MENÜ

Bireysel Silahlanmaya Hayır

Bireysel Silahlanmaya Hayır ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bireysel Silahlanmaya Hayır haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 63 Bireysel Silahlanmaya Hayır haberi bulunmuştur.

Bireysel Silahlanmaya Hayır Haberleri

Umut Vakfından silah karşıtı film

Umut Vakfı'ndan silah karşıtı film

Umut Dedeman'ın 1993 yılında Ankara'da bir arkadaşıyla silahla şakalaşırken hayatını kaybetmesi üzerine kurulan Umut Vakfı, ''Bireysel Silahlanmaya Hayır'' kampanyası çerçevesinde, ''Fotoğraflar'' adlı bir film hazırladı. "Yaşama hak tanıyın" sloganının kullanıldığ film, öldürenin değil ölenin hikayesini peyaz perdeye taşıyor.

21.09.2001Gündem
O silahı 2 ay önce teslim edecektim

O silahı 2 ay önce teslim edecektim

"Silahı işim gereği almıştım, 5 yıldır hiç el sürmedim. İki ay önce silahsızlanma haberlerini görünce teslim edeyim dedim, ama yanımda taşımadığım için unutmuşum."

11.10.2003Gündem
O silahı 2 ay önce teslim edecektim

O silahı 2 ay önce teslim edecektim

Babasının Smith Wesson tabancasıyla ‘‘Rus ruleti’’ oynarken arkadaşlarının gözü önünde yaşamını yitiren 15 yaşındaki Mustafa Özlen'in babası Ahmet Ezel Özlen, evde silah bulundurduğu için çok pişman. Baba Özlen, ‘‘İki ay önce televizyon ve gazetelerde silahsızlanma ile ilgili haberleri görünce götürüp teslim edeyim dedim, ama yanımda taşımadığım için unutmuşum’’ dedi.

11.10.2003Gündem
Yine maganda kurşunu yine bir çocuk

Yine maganda kurşunu yine bir çocuk

Denizli’de kına gecesinde magandalar havaya ateş açtı, bir kurşun, annesinin kucağında oturan 8 yaşındaki İbrahim Dalkılınç'ı öldürdü.

21.08.2005Gündem
Sessiz Ayakkabılar silaha karşı yürüdü

'Sessiz Ayakkabılar' silaha karşı yürüdü

Umut Vakfı tarafından toplumda bireysel silahsızlanma bilincini oluşturmak amacıyla düzenlenen ”Sessiz Ayakkabıların Yürüyüşü” etkinliği, Beyoğlu'da yapıldı.

28.09.2005Gündem
Alistairin dedesinin yazlığına hırsız girdi

Alistair'in dedesinin yazlığına hırsız girdi

İzmir'in Foça İlçesi Yeni Foça Beldesi'nde 2.5 yıl önce bir çay bahçesinde bebek arabasında uyurken maganda kurşunuyla yaşamını yitiren 2.5 yaşındaki Alistair Grimason'un dedesi avukat Tuncer Eşsizhan'ın yazlığına hırsız gidi. Televizyon, uydu alıcısı ve 2 şişe viski çalan 3 zanlı yakalanırken bir zanlının arandığı belirtildi. Çalınan mallar bulunarak Eşsizhan'a teslim edildi.

20.12.2005Gündem
Maganda kurbanına Alistairin avukatı

Maganda kurbanına Alistair'in avukatı

İzmir'in Yeni Foça Beldesi'nde, 2.5 yaşındaki torunu Alistair Grimason'u maganda kurşununa kurban veren Avukat Tuncer Eşsizhan, Menemen İlçesi'nde, bisikletiyle katıldığı düğün konvoyunda havaya açılan ateş sırasında boynundan vurularak ölen 13 yaşındaki Sergen Küçük'ün ailesinin avukatlığını üstlendi.

6.07.2006Gündem
Acılı dededen kredili silaha tepki

Acılı dededen kredili silaha tepki

İZMİR'de, üç yıl önce bebek arabasında uyuyan 2.5 yaşındaki torunu Alistair Grimason'u, Daimi Akyüz'ün açtığı ateş sonucu kaybeden avukat Tuncer Eşsizhan, Makina Kimya Endüstrisi Kurumu'nun (MKE) stoklarını eritmek için başlattığı, peşin fiyatına indirimli veya 10 ay taksitli tabanca satışı kampanyasını ‘facia’ olarak nitelendirdi.

