MENÜ

Bireysel Silahlanma

Bireysel Silahlanma ile ilgili tüm haberleri, son dakika Bireysel Silahlanma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Bireysel Silahlanma haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 245 Bireysel Silahlanma haberi bulunmuştur.

Bireysel Silahlanma Haberleri

Yüzde 15 azaldı

Yüzde 15 azaldı

Bu yılın 8 ayında ateşli silahlarla gerçekleştirilen olay sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 azaldı.

5.09.2019Gündem
Trump’ın söylemi hedef tahtasında

Trump’ın söylemi hedef tahtasında

ABD’de hafta sonu iki eyalette silahlı saldırılar sonucu 31 kişinin öldürüldüğü katliamların ardından Demokratlar, ABD Başkanı Donald Trump’ın göç ve bireysel silahlanma konusundaki söylemine sert tepki gösterdi.

6.08.2019Dünya
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaklaşık 2 yıllık bilançoyu açıkladı: ‘Havadan’ 35 ölüm 10’u çocuk

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaklaşık 2 yıllık bilançoyu açıkladı: ‘Havadan’ 35 ölüm 10’u çocuk

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya Türkiye’deki bireysel silahlanma ve ruhsatsız silah sayıları ile ilgili soru önergesi yöneltti.

9.05.2019Gündem
Yeni Zelandalılar silahlarını polise teslim ediyor

Yeni Zelandalılar silahlarını polise teslim ediyor

Yeni Zelanda'da geçen hafta Cuma günü 50 kişinin hayatını kaybettiği cami saldırılarından sonra bazı kişiler, silahlarını polise teslim etmeye başladı.

20.03.2019Dünya
Brezilyada Bolsonaro dönemi başladı

Brezilya'da Bolsonaro dönemi başladı

Brezilya'da yeni seçilen Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, yemin ederek görevine başladı.

2.01.2019Dünya
Instagram ve Facebook’a ‘silah’ markajı

Instagram ve Facebook’a ‘silah’ markajı

İÇİŞLERİ Bakanlığı, sosyal medya siteleri üzerinden satışı yapılan ve usulsüz üretim olan yivsiz tüfek ve silah satışının engellenmesi amacıyla kurulan sanal devriye sisteminde, usulsüz satışı yapılan 48 adet URL adresinin tespit edildiğini açıkladı.

11.12.2018Gündem
İYİ Parti’den yasa teklifi: İnternetten silah  satışı yasaklansın

İYİ Parti’den yasa teklifi: İnternetten silah satışı yasaklansın

İYİ Parti Milletvekili Ahat Andican, internet, telefon ve sosyal medya aracılığıyla silah satışının yasaklanması için yasa teklifi verdi.

24.11.2018Gündem
Silaha ‘Hayır’ dedi kör kurşun öldürdü

Silaha ‘Hayır’ dedi kör kurşun öldürdü

Bireysel silahlanma hakkında yazdığı makaleyle ödül alan 13 yaşındaki ABD’li Sandra Parks, odasında kör bir kurşunla yaşamını yitirdi.

23.11.2018Dünya
Hillary Clinton 2020de yeniden aday olacak iddiası

'Hillary Clinton 2020'de yeniden aday olacak' iddiası

ABD'de 2016'daki başkanlık seçiminde Donald Trump'a yenilen Demokrat Parti'nin adayı Hillary Clinton'ın 2020'de yeniden başkanlığa aday olacağı öne sürüldü.

13.11.2018Dünya
ABDli Müslümanlardan sinagog saldırısı kurbanlarına yardım

ABD'li Müslümanlar'dan sinagog saldırısı kurbanlarına yardım

ABD'li Müslümanlar, Pensilvanya eyaletinin Pittsburgh kentinde düzenlenen sinagog saldırısını kınayarak, hayatını kaybedenlerin aileleri için yardım kampanyası başlattı.

29.10.2018Dünya
İngiliz gazetesinden ABDyi karıştıracak ajan iddiası

İngiliz gazetesinden ABD'yi karıştıracak ajan iddiası

İngiliz basını, ajan olduğundan şüphelenilen Rusya vatandaşı bir kadının, 10 sene çalıştığı ABD Büyükelçiliği'nden gizlice işten çıkarıldığını yazdı. ABD gizli servisinin istihdam ettiği kadın çalışanın, gizli kalması gereken bazı bilgilere ulaşmış olabileceği de belirtildi.

