MENÜ

Birleştirme Tutanakları

Birleştirme Tutanakları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Birleştirme Tutanakları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 85 Birleştirme Tutanakları haberi bulunmuştur.

Birleştirme Tutanakları Haberleri

İptal yorumu: Demokrasimizi güçlendirecek

İptal yorumu: Demokrasimizi güçlendirecek

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, YSK’nın İstanbul seçimini yenileme kararını, “İstanbul seçimlerinin üzerindeki gölgenin kalkmasını sağlayacak bu kararı, demokrasimizi güçlendirecek önemli bir adım olarak görüyoruz” diye değerlendirdi. “YSK tam tersi karar verseydi de yine uyacaktık” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün partisinin Meclis grubunda özetle şunları söyledi:

8.05.2019Gündem
Mazbatayı aldı... Saraçhanede devir teslim

Mazbatayı aldı... Saraçhane'de devir teslim

Ekrem İmamoğlu, dün Maltepe’deki sayımların tamamlanmasının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine başladı. İmamoğlu’na önce İl Seçim Kurulu’nda mazbatası verildi. Daha sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na giderek görevi Mevlüt Uysal’dan devralan İmamoğlu, konuşmasında İstanbul’a emeği geçen herkese teşekkür etti.

18.04.2019Gündem
Maltepede birleştirme tutanakları il seçim kuruluna gönderildi

Maltepe'de birleştirme tutanakları il seçim kuruluna gönderildi

Maltepe İlçe Seçim Kurulu'ndan 1089 sandıktaki oyların sayımı gece saatlerinde tamamlandı. Birleştirme tutanakları da tamamlanarak İl Seçim Kuruluna gönderildi.

17.04.2019Haber
Son dakika... AK Partiden Maltepe için iptal başvurusu

Son dakika... AK Parti'den Maltepe için iptal başvurusu

AK Parti İl Başkanlığı, Maltepe İlçe Seçim Kurulu'nun birleştirme işlemlerinin hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle İl Seçim Kurulu'na başvurdu.

17.04.2019Gündem
Son dakika: Maltepe’de birleştirme tutanakları tamamlandı

Son dakika: Maltepe’de birleştirme tutanakları tamamlandı

Maltepe’deki birleştirme tutanakları tamamlandı, Çağlayan’daki il seçim kuruluna gönderildi. Birleştirme tutanakları saat 15.00 civarında il seçim kuruluna ulaştı.

17.04.2019Gündem
Son dakika: Maltepede birleştirme tutanakları hazırlanmaya başladı...

Son dakika: Maltepe'de birleştirme tutanakları hazırlanmaya başladı...

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi'ne ilişkin sayım işlemi sona eren Maltepe'de, birleştirme tutanakları hazırlanmaya başladı.

17.04.2019Gündem
Faik Öztrak: Milletin verdiği hakkı sahibine teslim edecek YSKdir

Faik Öztrak: 'Milletin verdiği hakkı sahibine teslim edecek YSK'dir'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi'nin üzerinden 16 gün geçmesine rağmen İstanbul seçimlerine ilişkin tartışmaların devam ettiğini belirtti.

16.04.2019Gündem
Son dakika... Binali Yıldırım: Bu seçim başlı başına murdar olmuş bir seçimdir

Son dakika... Binali Yıldırım: 'Bu seçim başlı başına murdar olmuş bir seçimdir'

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım önemli açıklamalarda bulundu. Binali Yıldırım, 'Oylar sandıkta iç edilmiştir, bu kadar açıktır. Bizim oylarımız karşı adaya yazılmıştır' dedi. 'Bu seçim başlı başına murdar olmuş bir seçimdir' diyen Binali Yıldırım, 'Seçimden sonra bizi yüzlerce insan aradı. Bunu da ilk kez paylaşıyorum. Sandıklarda üç pusula yerine iki pusula verildiğini söylüyor insanlar' diye konuştu. Büyükçekmece itirazlarıyla ilgili olarak da konuşan Binali Yıldırım, 'MHP İlçe Başkanı evine 6 tane seçmen yazılmış haberi yok. Kepazeliğin geldiği boyutu görüyorsunuz' ifadelerini kullandı. CHP'nin adayı Ekrem İmamoğlu'nun futbol maçlarına gitmesiyle ilgili bir soruya Binali Yıldırım şu cevabı verdi: 'Amigolukla başkanlık olmaz. Başkanlığı verecek olan YSK’dır. Seçimden sonraki sürecin sonuçlanmasını sükunetle beklemelidir. Benim tavsiyem odur. Bunun dışında yapılacak her türlü taşkınlık, her türlü toplumsal gerginlik sürece zarar verir.'

