MENÜ

Bitkisel Şifa

Bitkisel Şifa ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bitkisel Şifa haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 289 Bitkisel Şifa haberi bulunmuştur.

Bitkisel Şifa Haberleri

Ardıç yağı faydaları neler Bronşite iyi gelen bitkiler arasında

Ardıç yağı faydaları neler? Bronşite iyi gelen bitkiler arasında

Bronşite iyi gelen bitkiler arasında sayılan ardıç bitkisinin ve yağının pek çok faydası var. Isıtıcı, canlandırıcı ve dezenfekte edici özellikleriyle bilinen ardıç, aynı zamanda harici ve dahili olarak şişkinliği azaltmak, romatizmal artrit ağrılarını, eklem ve kas ağrılarını hafifletmek ve tendonit için kullanılıyor. İşte ardıç yağının faydalarına ilişkin detaylar ve kullanım şekli!

26.02.2018Gündem
Şişliklere iyi gelen Arnika bitkisinin faydaları

Şişliklere iyi gelen Arnika bitkisinin faydaları

Şişliklere iyi gelen Arnika bitkisinin faydaları merak ediliyor. Arnika, yaralanma sonrası başvurulması gereken ilk bitkidir. Acı, çarpma sonrası şişlikler, bereler ve burkulma için arnika merhemleri, yağları, jelleri ve kremleri yaygın olarak kullanılan harici bitkisel ilaçlardır. İşte Arnika bitkisinin faydaları ve kullanım şekli!

25.02.2018Gündem
Kava biberi nedir Kava biberinin faydaları neler

Kava biberi nedir? Kava biberinin faydaları neler?

Tahminen 3 bin yıllık bir geçmişi olduğu düşünülen kava biberi bitkisi son zamanlarda merak edilmeye başladı. Kava biberinin faydalı bir bitki olduğunu duyan vatandaşlar, kava biberinin faydaları hakkında araştırma yapmaya başladı. Menopozdan, anksitiye bozukluğuna kadar birçok soruna iyi gelen kava biberi iyi bir şifa kaynağı. Peki kava biberi nedir? Kava biberinin nelere faydası var?

23.02.2018Gündem
Kekik Yağının Mucizevi Faydaları

Kekik Yağının Mucizevi Faydaları

Kekik dünyanın her tarafında kolaylıkla bulunabilen oldukça yaygın bir bitki türüdür. İşte kekik yağının 7 mucizevi faydası...

Doktorlar, internette bu fotoğraflarını görünce şoke oldu

Doktorlar, internette bu fotoğraflarını görünce şoke oldu!

İnternetten 90 TL’ye “şeyh-i şifa” adı altında sözde prostat tedavi eden bitkisel ilaç satanlar, “Doktorlar tavsiye ediyor” diyerek ürologların fotoğraflarını kullandı. Fotoğraflarını internette gören doktorlar ise dava açtı. Prof. Dr. Sinan Sözen, “Fotoğrafı görünce şok olduk. Birini kapattırıyoruz diğeri açılıyor. Bu ürünler insanların sağlığını riske atabilir. Yasal tedbirlerin bir an önce alınması gerekiyor" diye konuştu.

27.11.2017Gündem
Sitede fotoğraflarımızı görünce şoke olduk Tavsiyeli dolandırıcılık

'Sitede fotoğraflarımızı görünce şoke olduk' Tavsiyeli dolandırıcılık

İnternetten bitkisel ürün satışı yapan bazı uyanıklar “şeyh-i şifa” adını verdikleri karışımla prostat tedavisi yaptıklarını iddia ediyor.

27.11.2017Gündem
Kilosu altını bile geçti

Kilosu altını bile geçti

Kış mevsiminin yaklaşması ile aynı günde birkaç mevsimin yaşanmaya başlanması hastalıkları da beraberinde getiriyor. Vatandaşlar hastalıkların etkisini azaltabilmek için soğuk havaların vazgeçilmez içeceği bitki çaylarına akın ediyor. Kilosu çeyrek altını geçip 280 TL'den bile satılan ıhlamur ise cep yakıyor.

4.10.2017Ekonomi
Ömür uzatan mutfak

Ömür uzatan mutfak

Avrupa Kardiyoloji Kongresi’nde ‘dengeli yağlı beslenme’ sloganıyla sunulan ve Türkiye’yi de kapsayan araştırma, ‘Akdeniz tipi beslenme’nin sağlık için önemini ortaya koydu. Günde 3-4 porsiyon meyve, sebze ve baklagil yiyenler daha uzun ömürlü oluyor.

7.09.2017Gündem
Tam ‘gıdamsı’z Türkiye

Tam ‘gıdamsı’z Türkiye!

İki yakın arkadaş İpek Kip ve Hülya Çavdar; Andrew Weil, Deepak Chopra, Frank Lipman ve Mehmet Öz gibi uzmanlardan eğitim aldılar, yüzlerce danışanları üzerinde test ettikleri reçeteleri bir kitapta topladılar. ‘Tam 30’ adlı kitaptaki tarifler ve beslenme planını 30 gün uyguladığınızda 4-7 kilo veriyorsunuz. Üstelik ‘gıdamsı’ bağımlılığından da kurtuluyorsunuz.

