MENÜ

Blockchain

Blockchain ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Blockchain haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 462 Blockchain haberi bulunmuştur.

Blockchain Haberleri

Teknoloji guruları VMworld 2018 Avrupa’da buluştu

Teknoloji guruları VMworld 2018 Avrupa’da buluştu

Bilişim teknolojileri dünyasının merakla beklediği VMworld Avrupa 2018’de, geleceğin dijital çözümleri tanıtıldı.

13.11.2018Teknoloji
ABD’deki müze giriş ücreti için Bitcoin kabul ediyor

ABD’deki müze giriş ücreti için Bitcoin kabul ediyor

ABD’nin Ohio eyaletindeki Great Lakes Bilim Merkezi, müze girişi ödemelerinde 13 Kasım’dan itibaren ödeme olarak Bitcoin kabul edeceğini açıkladı.

13.11.2018Ekonomi
Upbit, Tayland ve Endonezyada kripto borsası açmayı hedefliyor

Upbit, Tayland ve Endonezya'da kripto borsası açmayı hedefliyor

Güney Kore merkezli kripto para birimleri borsası Upbit, küresel genişleme planları kapsamında Tayland ve Endonezya'da kripto para birimleri borsası açmaya hazırlanıyor.

12.11.2018Ekonomi
Blockchain, İstanbul’da konuşulacak

Blockchain, İstanbul’da konuşulacak

Blockchain teknolojisi, en iyi uygulamaların olduğu İsviçre’den gelen uzman konuşmacılar tarafından, İstanbul’da düzenlenecek “Blockchain Türkiye’deki ve Global Ekonomik Modelleri Nasıl Değiştirecek?” başlıklı forumda masaya yatırılacak.

10.11.2018Teknoloji
IBM Think Istanbul Zirvesi, dijital dönüşüm başarı hikayelerine ev sahipliği yaptı

IBM Think Istanbul Zirvesi, dijital dönüşüm başarı hikayelerine ev sahipliği yaptı

IBM’in birçok ülkede düzenlediği Think etkinliklerinin Türkiye ayağı, 7 Kasım Çarşamba günü IBM Türkiye’nin ev sahipliğinde, Volkswagen Arena’da gerçekleşti. IBM Türkiye’nin 80’inci yıldönümünü de kutladığı etkinlik iş dünyasından çeşitli isimleri ve bankacılık, sigortacılık, telekomünikasyon gibi birçok sektörden temsilcileri ağırladı. Etkinlik boyunca IBM’in yapay zeka, bulut, blockchain, siber güvenlik hizmetlerini kapsayan yeni çözümlere odaklanılırken, değişik sektörlerden IBM müşterileri de bu çözümlerin iş süreçlerine kattığı değeri ve dijital dönüşüm vizyonlarını paylaştı.

8.11.2018Teknoloji
Bitcoin saati olur mu demeyin İlk kez göreceksiniz...

Bitcoin saati olur mu demeyin! İlk kez göreceksiniz...

İsviçreli lüks saat üreticisi Hublot, Bitcoin'e özel olarak tasarladığı saatini görücüye çıkardı. Şirket saatin fiyatını da 25,000 dolar olarak belirledi.

8.11.2018Teknoloji
Hintli şirketten ABDye blockchain üzerinden ticari finansman

Hintli şirketten ABD'ye blockchain üzerinden ticari finansman

Hindistan'ın en büyük özel sektör şirketlerinden Reliance Industries (RIL), Birleşik Krallık merkezli HSBC ortaklığıyla ABD'deki müşterilerine bir ticari finansman işlemi gerçekleştirdi.

6.11.2018Ekonomi
Siemens, 600 milyon euroya ‘Siemens kenti’ kuruyor

Siemens, 600 milyon euroya ‘Siemens kenti’ kuruyor

Siemens, 600 milyon euroya Almanya’nın başkenti Berlin’de 70 hektarlık bir alanda enerji yönetimi, elektrikli araç teknolojisi, Endüstri 4.0, nesnelerin interneti, yapay zeka ve blockchain araştırmalarının yapılacağı ve içerisinde yaşam alanlarının da olacağı Siemensstadt 2.0 (Siemens Kenti) kuruyor.

31.10.2018Avrupa
Milyonlarca tapu sahibini ilgilendiriyor Yeni sistem geliyor...

Milyonlarca tapu sahibini ilgilendiriyor! Yeni sistem geliyor...