15.04.2019Gündem
İtiraz hakkımızı vakit geçirmeden kullanacağız

İtiraz hakkımızı vakit geçirmeden kullanacağız

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen MKYK sonrası özetle şunları söyledi:

13.04.2019Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik: Ellerinde bilgi-belge varsa hemen yargıya başvursunlar

AK Parti Sözcüsü Çelik: Ellerinde bilgi-belge varsa hemen yargıya başvursunlar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik AK Parti Genel Merkezi'nde, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sonrası yaptığı açıklamada İstanbul'da 'olağanüstü itiraz' başvurusu için "Birleştirme tutanakları ortaya çıktığı zaman o süreçten sonra itiraz hakkımızı kullanma hakkımız var. Belli bir sürenin geçmesi gerekiyor. YSK’nın o işlemi gerçekleştirmesine bağlı. İtiraz hakkımız vakit geçirilmeden kullanılacaktır" ifadelerini kullandı.

12.04.2019Haber
AK Parti Sözcüsü Çelik: İtiraz hakkımız vakit geçirilmeden kullanılacaktır

AK Parti Sözcüsü Çelik: İtiraz hakkımız vakit geçirilmeden kullanılacaktır

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik AK Parti Genel Merkezi'nde, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sırasında yaptığı açıklamada İstanbul'da 'olağanüstü itiraz' başvurusu için "Birleştirme tutanakları büyükşehirle ilgili ortaya çıktığı zaman, arkadaşlarımızın verdiği teknik bilgi bu, o süreçten sonra itiraz hakkımızı kullanma imkanımız var. Dolayısıyla o süreci bekliyoruz. Belli bir sürenin geçmesi gerekiyor, o YSK'nin o işlemi gerçekleştirmesine bağlı. O işlem gerçekleştikten sonra 7 gün içerisinde itiraz hakkımız var. İtiraz hakkımız ivedilikle, vakit geçirilmeden kullanılacaktır" dedi.

12.04.2019Gündem
Son dakika... YSKdan İstanbul kararı

Son dakika... YSK'dan İstanbul kararı

AK Parti Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Recep Özel, Kurul tarafından İstanbul'da 51 sandığın tekrar sayılmasına karar verildiğini, 31 ilçede yeniden sayım talebinin kısmen reddedildiğini, Büyükçekmece ilçesiyle ilgili taleplere ilişkin kararın ertelendiğini bildirdi.

8.04.2019Gündem
Son dakika... AK Parti Genel Başkan Yardımcısından Ekrem İmamoğluna: Seçildiğine nereden kanaat getiriyorsun

Son dakika... AK Parti Genel Başkan Yardımcısı'ndan Ekrem İmamoğlu'na: 'Seçildiğine nereden kanaat getiriyorsun?'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'na ''Sen seçildiğine nereden kanaat getiriyorsun?" diyerek yanıt verdi.

3.04.2019Gündem
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz: Seçim tarihinin en büyük şaibelerinden biridir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz: "Seçim tarihinin en büyük şaibelerinden biridir"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul'daki yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu. "Daha ilk incelemede gerçekten çok ilginç verilerle karşılaştık." diyen Yavuz, "Gerçekten bu seçim 'tarihimizin en büyük şaibelerinden biridir' dersem abartmış olmam." ifadelerini kullandı. Yavuz, "Sizin de veri noktasında bir endişeniz yoksa, sonuçta ne çıkarsa kesinleşen sonucu hepimiz kabul ederiz. Hodri meydan." dedi.

