MENÜ

Bilgisayar

Bilgisayar ile ilgili tüm haberleri, son dakika Bilgisayar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Bilgisayar haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 59.613 Bilgisayar haberi bulunmuştur.

Bilgisayar Haberleri

Üniversiteliler eğitim robotuyla öğrencilere ‘kodlama’ öğretecek

Üniversiteliler eğitim robotuyla öğrencilere ‘kodlama’ öğretecek

BTÜ öğrencileri, eğitim robotu olarak bilinen platform üzerinde algoritmalar yazıp geliştirecekleri yazılımlarla cisim takibi, görüntü işleme, belirtilmiş işaretleyicilerin izlenmesi ve otonom insan takibi gibi eğitimler gerçekleştirecek.

5.12.2019Eğitim
Engellilere vergi dairelerine gitmeden işlem yapma imkanı

Engellilere vergi dairelerine gitmeden işlem yapma imkanı

Engelli vatandaşlar, vergi dairelerine gitmeden kendilerine tanınan ÖTV ve MTV istinası gibi vergisel avantajlardan yararlanabiliyor.

5.12.2019Ekonomi
Yapay zekâ gelecekte daha çok hayatın içine girecek

"Yapay zekâ gelecekte daha çok hayatın içine girecek"

Yakın Doğu Üniversitesi Bilgi Yönetimi Araştırmaları Merkezi’nin (BİYAMER) düzenlediği “Yönetimde Yapay Zekâ Teknolojileri” konulu konferansta konuşan Türkiye Bilişim Derneği İcra Kurulu Üyesi Prof. Dr. Türksel Kaya Bensghir, yapay zekâ çalışmalarının topluma yansımalarının henüz çok erken döneminde olduğunu vurgulayarak, gelecekte daha da hayatın içerisine gireceğine dikkat çekti.

5.12.2019Teknoloji
En güzel Dünya Mühendisler Günü mesajları | Bugün Dünya Mühendisler Günü

En güzel Dünya Mühendisler Günü mesajları | Bugün Dünya Mühendisler Günü

İnsanlık tarihin en eski mesleklerinden olan mühendisliğin, medeniyetlerin çağdaş toplumlar seviyesine gelmesinde en önemli rolü üstlendiği yadsınamaz bir gerçek. Tüm dünyada ve ülkemizde 5 Aralık tarihi 'Dünya Mühendisler Günü' olarak çeşitli etkinlik ve mesajlarla kutlanıyor. İşte, en güzel Dünya Mühendisler Günü mesajları...

5.12.2019Gündem
Googleda manidar ayrılık

Google'da manidar ayrılık

Google’ın iki kurucusu Sergey Brin ve Larry Page görevi bıraktı. 46 yaşındaki kurucular şirketi 47 yaşındaki Pichai’ye emanet etti. Yönetim değişikliğinin şirketin kişisel verilerin korunmasıyla ilgili ihmallerin ve piyasadaki tekel benzeri konumunun bazı kurumlarca sorgulandığı döneme denk gelmesi dikkat çekti.

5.12.2019Ekonomi
Göz ağrısı neden olur ve nasıl geçer Göz ağrısına ne iyi gelir

Göz ağrısı neden olur ve nasıl geçer? Göz ağrısına ne iyi gelir?

Göz ve göz çevresinde yaşanan ağrı en sık karşılaşılan sorunlardan biri. Sağ göz ağrısı ve sol göz ağrısı günlük hayattı olumsuz derece etkilerken baş ağrılarına da neden olabilir. Özellikle kontakt türündeki lensleri kullanan kişilerde göz ağrısı şikayetleri bulunuyor. Peki, göz ağrısı neden olur ve nasıl geçer? Göz ağrısına ne iyi gelir?

4.12.2019Sağlık
Samsung, Çocukların Teknoloji Kullanımında Ebeveynlerin Rollerine Dikkat Çekiyor

Samsung, Çocukların Teknoloji Kullanımında Ebeveynlerin Rollerine Dikkat Çekiyor

İnterneti sorumlu kullanma konusunda toplumsal bir farkındalık yaratmayı amaçlayan Samsung Electronics Türkiye, ‘İnterneti Tadında Kullan’ kampanyası kapsamında hazırladığı ‘Çocuğunla Arana Ekran Koyma’ adlı üçüncü videosunu dijital platformlarda paylaştı.

