaş vardı. 30 yıl geçti hâlâ savaş var. Umarım Suriye böyle olmaz” diyor.

3.03.2018Gündem
BM İyi Niyet Elçisi Jolie, Ürdünde

BM İyi Niyet Elçisi Jolie, Ürdün'de

Oscar ödüllü oyuncu ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, Ürdün'ün kuzeyinde Suriyeli sığınmacıların kaldığı Ez-Zateri Kampı'nı ziyaret etti.

28.01.2018Dünya
BMMYK: Dünyada 3 milyondan fazla vatansız var

BMMYK: Dünyada 3 milyondan fazla 'vatansız' var

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği dünya çapında büyük bölümünü azınlıkların oluşturduğu 3 milyondan fazla 'vatansız' bulunduğunu bildirdi.

3.11.2017Dünya
Yunan adalarında 3 bin sığınmacı kötü durumda

Yunan adalarında 3 bin sığınmacı 'kötü durumda'

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) Yunanistan Sözcüsü Boris Cheshirkov, Yunan adalarında kışa uygun olmayan şartlarda kalan sığınmacı sayısının 3 binin üzerinde olduğunu söyledi.

26.10.2017Dünya
Ankara devrede

Ankara devrede

Myanmar’ın Arakan eyaletinde Müslümanlara yönelik baskıların sona erdirilmesi amacıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan, Myanmar lideri Suu Çii ile telefonda görüştü. Bu gelişmenin ardından TİKA yetkililerinin bölgeye yardım ulaştırmasına izin çıktı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu da insani krizi görüşmek üzere bugün Bangladeş’e gidiyor.

5.09.2017Dünya
Normalleşme seferberliği

Normalleşme seferberliği

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) uzmanları, Suriye’ye dönmek isteyen kadın, çocuk ve ailelere psikolojik destek veriyor. 2017 sonuna kadar 100 bine yakın Suriyeli’nin dönüşü bekleniyor.

6.08.2017Dünya
Dünyada en çok mülteci Türkiyede

Dünyada en çok mülteci Türkiye'de

BM Mülteciler Yüksek Komiserliği, dünya genelinde savaş nedeniyle evini terk etmek zorunda kalanların sayısının şimdiye kadarki en yüksek seviyeye ulaştığını açıkladı. Ayrıca en çok mülteci barındıran ülke de Türkiye.

19.06.2017Dünya
BMden flaş Musul açıklaması

BM'den flaş Musul açıklaması

Birleşmiş Milletler, terör örgütü DEAŞ'ın Musul'da yaklaşık 100 bin sivili canlı kalkan olarak kullandığını açıkladı.

16.06.2017Dünya
Akdeniz’de 250 göçmen kayıp

Akdeniz’de 250 göçmen kayıp

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK), geçtiğimiz günlerde Akdeniz’de yaşanan iki vakada en az 250 kişinin ölümünden endişe edildiğini açıkladı.

9.05.2017Dünya
Son dakika: Akdenizde facia Yüzlerce kişi kayıp

Son dakika: Akdeniz'de facia! Yüzlerce kişi kayıp

Birleşmiş Milletler'den (BM) yapılan açıklamada, Akdeniz'de iki göçmen teknesi battığı, 250 kişinin kayıp olduğu bildirildi.

9.05.2017Dünya
Angelina Jolieden BMye eleştiri

Angelina Jolie'den BM'ye eleştiri

Oscar ödüllü oyuncu ve Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (BMMYK) İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, BM'nin ancak hükümetlerin politikalarını değiştirmesi durumunda değişeceğini belirterek, "BM kusurlu bir organizasyon çünkü biz kusurluyuz. Bizden farklı değil." dedi.

15.03.2017Gündem
BMden Trumpa çağrı

BM'den Trump'a çağrı

Birleşmiş Milletler (BM), ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye'den mülteci kabulü durdurması ve tüm mülteci başvurularının 4 aylığına askıya almasına tepki göstererek, ABD'ye, savaştan ve çatışmalardan kaçanlara sınırlarını kapatmama çağrısı yaptı.

28.01.2017Dünya
Suriyeli İŞKUR

Suriyeli İŞKUR

Türkiye’de çalışmak isteyen Suriyeliler bir tür İş-Kur gibi çalışan Maharat Merkezi’nin düzenlediği kariyer fuarında özel sektör ve üniversite temsilcileriyle bir araya geldi. Merkezden Nazlı Yırtar, “Suriye krizi acil yardım boyutundan öteye taşındı. Artık kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için yol göstermemiz gerekiyor” diyor.

21.12.2016Ekonomi
İsviçre 2 yılda 2 bin Suriyeliyi alacak

İsviçre 2 yılda 2 bin Suriyeliyi alacak

İsviçre hükümeti, önümüzdeki iki yılda Suriyeli 2 bin sığınmacıyı kabul edeceğini duyurdu.

10.12.2016Dünya