2.04.2019Gündem
İzmir, Iğdır ve Yalova’da seçim sonuçlarına itiraz

İzmir, Iğdır ve Yalova’da seçim sonuçlarına itiraz!

AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, 25 ilçede toplam 3 bin 800 sandıkta usulsüzlük tespit ettiklerini ve buna ilişkin ilçe seçim kurullarına itirazda bulunduklarını belirtti. Cumhur İttifakı'nın MHP'li Iğdır Belediye Başkan Adayı İsa Yaşar Tezel, seçimlerde şaibe olduğunu iddia ederek kesin olmayan sonuçlara itirazda bulunmak için Merkez İlçe Seçim Kuruluna dilekçe verdi. Yalova’da ise AK Parti İl Teşkilatı, CHP’nin lehine sonuçlanan seçimlerle ilgili basın toplantısı düzenleyerek sonuca itiraz edeceklerini açıkladı. Cumhur İttifakı'nın MHP'li Iğdır Belediye Başkan Adayı İsa Yaşar Tezel, Iğdır'daki 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonuçlarına itiraz etti.

2.04.2019Gündem
Iğdır ve Yalova’da seçim sonuçlarına itiraz

Iğdır ve Yalova’da seçim sonuçlarına itiraz!

Cumhur İttifakı'nın MHP'li Iğdır Belediye Başkan Adayı İsa Yaşar Tezel, seçimlerde şaibe olduğunu iddia ederek kesin olmayan sonuçlara itirazda bulunmak için Merkez İlçe Seçim Kuruluna dilekçe verdi. Yalova’da ise AK Parti İl Teşkilatı, CHP’nin lehine sonuçlanan seçimlerle ilgili basın toplantısı düzenleyerek sonuca itiraz edeceklerini açıkladı.

2.04.2019Gündem
Kılıçdaroğlu: 81 milyonun başarısı

Kılıçdaroğlu: 81 milyonun başarısı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, halkın demokrasiden yana tavır koyduğunu ifade ederek, “İstanbul’a da bahar gelecek, tıpkı Ankara’ya geldiği gibi. Bütün baskılara rağmen bir başarı elde ediyoruz. Bizim başarımızı biz Türkiye’de 81 milyonun başarısı olarak görüyoruz” dedi.

1.04.2019Gündem

CHP'de Kılıçdaroğlu ve Yavaş'tan peş peşe açıklamalar geldi...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçim sonuçlarına ilişkin, "Bütün bu adaletsizlikleri yaşadık ama halk demokrasiden yana tavrını koydu, demokrasiyi seçti. Bu, bizim için çok önemli bir ışık." dedi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, "Bugün hakkın yerini bulduğu ve Ankara'nın kazandığı büyük bir gündür. Ayrım yapmadan bu şehri kardeşçe kucaklayıp ileriye taşıyacağız." diye konuştu.

31.03.2019Gündem
Kılıçdaroğlu’ndan yerel seçim sonuçları ile ilgili önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu’ndan yerel seçim sonuçları ile ilgili önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yerel seçim sonuçları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

31.03.2019Gündem
Adım adım sandık takibi

Adım adım sandık takibi

AK Parti, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde sandıklarda yaşanılabilecek sıkıntılara anında müdahale için 2014 yılında kullanılan Sonuç Alım Sistemi’ni (SAS) yeniden yapılandırıyor. Yüzbinlerce sandık görevlisinin arasında iletişimi sağlamak için oluşturulan sistemle seçimler 4 aşamada değerlendirilecek.

