MENÜ

Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurulu

Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurulu ile ilgili tüm haberleri, son dakika Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurulu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurulu haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.276 Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurulu haberi bulunmuştur.

Bilgi Teknolojileri Ve İletişim Kurulu Haberleri

Habersiz açılan sabit hatlar e-Devletten öğrenilebilecek

Habersiz açılan sabit hatlar e-Devlet'ten öğrenilebilecek

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, vatandaşların adlarına açılan sabit hatları öğrenebilmeleri için e-Devlet Kapısı üzerinden sorgulama hizmeti verilmesini kararlaştırdı.

27.04.2019Ekonomi
Telefon dolandırıcılarına BTK freni

Telefon dolandırıcılarına BTK freni

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulunca, "kefilsiz ve şartsız kredi verileceği" veya "hediye kazanıldığı" gibi gerçeği yansıtmayan mesajlardan dolayı tüketicilerin yaşadığı mağduriyetin önlenmesi amacıyla düzenlemeye gidildi.

3.04.2019Teknoloji
BTK harekete geçti Yeni abonelere bu hatlar kapalı

BTK harekete geçti! Yeni abonelere bu hatlar kapalı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, "kefilsiz ve şartsız kredi verileceği" veya "hediye kazanıldığı" gibi gerçeği yansıtmayan mesajlardan dolayı tüketicilerin yaşadığı mağduriyetin önlenmesi amacıyla bazı kararlar aldı. Abone onayının olmadığı hatlarda, 888/898'li katma değerli elektronik haberleşme hizmeti kapatılacak ve bu konuda aboneler ücretsiz bilgilendirilecek.

3.04.2019Ekonomi

Karlov’da ‘abi’den savunma

RUSYA’nın eski Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastına ilişkin 13’ü tutuklu 28 sanığın yargılanmasına Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün devam edildi. Davanın en kritik ismi olduğu iddia edilen eski Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) çalışanı Hüseyin Kötüce, hakkındaki iddiaları reddetti. Tutuklu yargılanan Kötüce daha önceki iki duruşmada savunma yapmayarak süre talebinde bulunmuştu.

26.03.2019Gündem
Telsiz ücretlerinde 2019 yılı tarifesi belirlendi

Telsiz ücretlerinde 2019 yılı tarifesi belirlendi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulunca, "telekomünikasyon hizmeti için devlete ödenmesi gereken tutar" olarak tanımlanan telsiz kullanım ücret tarifesi bu yıl için tespit edildi

17.01.2019Ekonomi
Telsiz ücretlerinde 2019 yılı tarifesi belirlendi

Telsiz ücretlerinde 2019 yılı tarifesi belirlendi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), 2019 yılı telsiz ücret tarifesini belirledi.

17.01.2019Teknoloji
YSK seçim yasaklarını açıkladı

YSK seçim yasaklarını açıkladı

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimi için belirlediği propaganda serbestliği ve seçim yasaklarına ilişkin kararı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı.

21.12.2018Gündem
Son dakika... Herkesi ilgilendiriyor BTKdan cep telefonu arama ücreti açıklaması

Son dakika... Herkesi ilgilendiriyor! BTK'dan cep telefonu arama ücreti açıklaması

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulunca dakikası 90 kuruş olarak ücretlendirilen cep telefonu arama ücreti, 56,7 kuruşa, kısa mesaj ücreti de 90 kuruştan 40,75 kuruşa indirildi.

29.09.2018Ekonomi
Ekonomide yeni dönem: Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonominin dümenine Albayrak geçti

Ekonomide yeni dönem: Cumhurbaşkanlığı sisteminde ekonominin dümenine Albayrak geçti

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin ilk ekonomi yönetimi belli oldu. Listeye göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak getirildi. Albayrak, böylece ekonominin dümenine geçti. Ticaret Bakanlığı’na ise iş insanı Ruhsar Pekcan gelirken, Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum da artık bakan. Yeni kabine üyelerinin açıklanmasının ardından, hem kamu kurumlarında deneyim kazanan bürokratların hem de özel sektörde yeniliklere imza atan ve öncülük yapan isimlerin bakanlıklara getirildiği yorumları yapıldı. Bakanların ilk icraatları ve alanlarına yönelik uygulamaları merakla bekleniyor.

9.07.2018Ekonomi
Türk Telekomun yeni genel müdürlük binası açıldı

Türk Telekom'un yeni genel müdürlük binası açıldı

Türk Telekom'un, Siber Güvenlik Merkezi ve Hizmet Yönetim Merkezi’nin de içinde bulunduğu yeni genel müdürlük binası Ankara'da açıldı.

9.06.2018Teknoloji
Operatörlere roaming cezası

Operatörlere roaming cezası

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK) tarafından, uluslararası dolaşım hizmetleri kapsamında yapılan denetim sonucunda Avea, Vodafone ve Turkcell'e idari para cezası uygulanmasına karar verildi.