4.12.2019Teknoloji
Son dakika haberi... Kol saati ve yüzük nedeniyle sınavı iptal edilmişti Danıştaydan flaş karar...

Son dakika haberi... Kol saati ve yüzük nedeniyle sınavı iptal edilmişti! Danıştay'dan flaş karar...

Diyarbakır'da geçen yıl KPSS'ye kol saati ve yüzükle girdiği tespit edildiği gerekçesiyle sınavı geçersiz sayılan Veysel Gündoğan'ın açtığı davada Ankara 2. İdare Mahkemesi, sınavın geçersiz sayılmasını hukuka aykırı buldu. Kararın bozulması için yapılan temyiz başvurusunu değerlendiren Danıştay da mahkemenin kararını onadı. Ankara 2. İdare Mahkemesi kararında "Kopya çekildiği yönünde bir belirleme yapılmadan, sadece yasaklanan belirli objelerin sınav salonuna sokulduğunun tespiti üzerine sınavın geçersiz sayılması, ölçülülük ilkesi ile bağdaşmamaktadır" ifadelerine yer verdi. Avukat Suzan Sert de "Kararın onanmasıyla müvekkilimin sınav sonucu açıklandı ve tercih hakkı doğdu. Bu süreçte atanmama durumu söz konusu olduğu için tazminat hakkı da saklı kaldı" dedi.

4.12.2019Gündem
BTKden Milli Teknoloji Hamlesine sertifikalı eğitim desteği

BTK'den "Milli Teknoloji Hamlesi"ne sertifikalı eğitim desteği

Kurum, siber güvenlik, dijital medya ve elektronik alanlarında sertifikalı eğitim programları düzenleyecek, eğitimlerin tamamı ücretsiz olacak.

4.12.2019Ekonomi
Teknoloji alanında 2019’dan 2020’ye neler bekliyoruz

Teknoloji alanında 2019’dan 2020’ye neler bekliyoruz?

Yılın bitmesine kısa süre kala, 2019’a hızlıca baktığımızda yapay zekânın öne çıktığını görüyoruz. Farklı sektörlerde dijitalleşmenin sıkça gündeme geldiği bu yılında sağlıktan otonom araçlara, eğitimden finans hizmetlerine yapay zekâ kullanımından sıkça söz ettik. 2019’un son çeyreğinde Güney Koreli “Go” şampiyonu Lee Se-dol’ün emekli olmasına sebep olan AI, o kadar hızlı gelişiyor ki 2020 yılında da gündemi meşgul edeceğe benziyor.

4.12.2019Teknoloji
11 sanatçı destek yarışında

11 sanatçı destek yarışında

İstanbul Modern’deki ücretsiz sanat eğitimi ve faaliyetlerine kaynak sağlamak için düzenlenen Gala Modern’deki Destek Yarışı’nda 11 sanatçının eseri açık arttırma ile satışa çıkacak.

4.12.2019Kitap Sanat
YDS sonuçlarını ÖSYM ne zaman açıklayacak YDS 3 sınav puanı nasıl hesaplanır

YDS sonuçlarını ÖSYM ne zaman açıklayacak? YDS 3 sınav puanı nasıl hesaplanır?

1 Aralık tarihinde düzenlenen Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2019-YDS/3) sonuçları için adayların gözü ÖSYM'den yapılacak açıklamaya çevrildi. Yayımlanan YDS cevap anahtarı ile netleri hakkında bilgi sahibi olanlar, heyecanla YDS sonuçlarının açıklanacağı tarihi bekliyor. Peki, YDS sonuçları ne zaman hangi tarihte açıklanacak? YDS 3 sınav puanı nasıl hesaplanır? İşte, o konular hakkında detaylar.

