MENÜ

Bitkisel Tedavi

Bitkisel Tedavi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Bitkisel Tedavi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Bitkisel Tedavi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.513 Bitkisel Tedavi haberi bulunmuştur.

Bitkisel Tedavi Haberleri

Saçkıran (Alopesi Areata) nedir

Saçkıran (Alopesi Areata) nedir?

Saçkıran nedir sorusunun yanıtı birçok vatandaş tarafından sorgulanan hastalıklar arasında yer almaya devam ediyor. Genellikle 20 yaş altı kişilerde görülen saçkıran hastalığının tedavisi var mı merak ediliyor. Peki, saçkıran (Alopesi Areata) nedir?

9.11.2018Sağlık
Köpek memesi hastalığı nedir

Köpek memesi hastalığı nedir?

Tıp dilinde Hidradenitis Suppurativa adıyla bilinen köpek memesi hastalığı, ter bezlerinin bulunduğu yerlerde ağrılı ve iltihaplı apselerle ortaya çıkan kronik bir deri hastalığıdır. Daha önce bu hastalığı duymayan vatandaşlar, köpek memesi hastalığı hakkında bilgi almak istiyor. Peki, köpek memesi hastalığı nedir? İşte, köpek memesi hastalığı hakkında merak edilen detaylar...

2.11.2018Sağlık
Burun akıntısı nasıl geçer

Burun akıntısı nasıl geçer?

Burun akıntısı nasıl geçer sorusunun yanıtı soğuk havaların yavaş yavaş kendini göstermesiyle birlikte vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. Nezle ve gribin işaretçisi olan burun akıntısına pek çok bitki iyi gelebiliyor. Peki, burun akıntısı nasıl geçer?

12.10.2018Sağlık
Keten tohumu faydaları nelerdir Metabolizmayı güçlendiriyor

Keten tohumu faydaları nelerdir? Metabolizmayı güçlendiriyor!

Keten tohumu, yapılan klinik çalışmalarda kanser hastalığında önleyici etkileri, kolesterol seviyesinde düşüş sağladığının gözlemlenmesi, altenatif tıp alanında sıklıkla kullanılmasına olanak sağlamıştır. Keten tohumunun faydaları arasında eklem romatizmasına sağladığı yararlar da bilim insanlarının yaptığı klinik çalışmalarla ortaya çıkmıştır. İşte, keten tohumunun faydaları hakkında merak edilen bazı bilgiler

26.09.2018Gündem
Ahmet Maranki hakkında soruşturma başlatıldı

Ahmet Maranki hakkında soruşturma başlatıldı

Bitkisel tedavi yöntemleriyle isim yapan Ahmet Maranki hakkında, katıldığı canlı yayında 24 Haziran seçimleriyle ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle, "basın yoluyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan soruşturma başlatıldı. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açıklamasında 'İlgili kişi şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılmış olup soruşturma titizlikle sürdürülmektedir' denildi.

24.05.2018Gündem
İdrar yollarına iyi gelen turna yemişi nedir Turna yemişinin faydaları

İdrar yollarına iyi gelen turna yemişi nedir? Turna yemişinin faydaları

İdrar yolu enfeksiyonlarına karşı oldukça etkili olduğu bilinen turna yemişi, vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Anavatanı ABD olan bu şifalı bitki hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, söz konusu bitkiyi internette araştırıyor. Yenebilen bir meyve, jöle ve meyve suyu kaynağı olan turna yemişi aynı zamanda çok şifalı bir bitki olarak adlandırılıyor. Peki turna yemişi nedir? Turna yemişinin faydaları neler?

27.02.2018Gündem
Ayı üzümü çayı nasıl yapılır Ayı üzümünün faydaları ve zararları nelerdir İşte kullanım şekli

Ayı üzümü çayı nasıl yapılır? Ayı üzümünün faydaları ve zararları nelerdir? İşte kullanım şekli

Ayı üzümü çayının nasıl yapılacağını merak eden vatandaşlar, bu mucizevi meyvenin kullanım yollarını araştırıyorlar. Günümüzde kanamayı durdurucu ve antibakteriyel özellikleriyle bilinen ayı üzümü meyvesinin birçok faydalı özelliği bulunuyor. Peki, ayı üzümü çayı nasıl yapılır? Ayı üzümünün faydaları ve zararları nelerdir? İşte kullanım şekli

26.02.2018Gündem
Şeytan Pençesi nedir, faydaları nelerdir

Şeytan Pençesi nedir, faydaları nelerdir?