19.10.2017Teknoloji
O borçlar için kesinti yapılmayacak

O borçlar için kesinti yapılmayacak

Belediyelerin borçlarına karşılık yapılacak kesinti oranları, şubat, mart, nisan ve mayıs aylarında genel bütçe vergi gelirlerinden ödenecek paylar içinde yüzde sıfır olacak.

10.02.2017Ekonomi
Son dakika: İçişleri Bakanlığından tüm valilere kargo uyarısı

Son dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan tüm valilere 'kargo' uyarısı

İçişleriBakanlığı, son zamanlarda Türkiye'de yaşanan terör olayları ile birlikte bazı suç unsurlarının kargo yoluyla naklinin gerçekleştirildiğinin gözlemlenmesi üzerine posta gönderilerine ilişkin güvenlik tedbirlerinin artırılması gerektiğini değerlendirerek, 81 ilin valiliklerini uyardı.

20.01.2017Gündem
Kimse keyiften aramıyor

Kimse keyiften aramıyor

800’lü hatlara gelen düzenlemenin ardından açıklama yapan Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Ağaoğlu, “Çağrı merkezini kimse sohbet etmek için aramıyor. Müzik dinletirken bile ücret yazıyorlar” dedi.

25.10.2016Ekonomi
Ücretsiz müşteri hizmetleri geliyor

Ücretsiz 'müşteri hizmetleri' geliyor

Elektronik haberleşme hizmeti sunan işletmeler, müşteri hizmetlerini "ücretsiz danışma hattı" olarak bilinen "800"lü hatlardan veya belirleyecekleri bir numara üzerinden abonelerine ücretsiz olarak verebilecek.

24.10.2016Ekonomi
BTKdan çok önemli yaz saati uyarısı... THY sefer saatlerini düzenledi

BTK'dan çok önemli yaz saati uyarısı... THY sefer saatlerini düzenledi

 Kış saati uygulamasının kaldırılmasıyla ilgili özellikle GSM operatörlerine yönelik bir uyarı yayınlayan BTK, mağduriyet yaşanmaması için gerekli güncellemelerin yapılmasını istedi. Türk Hava Yolları da Bakanlar Kurulu kararı ile kış saati uygulamasının kaldırılmasının ardından uçuşların tarife yapısını yeniden düzenledi.

7.10.2016Ekonomi
BTKdan çok önemli yaz saati uyarısı

BTK'dan çok önemli yaz saati uyarısı

Kış saati uygulamasının kaldırılmasıyla ilgili özellikle GSM operatörlerine yönelik bir uyarı yayınlayan BTK, mağduriyet yaşanmaması için gerekli güncellemelerin yapılmasını istedi.

7.10.2016Teknoloji
Kayyum kesintisi

Kayyum kesintisi

Doğu ve Güneydoğu bölgesindeki şehirlerde internet dün sabah saatlerinde kesildi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, Başbakanlık’ın talebiyle mobil ve sabit internet trafiğinin durdurulması emrini verdi. “Terör olaylarının önüne geçilmesi” amacıyla yapılan kesinti öğle saatlerinde sona erdi.

11.09.2016Ekonomi
Adil Kullanım Noktası (AKN) kalkıyor mu

Adil Kullanım Noktası (AKN) kalkıyor mu?

Önümüzde uzunca bir yol daha varmış gibi görünse de, AKN'nin kaldırılması için ciddi bir çalışma başlatılıyor. İşte BTK kararının tam metni!

10.09.2016Teknoloji
BTK’dan Turkcell için önemli karar

BTK’dan Turkcell için önemli karar

BİLGİ Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), 2009 yılından bu yana Turkcell hakkında uygulanan şebeke içi tarife yükümlülüğünün kaldırılmasına karar verdi.

20.08.2016Ekonomi
4.5G’de yerli ekipman üretimine Huawei desteği

4.5G’de yerli ekipman üretimine Huawei desteği

Huawei, mobil iletişimdeki en önemli dönüm noktalarından biri olan 4.5G’de yerli üretim için, alanının önemli üretici markalarından Flextronics ile işbirliğine gidiyor. İki şirket, 4.5G baz istasyonları ve ağ enerji sistemleri üretecek fabrikanın açılışını Tekirdağ’da gerçekleştirdi. Açılış törenine; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçiliği, ISPAT, DEIK, TOBB, ICBC Bank Vodafone, Turkcell, Türk Telekom Grubu ve Vodafone temsilcileri katıldı.

24.06.2016Teknoloji
4.5G uyumlu telefonlar hangileri 4.5G ne zaman kullanılmaya başlanacak

4.5G uyumlu telefonlar hangileri? 4.5G ne zaman kullanılmaya başlanacak?