3.12.2019Gündem
E Devlet imei sorgulama işlemi nasıl yapılır

E Devlet imei sorgulama işlemi nasıl yapılır?

E Devlet imei sorgulama işlemi nasıl yapılır sorusu vatandaşlar tarafından internette aranan konular arasında yer alıyor. Peki E-Devlet'ten de kolayca yapılabilen bu işlem nasıl yapılıyor? İşte E Devlet imei sorgulama işlemi nasıl yapılır? sorusunun cevabı

3.12.2019Teknoloji
DEAŞ’lıları almadan önce delil topluyorlar

DEAŞ’lıları almadan önce delil topluyorlar

Avrupa ve diğer batılı ülkeler, terör örgütü DEAŞ üyesi vatandaşlarını tespit için Ürdün’deki Amerikan askeri üssünde arşiv incelemesine başladı. 10 binlerce belgeyle birlikte bilgisayar ve cep telefonlarını inceleyen ülkelerin istihbarat ve güvenlik birimleri, teröristlerin kimliklerini, karıştıkları suçları tespit etmeye çalışıyor.

3.12.2019Avrupa
Yeni çağın yeni sorunu: Bilgisayar görme sendromu

Yeni çağın yeni sorunu: Bilgisayar görme sendromu

Gelişen teknolojiyle birlikte artan bilgisayar kullanımı, birtakım problemleri de beraberinde getiriyor. Göz problemleri de bunların başında geliyor. Çünkü teknolojik cihaz kullanımı sırasında göz kırpmanın azalması, göz kaslarının yorulmasına neden olabiliyor. Böylece bilgisayar görme sendromu görülebiliyor. Bulanık görme, gözlerde kuruluk ve göz çevresinde ağrı gibi belirtilerle ortaya çıkan bu sendrom, tahmin edilenden daha fazla kişiyi etkisi altına alıyor. Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Hüseyin Sanisoğlu, bilgisayar görme sendromundan korunma yöntemlerini anlattı.

3.12.2019Teknoloji
Putin yerli yazılım şartı yasasını imzaladı

Putin "yerli yazılım şartı" yasasını imzaladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus yazılımına sahip olmayan akıllı telefon ve bilgisayarların satışının yasaklanmasına yönelik yasayı onayladı.

3.12.2019Teknoloji
Engelli bireyler için ‘akıllı baston’

Engelli bireyler için ‘akıllı baston’

Ortaokul öğrencisi Deniz Kasapbaşoğlu, Dünya Engelliler Günü kapsamında görme engelli bireyler için kodlama, elektronik (Arduino) ve 3 Boyutlu tasarım uygulamalarını bir araya getirerek ‘Akıllı Baston’ yaptı. Kasapbaşoğlu bu projeyle, Dünya Engelliler Günü’nde bu konuyla ilgili bir farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

3.12.2019Eğitim
Yapay zeka sayesinde doktor hastasına daha çok vakit ayıracak

Yapay zeka sayesinde doktor hastasına daha çok vakit ayıracak

Las Vegas'ta gerçekleştirilen Amazon Web Services (AWS) re:Invent etkinliği kapsamında duyurusu yapılan çözümlerden biri, hasta ile doktorun görüşmesini satır satır kaydedebilen ve sağlık sektöründeki 'jargona' hakim olan yapay zeka teknolojisi oldu. Doktor ile hasta ne konuşursa konuşsun büyük oranda doğru anlayan teknoloji, noktası ve virgülüne kadar konuşmaları çok iyi anlıyor ve kayıt tutuyor.

3.12.2019Teknoloji
Trafikte 2 milyon aracın verdiği zararı önlemek mümkün mü

Trafikte 2 milyon aracın verdiği zararı önlemek mümkün mü

Dünyada 7.25 trilyon ton plastik kara ve denizleri kirletiyor. Ancak plastiğin 20. yüzyılda hayatımızda devrim yarattığı da inkar edilemez. Plastik olmasaydı ne müzik kayıt altına alınabilir ne de film yapılabilirdi. Modern tıp, otomobil, uçak, bilgisayar, telefon ve internet teknolojisi de plastik olmadan mümkün olmazdı. Ancak plastik üretimi için kömür ve petrol gibi fosil yakıtların kullanılması gerekiyor. Bu işlem ise iklim değişikliğine neden olan sera gazlarından biri olan karbondioksit (CO2) salınımına yol açıyor. Ama bir yolunu bulup da CO2 emisyonuna yol açmayacak şekilde plastik eşya üretimi ya da bu gazın atmosferden emilmesi mümkün olsaydı ne olurdu?

