MENÜ

Bitkisel Kür

Bitkisel Kür ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bitkisel Kür haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 131 Bitkisel Kür haberi bulunmuştur.

Bitkisel Kür Haberleri

Uzmanlar Uyardı Kekikte Uçucu Yağ Hilesi

Uzmanlar Uyardı! Kekikte 'Uçucu Yağ' Hilesi

Kekikte ‘uçucu yağ’ hilesi yapıldığı ortaya çıktı. Yağı ve suyu arıtma yöntemiyle alınan kekiklerin posasının piyasada, ‘gerçek kekik’ olarak satıldığı belirlendi. Fitoterapi Uzmanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, kekik konusunda tüketicileri uyardı.

11.11.2019İyi Yaşam
Almanya’dan giden yardım Ata’yı ayağa kaldırdı

Almanya’dan giden yardım Ata’yı ayağa kaldırdı

Henüz kesin tedavisi bulunmayan mikrosefali hastası minik Ata’nın, oturup yürüyebilmesini için gerekli olan cihazlar, Almanya’da yaşayan Türk aile ve dostları tarafından gönderilen yardımlarla karşılandı. Aile, uzun süredir ilk defa yüzlerinin güldüğünü söyledi.

7.05.2019Avrupa
Saç Uzatan 5 Pratik Maske

Saç Uzatan 5 Pratik Maske

Uzun saçlara kavuşmak herkesin hayali… Peki, siz de eczanelerde satılan ürünler yerine ev yapımı doğal bakım maskelerini tercih etmeye ne dersiniz? İşte, hızlı saç uzatan 5 pratik maske tarifi...

21.01.2015Saç
aeia

aeia

14.06.2010Kelebek
Bayraktar: Günde 16-17 saat çalışan kadın çiftçilerimiz, tarımımızın bel kemiğidir

Bayraktar: Günde 16-17 saat çalışan kadın çiftçilerimiz, tarımımızın bel kemiğidir

TÜRKİYE Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, çalışan kadınların 4’te 1’inin tarımda olduğunu söyleyerek "Günde 16-17 saat çalışan kadın çiftçilerimiz, tarımımızın bel kemiğidir. Tarımda çalışan 2,2 milyona yakın kadın, ev işlerinin yanı sıra tarımsal üretimin de merkezinde yer almaktadır" dedi.

7.03.2019Ekonomi
Doğadan ve marifetli ellerden gelen sağlık

Doğadan ve marifetli ellerden gelen sağlık

Son yıllarda tüm dünyada kabul gören ve önümüzdeki yıllarda da yükselişini sürdürecek olan doğaya dönüş, organik besinlerle beslenme, doğal yöntemlerle tedavi gibi eğilimler, sağlık turizminin gelişmesinde önemli rol oynuyor. Bünyesinde ‘SPA ve wellness’ üniteleri bulunduran tesisler de giderek daha önem kazandığı günümüzde otel seçimi yaparken yardımcı olacak bu yılın SPA trendleri...

14.01.2019Seyahat
Bakan Pakdemirli: Genç kardeşlerimizin köylerinde kalmasını istiyoruz

Bakan Pakdemirli: "Genç kardeşlerimizin köylerinde kalmasını istiyoruz"

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Köylerimizde gençlerimiz kalmıyor, kalmaları için bakanlık olarak biz her ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. BAĞ-KUR primlerinin ödenmesine kadar. Genç kardeşlerimizin köylerinde kalmasını istiyoruz, diliyoruz." dedi.

7.12.2018Ekonomi
KOBİlere finansman, tahsilat, garanti hizmeti

KOBİ'lere finansman, tahsilat, garanti hizmeti

KOBİ’lerin finansmana erişimini kolaylaştırmak için harekete geçen faktoringciler, finansman, tahsilat ve garanti hizmetini tek bir ürün altında sunuyor. Böylece KOBİ’ler, banka kredisi yerine alacaklarını teminat göstererek hem ticaret yapıyor hem de işletme sermayesi sağlıyor.

