MENÜ

Bitkisel Şifa

Bitkisel Şifa ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bitkisel Şifa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 289 Bitkisel Şifa haberi bulunmuştur.

Bitkisel Şifa Haberleri

36 saatte Goa

36 saatte Goa

Goa deyince akla ilk gelenler hippiler, hedonizm ve sabaha kadar süren dolunay partileri... Oysa, Hindistan’ın popüler sahil eyaleti şablonların ötesinde özelliklere sahip. Umman Denizi’ne açılan 95 kilometrelik sahil şeridinin ardında pek çok tarihi tapınak, zengin ekosisteme sahip ormanlar ve baharat çiftlikleri bulunuyor

15.04.2015Seyahat
Erdoğan grup toplantısında konuştu

Erdoğan grup toplantısında konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin haftalık grup toplantısında konuştu. Erdoğan konuşmasında BBC'nin maden faciası sonrasında Soma'da yaptığı röportajı yine eleştirdi. Erdoğan ayrıca, çocukları PKK tarafından kaçırılan aileler için HDP'ye seslenerek 'Alıp geleceksiniz, alıp gelmediğiniz takdirde bizim B planımız C planımız devreye girer' diye konuştu.

27.05.2014Gündem
Günah işleme özgürlüğü vicdansızlara aittir

Günah işleme özgürlüğü vicdansızlara aittir

Onun için filozof da diyorlar, derviş de…

15.03.2014Kelebek
Şifa ararken ölmeyin

Şifa ararken ölmeyin!

TIBBİ ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Sibel Kahveci, bitkisel ürünlerden şifa arayan kişilerin çok dikkatli olması gerektiğini söyledi. İnternet üzerinden çok fazla yanlış bilginin yayıldığını ifade eden Kahveci, kantaron otunun pek çok hastalığa iyi geldiğini ancak kanserli hastalarda ölümlelere yol açabileceği uyarısında bulundu.

26.02.2014Ege
Bal ile yapılan bitkisel ilaçlar

Bal ile yapılan bitkisel ilaçlar

Doğal şifa kaynağı olan bal ile yapabileceğiniz bitkisel ilaçlar haberimizde...

20.02.2014Kişisel Bakım
Bitkisel ilaç uyarısı

Bitkisel ilaç uyarısı

İZMİR Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Anestezi ve Reanimasyon Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Murat Aksun, bitkisel kaynaklı ilaçların etken maddelerinin birden fazla olduğunu belirterek, özellikle cerrahi müdahale hastalarının şifa amaçlı bitki kullanımlarını kesmeleri gerektiğini söyledi.

26.11.2013Ege
İnsan hayatıyla oynanıyor

İnsan hayatıyla oynanıyor

İstanbul Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Kliniğinden Doç. Dr. Serap Gençer, Hepatit B tedavisinde geliştirilen bazı ilaçlardan umut verici sonuçlar alınmaya başlandığını belirterek, “Hastalarımız Hepatit B'nin tedavisi olmadığı yönünde yanlış inanca kapılıp, kendi başlarına başka tedavi yöntemleri bulmaya çalışıyorlar. Bundan kaçınmalarını öneriyoruz” dedi.

22.03.2013Sağlık
Aft ve ağız kokusuna pratik öneriler

Aft ve ağız kokusuna pratik öneriler

Aft ve ağız kokusundan yakınıyorsanız, hazırlanması oldukça pratik bitkisel formüllerle sorunlarınıza veda edebilirsiniz!

21.06.2012Sağlık
10 doğal öneriyle kusursuz olun

10 doğal öneriyle kusursuz olun!

Kadın güzelliğini geliştirmede yeni eğilimler doğayı işaret ediyor.

21.06.2012Kişisel Bakım
Yüksek tansiyona şifalı tarifler

Yüksek tansiyona şifalı tarifler

Ahmet Maranki Doğadan Gelen Şifa Yöntemlerini anlatıyor, sorularınız cevaplıyor

20.06.2012Sağlık
Alerjiniz mi var

Alerjiniz mi var

Bazı kişilerin vücut dirençleri, çeşitli yiyecekler, çiçek tozları, elbise, halı, parfüm, plastik eşyalar, dar elbiseler, sıcak veya soğuk hava ile hayvan tüyleri gibi maddelere duyarlıdır.