3.12.2019Avrupa
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna ÖSYM yanıt verdi.... Gözler o tarihte

ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusuna ÖSYM yanıt verdi.... Gözler o tarihte!

17 Kasım tarihinde düzenlenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES 3) için adayların gözü sonuç ekranına çevrildi. ALES puanı almak isteyen adaylar, heyecanla ALES 3 sınav sonuçlarına yönelik yapılacak açıklamayı bekliyor. Peki, 2019 ALES sonuçları ne zaman açıklanacak? ALES sınav sonuçları ne zaman belli olur? İşte, ÖSYM'nin takvimine göre o konu hakkında bilgiler.

2.12.2019Gündem
Dünya devleri çağrı yapmıştı... Ve Putin imzayı attı

Dünya devleri çağrı yapmıştı... Ve Putin imzayı attı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus yazılımına sahip olmayan akıllı telefon ve bilgisayarların satışının yasaklanmasına yönelik yasayı onayladı.

2.12.2019Dünya
Dijital oyun sektörü, reklam verenlere ne vadediyor

Dijital oyun sektörü, reklam verenlere ne vadediyor?

Markalar her geçen gün geleneksel mecralara yaptığı yatırımları azaltıyor ve kendilerine yeni pazarlama kanalları arıyor. Son dönemin gözdesi de oyun sektörü. Peki, oyun sektörü nasıl bir potansiyele sahip ve markalara neler vadediyor?

2.12.2019Teknoloji
Öğretmen alan değişikliği başvuruları ne zaman başlayacak

Öğretmen alan değişikliği başvuruları ne zaman başlayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Personel Genel Müdürlüğünün internet sitesinden, öğretmenlerin alan değişikliğine ilişkin duyuru yapıldı. Bu gelişmenin ardından, alan değişikliği takvimi merak konusu oldu. Peki, öğretmen alan değişikliği başvuruları ne zaman başlayacak?

1.12.2019Gündem
YDS soruları ve cevap anahtarı ne zaman yayımlanacak Muhtemel cevaplar gündemde

YDS soruları ve cevap anahtarı ne zaman yayımlanacak? Muhtemel cevaplar gündemde!

YDS soruları ve cevapları, sınavdan çıkan adaylar tarafından sorgulanıyor. Sınavdan çıktıktan sonra YDS/3 soruları ve cevapları için araştırmalarına başlayan adaylar, işaretledikleri soruların cevaplarını değerlendirmek için araştırmalarına başladı. Peki, YDS soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? İşte, YDS/3 soruları ve cevapları hakkında bazı bilgiler

1.12.2019Eğitim
İmparatorluklardan miras zenginlik: 36 saatte Rijeka

İmparatorluklardan miras zenginlik: 36 saatte Rijeka

Hırvatistan’ın çarpıcı güzelliğe sahip liman şehri karnavala dönüşen şenlikleri, ünlü balık restoranları, Avusturya Macaristan İmparatorluğu döneminden kalma tarihi yapılarıyla tanınıyor. Gelecek ay Avrupa Kültür Başkenti ilan edilecek. Beş yıldızlı Hilton açılacak ve yıl boyunca sürecek kültür etkinlikleri şubatta başlayacak.

1.12.2019Seyahat
Öğretmen ile öğrenci tekme- tokat kavga etti

Öğretmen ile öğrenci tekme- tokat kavga etti

Rusya’da, derse geç kalan öğrencisine sınıftan çıkmasını söyleyen öğretmen ile öğrenci kavga çıktı. Sınıftaki bir öğrencinin kaydettiği görüntülerde, öğretmen ile öğrencinin tekme- tokat kavga ettiği görüldü.