Bir süredir sürekli gündemde olan 4.5G ile alakalı bir çok vatandaş yeterli bilgiye sahip değil. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından gerçekleştirilen 4.5G ihalesiyle beraber bir çok yenilik yaşanacak. Peki, 4.5G nedir? 4.5G uyumlu telefonlar hangileri? 4.5G ne zaman kullanılacak? Sim kartım 4.5G’ye uyumlu mu? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

23.03.2016Teknoloji
İBB Gana’ya 30 tane otobüs hibe edecek

İBB Gana’ya 30 tane otobüs hibe edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, metrobüs sistemini incelemeleri için Ganalı yetkilileri İstanbul’a davet ettiğini söyledi. Öte yandan İBB’den Gana’ya 30 tane otobüs hediye edilecek.

3.03.2016Ekonomi
4,5G nedir, ne zaman çıkacak Sim kartınız 4,5G ile uyumlu mu

4,5G nedir, ne zaman çıkacak? Sim kartınız 4,5G ile uyumlu mu?

Bir süredir sürekli gündemde olan 4,5G ile alakalı bir çok vatandaş yeterli bilgiye sahip değil. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından gerçekleştirilen 4,5G ihalesiyle beraber bir çok yenilik yaşanacak. Peki, 4,5G nedir?4,5G ne zaman çıkacak? Sim kartım 4,5G’ye uyumlu mu? Tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz...

25.02.2016Teknoloji
ODTÜ geriliminde mesele rektörlük seçimi mi

ODTÜ geriliminde mesele rektörlük seçimi mi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi ile ilgili yaşanan gelişmeleri ve yapılan açıklamaları değerlendiren gazeteci Murat Yetkin, "ODTÜ Rektörü’nün görev süresi bitiyor, Haziran’da seçim yapılacak. Türkiye’de kendi koyduğu kurallara uyan nadir kurumlardan biri olan ODTÜ’de 'iki dönemden fazla görev yapmama' kuralı uyarınca Acar zaten aday olmayacak. ODTÜ Rektörü kim olacak? Hükümeti de YÖK’ü de heyecanlandıran soru bu" diye yazdı.

25.12.2015Gündem
Cepte sürpriz internet faturası olmayacak

"Cep"te sürpriz internet faturası olmayacak

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), internet paketi bulunmayan mobil abonelere işletmeciler tarafından internet paketi tanımlanarak fatura çıkartılmasını önleyecek karar aldı.

27.11.2015Teknoloji
4.5G’ye tavan fiyat geliyor

4.5G’ye tavan fiyat geliyor

4.5G mobil iletişim teknolojilerini sunacak frekans ihalesiyle şu ana göre 10 kata kadar daha hızlı internete bağlanılabilecek.

28.08.2015Ekonomi
4.5 G ihalesi resmen tamam

4.5 G ihalesi resmen tamam

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, 5 frekans bandında 18 paket için KDV hariç toplam 3 milyar 356 milyon 112 bin 643 avro teklifin verildiği 4,5G ihalesinin sonucunu onayladı.

28.08.2015Teknoloji
4,5G nedir Kimler 4,5Gden yararlanacak İşte cevaplar…

4,5G nedir? Kimler 4,5G'den yararlanacak? İşte cevaplar…

Yüksek mobil internet hızını hayatımıza getiren 4,5G teknolojisi, Türk tüketicisine ne gibi avantajlar sağlayacak? 4,5G teknolojisine uyumlu cihazlar hangileri? Kimler bu yeni teknolojiden yararlanabilecek? İşte cevaplar…

28.08.2015Avrupa
4.5G ile ilgili bilinmesi gerekenler

4.5G ile ilgili bilinmesi gerekenler

Yüksek mobil internet hızı, fazla data kapasitesi sunan 4,5G'den, teknolojiye uyumlu sim kart ve cihaz sahipleri herhangi bir ek ücret ödemeden yararlanabilecek. Peki bu teknolojiden hangi telefonlar faydalanabilecek? İşte tüm merak edilenler...

27.08.2015Ekonomi
BTK Başkanlığına Dr. Ömer Fatih Sayan getirildi

BTK Başkanlığı'na Dr. Ömer Fatih Sayan getirildi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu'nda boş bulunan başkanlığa üyeliğinin kalan süresinde görev yapmak üzere Dr. Ömer Fatih Sayangetirildi.

25.08.2015Ekonomi
BTKdan Aveanın hisse devri talebine onay

BTK'dan Avea'nın hisse devri talebine onay

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, Avea İletişim Hizmetleri AŞ'nin çıkarılmış sermayesindeki yüzde 10'luk hissesinin, Türk Telekomünikasyon AŞ'ye devredilmesine ilişkin hisse devri izin talebini onayladı.