27.12.2018Gündem
2018 Seçim sonuçları sandıklarından gelen son sonuçlar.. İl il ve ilçelerin seçim sonuçları

2018 Seçim sonuçları sandıklarından gelen son sonuçlar.. İl il ve ilçelerin seçim sonuçları

24 Haziran seçimlerinin sona ermesinin ardından vatandaşlar illerindeki seçim sonuçları detaylarını araştırıyorlar. İnternette en çok aranan konulardan biri olan seçim sonuçları vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İllerindeki hatta ilçelerindeki seçim sonuçlarını ve oy oranlarını öğrenmek isteyenler için tüm seçim sürecini derledik.. İşte il il ve ilçelerin seçim sonuçları

26.06.2018Gündem
İl Seçim Kurulu İstanbulun sonuçlarını ilan etti

İl Seçim Kurulu İstanbul'un sonuçlarını ilan etti

Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerine ilişkin İstanbul'un kesin olmayan resmi sonuçları belli oldu. 39 ilçeden gelen tutanaklara göre düzenlenen birleştirme tutanakları, İl Seçim Kurulu kapısına asılarak ilan edildi.

25.06.2018Gündem
Adil Seçim Platformu: Oyların yüzde 99.9’u güvende, sandığa gidin

Adil Seçim Platformu: Oyların yüzde 99.9’u güvende, sandığa gidin

‘MİLLET ittifakı’ndaki CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi’nin yanı sıra HDP ve bazı sivil toplum kuruluşlarının bir araya geldiği ‘Adil Seçim Platformu’, pazar günkü çifte seçime yönelik sandık güvenliği çalışmasını açıkladı.

21.06.2018Gündem
YSK seçmen sayısını açıkladı

YSK seçmen sayısını açıkladı

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde 59 milyon 391 bin 328 seçmen oy kullanacak.

14.05.2018Gündem
İşte oy kullanacak seçmen sayısı

İşte oy kullanacak seçmen sayısı

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi Güven, 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde yurt içinde ve yurt dışında toplam 59 milyon 391 bin 328 seçmenin oy kullanabileceğini bildirdi.

14.05.2018Gündem
YSK harekete geçti... Çalışmalar başladı

YSK harekete geçti... Çalışmalar başladı

Türkiye'nin yapılacak ilk genel seçimlerde seçim ittifakı uygulama kararı, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) tüm yazılım ve düzenlemelerinin sil baştan değiştirilmesine neden olacak. YSK, bunun için komisyon kurdu ve tüm sistemin ittifak olasılıklarına göre yeniden yapılandırılmasına karar verdi.

13.03.2018Gündem
Son dakika: YSK kesin sonuçları açıkladı

Son dakika: YSK kesin sonuçları açıkladı

YSK Başkanı Sadi Güven anayasa değişikliği halk oylamasının kesin sonuçlarına ilişkin, "Evet oyu verenlerin sayısı 25 milyon 157 bin 463, evet oyu verenlerin oranı yüzde 51,41, hayır oyu verenlerin sayısı 23 milyon 779 bin 141 hayır oyu verenlerin oranı 48,59 olarak gerçekleşmiştir. 16 Nisan’da yapılan halk oylaması sonucu geçerli oyların yarısından çoğunun 25 milyon 157 bin 463 evet oyu, yüzde 51,41 olarak gerçekleştiği Anayasa Değişikliklerinin Türk milleti adına kabul edilmiş olduğu kurulumuzca ilan edilmiştir" ifadelerini kullandı.

27.04.2017Gündem
YSK kesin sonuçları açıkladı

YSK kesin sonuçları açıkladı

YSK Başkanı Sadi Güven 1 Kasım kesin seçim sonuçlarını açıkladı.

12.11.2015Gündem
YSKdaki CHP temsilcisi Yakupoğlu: Saat karmaşası, SEÇSİSi etkilemez

YSK'daki CHP temsilcisi Yakupoğlu: Saat karmaşası, SEÇSİS'i etkilemez 

Türkiye'nin Pazar gününden itibaren yaşadığı saat karmaşası, kamuoyunda "seçimlerde hile mi yapılacak?" sorusunu gündeme getirdi. 1 Kasım’daki seçimlerin kış saati uygulamasından olumsuz etkilenmemesi için tüm dünya Kış Saati’ne geçerken Türkiye’de 8 Kasım’a ertelenmesinin sebebi sosyal medyada "SEÇSİS'te hile mi yapılacak?" yorumlarına neden oldu.

