MENÜ

Bilim Kampı

Bilim Kampı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Bilim Kampı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Bilim Kampı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.398 Bilim Kampı haberi bulunmuştur.

Bilim Kampı Haberleri

MEB ile Anadolu Üniversitesi arasında öğretmen eğitimi protokolü

MEB ile Anadolu Üniversitesi arasında "öğretmen eğitimi" protokolü

Milli Eğitim Bakanlığı ile Anadolu Üniversitesi arasında öğretmenlerin akademik, mesleki ve kişisel gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla iş birliği protokolü imzalandı. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, "Öğretmenlerimizin mesleki gelişimine, Anadolu Üniversitesi'nin uzaktan eğitim ve lisans tamamlama programları ile katkı sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

16.10.2019Eğitim
MEBden öğretmen eğitimleri için işbirliği

MEB'den öğretmen eğitimleri için işbirliği

MEB ile Ankara Üniversitesi arasında imzalanan protokolle, öğretmenlerin akademik, mesleki ve kişisel gelişimlerinin desteklenmesi amaçlanıyor.

1.10.2019Eğitim
Hem donanımlı hem vicdanlılar

Hem donanımlı hem vicdanlılar

Gençlerin çift kanatlı, yani hem vicdanlı hem de donanımlı olmaları için faaliyet yürüten Young Guru Academy’nin (YGA) gönüllüsü, Harvard, Columbia ve Boston gibi üniversitelerde okuyan gençler, bilimi sevdirmek için Adana’nın 3 köyünde çocuklarla buluştu.

3.06.2019Ekonomi
THY 8. Science Expo 2019 başladı

'THY 8. Science Expo 2019' başladı

Türk Hava Yolları sponsorluğunda "Dijital Türkiye" ana temasıyla 8'incisi düzenlenen Bursa Bilim Şenliği, kapılarını ziyaretçilerine açtı.

3.05.2019Teknoloji
THY 8. Science Expo 2019 başladı

"THY 8. Science Expo 2019" başladı

Türk Hava Yolları sponsorluğunda "Dijital Türkiye" ana temasıyla 8'incisi düzenlenen Bursa Bilim Şenliği, kapılarını ziyaretçilerine açtı.

2.05.2019Ekonomi
Türkiyenin Antarktikadaki ilk meteoroloji istasyonu kuruldu

Türkiye'nin Antarktika'daki ilk meteoroloji istasyonu kuruldu

Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğünce (MGM), 3. Ulusal Antarktika Bilim Seferi kapsamında Türkiye'nin "beyaz kıta"daki ilk otomatik meteoroloji gözlem istasyonunun kuruluşu gerçekleştirildi.

1.03.2019Teknoloji
Türkiyenin Antarktikadaki ilk meteoroloji istasyonu kuruldu

Türkiye'nin Antarktika'daki ilk meteoroloji istasyonu kuruldu

Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce (MGM), 3. Ulusal Antarktika Bilim Seferi kapsamında Türkiye'nin "beyaz kıta"daki ilk otomatik meteoroloji gözlem istasyonunun kuruluşu gerçekleştirildi.

28.02.2019Dünya
Antarktika Türk bilim insanlarına laboratuvar oldu

Antarktika Türk bilim insanlarına 'laboratuvar' oldu

3. Ulusal Antarktika Bilim Seferi'ne katılan bilim insanları, çalışmalarını "beyaz kıta"ya taşıdı. Antarktika, böylece Türk bilim insanlarının araştırmalarına laboratuvar oldu.

15.02.2019Teknoloji
Türk bilim ekibi Antarktikada

Türk bilim ekibi Antarktika'da

3. Ulusal Antarktika Bilim Seferi kapsamında yola çıkan Türk bilim insanlarının kıtadaki seyri devam ediyor.

14.02.2019Dünya
‘Ulusal Bilim Kampı’ Bursa’da başladı

‘Ulusal Bilim Kampı’ Bursa’da başladı

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’ne bağlı özel program ve proje uygulayan eğitim kurumlarının 81 ilden katılımıyla gerçekleşen ‘3. Ulusal Bilim Kampı’ Bursa'da başladı.