30.11.2019Dünya
Meslek lisesi öğrencileri köylerdeki bilgisayarları onarıyor

Meslek lisesi öğrencileri köylerdeki bilgisayarları onarıyor

Hatay'da meslek lisesi öğrencileri bir yandan mesleklerini öğrenirken diğer yandan da üç yıl önce başlattıkları ‘Kırsalda teknolojik kalkınma projesi’ kapsamında köy okullarındaki bilgisayarların bakım ve onarımını üstleniyor.

30.11.2019Eğitim
CEO lakaplı K.A. ve H.Ç. lüks rezidansta yakalandı E-devlet ile tuzak kurmuşlar...

'CEO' lakaplı K.A. ve H.Ç. lüks rezidansta yakalandı! E-devlet ile tuzak kurmuşlar...

Ankara'da başkalarına ait kredi kartı bilgilerini kullanarak "mail order" yöntemiyle alışveriş yapan suç örgütünün yöneticileri ve diğer üyeleri de gözaltına alındı

30.11.2019Gündem
Black Friday çılgınlığı sona erdi: 2 milyon 265 bin ürün satıldı

Black Friday çılgınlığı sona erdi: 2 milyon 265 bin ürün satıldı

“Black Friday” rüzgarı dijital pazarlama dünyasını da etkisi altına aldı. Bu yolla kampanya geliştiren markalar, satışlarını geçen yıla oranla ikiye katladı. Bu kapsamda Related Digital, Black Friday’e ilişkin çarpıcı veriler açıkladı. Yayınlanan ilgili araştırmaya göre, bu yıl kampanyalarla ilgili 92 milyon e-posta gönderildi, bu sayı geçtiğimiz yıl 65 milyondu. Bu yıl satın alınan ürün sayısında da yüzde 45’lik artış yaşandı. Geçen yıl 1 milyon 564 bin olan satılan ürün sayısı, bu yıl 2 milyon 265 bine ulaştı. Markaların cirolarını en fazla etkileyen ürünler “giyim ve kozmetik” kategorisinde yer alırken, kullanıcıların büyük bir çoğunluğu sipariş için 00:00-01:00 saat aralığını bekledi.

30.11.2019Teknoloji
Evde podcast yapmanın 21 altın kuralı

Evde podcast yapmanın 21 altın kuralı

Blog, vlog ve YouTube’dan sonra popüler kültürün yeni trendi podcast yayıncılığı. Türkiye’de de hızlı ivme kazanan bu teknoloji akımını yapımcı, yayıncı ve eğitmenlerin verdiği ipuçlarıyla mercek altına aldık.

BlindLook uygulaması görme engellilerin rehberi olacak

BlindLook uygulaması görme engellilerin rehberi olacak

Genç girişimcilerin teknolojinin desteği ile hayalden gerçeğe dönüşen fikirleri her geçen gün günlük yaşama daha çok artı değer katıyor. Bu girişimlerden biri de BlindLook. “Sosyalleşmek için kimsenin kimseye muhtaç olmadığı bir dünya” hayaliyle ortaya çıkan BlindLook uygulaması, görme engelli bireylerin tek başına körcül yol tarifleri ile restoranlara gidip, sesli menülerle sipariş vermesini sağlarken, sosyal hayatın içinde daha konforlu şekilde yer almalarına destek oluyor.

30.11.2019Teknoloji
Black Friday: Büyük indirim günü nasıl ortaya çıktı

Black Friday: Büyük indirim günü nasıl ortaya çıktı?

Bugün, dünya çapında pek çok marka ve firmanın indirim yaptığı, müşterilerin indirimlerden faydalanabilmek için mağazalarda izdiham yarattığı gün olan Black Friday (Kara Cuma), ya da Türkiye'deki adıyla "Efsane Cuma".