11.06.2012Gündem
Çağımızın en önemli hastalığı depresyona yönelik tamamlayıcı tıp yöntemleri

Çağımızın en önemli hastalığı depresyona yönelik tamamlayıcı tıp yöntemleri

Depresyon, çağımızın en önemli hastalığı... Ciddi depresyon durumlarında mutlaka bir psikiyatriste başvurulması gerekir. Ancak hafif depresyonda doğal ve bitkisel maddeler tedaviye yardımcı olabilmektedir.

11.06.2012Gündem
Şifa ararken zehirlenmeyin

Şifa ararken zehirlenmeyin

Anadolu'da soğuk algınlığından ağrılara kadar birçok rahatsızlıkta şifa niyetine suda kaynatılarak tüketilen papatyanın bazı türlerinin ciddi zehirlenme vakalarına yol açabildiği bildirildi.

20.05.2012Sağlık
Sözde bitkisel tedavilere kanmayın

'Sözde bitkisel tedavilere kanmayın'

Türkiye Diyabet Vakfı (TURKDİAB) İkinci Başkanı Prof. Dr. Ahmet Kaya, diyabet hastalarının bitkisel ilaçlara karşı dikkatli olması gerektiğini belirterek, “Bu maddeler, başlıca ishal, mide-barsak rahatsızlıkları, karaciğer üzerine olumsuz etki, cilt reaksiyonları olmak üzere pek çok istenmeyen olaylara yol açabilir, ölüm bile karşımıza çıkabilir” dedi.

29.12.2011Sağlık
Sağlığı tehdit ediyor

'Sağlığı tehdit ediyor'

Bitkisel ürünler ve tıp dışı uygulamalarla tedavi arayanlara “dikkat” uyarısında bulunan uzmanlara göre internet ve televizyonlarda reklamları yapılan bitkisel ürünler ve bazı uygulamalar sağlığı tehdit ediyor.

24.12.2011Gündem
Sağlığı tehdit ediyor

Sağlığı tehdit ediyor

Bitkisel ürünler ve tıp dışı uygulamalarla tedavi arayanlara “dikkat” uyarısında bulunan uzmanlara göre internet ve televizyonlarda reklamları yapılan bitkisel ürünler ve bazı uygulamalar sağlığı tehdit ediyor.

24.12.2011Gündem
Kilo felaketine karşı B Planı

Kilo felaketine karşı 'B Planı'

Size, yaza ince, güzel ve formda girmek "kilo felaketine karşı B planı" diye adlandırılan bir çözümden söz edeceğiz.

Bitkisel hap satışı için uyarı

Bitkisel hap satışı için uyarı

Toplumsal Etik Derneği Genel Başkanı Ahmet Akgün, eczaneler dışında “kapıdan satış” yöntemi ile pazarlanan bitkisel preparat ve tabletlerin ruhsatlandırma ve denetim sorununun, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında çözüme kavuşturulması gerektiğini belirtti.

28.05.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Bir şeyin hakkını vermek

Bu uzun yazıya başlamadan önce Nepal’deki depremin yine hepimizi derinden etkileyip sarstığını, her seferinde uykuya yatırdığımız kendi deprem gerçeğimizi hortlattığını söylemeden geçemeyeceğim.

27.04.2015

Astım ve bronşit hastalarına doğal reçete

Kayınvalidemin hazırladığı macun sayesinde öksürüklerimden kurtuludum. Akciğerlerimin iyileştiğini hissediyordum. Birkaç yıldır hiç astım ilacı kullanmıyorum. Kayınvalidem de astım hastasıymış. Ve bu tedaviyle iyileşmiş.

24.02.2015

Dört kış lezzeti

Her mevsimin kendine has lezzetleri var. Kış lezzetleri denince de çay, boza, kestane ve kuruyemişlerden bahsetmemek olmaz. İsterseniz çayla başlayalım, sonra da boza, kestane ve kuruyemişlerle devam edelim.

13.02.2015

Geçmişten gelen güzel kokular

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, insan nefesini koklayarak akciğer kanseri ve diyabet hastalığı tanısı koyabilecek bir "elektronik burun" geliştirdiklerini açıkladı. Gelecek için umut veren bu haberden hareketle gelin, koku ve sağlık arasındaki ilişkinin geçmişine uzanalım.

28.09.2014

Üzüm Çekirdeği ile Saçlarınız Uzasın!