28.08.2006Gündem
Çocukların gözünden şiddet

Çocukların gözünden şiddet

Celal Bayar Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı tarafından düzenlenen “şiddet” konulu yarışmada dereceye giren ilköğretim okulu öğrencilerinin kompozisyonları ile “bireysel silahlanmaya hayır” konulu resimler, çocukların gözündeki şiddetin boyutlarını ortaya koydu.

27.07.2007Sağlık
İzmirliler silahlanmaya dur dedi

İzmirliler silahlanmaya "dur" dedi

Bireysel Silahlanmaya Tepki Platformu Genel Başkanı Tuncer Eşsizhan, “Hangi sebeple, neden olursa olsun o silah bulunduğu yerden çıktığı anda kan ve ölüm getiriyor” dedi.

11.09.2008Gündem
Taksimde Bireysel Silahsızlanma Günü etkinliği

Taksim'de 'Bireysel Silahsızlanma Günü' etkinliği

Umut Vakfı, “Bireysel Silahsızlanma Günü” nedeniyle Taksim'de “Sessiz Ayakkabıların Yürüyüşü” etkinliği düzenledi.

28.09.2009Gündem
Bireysel silahlanmaya hayır

Bireysel silahlanmaya hayır

Türkiye Psikiyatri Derneği, Türkiye'de ortalama her 65 kişiden birinin silahı olduğunu ve silah sayısının son 10 yılda 10 kat arttığını bildirdi.

23.02.2010Gündem
10 milyon silah sokakta

10 milyon silah sokakta

Umut Vakfı’nın 28 Eylül Bireysel Silahsızlanma Günü’nde düzenlediği “Sessiz Ayakkabıların Yürüyüşü”nde Türkiye’deki bireysel silahlanmanın ürkütücü boyutlarına dikkat çekildi: Şu an sokakta 7.5 milyonu ruhsatsız 10 milyon silah var.

28.09.2010Gündem
Sessiz ayakkabılar Taksimde

Sessiz ayakkabılar Taksim'de

Bireysel silahsızlanmaya dikkat çekmek isteyen sessiz ayakkabılar, Taksim’de bir araya geldi.

28.09.2011Gündem
Umut’un annesi: Polisler sevinçli haberi vereceğiz dediler

Umut’un annesi: Polisler 'sevinçli haberi vereceğiz' dediler

İzmir’de parkta oynarken nereden geldiği belli olmayan bir kurşunla hayatını kaybeden 6 yaşındaki Umut Ceylan’ın annesi Gülhan Ceylan polislerin bilgi paylaşımı yapmadan yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirterek, “Ailesi olarak da bize bilgi vermeyeceklerini söylediler. Haklı olarak işlerini gizli tutuyorlar. Bulunacağına yüzde yüz garanti veriyorlar bana. ‘Kaç yıl olursa olsun bu dosya kapanmayacak ve bu sevinçli haberi sana vereceğiz’ dediler. Bunun umuduyla yaşıyorum” şeklinde konuştu.

28.09.2012Gündem
Umut’un katilini bulacağız

Umut’un katilini bulacağız

Umut Vakfı’nca bu yıl 11’incisi düzenlenen “Sessiz Ayakkabıların Yürüyüşü” dün Taksim Meydanı’nda yapıldı.

28.09.2012Gündem
O söz yerine getirilsin

"O söz yerine getirilsin"

BOZYAKA’da 40 gün önce, 6 yaşındaki Umut Ceylan, ilköğretim okuluna kaydedildiği günün akşamı, annesi ve ablasıyla General Asım Gündüz Parkı’na gitti. Umut, kaydırakta oynarken, açılan ateşle sırtına kurşun isabet edince hayatını kaybetmişti.

5.10.2012Ege
Bir tıkla silah

Bir tıkla silah

Türkiye’de bireysel silahlanma giderek artıyor. Rus yazar Çehov’un “Duvarda asılı bir silah varsa sonunda mutlaka patlar” sözünü doğrularcasına hemen her gün bu silahlarla işlenen bir cinayeti konuşuyoruz. Buna rağmen binlerce kişi internetten bir tuşa basarak silahlanmaya devam ediyor. Ve sonuç: Bu yıl 1722 kişi silahla öldürüldü.

