MENÜ

Bitki Özlü

Bitki Özlü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bitki Özlü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 173 Bitki Özlü haberi bulunmuştur.

Bitki Özlü Haberleri

Kadınlar östrojen kullanmalı mı

Kadınlar östrojen kullanmalı mı?

Menopoz konusu son tıp kongrelerinde yine masaya yatırıldı ve kadınlara önerilerde bulunuldu.

Yine aynı sorun: Kadınlar östrojen kullanmalı mı

Yine aynı sorun: Kadınlar östrojen kullanmalı mı?

Menopoz konusu son tıp kongrelerinde yine masaya yatırıldı ve kadınlara önerilerde bulunuldu. Bu arada, sigara, içki kullanımı, sağlıksız gıdalarla beslenmek, hareketsiz bir yaşam gibi olumsuz alışkanlıklardan da vazgeçmenin son durağı menopozdur dendi.

9.12.2005Spor
İşte mükemmel diyet

İşte mükemmel diyet

ABD'nin yeni beslenme programında kepekli yiyecekler ve bitkisel yağ tüm yemeklerde öneriliyor. Her zamanki gibi egzersiz şart.

Kuaför, vücut bakım merkezi ve butik bir arada

Kuaför, vücut bakım merkezi ve butik bir arada

İstanbul Şaşkınbakkal’da açılan Mandala Fashion And Hair Design (Mandala Moda ve Saç Tasarımı), hazır giyim mağazasıyla, kuaför, güzellik ve masaj salonunu birleştiren, çok amaçlı bir mekan.

21.04.2005Kelebek
Hem ruhunuz hem bedeniniz yenilensin

Hem ruhunuz hem bedeniniz yenilensin

Stresten kaçıp yenilenmek isteyenlerin başvurduğu sağlıklı yaşam merkezleri 'spa'ların sayısı gün geçtikçe artıyor. İşte bir nevi 'modern kaplıca' olan spa'ların en ünlüleri.

En mistik  Hint terapisi

En mistik Hint terapisi

Ayurvedanın temel yöntemlerinden biri olan ‘Pancha Karma’ terapileri, bedeni, ruhu ve zihni temizliyor. Mistik bir Hint seremonisi içinde uygulanan yöntem, insanı çağın hastalıklarına karşı koruyor. Formsante dergisi Eylül sayısında, 20 farklı masaj yöntemiyle ‘Pancha Karma’yı anlatıyor.

2.09.2004Kelebek
İlk gece kahramanlığı

İlk gece kahramanlığı

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı ve Acıbadem Hastanesi Cinsel İşlev Bozuklukları Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ferruh Şimşek, cinselliğin hâlâ üzerinde konuşulmaması gereken bir konu olarak görüldüğünü söylüyor.

Bitkilerin gücü adına

Bitkilerin gücü adına

Bitkisel içerikli ürünler cildine önem veren kadınların yeni tercihi. Özellikle hassas ve problemli ciltlere çözümler sunan bakım serumları, kapsüller, bahara girerken harikalar yaratıyor.

6.04.2004Kelebek
Cilt sorunlarıyla baş etmenin yolları

Cilt sorunlarıyla baş etmenin yolları

Yağlı cilteler kuruyup pul pul olabilir, kuru ciltler sivilcelenebilir, normal sandığınız cildiniz birdenbire hassaslaşabilir. Yani her cilt tipi, her cilt sorununu yaşayabilir. Ama korkmayın, uygun ürünlerle tüm bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz.

24.01.2004Kişisel Bakım
Grip ilacıyla aşkını anlat

Grip ilacıyla aşkını anlat

Çin'de 5 kişinin ölümüne yol açan virüs, Sevgililer Günü'nde hediye olarak çiçek ya da çikolata yerine grip ilacına talebi artırdı. Ülkenin geleneksel bitki özlü grip ilacı ‘‘Banlangen’’ ve kaynatılınca havadaki mikropları öldürdüğü söylenen sirke satışlarında artış gözlendiği bildirildi.

14.02.2003Gündem
Öteki Tamer Karadağlı

Öteki Tamer Karadağlı

Tamer Karadağlı, Çocuklar Duymasın'dan önceki Amerikalı Tamer'i anlattı. "İlkokula Amerika'da başladım. Geri döndük, beni Ankara Koleji'ne yazdırdılar."

18.01.2003Kelebek
O aslında Amerikalı Tamer

O aslında Amerikalı Tamer

İnanır mısınız, ben de aynen sizin gibi hep aynı hataya düşüyorum. Tamer Karadağlı mı? Oooo, ben onu çok iyi tanıyorum diyorum. Sonra bir an düşünüyorum. Nereden tanıyorum? Bir diziden gördüğüm adam. Evlenmeden önce birisiyle bilmem ne yaptığını okuduğum adam.

18.01.2003Kelebek
İşte mükemmel diyet

İşte mükemmel diyet

ABD’nin yeni beslenme programında kepekli yiyecekler ve bitkisel yağ tüm yemeklerde öneriliyor. Her zamanki gibi egzersiz şart.

14.01.2003Kelebek
Otacı

Otacı

Misyonu insanlığa sağlığını ve güzelliğini henüz bozulmadan korumasının gereğini anlatmak olan OTACI, tarihten ve doğadan ilham alarak geliştirdiği doğal hammaddelerle ürettiği ilaçlar, besinler ve kozmetikler ile 47 yılı aşkın bir süredir varlığını genişleyerek sürdürmektedir.

19.11.2001İyi Yaşam
Girişimci ve Kadın Olmak

Girişimci ve Kadın Olmak

Ecz. Meltem Kurtsan'ın UNECE (Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomisi Komisyonu) Toplantısındaki Konuşması:

19.11.2001İyi Yaşam
Bunları Biliyor muydunuz

Bunları Biliyor muydunuz?

Güzel bir cilde, güzel bir boyuna, güzel gözlere ve çarpıcı bir dekolteye sahip olmanın püf noktaları...

29.04.2001Kişisel Bakım

Yazar Sonuçları

Kopya Türk kızlarının sorumlusu erkekler mi

Miss Turkey yarışmasına katılan kızlardan yola çıkarak "Türk kızları copy/paste" diye çiziktirmiştim.

19.06.2007

Hülya Avşar, Hayat’a hayat veremedi

ŞAMPUAN pazarında 40’la 50 bin ton arasında bir tüketimin 300’le 500 milyon dolar arasında da bir parasal büyüklüğün olduğu varsayılıyor.

29.07.2006