MENÜ

Birkleyn Mağaraları

Birkleyn Mağaraları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Birkleyn Mağaraları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8 Birkleyn Mağaraları haberi bulunmuştur.

Birkleyn Mağaraları Haberleri

Terörün gölgesi kalktı vatandaşlar akın etti Dünyanın bittiği yer olarak biliniyor...

Terörün gölgesi kalktı vatandaşlar akın etti! Dünyanın bittiği yer olarak biliniyor...

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde bulunan ve Antik Çağ'da yerleşim yeri olarak kullanılan Birkleyn Mağaraları, bölgenin terörden temizlenmesiyle birlikte halktan yoğun ilgi görüyor.

19.08.2019Seyahat
Diyarbakır’da yavru ebabil kuşu görüldü

Diyarbakır’da yavru ebabil kuşu görüldü

Diyarbakır-Bingöl karayolu üzerinde bulunan Birkleyn Mağaraları'nda yavru ebabil kuşu görüldü.

14.07.2019Gündem
Yarıyıl tatilinin gözde rotaları

Yarıyıl tatilinin gözde rotaları

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin binlerce yıldır çeşitli medeniyetleri bünyesinde barındıran, tarihi ve turistik mekânlarıyla göz dolduran kadim kentleri Diyarbakır ve Mardin, yarıyıl tatilinde misafirlerini bekliyor.

11.01.2019Seyahat
Liceliler Halis Ağalarına sahip çıktı

Liceliler Halis Ağalarına sahip çıktı

Toprak Holding'in sahibi olan ve TMSF'nin tüm mal varlığına el koyduktan sonra memleketi Diyarbakır'ın Lice İlçesi'ne yerleşmeyi düşündüğünü açıklayan Halis Toprak'a hemşehrileri sahip çıktı. Toprak'ın yıllarca kendilerine baktığını dile getiren Liceliler, "Gelsin başımızın üstünde yeri var. Ona ve eşine artık biz bakarız. Evimizi vermeye hazırız" dedi.

12.08.2009Gündem
DTP operasyon bölgesine yürüyüşü iptal etti

DTP operasyon bölgesine yürüyüşü iptal etti

GÜNEYDOĞU'da güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK'ya yönelik sürdürülen operasyonların durdurulması amacıyla ‘Canlı kalkan’ olarak bölgeye, yarın bir yürüyüş yapmayı planlayan DTP, Diyarbakır’daki polis aracına yapılan saldırıdan sonra programını iptal etti.

8.10.2008Gündem
DTPden ‘canlı kalkan’ yürüyüşü hazırlığı

DTP'den ‘canlı kalkan’ yürüyüşü hazırlığı

DTP’nin yarın Diyarbakır’dan Lice İlçesi'ne, operasyonların durdurulması için yapacağı ‘Canlı kalkan yürüyüşü’ adını verdiği etkinlikte arazide geceleyecekleri için güvenlik önlemi alınması istemiyle Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile görüştü.

8.10.2008Gündem