3.08.2018Dünya
Kadın cinayetleriyle ilgili çarpıcı araştırma

Kadın cinayetleriyle ilgili çarpıcı araştırma

ERZURUM Atatürk Üniversitesi Sosyoloji Bölümü doktora öğrencisi Sait Yıldırım, ’kadın cinayetleri’ üzerine yaptığı araştırmasında, bireysel silahlanmanın kadın cinayetlerini artırdığının ortaya çıktığını söyledi.

25.07.2018Gündem
Rus kadına ABD’de casusluktan gözaltı

Rus kadına ABD’de casusluktan gözaltı

ABD’de 29 yaşındaki Rusya vatandaşı Maria Butina, siyasi gruplara sızarak Rus hükümeti adına casusluk faaliyeti yürütmekten gözaltına alındı.

17.07.2018Dünya
Facebookta yeni dönem başlıyor: 18 yaş altında olan herkes artık...

Facebook'ta yeni dönem başlıyor: 18 yaş altında olan herkes artık...

Facebook 18 yaş altındaki tüm kullanıcılarını ilgilendiren çok önemli bir karar aldı. Önümüzdeki günlerden itibaren Facebook'ta artık bazı reklamlar 18 yaş altı kullanıcılara hiç gösterilmeyecek.

18.06.2018Teknoloji
Hürriyet Özel Ödülü Bireysel Silahlanmaya Dur De

Hürriyet Özel Ödülü 'Bireysel Silahlanmaya Dur De'

Hürriyet Özel Ödülü yarışmasının birinci olan Güçkan Sarıtekneci ve Erdi İpek sosyal sorumluluk projeleriyle ilgili yaptıkları açıklamada; "Aslında markaların da dünya çapında bu alana önem verdiklerini biliyoruz, görüyoruz, bizler de öneriyoruz. Sosyal sorumluluk işleri de bir imaj oluşturmanın ya da satışın ötesinde hayatlara dokunabiliyor, insanları gerçek anlamda mutlu edebiliyor" ifadesinde bulundu.

5.06.2018Ekonomi
‘Kırmızı Hürriyet Özel Ödülü’ seçildi

‘Kırmızı Hürriyet Özel Ödülü’ seçildi

KIRMIZI Ödülleri bünyesinde düzenlenen özel yaratıcılık yarışması “Hürriyet Özel Ödülü” bu yıl “Bireysel silahlanmayı görmezden gelme, silahlanmayı durdur!” teması ile yola çıktı. Değerlendirilen başvurular sonrasında Hürriyet jürisi, en yaratıcı çalışmayı ödüllendirdi. Hürriyet Dünyası yöneticilerinin oluşturduğu özel jüri, teması bireysel silahlanma olan başvuruları değerlendirdi özel yarışmaya 76 iş katıldı.

8.05.2018Ekonomi
7 bin ayakkabılı protesto

7 bin ayakkabılı protesto

Ülkede sık sık yaşanan ‘katliamlar’dan artık bıkan ABD’deki ‘bireysel silahlanma’ karşıtları, tepkilerini kongre binası Capitol’ün arka bahçesinde ilginç bir eylemle gösterdi.

14.03.2018Dünya
ABDde kilisede silahlarla ayinden fotoğraflar

ABD'de kilisede silahlarla ayinden fotoğraflar

ABD'de 17 kişinin öldüğü okul saldırısının ardından başlayan bireysel silahlanma eylemleri sürerken, bir kilise silahlarla katılıma izin verilen bir ayin düzenledi. Silahlanma karşıtı bir grup ayini protesto etti.

1.03.2018Dünya
ABDdeki kilisede silahlarla ayin

ABD'deki kilisede silahlarla ayin

ABD'de 17 kişinin öldüğü okul saldırısının ardından başlayan bireysel silahlanma eylemleri sürerken, bir kilise silahlarla katılıma izin verilen bir ayin düzenledi. Silahlanma karşıtı bir grup ayini protesto etti.

1.03.2018Dünya
Trumptan kongre üyelerine çağrı: Silah lobisinden korkmayın

Trump'tan kongre üyelerine çağrı: Silah lobisinden korkmayın

ABD Başkanı Donald Trump, artık silah güvenliği konusunda adım atma vaktinin geldiğini söyleyerek, Kongre'yi bireysel silahlanma yasalarında güçlü, kapsayıcı bir reform yapmaya çağırdı.

1.03.2018Dünya
Katliamın ardından silah lobisi: Okul katliamının sorumlusu değiliz

Katliamın ardından silah lobisi: "Okul katliamının sorumlusu değiliz"

Florida'daki bir okulda yaşanan ve 17 kişinin öldüğü silahlı saldırının ardından, ülkenin en büyük silah lobisi olan National Rifle Association'ı (NRA) üzerindeki baskı artarken, NRA bireysel silahlanma yasalarının sıkılaştırılmasını desteklemediklerini açıkladı.

