MENÜ

Bitki Özlü

Bitki Özlü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bitki Özlü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 173 Bitki Özlü haberi bulunmuştur.

Bitki Özlü Haberleri

Boğaz tahrişi nasıl geçer Boğaz tahrişine ne iyi gelir

Boğaz tahrişi nasıl geçer? Boğaz tahrişine ne iyi gelir

Kış aylarının gelmesi ve soğukların başlaması ile birlike yaşanan rahatsızlıkların başında soğuk algınlığı geliyor. Bu hastalığın en belirgin özelliği ise boğazların tahriş olması. Tabi ki boğaz sıkıntıları ile ilgili tek sorun sadece soğuk algınlığı ile ilgili değil. Peki Boğaz tahrişi nasıl geçer? Boğaz tahrişine ne iyi gelir

6.12.2019Sağlık
Sır kazının nedeni ortaya çıktı Dipsiz Göl’de 15’inci Apollinaris lejyonunun altın küpü aranmış

Sır kazının nedeni ortaya çıktı! Dipsiz Göl’de 15’inci Apollinaris lejyonunun altın küpü aranmış

Gümüşhane merkeze bağlı Dumanlı Köyü sınırları içerisinde yer alan Taşköprü Yaylası'nda kaynağı ve akarı olmayan, doğal güzelliğiyle görenleri etkileyen Dipsiz Göl'de yasal izinle yapılan kazının sırrı ortaya çıktı. 5 gün süren ve herhangi bir bulguya ulaşılamayan kazıda, bölgede bir dönem kalan Roma İmparatorluğu'nun Anadolu'daki 4 büyük lejyonu arasında gösterilen 15’inci Apollinaris lejyonunun var olduğuna inanılan hazinesinin arandığı öğrenildi. Bu arada kazı sonucu 12 bin yıllık Dipsiz Göl'ün yok edilmesi bazı akademisyen ve tarihçilerin tepkilerine neden oldu.

14.11.2019Gündem
Tarıma uygun topraklar korunacak

Tarıma uygun topraklar korunacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Tarım dışı kullanım izni verilen alanlarda yapılan kazılar sonucu veya baraj-göl alanlarında kalan bitkisel toprağın alınmasını, geçici süreyle depolanmasını, taşınmasını ve kullanılmasını düzenleyen mevzuat taslağı hazırlandı" dedi.

4.07.2019Ekonomi
Çiftlik danışmanlarına yeni düzenleme

Çiftlik danışmanlarına yeni düzenleme

Çiftlik danışmanları, hayvan refahından bitki sağlığına, gıda güvenliğinden iyi tarım uygulamalarına kadar farklı konularda hizmet verebilmeleri için eğitimden geçirildi.

28.01.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirliden çok önemli toprak uyarısı

Bakan Pakdemirli'den çok önemli 'toprak' uyarısı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, küresel ısınma, yanlış gübreleme ve erozyon gibi sebeplerle tarıma elverişli arazilerde azalma olduğunu belirterek, "Türkiye nüfusunun 2020 yılında 82 milyonu aşacağı tahmin ediliyor. Bu yeni nüfusun gıda ihtiyacı için yalnızca tahıl üretimi dikkate alındığında bile, 1 milyon ton üretim artışı gerekiyor. Bunun için ek 400 bin hektar, yaklaşık 535 bin futbol sahası büyüklüğünde tarım alanına ihtiyaç duyulacak." dedi.

5.12.2018Ekonomi
Çiftçilerin bilim mesaisi meyvelerini vermeye başladı

Çiftçilerin bilim mesaisi meyvelerini vermeye başladı

Akademisyenlerin desteğiyle çiftçiler tarafından üretilen bitkilerden krem, çay, yağ ve kolonya yapılıyor.