Yağmur mevsimi boyunca, Güney Afrika çöllerine özgü çok yıllık tırmanıcı bitki olan Harpagophytum procumbens’in borazangörünümlü kadife kırmızısı çiçekleri bitkinin saplarını çevreler. Peki Şeytan Pençesi nedir, nelere faydalıdır

26.02.2018Gündem
Cüce palmiye nedir, faydaları neler

Cüce palmiye nedir, faydaları neler?

Doğada mucizevi özelliklere sahip olan binlerce bitkiden bir tanesi de cüce palmiye. Özellikle son zamanlarda vatandaşlar tarafından merak edilip araştırılan cüce palmiye oldukça faydalı bir bitki. Cüce palmiye hakkında meraklarını gidermek isteyen vatandaşlar, cüce palmiyenin faydalarını araştırıyor. Peki cüce palmiye nedir? Cüce palmiyenin faydaları neler?

26.02.2018Gündem
Karakafes bitkisi nedir, nelere faydası vardır

Karakafes bitkisi nedir, nelere faydası vardır?

Karakafes’in yaprakları ve sapları, Hodangiller familyasına ait diğer türler gibi pürtüklüdür. Bu cinsin hem genel ismi hem de bilimsel ismi, geleneksel bitkisel tedavide kullanımına işaret eder. Peki Karakafes bitkisi nelere fayda sağlar, nelere iyi gelir, zararları var mıdır? İşte detaylar

26.02.2018Gündem
Aynısefa çiçeğinin yararları nelerdir Aynısefa hangi hastalıklara iyi gelir

Aynısefa çiçeğinin yararları nelerdir? Aynısefa hangi hastalıklara iyi gelir?

Aynısefa çiçeği hakkında bilinmeyenleri sizler için derledik. Birçok hastalığa ve iltihaba iyi gelen, aynısefa çiçeği bir çok kişi tarafından kadife çiçeğiyle karıştırılıyor. Aynısefa çiçeğinin egzama ve birçok deri hastalığına karşı yararı bulunuyor. Peki, aynısefa çiçeği nedir? Hangi tür hastalıklarda kullanılır?

25.02.2018Gündem
Şişliklere iyi gelen Arnika bitkisinin faydaları

Şişliklere iyi gelen Arnika bitkisinin faydaları

Şişliklere iyi gelen Arnika bitkisinin faydaları merak ediliyor. Arnika, yaralanma sonrası başvurulması gereken ilk bitkidir. Acı, çarpma sonrası şişlikler, bereler ve burkulma için arnika merhemleri, yağları, jelleri ve kremleri yaygın olarak kullanılan harici bitkisel ilaçlardır. İşte Arnika bitkisinin faydaları ve kullanım şekli!

25.02.2018Gündem
Hamile kalmak isteyen kadınların karnını büyüten şifacı gözaltında

Hamile kalmak isteyen kadınların karnını büyüten 'şifacı' gözaltında

Gine'de hamile kalamayan kadınlara sahte bitkisel tedavi uygulayarak, kendilerini hamile zannetmelerine yol açtığı gerekçesiyle bir 'şifacı' gözaltına alındı.

18.01.2018Dünya
Bilgi tıkta değil tıpta

Bilgi 'tık'ta değil 'tıp'ta

Özellikle internet ortamında, sık görülen ve kronik seyir gösteren birçok deri hastalığının, umut tacirleri ve bu konuda uzman olmayanların hedefi haline gelerek birçok sorunlara sebep olması dermatologları harekete geçirdi. Türk Dermatoloji Derneği, konularında deneyimli akademisyen ve uzmanlar tarafından yazılan ve ülkemizde sık görülen 55 farklı deri hastalığı ile ilgili olarak 1 milyon broşür bastırıp, ülkemizdeki tüm üniversite ve eğitim ve araştırma hastaneleri ile büyük devlet hastanelerine gönderdi. Bilinçlendirme çalışmasıyla ilgili Türk Dermatoloji Derneği adına yönetim kurulu üyesi Prof. Dr. Nilgün Şentürk şu açıklamaları yaptı:

11.04.2017Sağlık
En yeni kitaplar

En yeni kitaplar

Rafa çıkanları seçtik, okuduk, değerlendirdik.