24.02.2017Sağlık
Bir umut daha var: İmmünoterapi

Bir umut daha var: İmmünoterapi

Son yıllarda kanser hücrelerinin bağışıklık (immün) sisteminden nasıl kaçtığı giderek daha iyi anlaşıldı ve bu kaçışı engelleyip kanserli hücreleri öldüren ilaçlar geliştirildi. Bu ilaçların en umut vaat ettiği meme kanseri türüyse, ‘çok kişilikli’ olarak tanımlanan, ‘üçlü negatif’ grubu...

10.11.2016Gündem
Kuru bakliyatta 1.5 milyar dolarlık ihracat hedefi

Kuru bakliyatta 1.5 milyar dolarlık ihracat hedefi

"Kuru bakliyatta 1,5 milyar dolarlık ihracat yapabiliriz"  Reis Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Reis: "Ekim alanlarını artırıp, birkaç yıl içerisinde 2 milyon tona çıkartarak, 1,5 milyar doların üzerinde ihracat yapabiliriz" - "Her ülkenin kendi topraklarında, stratejik olan ürünlerinde, iç tüketimini karşılayacak kadar tarım üretimi yapması zorunludur" - Reis Gıda Yönetim Kurulu Üyesi Yorgun: - "Obezite mücadelemizden dolayı, birçok kurum ve kuruluş tarafından ödüllendirildik ve bundan büyük mutluluk duymaktayız" dedi.

28.09.2016Ekonomi
Aktarlarda 38 ürünün satışı yasaklandı

Aktarlarda 38 ürünün satışı yasaklandı!

Sağlık Bakanlığı, bilinçsiz kullanımı şifa vermek yerine damar tıkanıklığına, zehirlenmeye, hatta ölüme bile neden olan 38 ürünün satışına yasak getirdi

20.09.2016Ekonomi
Kimyasal ete dikkat

Kimyasal ete dikkat!

Bayram günleri diyet yapma, ‘onu yeme bunu ye’ tavsiyeleriyle kafa ütüleme günleri değildir! 3-4 günde kırmızı eti azıcık abartmanız sağlığınızı zannettiğiniz kadar kötü yönde etkilemez. Neden mi? Buyurun...

12.09.2016Sağlık
Kalbinizi umut tacirlerine teslim etmeyin

Kalbinizi umut tacirlerine teslim etmeyin

Doğrudan kalp ve damar hastalarını hedefleyen, gerçeğe dayanmayan, gayet iddialı ifadelerle internet, televizyon veya dükkanlarda satışı yapılan çok sayıda bitkisel ürün var. Genellikle tıbbi tedaviyi kötüleyerek, umut tacirliğiyle pazarlanan bu ürünler hiç de ucuz değil. Satın alabilmek için banka kredisi çeken hastalar dahi var.

20.07.2016Sağlık
Kanseri bitkilerle tedavi edemezsiniz

Kanseri bitkilerle tedavi edemezsiniz

Kanser hastası ve yakınları en çok istismar edilenlerin başında geliyor. Yaşanan panik, modern yöntemlere duyulan kuşku ve yan etki endişesi, “doğal olan zararsızdır” inanışıyla birleşince, bitkisel (ve bazı hayvansal) kökenli tıp dışı tedavilere yönelim artıyor.

5.07.2016Sağlık
Saçınızın rengini doğal yöntemlerle açın

Saçınızın rengini doğal yöntemlerle açın

Boyanan saçınızın renginin istediğinizden koyu olması halinde doğal yöntemlerle saç rengini istediğiniz açıklığa getirebilirsiniz. Bu yöntemlerle saçınızı kimyasal açıcılarla yıpratmadan rengini bir iki tona kadar açabilir, parlak ve ışıl ışıl saçlara sahip olabilirsiniz.

9.03.2016Sağlık
Zahter ıhlamurun tahtına göz dikti

Zahter ıhlamurun tahtına göz dikti

Doğu Anadolu, Akdeniz ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde doğal ortamda yetişen ve tezgahta kilogramı 15 liradan satılan kekik türlerinden "zahter", son dönemde yüksek fiyatı nedeniyle "el yakan" soğuk kış günlerinin şifa kaynağı ıhlamurun alternatifi olarak tüketilmeye başlandı.

15.10.2015Ekonomi
Hileli gıda raporu açıklandı, bu yöntemlere dikkat

Hileli gıda raporu açıklandı, bu yöntemlere dikkat!

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Başkanı İbrahim Yetkin, yaptıkları "Hileli Gıdalar" araştırmasına göre, şekerlemelerin içine domuz jelatini, tekstil boyası ve hayvan yemi katıldığını, kuru üzümleri haşerelerden korumak için kurutulmadan önce mazota batırıldığını bildirdi.