4.11.2017Gündem
2017de öne çıkan 10 Hürriyet manşeti

2017'de öne çıkan 10 Hürriyet manşeti

Yılın en çok öne çıkan 10 Hürriyet manşetini, Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila sizin için seçti...

28.12.2017Gündem
Silah barışta da öldürüyor

Silah barışta da öldürüyor

BM istatistiklerine göre, bir yılda savaşta 300 bin, barışın hakim olduğu bölgelerde ise 200 bin kişi silahla hayatını kaybediyor.

17.04.2004Gündem
Evi 4. kez soyuldu polis ‘Silah al’ dedi

Evi 4. kez soyuldu polis ‘Silah al’ dedi

Bireysel silahlanmaya karşı yürütülen ‘Silaha hayır’ kampanyası, vatandaştan milletvekiline kadar tüm kesimlerde destek bulurken polis, evi 4’üncü kez soyulan Radikal Gazetesi Yayın Yönetmeni İsmet Berkan’a ‘silah al’ tavsiyesinde bulundu.

4.09.2005Gündem
Evi 4. kez soyuldu   polis ‘Silah al’ dedi

Evi 4. kez soyuldu polis ‘Silah al’ dedi

Bireysel silahlanmaya karşı yürütülen ‘Silaha hayır’ kampanyası, vatandaştan milletvekiline kadar tüm kesimlerde destek bulurken polis, evi 4’üncü kez soyulan Radikal Gazetesi Yayın Yönetmeni İsmet Berkan’a ‘silah al’ tavsiyesinde bulundu.

4.09.2005Gündem

Yazar Sonuçları

Dünyanın en tekelci ve en yardımsever adamı

Bill Gates kesinlikte tekelci. Bush Yönetimi, Microsoft hakkındaki kartel davasını düşürdüğü için de tekelci olmaya devam edecek. Yazılım sektöründe haksız rekabet sürecek.

16.05.2003

Haydi çocuklar, şımartın bizi …

Günlük olaylar artık içimizi öylesine kararttı ki, insan ne siyaset konuşmak istiyor, ne de türban kavgasına girmek. Hele yarınki maç varken. Sevinmek, daha doğrusu şımarmak istiyoruz. Bunun da pek abartılı bir istek olmadığına inanıyorum. Çekleri yendikleri taktirde yine havalara fırlayacağız. Ne dersiniz, yenebilecek miyiz ?

13.06.2008

Küstüm oynamıyorum...

Yıllarca söyledim; Eurovision’da sadece halk oylaması olduğu sürece bu sesimle Türkiye’den ben bile gitsem ilk 5’e girerim.

16.12.2012

Rock’çılar evlenirken

Teoman pazar günü evleniyor...

Athena Gökhan yarın akşam...

26.12.2012

Bir ‘durum’umuz eksikti

Vine’dı, Periscope’tu, Snapchat’ti derken Facebook, Twitter, Instagram’daki canlı yayınlar, videolarla herkesin hayatı ortada artık.

6.03.2017

En etkili içerik

Bu köşede haftalardır Hürriyet Dünyası’nın özel, etkin haberciliği ve gazete, internet gibi mecralar üzerinden her gün her dakika milyonlara nasıl ulaştığını somut örneklerle ve rakamlarla sizlere aktarıyoruz.

5.11.2017

Silaha ulaşmada avcılık bahanesi

Hürriyet, ‘Bireysel silahlanmaya hayır’ kampanyası başlattı. Özellikle de internet üzerinden ‘kolay silah alımı’ konusuna dikkat çekilen bu kampanya, geniş yankı buldu.

9.11.2017

Silaha hayır

HÜRRİYET geçtiğimiz hafta Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri olan bireysel silahlanmaya dikkat çeken çarpıcı bir kampanya başlattı:

12.11.2017

Kediye kurşun

Üsküdar’da bir adam tabancasıyla sokaktaki kediye kurşun yağdıralı birkaç gün oldu.Biz yine isyan ettik.Lanetler okuduk.

13.11.2017