11.07.2018Ekonomi
Montaj görüntülerle satış yapıyorlar Sağlığımıza limon sıkıyorlar

Montaj görüntülerle satış yapıyorlar! Sağlığımıza limon sıkıyorlar

Limon, maydanoz ve sarımsak kürünü kapsül haline getirdiğini iddia eden sağlık tacirleri, İbrahim Saraçoğlu ve Canan Karatay’ın montaj görüntüleriyle ürün pazarlıyor. Kalp, karaciğer başta olmak üzere tüm hastalıkları bitirdiği, cinsel sorunları giderdiği, kanseri önlediği iddia edilen ürünler hukuki girişimlere karşı onlarca TV kanalında farklı isimlerle satışta.

27.04.2018Ekonomi
Genç Çiftçi kayıt ve başvuru işlemi nasıl yapılır Genç Çiftçi 2018 hibe başvurusu

Genç Çiftçi kayıt ve başvuru işlemi nasıl yapılır? Genç Çiftçi 2018 hibe başvurusu

Genç Çiftçi 2018 hibe başvurusu için süreç başladı. 18 ila 41 yaş arasındaki vatandaşların başvuruda bulunabileceği 2018 Genç Çiftçi hibe başvurusu, 15 büyükbaş veya 50 küçükbaştan fazla hayvanı bulunmayan, 50'den fazla arılı kovanı olmayan, aynı proje konusunda Bakanlığın diğer hibe programlarından yararlanmamış genç çiftçiler tarafından kullanılabilecek. İşte, Genç Çiftçi hibe başvuru şartları ve proje amacı hakkında detaylı bilgiler

2.04.2018Ekonomi
Fiyatlar yılda bir kez değişecek

Fiyatlar yılda bir kez değişecek

Türkiye'deki ilaç fiyatları, Sağlık Bakanlığınca hazırlanan "Beşeri Tıbbi Ürünlerin Fiyatlandırılması Hakkında Tebliğ" ile referans ülke fiyatına göre yılda iki kez değil, bir kez değişecek.

30.09.2017Ekonomi
Karnabaharın Faydaları

Karnabaharın Faydaları

Mutfakların vazgeçilmez kış sebzesi olan karnabaharın hemen hemen her derde deva olduğunu biliyor muydunuz?

Kuru Soğan Mucizesi

Kuru Soğan Mucizesi

Prostat ve menopoz için bire bir kuru soğanın yumurtalık kisti, menopoz şikâyetleri ve prostatit ağrılarına karşı, kür olarak kullanıldığında mükemmel destekleyici tedavi gücü olduğundan haberiniz var mı?

Tarımsal yatırım projelerine yüzde 50 hibe desteği

Tarımsal yatırım projelerine yüzde 50 hibe desteği

Tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulmasına ilişkin bazı yatırımlara yüzde 50 hibe desteği geldi.

26.10.2014Tarım
Egenin zirvesi

Ege'nin zirvesi

Organik tarımdan hayvancılığa, üretimde teknoloji kullanımından gıda sanayisine pek çok alanda tartışmasız öncü olan İzmir’deki sektör temsilcileri ‘Hürriyet Ege Tarım ve Gıda Zirvesi’nde bir araya geldi ve ‘İzmir neyin merkezi olmalı?’ sorusuna en somut yanıtlardan birini verdi. “Arayışa ne gerek var, tabii ki tarım ve gıdanın merkezi olmalı” diyen üretici ve sanayiciler yol haritasını da çizdi.

14.09.2014Ege
Bitki Yağlarının Cilde Faydaları

Bitki Yağlarının Cilde Faydaları

Her 10 kadından 7'si cildindeki sorunlardan şikayetçi. İşte size yıpranan cildiniz, saçlarınız ve vücudunuz için ipuçları...