29.11.2019Teknoloji
Öğretmenlerin alan değişikliği takvimi belli oldu.. İşte ön başvuru adresi ve başvuru tarihleri

Öğretmenlerin alan değişikliği takvimi belli oldu.. İşte ön başvuru adresi ve başvuru tarihleri

Öğretmenler, alan değişikliği için ön başvurularını yapacakları tarihler az önce MEB tarafından duyuruldu. Açıklanan takvime göre öğretmenler ön başvurularını 9-13 Aralık'ta "mebbis.meb.gov.tr" veya "personel.meb.gov.tr" sitelerinden yapabilecek.

29.11.2019Eğitim
Alan değişikliği başvuru tarihleri belli oldu

Alan değişikliği başvuru tarihleri belli oldu

MEB, öğretmenlerin alan değişikliği ön başvurularını 9-13 Aralık'ta alacak, atamalarını ise 31 Aralık’ta yapacak. Alan değişikliği isteyen öğretmenler, 25 tercihte bulunabilecek.

29.11.2019Eğitim
Lenovo bilgisayar pazarında ipi göğüsleyen isim oldu

Lenovo bilgisayar pazarında ipi göğüsleyen isim oldu

Lenovo, IDC finansal sonuçlarına göre 2019 yılının üçüncü çeyreğinde, Türkiye’de %26,7 pazar payına ulaşarak liderliğini sürdürdü. Lenovo, dizüstü bilgisayar segmentinde de geçtiğimiz senenin aynı dönemine göre pazar payını %12,5 artırarak %31,9 pazar payı ile birinci oldu.

29.11.2019Teknoloji
Yargıtaya sözleşmeli personel alımı yapılacak Başvuru şartları neler

Yargıtay'a sözleşmeli personel alımı yapılacak! Başvuru şartları neler?

Yargıtay Başkanlığı, farklı öğrenim düzeylerinden mezun, çeşitli branşlarda sözleşmeli personel alımı yapacak. Aralık ayında başlayacak başvuru süreci dört gün sürecek. Söz konusu alımlarda KPSS puanı baz alınacak. Peki, Yargıtay personel alımı başvuru şartları neler?

29.11.2019Gündem
Yoğun ilgi kargoyu çökertti

Yoğun ilgi kargoyu çökertti

Alışveriş çılgınlığı Kara Cuma (Black Friday) e-ticaret ve perakende de büyük bir yoğunluk yarattı. Çok sayıda e-ticaret platformu ve marka büyük indirimleri yapmak için 29 Kasım Cuma tarihini beklemezken indirimleri bir hafta öncesinden başlattı.

29.11.2019Ekonomi
İrandaki gösterilerde internet kesintisinin e-ticarete maliyeti 700 milyon dolar

İran'daki gösterilerde internet kesintisinin e-ticarete maliyeti 700 milyon dolar

İran'da benzin zammı protestolarının önüne geçmek amacıyla internet kesintisine gidilmesinin e-ticaret sektörüne maliyetinin yaklaşık 700 milyon dolar olduğu açıklandı.

28.11.2019Ekonomi
BİLSEM nedir

BİLSEM nedir?

BİLSEM, Milli Eğitim Bakanlığı'nın yıl içerisinde gerçekleştirdiği sınavlardan biri. Bilim ve sanat merkezlerine (BİLSEM) aday gösterilen öğrencilerin eğitsel değerlendirme ve tanılaması ile ilgili iş ve işlemler Bakanlık tarafından yayımlanan kılavuzda açıklanan takvim doğrultusunda yapılır. İşte, BİLSEM hakkında detaylı bilgi...

28.11.2019Gündem
TİKA Sudanda milli ekipmanlarla 3D modelleme eğitimi verdi

TİKA Sudan'da milli ekipmanlarla 3D modelleme eğitimi verdi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) desteğiyle Kuzey Afrika ülkesi Sudan'ın önde gelen teknik kurumlarında 3D modelleme eğitimleri verildi.

