MENÜ

Bir İşe Giriştik

Bir İşe Giriştik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bir İşe Giriştik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 256 Bir İşe Giriştik haberi bulunmuştur.

Bir İşe Giriştik Haberleri

Yapay zekâdan anlayan doktora öğrencisi yok

Yapay zekâdan anlayan doktora öğrencisi yok

Endeavor ve Galata İş Melekleri Başkanı Emre Kurttepeli, “Alibaba Çin’e girişimciliği öğretti, Samsung Güney Kore’nin kaderini değiştirdi, “Türkiye’de Yemeksepeti, Trendyol, Insider gibi örnekler var. Girişimciler global oyuncu olmayı hedeflemeli, Türkiye’nin müthiş bir gençliği var ama hâlâ yapay zekâdan anlayan doktora öğrencileri yok” dedi.

24.08.2019Ekonomi
Gönülden bir kahveye kim hayır diyebilir: Kadıköy Gönüllüler Kahvesi

Gönülden bir kahveye kim hayır diyebilir: Kadıköy Gönüllüler Kahvesi

Hiç kimse beklemezken, sadece iradi olarak hem de kendinden eksiltme pahasına yani “gönülden” girişilen bir iyilik hareketinden bahsedeceğiz bu hafta size. 108. sayımızda İlham sayfamızın konuğu, Kadıköy Gönüllüler Kahvesi’nin hikayesini konuşmak üzere Seda Akpınar Şenyuva.

17.12.2018Kampüs
Hem fenomen hem girişimci üniversiteli: Elif Aleyna Duman

Hem fenomen hem girişimci üniversiteli: Elif Aleyna Duman

Geçirdiği bir trafik kazası sonrası tüm hayatı değişti. Gerçek problemleri olan, senin benim gibi biri ve o pes etmemeyi tercih etti. Yolun henüz başında iki harika girişimin öncüsü olabilmiş, binlerce insana ilham veren hikayesiyle Elif Aleyna Duman Kampüs’te.

4.12.2018Kampüs
Klasik araç tutkunları bu müzeyi kaçırmasın

Klasik araç tutkunları bu müzeyi kaçırmasın

ÖZGÖRKEY Şirketler Grubu'nun, İzmir'in Torbalı ilçesinde, açtığı otomobil müzesi her yaştan otomobil tutkununun ilgisini çekti.

10.05.2015Ege
Klasik otomobil cenneti

Klasik otomobil cenneti

ÖZGÖRKEY Şirketler Grubu, İzmir’in Torbalı ilçesinde, ulusal ve uluslararası boyutta klasik otomobil tutkunlarının ağırlanacağı KEY Museum’u törenle açtı. Müzede 1886 - 2011 yıllarını kapsayan dönemde üretilmiş 130 otomobil, 40 motosiklet, 3 bin maket otomobil ve 2 bin 550 model otomobil amblemi sergileniyor.

3.05.2015Ege
Belgesel tadında bir aile filmi

Belgesel tadında bir aile filmi

Adana Altın Koza Film Festivali’nde ‘En İyi Film’ ve ‘En İyi Senaryo’ ödüllerini kazanan ‘Babamın Sesi’, vizyona girdi. Maraş Katliamı’ndan etkilenen bir ailenin hikâyesi anlatılıyor. Yönetmenler Zeynel Doğan ve Orhan Eskiköy’le buluştuk, çekimlerde olduğu gibi, tatlı bir kavgaya tutuştular.

3.11.2012Kelebek
Enkazdan çıkan şampiyonlar

Enkazdan çıkan şampiyonlar

Kocaeli'de 17 Ağustos 1999 Marmara depreminde 26 minik sporcusunu yitiren Poyrazspor Yüzme Kulübünün o dönem ki başantrenörü Aykut Çelik'in girişimleriyle “yaraları sarmak” adına başlatılan çalışmalarla Avrupa ve Türkiye'de önemli başarılara imza atan onlarca milli sporcu yetiştirildi.

17.08.2011Spor
Anayasa’yı ihlal ederlerse biz de ederiz

Anayasa’yı ihlal ederlerse biz de ederiz

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın , “Gelmezlerse de Meclis çalışır” sözlerini yanıtladı. Kılıçdaroğlu “Anayasa’yı ihlal ederlerse, biz de ederiz. Onlar bize rağmen komisyon kurma sürecine girerlerse biz de genel kurulda çıkar konuşuruz ” dedi.