31.03.2017Keyif
Doktor Ömer Coşkun kimdir Kaç yaşında

Doktor Ömer Coşkun kimdir? Kaç yaşında?

Kendisini herbalist olarak tanıtan Doktor Ömer Coşkun, alternatif tıp ve bitkisel tedavi konusunda kendisini yetiştirdiğini öne sürmektedir. Peki, Doktor Ömer Coşkun kimdir? İşte, birçok kişinin yakından tanıdığı Doktor Ömer Coşkun hakkında detaylı bilgiler

27.02.2017Televizyon

23 ile 4 yılda 140 milyar TL

Başbakan Binali Yıldırım, Doğu ve Güneydoğu’da 23 ilde yatırımları artıracak, vatandaşı rahatlatacak teşvik paketini açıkladı. Toplam 140 milyar liralık pakette konut da var, stadyum da fabrika yatırımı da sulama projesi de.

4.09.2016Ekonomi
Nezle ile grip arasındaki farklar

Nezle ile grip arasındaki farklar

Sıcak ve kuru yaz ayları ile soğuk-nemli kış mevsimi arasındaki geçiş döneminde enfeksiyon hastalıklarının görülme sıklığı artıyor. Ani ısı değişikliklerinin üst solunum yollarını olumsuz etkilediğini belirten uzmanlar, boğaz ağrısı ile başlayan nezlenin 4-5 gün, yüksek ateş neden olan gribin ise 15 gün kadar sürdüğünü belirtti.

13.10.2015Avrupa
Kocakarı ilaçları ile yanlış tedavi hayatınızı karartmasın

Kocakarı ilaçları ile yanlış tedavi hayatınızı karartmasın

ANADOLU Üniversitesi Farmakognozi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayhan Altıntaş, yanlış ilaç kullanımı gibi kulaktan dolma eksik bilgilerle yapılacak bitkisel tedavi girişimlerinin de komplikasyon ve istenmeyen durumlara neden olabileceğini söyledi.

28.04.2015Ege
36 saatte Goa

36 saatte Goa

Goa deyince akla ilk gelenler hippiler, hedonizm ve sabaha kadar süren dolunay partileri... Oysa, Hindistan’ın popüler sahil eyaleti şablonların ötesinde özelliklere sahip. Umman Denizi’ne açılan 95 kilometrelik sahil şeridinin ardında pek çok tarihi tapınak, zengin ekosisteme sahip ormanlar ve baharat çiftlikleri bulunuyor

15.04.2015Seyahat
Eczacılar için de uzmanlık sınavı geliyor

Eczacılar için de uzmanlık sınavı geliyor

Hasta odaklı görev yapacak eczacılar için tıp ve diş hekimliğinde olduğu gibi uzmanlık sınavı açılacak.

1.12.2014Eğitim
Şakağında 2.5 santimetre delik oluştu

Şakağında 2.5 santimetre delik oluştu

Avustralya'daki Brissbane kentinde yüzündeki kanserli dokuyu tedavi etmek için bitkisel tedavi uygulayan ve dokunun bulunduğu yere ’kara merhem’ süren bir kişinin şakağında 2.5 santimetre genişliğinde siyah bir delik meydana geldi.

10.04.2014Kelebek
Hamileler kesinlikle tüketmemeli

Hamileler kesinlikle tüketmemeli

Prof. Dr. Canfeza Sezgin, hamileleri ve hamile kalmayı düşünenleri bazı bitkilerden kesinlikle uzak durmaları konusunda uyardı.

29.11.2013Kelebek
Hamileler kesinlikle tüketmemeli

Hamileler kesinlikle tüketmemeli

Prof. Dr. Canfeza Sezgin, hamileleri ve hamile kalmayı düşünenleri bazı bitkilerden kesinlikle uzak durmaları konusunda uyardı.

27.11.2013Kelebek
Yanlış teşhisin böylesi

Yanlış teşhisin böylesi

Genç kızın hastalığı yanlış teşhis edildi, 9 yıl boyunca artrit yerine astım tedavisi gördü.

10.10.2013Sağlık
Ne her ot ne her hap şifa verir

Ne her ot ne her hap şifa verir

Bitkisel tedavi, Türkiye’de alternatif tıp denince akla ilk gelen yöntemlerden biri. İnsanoğlunun binlerce yıldır nesilden nesle aktardığı şifalı bitkilerle tedavi yöntemi, bütün kültürlerde mevcut. Dünyanın en eski tıbbi tedavi yöntemi olarak bilinir. Bugün anıldığı yaygın adıyla Fitoterapi, sadece bitkilerin kullanılmasıyla uygulanan bir alternatif tedavi yöntemi.