5.02.2019Eğitim
Ulusal Bilim Kampı Bursa´da başlıyor

Ulusal Bilim Kampı Bursa´da başlıyor

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, proje okullarının katılımıyla Bursa´da düzenlenecek olan  'III.Ulusal Bilim Kampı´  Bugün başlıyor. Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Mete Cengiz Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilecek yarışmada öğrenciler farklı dallarda yarışacak.

3.02.2019Eğitim
Son dakika... Antarktika Bilim Seferi ekibi yola çıktı

Son dakika... Antarktika Bilim Seferi ekibi yola çıktı

3.Ulusal Antarktika Bilim Seferi ekibi, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan uğurlandı.

29.01.2019Dünya
3. Ulusal Antarktika Bilim Seferi başlıyor

3. Ulusal Antarktika Bilim Seferi başlıyor

Antarktika'ya Bilim Üssü Kurulması Projesi kapsamında 3. Ulusal Antarktika Bilim Seferi'ne katılacak Türk ekibi yarın yola çıkacak.

28.01.2019Teknoloji
3. Ulusal Antarktika Bilim Seferi başlıyor

3. Ulusal Antarktika Bilim Seferi başlıyor

Antarktika'ya Bilim Üssü Kurulması Projesi kapsamında düzenlenecek 3. Ulusal Antarktika Bilim Seferi yarın başlayacak. 25 katılımcının yer alacağı bu yılki sefer kapsamında, Horseshoe Adası'nda Türk Bilim Kampı kurulacak.

28.01.2019Ekonomi
MEB ulusal bilim kampı düzenleyecek

MEB ulusal bilim kampı düzenleyecek

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı özel program ve proje uygulayan eğitim kurumlarının öğrenci, öğretmen ve yöneticilerinin katılımıyla ‘III.Ulusal Bilim Kampı’ düzenlenecek. Bilim kampında, ‘akıllı araçlar ve teknolojileri’, ‘akıllı ve yenilikçi şehir uygulamaları’, ‘temiz ve yenilenebilir enerji’, ‘daha sağlıklı bir Türkiye için farmakoloji’, ‘endüstriyel tasarım’ gibi konular ele alınacak.

16.01.2019Eğitim
Kayseri Bilim Merkezi 300 bin kişiyi ağırladı

Kayseri Bilim Merkezi 300 bin kişiyi ağırladı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından yaptırılan Kayseri Bilim Merkezi 2 yılda 300 bin kişi tarafından ziyaret edildi.

26.11.2018Teknoloji
Türk kolejin projesi Bulgaristan’da

Türk kolejin projesi Bulgaristan’da

Bir özel okulun Türkiye’de başlattığı ‘Bilim Kampı’, Bulgaristan’da düzenlenmeye devam ediyor. Kampa bu yıl, TÜBİTAK araştırma projelerinde kimya, biyoloji ve kodlama alanlarında dereceye gören 11 kolej öğrencisi de katıldı.

25.07.2018Eğitim
Liselilere bilim desteği

Liselilere bilim desteği

Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün başkanlığında, Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesinin koordinatörlüğünde bu yıl ikincisi düzenlenen Ulusal Bilim Kampı ödül töreni Maltepe Üniversitesinde yapıldı.

13.05.2018Eğitim
Yaklaşık 50 ülkeyle eğitim anlaşması

Yaklaşık 50 ülkeyle eğitim anlaşması

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, ülkelerin gücünün iyi eğitime sahip nitelikli insan gücünden geldiğini belirtti. Erdem, "Bakanlığımız yurtdışından önemli heyetler kabul eder ve eğitim iş birliği anlaşmaları yapar. 50'ye yakın ülkeyle eğitim anlaşması yaptık. Bu ülkeler Türkiye'ye neden geliyor? Türkiye'nin petrolü, doğalgazı yok, altın, elmas gibi değerli madenleri yok. Ama Türkiye'nin çok önemli bir beşeri kaynağı var" dedi.

12.02.2018Eğitim
Öğrenciler yenilenebilir enerji kampında

Öğrenciler yenilenebilir enerji kampında

Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi tarafından, yarıyıl tatilinde olan Bornovalı çocuklar için, ‘yenilenebilir enerji’ temasıyla 4 gün sürecek bir bilim kampı etkinliği düzenlendi.