30.06.2011Gündem
12 yaşımdaki kızım herşeyden haberdar

"12 yaşımdaki kızım herşeyden haberdar"

Kaptan pilot Cahit Taşbaş, Pegasus Uçuş Eğitim Direktörü, sadece Pegasus pilotlarını değil, dışarıdan gelen pilotları da eğitiyor. Tayland Kralı’nın özel VIP pilotlarını da onlar eğitmiş. Uçakların anormal durumdan çıkarılması eğitimini şu anda sadece onlar veriyormuş. Cahit Kaptan’ı bulmuşken soruyorum...

31.01.2011Gündem

Esas, kuruyemişe Peyman’la girdi, marka yaratmaya soyundu

Kuruyemiş sektörüne Peyman’a ortak olarak adım atan Esas Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emine Sabancı Kamışlı "2 milyar dolarlık pazarda dünya markası yaratacağız" dedi.

17.04.2008Ekonomi
İstanbul şarkılarına protokol tanıtımı

İstanbul şarkılarına protokol tanıtımı

Toplam 12 CD’den oluşan "İstanbul Şarkıları" (Songs Of İstanbul) adlı albüm serisinin tanıtımı önceki akşam İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde yapıldı.

4.09.2007Kelebek
Esenyurtlu Karaman ‘koltuk’ kabarttı

Esenyurtlu Karaman ‘koltuk’ kabarttı

Türkiye’de sinema salonu sayısı son 10 yılda yüzde 80 artınca, sinema koltuğu üreten firma sayısı da patladı. İstanbul Esenyurt’taki fabrikasında ofis mobilyaları üretirken, gelen bir teklif ile sinema koltuğu tasarlamaya başlayan Halil Karaman da bu üreticilerden biri... Karaman, bugün Endonezya’dan Vietnam’a kadar dünyanın birçok ülkesine sinema koltuğu ihraç eder hale geldi. Şirket şimdi de Amerika’da yenilenmesi planlanan sinema salonlarına teklif götürdü.

12.03.2019Ekonomi
Bu bildiğiniz tarih değil

Bu bildiğiniz tarih değil

William Collis Spackman’ın kaleme aldığı ‘Esir Bir İngiliz Doktorun Kûtülamare Anıları’, nesnel bir tarih kitabı değil. Yazarın yaşadığı dönemde gördükleri, hissettikleri, haklı veya haksız yorumları, kitabı ilgi çekici kılıyor.

21.11.2018Kitap Sanat
Gençler için referans oluyor

Gençler için referans oluyor

Genç Kırmızı yarışmasında birinci olan “Damızlık Kızın Hikayesi” kitap kapağı tasarımı ile ödül alan Mimarsinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nden Didem Özbek, Fırat Can Karasu ve Ümit Türek , Kırmızı Ödülleri'yle ilgili 'Reklamcılıkta rekabetin ve dolayısıyla kalitenin artmasına fayda sağladığını düşünüyoruz, bu yönüyle Kırmızı Ödülleri’ ni önemsiyoruz. Sektöre henüz girmemiş veya yeni girmiş gençler için iyi bir referans olduğunu düşünüyoruz' dedi.

3.06.2018Ekonomi
Nepal: Dünyanın çatısı mı yoksa Budizmin ana vatanı mı

Nepal: Dünyanın çatısı mı yoksa Budizm'in ana vatanı mı?

Nepal, Batı coğrafyasından ve Doğu coğrafyasından gelen insanlar için birbirinden farklı anlamlar ifade eden çok değişik bir ülke esasında… Batılı bir turiste Nepal hakkında izlenimlerini sorduğunuzda kişinin ilk aklına gelecek olan şey Nepal’in “Dünyanın çatısı” olarak anılması ve 8850 metre yükseklikteki Himalaya Sıra Dağları üzerinde bulunan Everest tepesini de sınırları içerisinde bulundurması olacaktır büyük bir ihtimalle. İşte Nepal gezi rehberi... 

22.03.2018Seyahat
Ülkemizin tüm değerlerini kucaklamayı hedefleyen bir edebiyat Serüveni

Ülkemizin tüm değerlerini kucaklamayı hedefleyen bir edebiyat Serüven'i!

77. sayımızın Tanıyalım sayfasında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi'nden bir edebiyat dergisine, Serüven'e yer veriyoruz.

2.01.2018Kampüs
Yeni yıla giriş

Yeni yıla giriş

76. sayımızın 101 sayfasında yeni yıla giriş konusunu işliyoruz.

25.12.2017Kampüs
Dorsay’ın portreleri

Dorsay’ın portreleri

Atilla Dorsay, hayatlarımıza damga vuran ve son yıllarda peş peşe yitirdiğimiz isimlerin özel portrelerini kaleme aldı. Dorsay’la buluştuk ve yeni kitabı “O Güzel Atlara Binip Gidenler”i konuştuk.