6.11.2018Kampüs
Sen Nehri kıyısında 36 saat

Sen Nehri kıyısında 36 saat

Fransa’nın başkenti hayatını Sen Nehri’ne borçlu. Kentin ilk yerleşimi nehir üzerindeki adacıklardan Île de la Cité’e kurulmuştu. Bugün bu ünlü nehir 37 köprünün altından geçiyor ve Işık Kenti’nin etrafında 12 kilometrelik kavis yapıyor. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren taş duvarların arasından akan nehir başlı başına bir cazibe merkezi. Tarih, mimari derseniz Notre Dame’ın ortaçağdan kalma kuleleri, 19. yy anıtı Eyfel Kulesi, Monde Arabe Enstitüsü gibi post modern yapılar... Sanat, tasarım derseniz Louvre ve Musee d’Orsay’ın yanı sıra dünya çapında eserlerin sergilendiği pek çok küçük müze... Yemek, festival derseniz hedonistleri cennete taşıyacak restoranlar... Bunların yanında kentin soluk aldığı Tuileries bahçeleri, Jardin des Plantes... Nehir kenarını takip eden 72 numaralı otobüse, nehirdeki Batobus’a atlayın ya da büyük bölümü trafiğe kapalı parkurda doyasıya yürüyün. Sonbaharda Sen kıyısında keşfedecek çok şey var.

16.09.2018Seyahat
36 saatte Çang Mai

36 saatte Çang Mai

Kuzey Tayland’ın yıldızı Çang Mai’ye turistler çoğunlukla görkemli tapınakları, filleri, yerel pazar ve el sanatlarını görmek için gelir. Nehir kıyısındaki 200 bin nüfuslu, 700 yıllık bu sakin şehir şimdilerde sanat etkinlikleriyle cazibe noktasına dönüştü. Sanat galerisini andıran yeni butik oteller, iddialı restoranlar gelişmeyi destekliyor. Çiftçilerin anız yaktığı, havanın dumanlandığı mart ve nisan hariç yılın her ayı şehri keşfedebilirsiniz.

13.08.2018Seyahat
Sardunya neye iyi geliyor Sinüzit ağrısı doğal yolla tedavi edilebiliyor

Sardunya neye iyi geliyor? Sinüzit ağrısı doğal yolla tedavi edilebiliyor

Sardunya, faydaları ile modern tıbbın da kullandığı bitki türleri arasında yer alıyor. Solunum yolu rahatsızlıklarına iyi gelen Sardunya, eski zamanlarda bağırsak problemleri, ateş ve yorgunluk gibi rahatsızlıklarda da kullanılmıştır. Peki, Sardunya'nın faydaları arasında neler yer almaktadır? Sardunya neye iyi gelir? İşte, sinüzit ve bronşit gibi rahatsızlıklara derman olan Sardunya çiçeği hakkında detaylı bilgiler

28.02.2018Gündem
Mürver Ağacı nedir

Mürver Ağacı nedir?

Yüzyıllar önce mürvere yönelik çatışmalı batıl inançlar söz konusuydu. Bazı yerlerde insanlar mürver ağaçlarını kesmenin ya da onlara zarar vermenin ağaçların içinde yaşayan doğa üstü varlıkları kızdırabileceğine inanırlardı. Peki Mürver Ağacı'nın bitkisindeki fayda nedir?

28.02.2018Gündem
Biberiye nedir, faydaları nelerdir

Biberiye nedir, faydaları nelerdir?

Güneşli Akdeniz kıyılarına özgü olan biberiye Ballıbabagiller familyasının hep yeşil kalan bir üyesidir. Cins ismi Rosmarinus, Latince’de “denizden” anlamına gelir ve bitkinin kıyı şeridi habitatına ve soluk okyanus mavisi narin damlamsı çiçeklerine atıfta bulunur. Peki Biberiye nedir, faydaları nelerdir?

27.02.2018Gündem
Hükümete zeytinlik itirazı

Hükümete zeytinlik itirazı

Hükümetin üretim reform paketindeki zeytinliklerle ilgili düzenlemeye AK Partili milletvekillerinden de tepki geldi. Vekiller, “Sırıtıyor, reform paketine gölge düşürüyor” itirazında bulundu.

27.05.2017Ekonomi
Çiftçinin yüzünü güldüren proje

Çiftçinin yüzünü güldüren proje

İzmir'in Torbalı ilçesinde faaliyet gösteren DB Tarımsal Enerji, Trakya ve Anadolu'da sözleşmeli çiftçilerin ürettiği yerli tarım ürünü yağlı tohumları ve topladığı atık bitkisel yağları ileri teknolojik tesisinde işleyerek biyodizel üretiyor. Böylelikle hem çiftçiye hem de ülke ekonomisine katma değer oluşturuyor.