24.07.2015Ekonomi
‘Yıldır’ım atama

‘Yıldır’ım atama

BÜROKRASİDE yeni atamalar tam gaz devam ediyor. 31 Mart’ta tüm Türkiye’yi karanlığa boğan elektrik kesintisinin ardından istifa eden Kemal Yıldır’ın yerine Türkiye Elektrik İletişim AŞ’ye ( TEİAŞ) Genel Müdür olarak Mehmet Sinan Yıldırım atandı.

24.06.2015Ekonomi
BTKya ilk kadın üye

BTK'ya ilk kadın üye

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kuruluna (BTK) ilk kez kadın üye atanırken, Kurul'un toplanabilmesi için yeniden "yeter sayı"ya ulaşıldı. Telekomünikasyon hizmetleri temsilcisi olarak atanan Figen Kılıç, BTK'nın ilk kadın üyesi oldu.

23.06.2015Teknoloji
Koltuklar hükümeti bekliyor

Koltuklar hükümeti bekliyor

Genel seçimler sonuçlandı. Şimdi ekonomi yönetimindeki atamalar yeni hükümeti bekliyor. Hazine Müsteşarlığı, Rekabet Kurulu Başkanlığı ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu Başkanlığı koltuğu hâlâ boş.

13.06.2015Gündem
Alo Taksi hattı geliyor

'Alo Taksi' hattı geliyor

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), "134" kısa numarasının Türkiye Belediyeler Birliğine "Alo Taksi" hizmet adıyla tahsis edilmesine karar verdi.

5.06.2015Ekonomi
BTK Başkanı Tayfun Acarerin görev süresi doldu

BTK Başkanı Tayfun Acarer'in görev süresi doldu

BTK Başkanı Acarer'in görev süresi doldu; 4 üyesi kalan BTK karar alma yeterliliğini kaybetti. BTK Başkanlığı'na Kurul 2. Başkanı Ömer Fatih Sayan vekalet edecek

1.06.2015Teknoloji
118li numaralara yeni düzenleme

118'li numaralara yeni düzenleme

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer, tüketicilerin mağdur edilmemesi için, rehberlik hizmeti sunan işletmecilere bilgilendirme yükümlülüğü getirileceğini belirtti.

10.05.2015Ekonomi
BTKdan Türk Telekomun ücretsiz internet kampanyasına onay

BTK'dan Türk Telekom'un ücretsiz internet kampanyasına onay

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), Türk Telekomünikasyon AŞ'nin (Türk Telekom), 1 milyon hanede ve yeni tesis edilecek aboneliklerde geçerli olması öngörülen 4 Mbit/sn hızında ve 4 GB kotalı DSL genişbant internet hizmetinin 24 ay süreyle ücretsiz sunulmasına yönelik kampanyasını onayladı.

22.04.2015Ekonomi
TTNETe 1 milyon 9 bin 363 lira ceza

TTNET'e 1 milyon 9 bin 363 lira ceza

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, abonelere fazladan yansıtılan ücretleri iade etmemesi nedeniyle TTNET AŞ'ye 1 milyon 9 bin 363 lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

9.04.2015Teknoloji
Cep telefonu borcu e-Devletten öğrenilebilecek

Cep telefonu borcu e-Devlet'ten öğrenilebilecek

Cep telefonu, sabit telefon, internet, kablo TV borcu artık tek tıkla e-Devlet üzerinden de öğrenilebilecek.

12.03.2015Teknoloji
BTK, 23 firmanın yetkilendirmesini iptal etti

BTK, 23 firmanın yetkilendirmesini iptal etti

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu (BTK), 23 firmanın yetkilendirmesini iptal etti.

22.02.2015Ekonomi
Siber saldırılar 10 kat arttı

Siber saldırılar 10 kat arttı

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, artan siber saldırılara dikkat çekerek, “Dünyamız, internet suç şebekelerinin rahatça hareket edecekleri bir yer olmamalı” dedi.

2.09.2014Ekonomi
.İST ve .İSTANBUL alan adı uzantıları geliyor

.İST ve .İSTANBUL alan adı uzantıları geliyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu (CANN) ile alan adı sözleşmesi imzaladı. Buna göre altyapı hazırlıkları sona erdiğinde “.ist" ve ".istanbul“ uzantılı internet adresleri kullanıma açılacak.

2.09.2014Teknoloji

Yazar Sonuçları

Kısa mesaj uzun uğraş

Toplu mesajların ne şekilde gönderileceği, nasıl iptal edileceği kanuni düzenlemeler ile belirlenmiş durumda. Ancak birçok ticari kuruluş, parti adayı, meslek örgütü veya şahıs hiçbir kurala uymadan seçim, kutlama, özel gün gibi sebeplerle servis sağlayıcılardan elde ettikleri numaraları mesaj yağmuruna tutuyor. İzin almadan gönderilen mesajları iptal etmek için vatandaş uğraşmak zorunda.

5.04.2019