21.11.2017Magazin
Yaşayan en büyük 100 iş dehası arasına girdi

'Yaşayan en büyük 100 iş dehası' arasına girdi

Chobani markasıyla ABD’nin gıda devleri arasına giren Hamdi Ulukaya, Forbes Dergisi’nin 100. yıl etkinlikleri kapsamında hazırladığı 100 kişilik “Yaşayan En Büyük İş Dehaları” listesine dahil edildi.

20.09.2017Ekonomi
Rehberiniz Mevlana olsun

Rehberiniz Mevlana olsun

Dünyanın en önemli girişimcileri arasında yer alan yoğurt markası Chobani’nin kurucusu Hamdi Ulukaya, Hürriyet’e özel Türk girişimcilere öneriler yazdı. Mevlana’nın “Sen yürümeye başlayınca yol kendiliğinden görünür” sözünden örnek veren Ulukaya, girişimcilere, “Siz de yola çıkın. Bilmediklerinizi yolda öğrenmeye hazır olarak” dedi.

19.07.2017Ekonomi
Gül bahçesinde  bir haziran gecesi

Gül bahçesinde bir haziran gecesi

Bu akşam Galata Mevlevihanesi’nin bahçesi İstanbul Müzik Festivali vesilesiyle üç kemençecinin sıra dışı konserine sahne olacak. Kayhan Kalhor, Derya Türkan, Sokratis Sinopoulos ve santurcu Ali Bahrami Fard gül bahçesinde, kemençenin İran’dan Yunanistan’a uzanan serüvenini sergileyecek.

1.06.2017Kitap Sanat
Ve Ayşegül Aldinç kampüste arz-ı endam ediyor

Ve Ayşegül Aldinç kampüste arz-ı endam ediyor!

Memleketin gelmiş geçmiş en çok “en güzel kadın” yakıştırmalarına mazhar olmuşlarından; Avrupai, cool, zarif, asil diye tarif edildikçe akıllara daima ilk gelenlerden; seramik, müzik, sinema, yazarlık ve daha fazlası derken: Ayşegül Aldinç kampüste!

27.03.2017Kampüs

Yazar Sonuçları

Çocuklar için podyuma!

Bu haftaki röportaj konuğum Çukurova Giad Kadın Platformu Kurucusu Zehra Sakarya… Çukurova Genç İşadamları Derneği’nin çatısı altında 2012 yılında kurulan bir platform ve dernek üyelerinin eşleri bu platformda bir araya gelip çok güzel etkinliklere imza atıyorlar.

26.10.2016

Demokrasi neferi Sarıkız sandıktan tulum çıkardı

Mülkiye’nin öğrenci dostu Sarıkız, hafta başında yapılan dekanlık seçimlerine aday olarak katıldı. Kendisini göreve çağıran öğrencilerin sandığından tulum çıkarması doğal karşılandı ama öğretim görevlilerinin sandığından da oy alınca sevinç dalgası kaçınılmazdı. Sarıkız’ın demokrasiyle imtihanını yerinde izledim.

14.10.2011

Uçaklar konusunda CAHİL SORULAR

Kaptan pilot Cahit Taşbaş, Pegasus Uçuş Eğitim Direktörü, sadece Pegasus pilotlarını değil, dışarıdan gelen pilotları da eğitiyor. Tayland Kralı’nın özel VIP pilotlarını da onlar eğitmiş. Uçakların anormal durumdan çıkarılması eğitimini şu anda sadece onlar veriyormuş. Cahit Kaptan’ı bulmuşken soruyorum...

30.01.2011

Damar değil damak çatlat

Değişmez sağlık tavsiyelerimizden biri de şudur: Damak çatlatan lezzetlere dikkat edin, bazıları damarlarınızı da çatlatabilir!

28.01.2019

Kadıköy’ün asıl kerameti sahip olduğu insan hazinesi

Beyoğlu, Nişantaşı, Etiler sararıp soluyor. Solmasa bile yerinde sayıyor. İstanbul’un kent yaşamının bir ‘yediveren’i varsa, o da Kadıköy. Çarşı, Moda, Yeldeğirmeni, Cadde... Genç, cıvıl cıvıl, dünyalı, üretken, gustolu ve zarif. Türkiye’nin genel kasvetinden azade, kendi gündeminde. Peki bu nasıl oluyor? Benim bir fikrim var...

22.02.2018

‘Bir kadın ödünü’ günü

Elele-Avon Kadın Ödülleri’ne adaydım.

17.01.2018