23.02.2017Ekonomi
Faruk Özlü: Genetik kimlik değiştirmeye patent verilmeyecek

Faruk Özlü: Genetik kimlik değiştirmeye patent verilmeyecek

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü: (Sınai Mülkiyet Kanunu) Etik kurallara, genel ahlaka aykırı olacak şekilde insan hayatına veya diğer canlılara zarar verecek nitelikteki genetik veya biyolojik işlemler patentlenemeyecek.

11.01.2017Ekonomi
Türkiye’nin en iyi SPA ve termal otelleri

Türkiye’nin en iyi SPA ve termal otelleri

Çağlar öncesinden gelen doğal yöntemleri günümüz teknolojisiyle birleştiren SPA ve wellness otelleri; sundukları spor, sağlık ve güzellik programlarıyla tatilleri mucizeye dönüştürüyor. Sağlıklı olmak, stresten uzak yaşamak, beden ve zihni mümkün olduğunca dinlendirmek, genç kalmak, güzelleşmek... Şimdi tam zamanı… İşte kendinizi yeniden doğmuşçasına canlı, enerjik ve sağlıklı hissettirecek Türkiye’nin en iyi SPA adresleri...

11.01.2017Seyahat
Şehitler Tepesinde kayseriye dua

Şehitler Tepesi'nde kayseri'ye dua

İSTANBUL Beşiktaş’taki çifte bombalı saldırıda şehit olanlar için gerçekleştirilen anmalar dün de devam etti.

17.12.2016Gündem
Fındık üretimine böyle destek verecekler

Fındık üretimine böyle destek verecekler

Üreticilerin fındıkta yaşanabilecek ürün kaybı ve hasat öncesi harcamalarına destek için üzümsü meyvelerin yetiştirilmesi teşvik ediliyor.

17.07.2016Ekonomi
Hedefleri bal verimini ikiye katlamak

Hedefleri bal verimini ikiye katlamak

Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Mevlüt Karaoğlu, Türkiye'de kovan başına bal üretiminin 15 kilogram civarında olduğunu belirterek, "Dünyada ileri düzeyde arıcılık yapan ülkelere baktığımız zaman kovan başına yaklaşık 40 kilogram bal çıkartıyorlar. Biz de eğitimlerle teknolojik imkanlarla bal verimini arttırmamız gerekiyor" dedi.

21.07.2015Ekonomi
Burcunuza Göre Cilt Maskesi

Burcunuza Göre Cilt Maskesi

Elementlerin yaşam biçimlerinden cilt de nasibini alıyor. Bazı cilt tipleri nemsiz kalıyor, bazısı ise aşırı stresten kuruyor. Cildinizin ihtiyaçlarını yerine getirmek için burcunuza uygun bakım yapın!

30.01.2015Astro Gündem
Tavuk sakatatı çıktı

Tavuk sakatatı çıktı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, taklit ve tağşiş yaptıkları tespit edilen 43 firma ile 52 parti ürünün adını internet sitesinde açıkladı

30.12.2013Ekonomi
İzmirlilerden Yılmaz Özdile büyük ilgi

İzmirlilerden Yılmaz Özdil'e büyük ilgi

Hürriyet Gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, İzmir Kitap Fuarı'nda geçen yıl büyük ilgi gören ve satış rekorları kıran 'İsim, Şehir, Hayvan' kitabından sonra bu yılki fuarda yepyeni bir derlemeyle 'İsim, Şehir, Bitki' ile okurlarının karşısına çıktı.

22.04.2013Ege
Sıra İsim, Şehir, Bitki imza gününde

Sıra 'İsim, Şehir, Bitki' imza gününde

Hürriyet gazetesi köşe yazarı Yılmaz Özdil, geçen yıl büyük ilgi gören ve satış rekorları kıran İsim, Şehir, Hayvan kitabından sonra yepyeni bir derlemeyle, İsim, Şehir, Bitki ile okurlarının karşında.

