MENÜ

Blackwater

Blackwater ile ilgili tüm haberleri, son dakika Blackwater haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Blackwater haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 122 Blackwater haberi bulunmuştur.

Blackwater Haberleri

15 bin $’lık korumalarmış

15 bin $’lık korumalarmış

Irak’ın Felluce kentinde geçen çarşamba cesetleri yakılan, yerlerde sürüklenen, tekmelenen ve köprülere asılan 4 Amerikalı’nın özel bir güvenlik şirketinin görevlileri olduğu ortaya çıktı.

2.04.2004Dünya
Demi Moore’un antrenörüydü Irak’ta vahşice öldürüldü

Demi Moore’un antrenörüydü Irak’ta vahşice öldürüldü

Irak’ta Felluce kentinde vahşice öldürülen dört Amerikalı’yı da vatana hizmet ve macera duyguları bu ülkeye sürükledi. Scott Helven-ston, komando grubuna katılmış, ekstrem sporlar videosu hazırlamış, hatta ‘Jane’in Zaferi’ filmi öncesinde Demi Moore’u bu rol için hazırlamıştı.

3.04.2004Dünya
Irakta 24 saatte 30 ölü

Irak'ta 24 saatte 30 ölü

Irak'ta egemenliğin Iraklılara devredileceği 30 Haziran tarihi yaklaşırken saldırılar da yoğunlaştı. Başkent Bağdat'ın kuzeyinde Irak güvenlik güçleri üssünün girişinde bomba yüklü bir aracın infilak etmesi sonucu 9 Iraklı öldü, 61 kişi de yaralandı.

6.06.2004Dünya
Opeth ile bir kez daha

Opeth ile bir kez daha

İstanbul, dünyanın dört bir yanındaki heavy metal gruplarının uğrak yerlerinden biri oldu. Birbiri ardısıra kenti ziyaret eden bu gruplara bir yenisi daha ekleniyor. İsveçli death metal grubu Opeth, 29 Mart'ta Yeni Melek Gösteri Merkezi'nde müzikseverlerin karşısına çıkacak. Grubun bir sonraki durağı ise 30 Mart'ta Ankara Saklıkent. Bunun, Opeth'in Türkiye'yi ikinci ziyareti olduğunu da hatırlatalım.

14.03.2006Kelebek
Uyduların yerini zeplinler alıyor

Uyduların yerini zeplinler alıyor

Zeplin, Birinci ve İkinci Dünya savaşlarında az çok kullanıldıysa da küçük uçaklara kıyasla çok yavaş olduğu için unutulup gitmişti. Zeplin çok hafif olduğu için fırlatılamıyordu. Fakat bilim adamları şimdi zeplini şimdi yeniden keşfettiler.

3.11.2006Spor
Irak’tan Amerikan koruma ordusuna yasak

Irak’tan Amerikan koruma ordusuna yasak

Dünyanın en büyük özel güvenlik ordularından kabul edilen Blackwater, Irak’ta önceki gün sekiz kişinin öldüğü bir çatışmaya karıştığı gerekçesiyle çalışma lisansını kaybetti.

17.09.2007Dünya
Blackwater Prensi

Blackwater Prensi

Irak’ta Amerikan diplomatlara güvenlik hizmeti veren Blackwater şirketinin 11 sivilin öldüğü çatışmaya karışması iki ülke arasında krize yol açtı.

20.09.2007Dünya
ABD silahlarında Blackwater izi

ABD silahlarında Blackwater izi

PKK’nın eline geçen ABD silahlarının, Irak’ta ABD’li diplomatlara güvenlik hizmeti veren Blackwater şirketinden gelip gelmediği soruşturuluyor.

22.09.2007Gündem
Kayıp karanlık silahlarda Blackwater izi

Kayıp karanlık silahlarda Blackwater izi

Türkiye ile ABD arasında gerilime neden olan PKK'nın elindeki Amerikan silahlarında, Irak'ta 11 sivili öldürüren taşeron Blackwater'ın izine rastlandı. ABD’li savcılar, Amerikan ordusunun taşeronluğunu yapan Blackwater özel güvenlik şirketinin Irak’a kaçak silah soktuğunu ve karaborsada sattığını tespit etti.