7.09.2015Ekonomi
Tüketicilere zeytinyağı uyarısı

Tüketicilere zeytinyağı uyarısı

EGE Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fahri Yemişçioğlu, fiyatı son dönemde artan zeytinyağı konusuda vatandaşları uyardı. Böyle dönemlerde zeytinyağı diye başka yağların ucuz fiyatla satıldığına dikkat çekti.

1.07.2015Ege

Yazar Sonuçları

Diyetler ‘out’ beslenme planları ‘In’

Kilo sorunu yaşayan biriyseniz “diyetler out” deyip “beslenme planlarını” devreye sokun.

4.01.2018

PRP işe yarıyor mu

PRP yeni ve popüler bir biyoterapi yöntemi, daha açık yazılımı ile biyolojik bir tedavi. Tedaviye karar verildiğinde önce kanınız alınıyor. Santrifügasyon gibi bazı özel işlemlerle pıhtılaşma hücrelerinden zengin bölümü ayrılıyor.

14.07.2017

Sistit neden sık tekrarlar

Sistit kadınlarda, erkeklere göre daha fazla olur. Bunun sebebi, kadınların idrar kanalının son noktasının çok kısa olmasıdır. Cinsel bölgede biriken mikropların idrar kesesine ulaşmaları kadınlarda erkeklerden daha kolaydır. Böyle olduğu için de kadınlarda sistit atakları sık sık tekrarlanır.

17.02.2017

Bitkisel tedavi de tehlikeli olabiliyor

Bitkisel tedavi, riskli yanları olan bir yaklaşım ve dikkatsiz uygulanan her tedavi gibi o da önemli bir sorun olma yolunda ilerliyor.

6.02.2017

Suyu ne zaman içmeli?

Susadığınız her an, her zaman su içebilirsiniz. Ama yine de küçük bazı uyarıları, minik püf noktalarını dikkate almanızda fayda var.

30.01.2017

7 sorun 7 doğal çözüm

Sağlık sorunlarına çare ararken eliniz hemen ilaçlara gitmesin. “Bu işin doğal bir çözümü de olabilir mi?” sorusu aklınıza gelsin.

15.12.2016

Hangisini tercih edelim?

Sizden gelen soruları yanıtlamak bizim için öncelikli bir görev. Aynı zamanda büyük bir keyif. Bazen aynı sorular tekrar tekrar geliyor ama zararı yok. Siz merak ettiğiniz her konuda bize yazmaya devam edin. Yanıtlamaya hazırız. Bugün sık gelen dört sorunuza dört eski yanıtımızı hazırladık. Buyurun...

13.12.2016

Bayramda diyet olmaz!

Bayram günleri diyet yapma, ‘onu yeme bunu ye’ tavsiyeleriyle kafa ütüleme günleri değildir!

11.09.2016

Eczane mi aktar mı

Her sağlık sorununun bitkilerle çözülebileceği düşüncesine asla katılmıyorum. Dikkat edilmediğinde bitkiler şifa yerine bela da getirebilir. Bu nedenle de sağlık sorunları söz konusu olunca aktar dükkanlarını değil, eczaneleri tavsiye ederim.

10.03.2016

Sardunya mı Okinawa mı

“Uzun ömür” ve “sağlıklı yaşam”dan söz açıldı mı herkesin aklına “Akdeniz”, özellikle de Girit ya da Sardunya geliyor. Ne var ki işin sırrının Akdeniz’de mi, yoksa bizde mi olduğuna daha çok kafa patlatmamız gerekiyor. Zira sadece Akdenizliler değil “Okinawa Adası” (Japonya) yerlilerinin de günleri keyifli, yaşam süreleri uzun oluyor. Kısacası “iyi hayat” yalnızca besinlerde gizli filan değil, işin içinde başka şeyler de olmalı! Nedeni şu...

15.02.2016

Güzellik Mucizesi Ananas

Basit tariflerle evinizin konforunda değişim yaşayabilirsiniz. Pürüzsüz, parlak, taze, gençleşmiş cilt için farklı bitkilerden, besinlerden ve yöntemlerden bahsediyor Tarkan Güvelioğlu...

5.11.2015

Mide rahatsızlığı için sığla yağı...

4-5 yıldır midemde sürekli ağrıdan yakınıp duruyorum. Bir arkadaşım sığla yağı kullanmamı önerdi. Bu yağı 22 gün kullanmak gerekiyormuş. Ben henüz 4-5 gündür kullanıyorum ama buna rağmen şimdiden fark etti.

6.10.2015

Bitki deyip de geçmeyin...

TELEVİZYONLARDA her gün çeşitli bitkilerin yararı üzerine konuşmalar yapılıyor.

25.08.2015

Doktora mı, manava mı?

Yaşlanınca daha az hastalanıp, daha az doktora gitmek ve nadiren ilaç kullanmak istiyor musunuz? Bunun için pazara, manava daha sık uğrayın. Nedeni şu…

15.06.2015