Günah işleme özgürlüğü vicdansızlara aittir

Günah işleme özgürlüğü vicdansızlara aittir

Onun için filozof da diyorlar, derviş de…

15.03.2014Kelebek
Dolar fırladı reel ekonomide etkisi görülmeye başladı

Dolar fırladı reel ekonomide etkisi görülmeye başladı

Dolar 2.2505 TL ile yeni rekora ulaştı. Euro ve döviz sepetinde de tarihi rekorlar var. Ulaşılan kur seviyeleri piyasa uzmanları ve reel sektör temsilcilerini endişelendirmeye başladı. Oyak Yatırım Başekonomisti Mehmet Besimoğlu "Merkez Bankası'nın geçtiğimiz sene kur seviyesi telaffuz etmesi kurun yükselmesi karşısında şirket kararlarını geciktirdi. Döviz açığı olanlar da pozisyonlarını pek kapatabilmiş gözükmüyor. Şirket iflas haberleri de gelmeye başladı" diye konuştu

20.01.2014Ekonomi
Dolar bugün de rekor kırdı, 2.22 TLyi de geçti

Dolar bugün de rekor kırdı, 2.22 TL'yi de geçti

Dün 2.2120 TL ile dolar ikinci seansta gelen alımlarla birlikte 2.2230 TL ile rekoru yeniledi. Dolardaki yükselişle birlikte döviz sepeti de 2,6122 TL ile rekor kırdı.

17.01.2014Ekonomi
Üreticide 2.20 TL’lik dolar endişesi

Üreticide 2.20 TL’lik dolar endişesi

Doların art arda rekorlar kırması üreticiyi endişelendirmeye başladı. Ancak üreticiler için asıl tehlike bu kurun kalıcı olması veya daha da yükselmesi... Ekonomistler sermaye girişinin azalmasıyla şirketlerin borç kapatmaya koştuğunu, enflasyonun bu seviyedeki kurdan olumsuz etkileneceğini söylüyor. 2.20 TL’lik dolar ve 3 TL’lik Euro kuru ihracatta Türk şirketlerine kağıt üstünde avantaj sağlasa da sektör temsilcileri kârlılığın azalacağını, maliyetlerin artacağını belirtiyor.

16.01.2014Ekonomi
Duvarları sanki resim galerisi

Duvarları sanki resim galerisi

Türkmenlerin Anadolu’daki ilk yerleşimlerinden Denizli’nin tarihi ahşap camileri duvarlarındaki özgün resimleriyle dikkat çekiyor. Cennet, cehennem tasvirleri, çiçekli meyveli natürmortlar Anadolu resim sanatının paha biçilmez örnekleri.

26.05.2013Seyahat
Alkol düzenlemesi komisyonda kabul edildi

Alkol düzenlemesi komisyonda kabul edildi

Alkolle ilgili düzenlemenin de içinde olduğu teklif, komisyonda kabul edildi. Alkollü içkilerin reklamı ve tüketicilere yönelik tanıtımı yapılamayacak. Uyarı mesajları taşımayan alkollü içkiler satılamayacak. Alkollü olarak araç kullandığı tespit edilen sürücülere 700 TL idari para cezası verilecek ve sürücü belgesi 6 ay süreyle geri alınacak.İki yıla kadar hapis cezası ile de cezalandırılabilecek. Ayrıca artık sürücülerin sigara içmesi de yasaklanıyor.

22.05.2013Ekonomi
Tansiyonu olana şifalı tarif

Tansiyonu olana şifalı tarif

Tansiyon yüksekliği çok ciddi bir problemdir. Tansiyonun 140/90 değerlerinden daha yüksek olduğu durumlar, “yüksek tansiyon” olarak adlandırılır.

21.06.2012Sağlık
İhracata yönelik krediler 1 milyar lira arttı

İhracata yönelik krediler 1 milyar lira arttı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, “İhracatçılarımıza müjdemiz var. Merkez Bankası'nın, ihracata yönelik kredileri için daha önce 3 milyar dolarlık limiti vardı, bunu 4 milyar dolara çıkardı. Firmaların limiti, 40 milyon dolardı, 50 milyon dolara çıkarıldı. Dış ticaret sermaye şirketlerinin 60 milyon dolar olan limiti de 90 milyon dolara çıkarıldı” dedi.

14.05.2012Ekonomi
Bitkilerin zayıflatma ustalığı

Bitkilerin zayıflatma ustalığı

Yaz dönemine girmeye az bir zaman kala otlarda zayıflamaya yardımcı olabilir.

10.04.2012Kelebek

Yazar Sonuçları

Yumurtalık (Over) Kanseri Nasıl Tedavi Edilir?