Saç sorunlarından yakınmayan kadın yok. Tel tel dökülerek kaybı, uzamaması, kellik, kepek, kırılma, matlık...

24.04.2014

Kolesterolde son durum

Yeni yazı dizisi: Kolesterolde neler oluyor.

17.11.2013

Bağışıklık sisteminizi hazır tutun

Soğuk algınlığı, grip mevsimine yaklaşıyoruz. Nereden, hangi hastalıkla döneceğiniz belli olmaz, en iyisi bağışıklık sistemini her daim güçlü tutmak.

15.09.2013

Sağlık haberleri neden çelişkili?

Yumurtayı önce yasaklayıp sonra yeniden şifa kaynağı haline getiren, tereyağı için ‘kapınızdan sokmayın’ deyip şimdi ‘yeter ki abartmayın’ tavsiyesine geçen, ‘her gün bol bol meyve yiyin’ önermesini ‘özellikle tatlı meyvelerden uzak durun’ demeye başlayan uzmanlar bizimle dalga mı geçiyor, bizi her gün şaşırtmaktan keyif mi alıyorlar? İşte yanıtı...

23.06.2013

Gençlere özel ürün yaptı ‘yakı’ satışları patladı

Piyasada bilinen adıyla ‘Aslanlı Yakı’nın üreticisi Şanlı İlaç, gençlerden gelen şikayetleri dikkate aldı. Onlara özel ürün geliştirdi. Sonuç, bir yılda yakı satışları yüzde 250 arttı.

1.06.2013

Yeni bir sağlık yaklaşımı

Bugün sizlerle, geniş, farklı bir alanla, integratif/bütüncül sağlık yaklaşımıyla ilgili düşüncelerimi paylaşmak istedim...

14.04.2013

Ginkgo Biloba işe yarar mı?

Ginkgo biloba daima önemsediğim bitkisel ilaçlardan biri oldu. 2003’te yayınlanan Yaşasın Hayat kitabımda ginkgo biloba ile ilgili, ‘Alzheimer hastalığının belirtilerini azaltır, baş dönmesi, kulak çınlaması, bunaltı belirtilerine iyi gelir, belleği korur, cinsel gücü destekler, antioksidan etkilidir’ demiştim.

10.03.2013

Ah, kardeşim...

Kendi içimizde kardeşliği sağlam bir zemine oturtabilirsek, bu noktadan dünya kardeşliğine büyük etki yapabilecek konumdayız. Bu, hem ‘yurtta sulh, cihanda sulh’ mirasını düstur edinen Atatürkçü kesimin, hem din adına hareket edenlerin, hem ‘hümanizm’e inanan liberallerin ortak paydasıdır

2.03.2013

Gökhan Hoca serotonin kurbanı mı

Geçtiğimiz günlerde intiharıyla kaybettiğimiz Bayburt Üniversitesi Rektörü, dünyanın önemli atom fiziği bilim insanlarından Prof. Gökhan Budak’ın ölümü, gözleri tekrar, sürekli uyarılarda bulunduğumuz ‘ot-çöp hapları’na çevirdi. Muhtemelen dört dörtlük bir ‘SEROTONİN SENDROMU’ söz konusu...

3.02.2013

İnsülin direnci

Size bir önerim var... Yazımı okumadan önce bir “mezura” alıp bel çevrenizi dikkatle ölçün.

23.09.2012

Yaz kilolarını kışa taşımayın

Yazın yedik, içtik, eğlendik, hatta birkaç kilo da aldık; şimdi sıra toparlanmada. Fazlalıklardan kurtulup sonbahar ve kışa hazırlanmak için Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar’ın önerilerine kulak verin.

7.09.2012

Yağ olmadan olmuyor

Sıfır yağlı beslenme planı yapsak, hiç yağ yemesek olur mu? Olmaz! Çünkü yağların vücudumuza birçok yararı var. İşte onlar...

29.08.2012

Dev adamın incelme hikâyesi

Murat Yurdakul (47) 1 metre 96 santimetre boyunda, 175 kiloluk dev gibi bir adamdı. Diyabet, hipertansiyon, karaciğer, reflü, uyku-apne sorunları had safhadaydı. Sadece diyet ve sporla dokuz ayda tam 75 kilo verdi, öyle ki yeni halini arkadaşları bile tanıyamıyor.