28.11.2019Teknoloji
İşiniz Sizi Sağlığınızdan Etmesin

İşiniz Sizi Sağlığınızdan Etmesin

İş hayatında bilgisayar, cep telefonu gibi teknolojik cihazların sıkça kullanımı ile aşırı stres gibi faktörler, özellikle el bölgesinde görülen sağlık problemiyle ciltte lekelenme ve aşırı terleme sorunlarına yol açabiliyor. Teknolojik aletlerin kullanımına bağlı olarak, el bölgesinde görülen sağlık sorunları arasında; tenisçi dirseği, başparmak sendromu, kapral tünel, tetik parmak ve parmak sıkışmaları gibi el cerrahisini kapsayan hastalıklar öne çıkıyor. Bu cihazların kullanımıyla oluşan cilt lekelenmeleri gibi sorunların; nem aşıları, PRP ve dermapen uygulamalarıyla ortadan kaldırılabileceğini vurgulayan Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Op. Dr Evrim Uçkunkaya, iş hayatının tetiklediği sağlık sorunlarına ve çözüm önerilerine ilişkin şu bilgileri paylaşıyor…

28.11.2019İyi Yaşam
Teknolojik sanat eserlerinin korunması projesi sürüyor

Teknolojik sanat eserlerinin korunması projesi sürüyor

“Teknolojik Sanat Eserlerinin Korunması” başlıklı proje Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi’nin arşiv ve araştırma alanı digitalSSM ve Sabancı Üniversitesi işbirliğiyle başladı. Türkiye’den ve uluslararası arenadan uzman ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen ve dijital medya, video, interaktif sanat, bilgisayar grafikleri ve animasyonları gibi yeni medyanın teknolojideki hızlı dönüşümü göz önüne alınarak geleceğe nasıl taşınacağı konusunun masaya yatırıldığı panel serisinin ilki 15 Kasım tarihinde yapıldı.

28.11.2019Teknoloji
YÖKDİL sonuçları açıklandı ÖSYM YÖKDİL sonuç sorgulama ekranı

YÖKDİL sonuçları açıklandı! ÖSYM YÖKDİL sonuç sorgulama ekranı!

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) sınav sonuçları, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden açıklandı. Arapça, Fransızca, İngilizce dillerinde ve Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler alanlarında gerçekleştirilen YÖKDİL sınavının sonuçları, 5 yıl geçerli olacak. İşte, ÖSYM'nin gerçekleştirdiği YÖKDİL sonuçları açıklaması hakkında detaylı bilgiler

27.11.2019Eğitim
PKKlı teröristlerin termal kamerada görünmemek için giydiği kıyafetler ele geçirildi

PKK'lı teröristlerin termal kamerada görünmemek için giydiği kıyafetler ele geçirildi

Bingöl'de güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda PKK'lı teröristlerin termal kameralarda görünmemek için giydikleri kıyafetler ele geçirildi.

27.11.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Kara cumacılar mı daha çok gigabyte harcar fetvacı mı

Diyanet İşleri Vakfı iki yıl önce “çok özel bir iş” için Microsoft’un kapısını çaldı.

4.12.2019

Çözüm hapta mı ayakta mı

Konu bellek gücü olduğunda, başlıktaki soruya yanıt çok net ve açıktır: Çözüm haplarda değil, ayaklardadır!

2.12.2019

YILIN FİLMİNE YORUMUM... Günaha çok çağrı...

Martin Scorsese, Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Harvey Keitel gibi bir ‘Rüya takım’a sahip son filmi ‘The Irishman’de, daha önce ‘GoodFellas’, ‘Casino’ gibi filmleriyle ziyaret ettiği mafya dünyasından ölçülü bir destana imza atıyor. Netflix ekranlarında gösterilen ve 3 saat 29 dakikalık süreye sahip olan yapım açgözlülük, şiddet, hırs, ihanet, siyaset, yolsuzluk ve yaşlılık gibi temalarda dolaşıyor.

30.11.2019

Tüp bebek tedavisinde yeni yöntemler

Ülkemizde her 10 çiftten biri, çocuk sahibi olmakta problem yaşıyor. Tıp alanındaki gelişmelere paralel olarak da tüp bebek tedavilerinde her geçen gün yeni umutlar doğuyor. Tüm bu yöntemler tüp bebek tedavilerinde gebelik şansını oldukça artırabilen yenilikler olarak karşımıza çıkıyor.

30.11.2019