28.10.2015Gündem
YSK’dan 1 Kasım seçimlerinde önemli ilkler

YSK’dan 1 Kasım seçimlerinde önemli ilkler

YÜKSEK Seçim Kurulu (YSK) 1 Kasım’daki seçimlerde oy pusulalarına ve seçim güvenliğine ilişkin ilk kez bir dizi karara imza attı. YSK, yurtdışında oy kullanılacak temsilcilik sayısını da 112’den 113’e çıkardı. Kurul ayrıca birleştirme tutanaklarının dev ekranlardan yansıtarak orada bulunan herkesin izleyebilmesine karar verdi.

10.09.2015Gündem
YSK için araştırma istemi

YSK için araştırma istemi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, seçimlerde güvenirlilik, doğruluk, şeffaflık kriterlerinin tespit edilmesi, seçmen kütükleri ve seçim sonuçlarının denetlenmesi, kamuoyu ve siyasi partiler tarafından ölçülebilir hale getirilmesinin sağlanması, YSK’nın faaliyetlerinin denetlenmesi, sorunların tespiti ve çözüm önerileri getirilmesi amacıyla Meclis Araştırması açılmasını istedi.

15.08.2015Gündem
CHPli Bülent Tezcandan YSKya üç çağrı

CHP'li Bülent Tezcan'dan YSK'ya üç çağrı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, gazetecilere yaptığı açıklamada, üç konuda YSK'ya çağrıda bulundu.

7.06.2015Gündem
Sandık harekatı

Sandık harekatı

7 Haziran’daki seçimde ‘trafoya giren kediler, çöplerde bulunan oylar, kaybolan ya da değiştirilen tutanaklar’ gibi olasılıklara karşı sandık güvenliği için Türkiye çapında on binlerce kişilik gönüllü ordusu hazır. Bağımsız oluşumlar ‘Türkiye’nin Oyları Platformu’ ile ‘Oy ve Ötesi’, sandık başı ve analiz ekipleriyle verileri toplayıp SEÇSİS’le eşzamanlı olarak sayım yapacak, sonuçları karşılaştıracak.

5.06.2015Gündem
Dünyaya dağılan Türkler kime oy verecek

Dünyaya dağılan Türkler kime oy verecek?

7 Haziran’daki seçime geri sayım sürerken, yurtdışındaki 2.8 milyon seçmen için bugün (yerinde) oy verme işleminin son günü. Özellikle HDP’nin barajı aşıp aşamayacağı konusunda kritik hesapların yapıldığı seçimde yurtdışı oylara yakından bakalım.

2.06.2015Hayat
Akaydın, YSKya itiraz etti

Akaydın, YSK'ya itiraz etti

SEÇİMLERE yaptıkları 29 itiraz başvurusu reddedilen CHP Antalya İl Başkanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Akaydın, Antalya'daki seçimlerin iptali için Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvurdu. Akaydın, "Milletimizin hakkını YSK nezdinde aramak için başvuruda bulunuyoruz. YSK nezdinde hukuki yollar tükendiğinde adresimiz Anayasa Mahkemesi olacak. Anayasa Mahkemesi'nden de netice alamazsak adresimiz Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi olacaktır" dedi. Basın toplantısının ardından yapılan açıklama sırasında bir grup partili İl Başkanı Devrim Kök'e tepki gösterince gerginlik yaşandı.

10.04.2014Gündem
CHPden flaş Ankara açıklaması

CHP'den flaş Ankara açıklaması

CHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP olarak söz konusu taleplerinin reddedilmesi halinde YSK’ya gideceklerini belirterek, "Bu taleplerimizin reddedilmesi halinde, gideceğimiz makam YSK’dır. İl Seçim Kurulları Pazar günü 17.00’ye kadar taleplerimize yanıt vermek durumunda. Seçim sonucunun değişeceğine inanıyoruz 124 bin iptal edilen oyla ilgili" dedi.