Yumurtalık kanseri, kadınlık organı (rahim, yumurtalık, vajen ve vulva) kanserleri içinde sık görülen bir çeşitidir. Bu hastalık, bazen erken evrede bulgu verirken bazen ileri evrede hasta tarafından hissedilebilmektedir.

25.06.2019

Kolajenine sahip cık

Kolajen bedenin mihenk taşı. Tıpkı kas ve kemikler gibi o da biz yaşlandıkça azalıyor. O azaldıkça da cilt, kas, eklem, kemik kısacası bedendeki hemen her türlü destek dokusu daha erken yaşlanıyor. İşte bu nedenle yaş 40’ı geçince “kolajenine sahip çık” gibi bir kampanyayı süratle devreye sokmak gerekiyor. En mühimi de kolajeni bol besinlere müracaat etmek. Peki hangi besinlerde daha çok kolajen var? Liste uzun. İlk 5 bence en önemlileri...

14.09.2018

Sağlığımıza limon sıkıyorlar

Limon, maydanoz ve sarmısak kürünü kapsül haline getirdiğini iddia eden sağlık tacirleri İbrahim Saraçoğlu ve Canan Karatay’ın montaj görüntüleriyle ürün pazarlıyor. Kalp, karaciğer gibi hastalıkları bitirdiği, cinsel sorunları giderdiği, kanseri önlediği iddia edilen ürünler, hukuki girişimlere karşı onlarca TV kanalında farklı isimlerle satışta.

27.04.2018

Bitkisel tedavi de tehlikeli olabiliyor

Bitkisel tedavi, riskli yanları olan bir yaklaşım ve dikkatsiz uygulanan her tedavi gibi o da önemli bir sorun olma yolunda ilerliyor.

6.02.2017

Hangi yağ ne kadar

Şu bilgi çok önemli: Besinlerle ihtiyacımız kadar yağı kazanmazsak sağlığımızı koruyamayız. Prensip olarak da günlük enerji ihtiyacımızın en az yüzde 20, en çok yüzde 35’ini yağlardan kazanmak zorundayız. Bunu yaparken de ayrıntılara dikkat etmemiz, katı ve sıvı yağları doğru miktarlarda kazanmamız lazım.

31.01.2017

‘Sıfır zam’ vicdanlara sığmaz!

ÇALIŞMALARINA salı günü başlayan Asgari Ücret Tespit Komisyonu’ndan bu yıl altı milyonu aşkın işçiye geçen yılki gibi sevindirici haberin gelmesi zor görünüyor. Hem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın hem de TİSK’in açıklamaları ücrete düşük oranlı zammı gündeme taşıyor. Hükümetin işçi sendikalarının talebine sıcak bakmadığı, geçen yılki 300 liralık artıştan ötürü düşük oranlı zamdan yana olduğu anlaşılıyor.

7.12.2016

Her şeyi doğal

KARS Sarıkamış’ta 2 bin metre yükseklikte bir orman köyünde doğdu ve büyüdü.

16.09.2016

Yağ seçimi nasıl yapılacak?

Bitkisel ya da hayvansal olmaları fark etmiyor, doğal yağların hemen hepsi bilinçli kullanıldıkları takdirde sağlıklı ve faydalı. Tercih ise önce zeytinyağından yana kullanılmalı.

23.02.2016

Zehirli beşli

Yorgunluk, bitkinlik, halsizlik, su tutma ve şişme, mide ekşimesi, gaz, hazımsızlık, şişkinlik, dilde paslanma ve yanma, dil ve ağızda tekrarlayan yaralar, aşırı ve kötü kokulu terleme, tırnaklarda çatlama, çabuk kırılma ve beyaz lekeler, saçlarda kuruma, kırılma ve aşırı dökülme yakınmalarınız mı var?

8.03.2013

Ahududu yağının cilde faydaları

Her 10 kadından 7'si cildindeki sorunlardan, vücudundaki problemlerden şikayetçi....

21.05.2012

Önce tüme git, sonra tümden gel

TÜRKİYE ekonomisini yönetenlerin izleyecekleri strateji değişmiştir. Bu değişikliğin iyice anlaşılması, iş adamları ve bankacılar için yaşamsal derecede önemlidir.

30.09.2011