24.09.2007Dünya
ABD’li keskin nişancılar Iraklıları avlıyormuş

ABD’li keskin nişancılar Iraklıları avlıyormuş

Blackwater skandalının ardından bu kez de Irak'taki ABD’li keskin nişancıların, sivillere tuzak kurup, tıpkı bir av gibi vurduğu ortaya çıktı.

24.09.2007Dünya
Irak ’sıcak takibe’ soğuk

Irak ’sıcak takibe’ soğuk

Irak İçişleri Bakanı Cevad Bolani, iki ülke arasında daha önce varılan mutabakat muhtırası çerçevesinde başta PKK olmak üzere terörle mücadeleye ilişkin bir anlaşma metni olmak üzere görüşmelerde bulunmak için dün Ankara’ya geldi.

25.09.2007Gündem
Her taşın altında Blackwater

Her taşın altında Blackwater

Irak'ta ABD Büyükelçiliğini ve elçilik personelini koruyan Amerikan özel güvenlik şirketinin 11 Iraklı sivilin öldürülmesi olayında adının geçmesinden sonra, şimdi de 2004'te 4 çalışanının linç edilmesinin, Amerikan ordusunun Felluce'deki kanlı operasyonunun başlamasına neden olduğu ortaya çıktı.

28.09.2007Dünya
Ankara’da yoğun kayıp silah trafiği

Ankara’da yoğun kayıp silah trafiği

Başbakan Tayyip Erdoğan, ABD’de PKK’nın eline geçen silahlar konusunda Washington yönetimine sitemde bulunurken, Irak’ta kaybolan ve terör örgütünün eline geçtiği anlaşılan Amerikan silahları nedeniyle dün başkentte yoğun bir trafik yaşandı.

28.09.2007Gündem
ABD Kongre Komitesinin Blackwater raporu

ABD Kongre Komitesinin 'Blackwater' raporu

ABD'nin Irak'ta hizmetlerinden yararlandığı özel güvenlik şirketi Blackwater'ın, son 3 yılda rastgele adam vurmaktan, uyuşturucu ve alkol kullanımına kadar varan çeşitli nedenlerle 122 kişiyi işten kovduğu ve yol açtığı problemlere rağmen Amerikan hükümetinden çok yüksek miktarda para almayı sürdürdüğü belirtildi.

2.10.2007Dünya
Irakta Blackwatere FBI bakacak

Irak'ta 'Blackwater'e FBI bakacak

Özel Amerikan güvenlik şirketi "Blackwater'in Irak'ta sivilleri öldürdüğü iddialarını FBI soruşturacak.

4.10.2007Dünya
Blackwater aşırı güç kullandı

'Blackwater aşırı güç kullandı'

Amerikan askeri raporlarının, Irak'ta 11 kişinin ölümüyle gündeme gelen özel güvenlik şirketi Blackwater elemanlarının herhangi bir kışkırtma olmadan ateş açtığına ve aşırı güç kullandığına işaret ettiği belirtildi.

5.10.2007Dünya
Dünya Basınından

Dünya Basınından

Blackwater güvenlik şirketi çalışanlarının Irak'ta 11 sivili öldürmesi üzerine hazırlanan tasarı, 30'a karşı 389 oyla Temsilciler Meclisinden geçti.

6.10.2007Dünya
Bir Milyar Dolarlık  Blackwater Skandalı...

Bir Milyar Dolarlık Blackwater Skandalı...

Amerika Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, Irak'ta özel koruma görevlilerinin denetim altına alınmasını emretti. Rice'in bugün yayınladığı emre göre özel şirketlerin korumalarına mutlaka resmi güvenlik görevlileri eşlik edecek.

6.10.2007Dünya
Güvenlik terörü

Güvenlik terörü

Irak’ta yeni bir "Blackwater skandalı" daha yaşandı. Bu kez Avustralyalı özel güvenlik şirketi Unity Resources Group’un paralı askerleri, konvoylarına yaklaştığını iddia ettikleri bir sivil araca ateş açtı. Çocuklarını okutmak için taksicilik yapan dul bir kadınla, kendisi gibi Ermeni asıllı müşterisi öldü.