11.04.2013Kelebek
Bakanlıktan bitkisel ürün açıklaması

Bakanlıktan 'bitkisel ürün' açıklaması

Sağlık Bakanlığı, bitkisel tedavi edici zayıflatıcı ürünlerin internet ortamında satışlarının arttığı tespitleri üzerine Bilgi Teknolojileri Kurumu ile yapılan işbirliği çerçevesinde belirlenen 700'e yakın internet sitesinin güvenli internet kapsamına alınarak erişimlerinin engellendiğini bildirdi.

9.11.2012Sağlık
Zayıflama hapı kullandı hastanelik oldu

Zayıflama hapı kullandı hastanelik oldu

Balıkesir’de güvenlik sistemleri pazarlayan bir şirketin ortağı 35 yaşındaki Nilüfer Gülmez, iddiaya göre radyodan reklamını duyup sipariş ettiği zayıflama hapını kullandıktan bir süre sonra kalp çarpıntısı şikayetinde bulundu ve kullanmayı bıraktı. Ancak talihsiz kadın, bir süre sonra fenalaşınca hastaneye kaldırıldı.

22.07.2012Ege
Zayıflama ilaçları bir kişiyi daha hasta etti

Zayıflama ilaçları bir kişiyi daha hasta etti

Balıkesir'de yaşayan bir kişinin, kilo vermek için internet üzerinden aldığı zayıflama ürünü nedeniyle kalp durması şikayetiyle hastaneye yatırılarak tedavi gördüğü iddiaları üzerine Sağlık Bakanlığı yazılı bir açıklama yaptı.

19.07.2012Sağlık
Sağlıkta sağlıklı gazetecilik

Sağlıkta sağlıklı gazetecilik

“BİTKİLERİN Efendisi” olarak tanıtılan Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin “kozmik bilim” tezine dayalı “doğadan gelen tedavi yöntemleri”ni anlattığı yazı dizisi, bir ay kadar sürdü.

Bitkisel ürünlere özel denetçiler

Bitkisel ürünlere özel denetçiler

Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun, bitkisel ürünlerle tıbbi cihaz ve kozmetiklere yönelik denetimleri daha verimli ve etkili şekilde yürütebilmek için ürün denetmeni istihdam edeceği bildirildi.

26.06.2012Sağlık

Yazar Sonuçları

Doktor kontrolunda bitkisel tedavi

TIBBİ bitkilerle tedavi dünya çapında ve binlerce yıldır tıp sistemlerinin içerisinde yer almıştır.

17.12.2017

Bitkisel tedavi de tehlikeli olabiliyor

Bitkisel tedavi, riskli yanları olan bir yaklaşım ve dikkatsiz uygulanan her tedavi gibi o da önemli bir sorun olma yolunda ilerliyor.

6.02.2017

Aklım hala eski sevgilimde

Şu anda düzgün giden bir ilişkim var. Ama geçen yıl birlikte olduğum sevgilim hâlâ aklımdan çıkmıyor. Ne yapacağımı bilmiyorum.

5.02.2017

İşin fitilini o söz ateşledi

Doktor olma hayaliyle tıp fakültesinin yolunu tutar.

22.01.2017

Hayatınızı dengelemeyi öğrenin

Clair Beardson, iyi beslenmenin bireyin sağlığı ve refahı üzerindeki olumlu etkilerini önemseyen bir uzman.

24.09.2015

Çay deyince aklınıza ne geliyor

Çok değil, bundan sadece 10 yıl önce çay deyince aklımıza gelen şey demleme Türk çayıydı. Gerçi, bir yerlerden kaçak çay getirtip bizim çayla karıştırarak daha keskin tatlar yakalamaya çalışanlar da vardı ama yine de bir numaramız Rize’nin demleme çayıydı.

25.04.2013

Balotelli bile Selçuk kadar para ödememiş!

BİR dostumuz vasıtasıyla konuştuğumuz Selçuk adlı genç bize, duyulmadık şeyler anlattı.

26.07.2012

Uygulanmayan yasa!..

BİR ülkenin hukuk devleti sayılabilmesi için orada yasaların olması yetmez, uygulayıcıların o yasalara uyması gerekir.

24.07.2012