6.07.2012

Görünmeyen diş telleri

Yeni bir diş tedavi yöntemi olan lingual ortodonti, şimdilerde yüzleri güldürüyor. Ağzın iç yüzeyine yapıştığı için ‘görünmeyen’ bu tellerle bir yandan dişlerin çapraşıklıkları düzeltiliyor, bir yandan da ağzın görünümü doğal ve estetik kalıyor.

17.05.2012

Psikolojim fena bozuk sakın bana ilişme

Bir araştırmaya göre kadınların yüzde 92’si isteksizliğini psikolojik sorunlara bağlıyor. Yüzde 28’i cinsellikten zevk alamama, orgazm, ağrıdan şikayet ediyor. Yüzde 69’u partnerlerinin tatmini ve motivasyonunu, yüzde 47’si kendi özgüvenlerini arttırmak, yüzde 73’ü de evliliğin devamı için daha fazla cinsel istek duymak ve zevk almak istiyor.

16.03.2012

Yeni yüzyılın sendromu adrenal yorgunluk

Dünya Sağlık Örgütü, yeni yüzyılın sendromu olarak adrenal yorgunluğu gösteriyor. Bu sendroma adını veren, böbrek üstü bezleri olan adrenal. Uzun süre yoğun çalışınca ve stres altındayken adrenalin salgılanıyor. Bu da yorgunluk hissi veriyor

17.02.2012

Nebati sahtekarlık

Özgürce reklamı yapılan ve satılan, bitkisel olduğu için birçok kişi tarafından ‘masum’ kabul edilen ilaçların ciddi sorunlara, hatta ölümlere yol açabildiği malum. Çoğunluğu Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylı söz konusu ürünlerle ilgili somut bir adım henüz atılmış değil. Türk Kardiyoloji Derneği bitkisel ilaçlar yapan, yalan yanlış vaatlerle satan üç doktorla bir eczacı hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu

11.11.2011

Kanserle mücadele ustalık ister

Kanserde tedavi söz konusu olduğunda bir değil birden çok alternatif ve özel bir deneyim söz konusu olabilir. Bu alternatiflerden ne sırayla, ne zaman ve ne oranda istifade edileceği ise bilgi birikimi ve ustalık gerektirir.

30.10.2011

Neden doğal kozmetik?

Size sürekli doğal kişisel bakım, doğal gençleştirme ve doğal zayıflama konuları hakkında bilgi veriyorum, yöntemler öneriyorum, ipuçlarını anlatıyorum. Peki, bu konularda neler biliyoruz. Nedir doğal bakım ve doğal kozmetik? Bunları yeniden hatırlatalım bu kez. Çünkü gelen telefonlar ve maillerde yeni başlayanların, doğal bakım ve güzellik yollarını tercih etmekte karar kılanların çok soruları oluyor.

11.10.2011

Diyetkolik misiniz

Literatürde böyle bir bağımlılık tanımı yok. Ama yanlış diyet listeleri sonucunda oluşmuş bir davranış bozukluğu var artık

8.07.2011

Kırmızılardan gelen güzellik

Zengin likopen içerikleriyle kırmızı meyve ve sebzeler güzellik ve gençliğin hizmetinde

24.06.2011

En yeni doğum kontrol yöntemleri

Her yıl 219 milyon kadın ‘sürpriz’ gebelik yaşıyor. 120 milyonu kürtajı seçiyor. Hazırlıksız, zamansız çocuk sahibi olanlarsa eğitim, kariyer ve daha pek çok planlarından fedakarlık etmek zorunda kalıyor.

17.06.2011

Hollywood rahatsızlığı

Sinema oyuncusu Catherine Zeta-Jones cesur bir çıkış yaptı, “Ben bipolar bozukluk tedavisi görüyorum” dedi. Bipolar bozukluk pek çok ünlünün derdi. Üçü de intihar eden Marilyn Monroe, Sylvia Plath ve Kurt Cobain’in bipolar bozukluk hastası olduğu biliniyor. Sinead O’Connor ve Britney Spears hatta kimilerine göre Lady Diana da aynı sorundan mustaripti

29.04.2011

Haydi erkekler doktora

8 milyon erkek sertleşme sorunu yaşıyor ama doktora gitmek yerine “stresliyim, kapı açık kaldı, yediklerim dokundu” gibi mazeretler üretiyor. Türk Androloji Derneği, ‘Mazerete Son’ kampanyası başlattı!

8.04.2011