25.05.2012Seyahat
Pürüzsüz bir ten

Pürüzsüz bir ten

Güzel kokulu tanelerle hem cildinizi hem ruhunuzu arındırın. Sonra bitkisel yağlarla güzel bir masaj yapın... İşte şimdi, canlanmış ölü derilerden arınmış, saten gibi teninizle bikini giymeye hazırsınız. Üstelik peeling işlemi harika bir bronzluğun da garantisi...

Mucize yaratan doğal bakım formülleri

Mucize yaratan doğal bakım formülleri

Kayısı çekirdeği tozu, siyah üzüm çekirdeği tozu, yulaf tanesi unu, pirinç unu, nişasta ve kil. Bütün bunlar bir araya geldiğinde güzel bir vücudun formülü ortaya çıkıyor!

28.11.2009Kişisel Bakım
Kleopatranın güzellik sırları

Kleopatra'nın güzellik sırları

Yüzyıllar önce kullanılan ama zamanla unutulan doğal bakım ve gençlik yolları bugün hayata geçiriliyor.

1.09.2009Seyahat
Organiklerden organik beğen

Organiklerden organik beğen

Erkekler için organik ve yarı organik bakım ürünleri satan Citylife mağazalarının satış sorumluları erkeklerin kadınlardan daha bilinçli tüketiciler olduklarını söylüyor. Hanım tüketiciler yapay da olsa sırf güzellik için her ürünü kullanmaya yatkınken, erkek tüketiciler alışverişlerinde sağlığı ön plana çıkarıyor ve herşeyin doğalını tüketmeye gayret ediyor. Marka bilmiyorlar ama doğru şekilde anlatıldığında rahatlıkla gözaltı kremi alabilirler.

21.11.2008Kelebek
Güzelliğin mucize iksirleri

Güzelliğin mucize iksirleri

Sıradan gördüğümüz bitkilerin güzelliğinize güzellik katabileceğini hiç düşündünüz mü?

7.10.2008Seyahat

Yazar Sonuçları

Siyah beyaz ama çok renkli...

Geçenlerde bir fotoğraf geçti elime, hemen köşemde paylaşmalıyım dedim kendi kendime...

6.06.2015

Bitkisel Formatla Değişin

Ahududu, gül ve çilek'ten 'doğal östrojen' takviye edin!

6.04.2015

Doktorun sihirli tarifleri -2

Kızılderililer karşılaştığımız her hastalığa doğada iyi gelen bir bitki olduğuna inanırmış.

1.02.2014

Dökülme durdu uzatma başladı

KEPEĞE ve saç dökülmelerine karşı geliş-tirilen fonksiyonel şampuanlara, saçları ayda 4 santimetre uzatan yeni ürünler de eklenince pazar yılda 65 milyon liralık hacme ulaştı.

31.03.2013

Kolonyaya gençlik aşısı

YILBAŞI, bayram gibi özel günlerde satışlarında yüzde 30’a varan artışların yaşandığı kolonyaya, meyve, vanilya ve çiçek esanslarıyla parfüm niteliği kazandırılması, yıllık pazar hacminin 170 milyon liraya ulaşmasını sağladı.

8.12.2012

Güzelliğiniz için saniyeler yeter

Bakımlı ve hoş bir kadın olmak için ille de saatler hatta günler harcamanız gerekmez... Doğru yolu biliyorsanız, saniyeler bile görüntünüzde büyük farklılıklar yaratır.

18.03.2010

Kırışıklıklarda kök hücre devrimi

Kök hücre ile yüz gençleştirme (lipofilling), estetik cerrahide son dönemde en çok tercih edilen yöntemlerin başında geliyor.

10.10.2008

Mucizevi bitki kökü zencefil

Enerji veren köklerden zencefil, şu sıralar en verimli sezonunu yaşıyor. Baharat, güzellik iksiri ya da tedavi edici özellikleriyle öne çıkan bu geleneksel bitki, kadınların vazgeçilmez doğal ürünlerinden biri olarak kozmetikçilerin de gözdesi...

7.12.2007

’Aman saçım dökülmesin’e 80 milyon YTL harcıyoruz

TÜRKİYE’de yapılan araştırmalara göre, erkeklerin ilk, kadınların ise kilodan sonra ikinci önemli sorunu haline gelen saç dökülmesi, 80 milyon YTL’lik dev bir pazar oluşturdu.

25.08.2007