26.02.2018Dünya
E-lon bi-zi u-za-ya gö-tür

E-lon bi-zi u-za-ya gö-tür!

Bugünün dünyasının en ilginç insanlarından biri o. Elon Musk’ın işi geleceği tasarlamak... İnsanlığın çıkışının Mars’ta olduğuna inanıyor, robotları dize getirmek için beynimize bilgisayar yerleştirmek istiyor, eğlenmek için vampirlere karşı alev püskürten silah üretiyor. Geçen hafta uzaya araba gönderen bu adam aslında kim? İşte 20 maddede Elon Musk...

10.02.2018Hürriyet Pazar
Türkiyede olaysız tek şehir...

Türkiye'de olaysız tek şehir...

2017 yılında 3 bin 494 bireysel silahlı olay yaşanırken 3 bin 529 kişi yaralandı, 2 bin 187 kişi yaşamını yitirdi. Rakamlar 2017 yılındaki silahlı olay sayısının bir önceki yıla göre yüzde 28, son üç yıla bakıldığında ise yaklaşık yüzde 61 arttığını gösterdi.

25.01.2018Gündem
2017de öne çıkan 10 Hürriyet manşeti

2017'de öne çıkan 10 Hürriyet manşeti

Yılın en çok öne çıkan 10 Hürriyet manşetini, Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila sizin için seçti...

28.12.2017Gündem
Son dakika... Kılıçdaroğlundan hodri meydan diyen Erdoğana cevap

Son dakika... Kılıçdaroğlu'ndan 'hodri meydan' diyen Erdoğan'a cevap

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakın bazı isimlerin İngiltere-İrlanda arasında bulunan Man adasındaki bir şirkete para transferi yaptıklarını iddia etti. Kılıçdaroğlu, bu transferlere dair SWIFT işlemlerini gösterdiğini iddia ettiği bazı belgeleri de kürsüden gösterdi.

28.11.2017Gündem
Bireysel silahlanma operasyonu

'Bireysel silahlanma' operasyonu

HÜRRİYET’in “Ses Ver” sayfasında gündeme getirdiği kampanyayla dikkat çektiği bireysel silahlanmada kaçak üretim ve satışlara karşı Türkiye genelinde harekete geçildi.

17.11.2017Gündem
Klon silah alarmı

Klon silah alarmı

Silah sektöründe araştırma yapan CHP Milletvekili Ceyhun İrgil, ‘klon silah ’ tehlikesine dikkat çekti: “Bazı üreticiler yasal olarak sisteme girilmiş seri numarasını başka tüfeklere veriyormuş. Vatandaşın ruhsatlı tüfeği evinde dururken aynı seri numaralı klon silahla suç işlenebiliyor.”

12.11.2017Gündem
Kargoya da gözaltı

Kargoya da gözaltı

İÇİŞLERİ Bakanlığı, ‘bireysel silahlanma’ ile ilgili detaylı bir açıklama yaparak istatistikler paylaştı. Açıklamada özetle şu bilgilere yer verildi:

8.11.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Çavuşoğlu: Yeni Zelanda dünyaya örnek oldu

Yeni Zelanda’nın Christchurch kentindeki iki camide 50 kişinin hayatını kaybettiği, 50 kişinin de yaralandığı terör saldırısının ardından bugün İstanbul’da yapılacak İslam İşbirliği Teşkilatı Toplantısı’nın ana gündemi, İslam karşıtı saldırılar ve ırkçı terör saldırıları.

22.03.2019

Ne bu şiddet bu celal?

ŞU şahane ülkede ne kadar kızgın, ne kadar şiddete meyilli insanlar haline geldik farkında mısınız?

6.11.2018

Kasırga beklentisi iyi bir ders olmalı

Hani hafta sonunu kasırga başta olmak üzere olumsuz doğa olayı beklemekle geçirdik ya. Kısa sürede iletişim ağı kurduk, kendimizce önlemler aldık, kamu kuruluşları seferber oldu.

2.10.2018

Lobiler ve ABD Dış Politikası

Lobilerin Amerikan iç ve dış politikasındaki ağırlıklı rolü biliniyor. Kısa bir süre önce Florida eyaletinde bir okulda meydana gelen silahlı saldırıda 17 kişinin hayatını kaybetmesi ve çok kişinin yaralanması dikkatleri yine konu üzerine döndürdü.

12.03.2018

Yozlaşma, bozgun; yahut öğretmen silahlanmalı mı?

Bugüne kadar bu yoğunlukta yaşanmayan sosyal olaylarla daha sık karşılaşıyoruz.

1.03.2018