31.01.2018Eğitim
MEBden Ulusal Bilim Kampı

MEB'den Ulusal Bilim Kampı

MEB tarafından, Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı 58 proje okulunun öğrenci, öğretmen ve yöneticilerinin katılımıyla Ulusal Bilim Kampı yapıldı.

16.02.2017Eğitim
Samsunda bilim kampı başladı

Samsun'da bilim kampı başladı

Samsun'da, Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Ulusal Bilim Kampı başladı.

13.02.2017Eğitim
Çocuklar bilimi deneyerek öğreniyor

Çocuklar bilimi deneyerek öğreniyor

Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde güz dönemi bilim kulüplerine katılan öğrenciler sertifikalarını aldı. 8 hafta boyunca astronomi, fizik, kimya, robot, biyoloji ve fen bilimleri eğitimlerini deneylerle ve gözlemler yaparak alan 268 öğrenci, bilim dünyasını keşfetti.

1.01.2017Eğitim
Vali Şahin, bilim kampındaki öğrencileri ziyaret etti

Vali Şahin, bilim kampındaki öğrencileri ziyaret etti 

İstanbul Valisi Vasip Şahin, valilik olarak amaçlarının gençleri geleceği iyi hazırlamak olduğunu söyledi.

24.08.2016Eğitim
100 öğrenci, bilim kampında

100 öğrenci, bilim kampında

İstanbul Valiliği, bu yıl geliştirdiği bir projeyle kentteki farklı okullarda okuyan 100 öğrenciyi bilim kapına alarak geleceğe hazırlıyor. Zeki öğrenciler, bilim kampında; kimyasal deneylerle yapıyor, robot tasarlıyor, konuşan robotla ders işliyor ve dans ediyor.

23.08.2016Eğitim
Mavi Kuşak bilim kampı başladı

Mavi Kuşak bilim kampı başladı

İstanbul Valiliği’nce düzenlenen ‘Mavi Kuşak Yaz Bilim Kampı Projesi’ 15 Ağustos’ta Şile Anadolu İmam Hatip Lisesi Eğitim Kampüsü’nde başladı. Bu yıl ilk kez düzenlenen kampa pilot bölge olarak seçilen İstanbul’un 6 ilçesindeki en iyi 22 okuldan 100 başarılı öğrenci katılıyor. 50 erkek ve 50 kız 9’uncu sınıf öğrencisinin yer aldığı kamp 2 devreden oluşacak. 15-26 Ağustos’ta 50 erkek öğrencinin katılımı ile tamamlanacak birinci devrenin ardından 28 Ağustos- 9 Eylül’de bu kez 50 kız öğrencinin katılımıyla ikinci devre kamp yapılacak.

17.08.2016Eğitim

Yazar Sonuçları

Şahika'nın şahane Antartika çıkarması

‘Rol model’ kelimesinin tam karşılığı... Tutkulu, çalışkan, disiplinli, azimli, hayal kuran, kafaya takan, gerçekleştiren, özgür, bağımsız, cesur, güzel... Ve yaşadığımız gezegenin geleceğini düşünen... Çocukların işte bu genç kadını örnek almaları gerekiyor: Şahika Ercümen. Yanlış anlaşılmasın, kimsenin serbest dalışçı olması gerekmiyor, dünya rekoru kırması gerekmiyor; Şahika bize başka mesajlar veriyor. Kendinden müthiş bir şey yarattı o. Evden çıkamayan, alerjik bünyeli bir astım hastasıyken, dünya şampiyonu bir dalışçı oldu. Bunları da sadece fiziksel kondisyonuyla yapmadı; zihniyle, beyniyle başardı. Bir ay boyunca Antarktika’daydı. Bir orası kalmıştı dalmadığı, orada da daldı, üstelik Türkiye’yi temsilen. Bakın neler anlattı...

17.03.2019

İstanbul'da 100 zeki öğrenci, bilim kampında geleceğe hazırlanıyor 

Şile'de eğitime başlayan 'Mavi Kuşak Yaz Bilim Kampı'nda zeki öğrenciler, kimyasal deneylerle yapıyor, robot tasarlıyor, konuşan robotla ders işliyor ve dans ediyormuş.

24.08.2016