3.04.2014Gündem
CHP, Antalyada seçimin yenilenmesini istedi

CHP, Antalya'da seçimin yenilenmesini istedi

CHP Antalya İl Başkanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın’ın İl Seçim Kurulu’na sunduğu itiraz dilekçesinde, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptali ve tümden yenilenmesi de isteniyor.

2.04.2014Gündem
Mansur Yavaş: Oyumuzu çaldırmayacağız

Mansur Yavaş: Oyumuzu çaldırmayacağız

CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, düzenlediği basın toplantısında İlçe Seçim Kurulları'na itiraz ettiklerini, Ankaralıların da seçime şaibe karıştığını düşündüklerini belirterek, ''Biz seçimi bunlara rağmen kazandığımıza inanıyoruz. Kısacası oyumuzu çaldırmayacağız'' dedi. Yavaş, seçim gecesi için bir iddiada bulundu ve ''AA'nın başındaki şahsın, seçimler açıklandığı anda nerede olduğunun da araştırılması lazım. Ajans genel müdürlüğünden mi, başka yerden mi yönetti? Şimdilik bu kadarını söylemekle yetiniyorum'' diye sordu.

1.04.2014Gündem
Antalyada seçim sonuçlarına itiraz geldi

Antalya'da seçim sonuçlarına itiraz geldi

30 Mart seçimlerinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı için CHP adayı Mustafa Akaydın ile AK Parti Adayı Menderes Türel arasında, son ana kadar başabaş bir seçim yarışı yaşandı.

1.04.2014Gündem
Mansur Yavaş: Ankaralının bir tek oyu boşa gitmesin

Mansur Yavaş: Ankaralının bir tek oyu boşa gitmesin

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, açıklamalarda bulundu. Yavaş, "Birleştirme tutanakları geldi. Yayınlanıyor. Eğer bunlar kesinleştirilerse onlar kesinleştikten sonra itiraz süreniz başlıyor. Ancak Kanun'da diyor ki ; Bu tutanaklar Salı günü saat 5'te kesinleşir çünkü ilçede yapılan itirazların sonuca bağlanması lazım. Tutanaklar şimdi kesinleşirse ilçelere itiraz hakkınız kalmıyor. 12 bin 400 pusuladan bahsediyoruz. 500 genç çalışıyor şu anda. Ankara oyuna sahip çıkıyor. Kullanılan bütün oyları gözden geçiriyoruz. Yanlışlıkla, bilerek veya bilmeyerek sağa sola yazılan oylar var. Biz bir çoğunu tespit ettik. Derdimiz şu; Ankaralının bir tek oyu boşuna gitmesin" dedi. DHA

1.04.2014Haber
MHP ısrarlı: İzmir’de oylar AKP’ye kaydırıldı

MHP ısrarlı: İzmir’de oylar AKP’ye kaydırıldı

MHP İzmir İl Başkanı Müsavat Dervişoğlu İzmir’in yedi farklı ilçesinde 47 sandıkta MHP ve CHP’nin 1413 oyunun AKP’ye kaydırıldığı iddiasında ısrarlı.

27.08.2007Gündem

Yazar Sonuçları

İstanbul’da düğüm çözülüyor

İSTANBUL seçimlerinde belirsizliğin doruk noktasına ulaştığı ama aynı zamanda finalin yaşanabileceği bir haftaya girdik.

16.04.2019

AKP’nin hilesini yakaladım

CHP’nin Beylikdüzü Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Vecdet Öz, "AKP’nin hileli oylarla seçim kazandığını ortaya çıkardım, şimdi görev YSK’da" diyor. DYP’de Yıldırım Aktuna döneminde Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı’nda bulunan Vecdet Öz adlı tıp uzmanı...

11.04.2009

’Hassas sorular’a Sun’dan yanıtlar

’YSK’ya hassas sorular’ (24.8.2007) başlıklı yazımız üzerine, Amerikan sermayeli halka açık bir şirket olan Sun Microsytems Türkiye Ülke Müdürü Özhan Toktaş, kendileri ile ilgili hususlar üzerinde bir açıklama yaptı ve "Biz sadece donanımı tedarik eden bir firmayız" dedi.

25.08.2007