10.10.2007Dünya
Bağdat Blackwaterın gitmesinde ısrarcı

Bağdat "Blackwater"ın gitmesinde ısrarcı

Irak hükümeti, Amerikan özel güvenlik şirketi "Blackwater"ın gitmesinde ısrar ediyor.

15.10.2007Gündem
Irakta özel güvenlikçiler yine olaya karıştı

Irak'ta özel güvenlikçiler yine olaya karıştı

Irak'ın kuzeyindeki Kerkük kenti yakınlarında, bir yabancı güvenlik şirketinin elemanlarının karıştığı yeni bir olayda biri kadın üç kişi yaralandı.

18.10.2007Dünya
Blackwater elemanlarına dokunulmazlık teklifi

Blackwater elemanlarına dokunulmazlık teklifi

Irak'ta geçen ay 17 sivilin öldürülmesiyle ilgili davaya bakan ABD Dışişleri Bakanlığı soruşturmacılarının, Amerikan özel güvenlik şirketi Blackwater elemanlarına dokunulmazlık anlaşmaları teklif ettiği bildirildi.

30.10.2007Dünya
Dokunulmazlar

Dokunulmazlar

Iraklı 17 sivili öldüren Blackwater özel güvenlik şirketi elemanlarına ABD Dışişleri soruşturmacıları tarafından dokunulmazlık sözü verildiği ortaya çıktı.

30.10.2007Dünya
Clinton seçilirse Blackwater bitecek

Clinton seçilirse Blackwater bitecek

ABD'de gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimlerinin favori Demokrat aday adayı Hillary Clinton, seçilmesi halinde, Irak'ta sivilleri öldüren Blackwater gibi özel güvenlik şirketlerinin faaliyetlerine son vereceğini açıkladı.

7.11.2007Dünya
FBI  raporu:  Blackwater, 14 Iraklı sivili haksız yere öldürdü

FBI raporu: Blackwater, 14 Iraklı sivili haksız yere öldürdü

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), özel güvenlik şirketi Blackwater elemanlarının 16 Eylülde 17 Iraklı sivilden 14'ünü haksız yere öldürdüğünü ortaya koydu.

14.11.2007Dünya
Irak ve Afganistan’da en çok iş alan 100 müteahhidin 12’si Türk

Irak ve Afganistan’da en çok iş alan 100 müteahhidin 12’si Türk

ABD’li firmaların 25 milyar dolarlık taahhüt gerçekleştirdiği Irak ve Afganistan’da iş yapan firmalar listesinde 12 Türk şirketi yer aldı.

20.11.2007Gündem
Ricea göre İran ve Kuzey Kore hala tehlikeli

Rice'a göre İran ve Kuzey Kore hala tehlikeli

ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice, İran ve Kuzey Kore'nin hala tehlikeli ülkeler olduğunu belirterek, bu iki ülkenin Washington'un nükleer tehdit listesinden çıkması için önlerinde hala uzun bir yol olduğunu söyledi.

13.12.2007Dünya
Blackwater firması hakkında inceleme başlatıldı

Blackwater firması hakkında inceleme başlatıldı

17 Irak’lı sivili öldürmekle suçlanan ve haklarında soruşturma açılan ABD şirketi Blackwater’ın başı dertten kurtulmuyor.

19.12.2007Dünya
Türk firmadan Iraka kaçak güvenlik elemanı

Türk firmadan Irak'a 'kaçak' güvenlik elemanı

Çalışma ve Sosyal Güvelik Bakanı Faruk Çelik, bir Türk güvenlik şirketlerinin izin verilmemesine karşın Irak’ta kaçak güvenlik elemanı çalıştırdığının tespit edildiğini bildirdi.

6.01.2008Gündem
Iraqis angered by renewal of Blackwater contract

Iraqis angered by renewal of Blackwater contract

Iraqis expressed anger on Saturday at news the United States had renewed the contract of Blackwater, a private security firm blamed for killing up to 17 people in a shooting incident last year.

6.04.2008Gündem
Öldürme yetkileri yenilendi

Öldürme yetkileri yenilendi

Onlara 'hayalet ordu' deniliyor. İşledikleri cinayetlerin hesabını vermeleri gerekmiyor.