Gayrimenkul Kıymetler Borsası AŞ Genel Müdürü İshak Kurtuluş Altun: "İster bireysel yatırımcı, isterseniz de dev bir banka olun. Hiç zorlanmadan mülklerinizi veya ipoteklerinizi, teminatlarınızı saniyeler içinde yönetebilecek, alıp-satabilecek, anında durumunu sorgulayabileceksiniz. Ülkedeki 158 milyon tapuyu yönetecek ve 158 milyon tapuyla ilgili herkese hizmet verebilecek yaygın bir teknolojik ağ oluşturuyoruz. Tüm Türkiye'de hizmet verecek sistemimiz dünyanın her yerinden taleplere anında cevap verebilecek. Yüzde 100'e yakın yerli ve milli bir sistem oluşturduk. Mevcut platform servisleri ve hizmetler içinde yaptığımız titiz inceleme sonucu Gaboras İşletim Sistemi'nde en iyi ve ileri teknolojik ürünleri bir araya getirdik" açıklamasında bulundu.

28.10.2018Ekonomi
Imogen Heap’in ‘müzik ekosistemi’

Imogen Heap’in ‘müzik ekosistemi’

‘The O.C’ ve ‘CSI: Miami’ gibi popüler dizilerde yer alan şarkılarıyla çıkış yapan Imogen Heap, kendi kurduğu ve “Müzik ekosistemi” olarak tanımladığı ‘Mycelia’ platformunu duyurmak için çıktığı dünya turnesi kapsamında 26-27 Ekim tarihlerinde Zorlu PSM’de.

25.10.2018Kitap Sanat
24 saatte 73ü geriledi

24 saatte 73'ü geriledi

Kripto para birimleri piyasalarına ilişkin birçok kurum ve kişiden açıklamalar gelmeye devam ederken, piyasanın en yüksek hacimli 100 kripto para birimi arasından son 24 saatte 73'ü geriledi.

25.10.2018Ekonomi
Yüzde 400 arttı Maaşları 15 bin dolara yükseldi

Yüzde 400 arttı! Maaşları 15 bin dolara yükseldi

Piyasaları bir dönem kasıp kavuran kripto para furyası şimdilik dinmişe benzese de pek çok devlet ve uluslararası şirketin kayıtsız kalamadığı blok zinciri teknolojisi popülerliğini koruyor. Yapılan araştırmalara göre yazılımcılar arasında blok zincirinde uzmanlaşmış ya da becerisi olan mühendislere talep yüzde 400 artarken maaşları da ayda 15 bin dolar civarına yükseldi ve diğer yazılımcıların yüzde 30 üzerine çıktı.

23.10.2018Ekonomi
Bitcoinle ilgili önemli tahmin 2019 yılında...

Bitcoin'le ilgili önemli tahmin! 2019 yılında...

Investing Haven'ın kripto para birimleri ve blockchain (blok zinciri) teknolojileri 2019 öngörüsüne göre, Bitcoin'in kripto para birimleri piyasalarının belirleyicisi olmaya devam edebilecek; ancak, Bitcoin'deki rekor artışlar sürmeyebilir.

22.10.2018Ekonomi
Havayolu teknolojisinin temsilcileri İstanbul’da bir araya geldi

Havayolu teknolojisinin temsilcileri İstanbul’da bir araya geldi

Hitit, sektörün önde gelen uzmanlarını ve iş ortaklarını, İstanbul’da düzenlediği konferansta bir araya getirdi. Havayolu teknolojisindeki son gelişmeler, sektörün geleceğine dair öngörülerin ele alındığı konferansa, Türkiye’den ve dünyadan sivil havacılık alanında önemli temsilciler katıldı.

20.10.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

Teknoloji gerçek demokrasiyi mümkün kılabilir mi?

İki blockchain yazılımcısı, bir MIT profesörü, bir Arjantinli yatırımcı ve ben geçen hafta Prag’da yaklaşık iki saat süren bir öğle yemeğindeydik. Blockchain dünyasının bilinen platformlarından Etherum’du konumuz. Zira masadaki blockhain yazılımcılarından biri, Ethereum platformunun ana (core) yazılımcılarındandı.

5.11.2018

İstanbul’dan Imogen Heap Geçti

Geçtiğimiz hafta 26 ve 27 Ekim’de Zorlu PSM’de Imogen Heap Mycelia Dünya Turnesi kapsamında 2 gece İstanbul’daydı.

30.10.2018