7.04.2008Dünya
Metroda çalan ünlü kemancıyla gelen Pulitzer

Metroda çalan ünlü kemancıyla gelen Pulitzer

W.Post Magazine dergisinin mizah yazarlarından Gene Weingarten, ünlü kemancı Joshua Bell ile hazırladığı yazısıyla, "feature" ’hikaye tarzı yazım’ dalında Pulitzer ödülünü kazandı.

8.04.2008Dünya
Kim bu korsanlar

Kim bu korsanlar

83 gemi kaçırdılar... Fidye istediler, bölgeden geçen gemilerin kabusu oldular... Oysa Somali korsanlarının faalliyet gösterdikleri bölge, uluslararası kontrol altında. Gemiler uydudan takip edilebiliyor, ne taşıdıkları bile öğrenilebiliyor. Üstelik NATO gemileri peşlerinde. Ama Somalili korsanları kimse durdurmıyor. Yoksa onlar bildiğimiz korsanlardan değil mi? İşte bu noktada Felluce katliamına imza atan meşhur Amerikan güvenlik şirketi Backwater'ın adı geçmeye başladı.

14.11.2008Dünya
Somalili korsanlar işte şimdi yandılar

Somalili korsanlar işte şimdi yandılar

NATO savaş gemilerini çaresiz bırakan Somali’deki korsanlık olayları çığ gibi artarken, dünya bu meseleye bir çözüm bulmaya çalışıyor.

19.11.2008Dünya
Pirates Who ya gonna call Russia

Pirates? Who ya gonna call? Russia!

ANKARA - Russia has urged Turkey to take joint steps against the surge of piracy off the coast of Somalia that threatens international trade, it has been revealed.

20.11.2008Gündem
Hayalet ordudan kurtuluyor

Hayalet ordudan kurtuluyor

Irak'ta ABD'nin hayalet ordusu olarak bilinen özel güvenlik şirketi Blacwater'ın sözleşmesi yenilenmedi.

29.01.2009Dünya
ABD Irakın Blackwater kararına uyacak

ABD Irak'ın Blackwater kararına uyacak

ABD Dışişleri Bakanlığı, Irak'ın ABD'nin özel güvenlik şirketi Blackwater'ın sözleşmesinin yenilenmemesiyle ilgili kararına uyulacağını açıkladı.

30.01.2009Dünya
ABD Irakta Blackwater ile çalışmayacak

ABD Irak'ta Blackwater ile çalışmayacak

ABD Dışişleri Bakanlığı, Irak'taki Amerikalı diplomatların güvenliğinin sağlanması için Blackwater (Xe) yerine Triple Canopy güvenlik firmasıyla anlaştı.

1.04.2009Dünya
Müzikten öte Opeth

"Müzikten öte" Opeth

Sınıflandırılamayan tamamen özgün tarzıyla Opeth 19 Nisan'da Maçka Küçükçiftlik Park'ta. Konser 19 Nisan saat 19:30'da başlıyor. Konserin ön grubu ise Neoma.

15.04.2009Kelebek

Yazar Sonuçları

Paralı askerler sanayi oldu

Amerika’da resmi ordu dışında ’paralı askerlik’ bir meslek. Ama bunlar, borç ödemesini yapmayana sataşmıyorlar. Mültimilyonluk ihalelerde caydırıcılığı üstlenmek de görev kriterlerinin dışında.

6.11.2004

Kolları uzun operasyonları gizli ordu

BLACKWATER adını ilk kez duymuyoruz. Blackwater, Bush takımının Amerikan askeri doktrinini değiştirmek üzere kurdukları şirketin adı.

23.09.2007

Stratejik ortağımız

BUNU ne siz söylüyorsunuz ne de biz... Ağzını her açışta "ABD bizim stratejik ortağımızdır" diyerek lafa başlayan Türkiye Başbakanı Tayyip Erdoğan söylüyor. Hem de Amerika Birleşik Devletleri’nde ve karşısında oturan ABD’lilerin gözünün içine baka baka:

28.09.2007

Shooting your own foot...

Atilla Olgac's gesticulating bravado on Kanal Turk last week about his capacity to shoot nine Greek Cypriots and one 19-year-old captive Greek Cypriot, overshadowed any other news in both Greece and Cyprus; even in Turkey, the reactions to such a performance made us momentarily switch our attention from another ongoing saga, that of Ergenekon.

25.01.2009