MENÜ
Arşiv

Bfv

Bfv ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bfv haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 67 Bfv haberi bulunmuştur.

Bfv Haberleri

NSU izlerini silen istihbaratçı, para cezasıyla kurtulacak

NSU izlerini silen istihbaratçı, para cezasıyla kurtulacak

Savcılık neonazi terör örgütü NSU çetesiyle ilgili belgeleri imha eden Alman iç istihbarat teşkilatının daire başkanı Axel M. hakkında açılan soruşturmayı kapattı. Axel M., 3 bin euro para cezasıyla kurtulacak.

28.3.2018Avrupa
Alman Dışişlerine saldırı: Brexit belgeleri çalındı

Alman Dışişleri'ne saldırı: Brexit belgeleri çalındı

Almanya Dışişleri Bakanlığı'nı hedef alan hacker saldırısında altı Brexit belgesi ve AB'nin Ukrayna ve Beyaz Rusya'yla görüşme kayıtlarının çalındığı belirlendi. Diğer bir saldırıda da yolcu bilgileri çalındı.

10.3.2018Dünya
Alman Dışişleri’ne saldırı: Brexit belgeleri çalındı

Alman Dışişleri’ne saldırı: Brexit belgeleri çalındı

Almanya Dışişleri Bakanlığı’nı hedef alan hacker saldırısında altı Brexit belgesi ile AB’nin Ukrayna ve Beyaz Rusya’yla görüşme kayıtlarının çalındığı belirlendi. Diğer bir saldırıda da yolcu bilgileri çalındı.

10.3.2018Avrupa
Servis minibüsü devrildi: 11i Suriyeli, 16 yaralı

Servis minibüsü devrildi: 11'i Suriyeli, 16 yaralı

Servis minibüsü devrildi: 11'i Suriyeli, 16 yaralı

22.2.2018Çivril
Hükümet sözcüsü: O söz bugün de geçerli

Hükümet sözcüsü: O söz bugün de geçerli

DW Türkçe’ye açıklama yapan Alman hükümet sözcüsü, Başbakan Merkel’in NSU cinayetlerini aydınlatma, benzer olayların tekerrür etmemesi için gereken her şeyi yapma sözünün arkasında olduğunu söyledi.

9.11.2017Dünya
Alman istihbaratı siber saldırılara ‘hack-back’ istiyor

Alman istihbaratı siber saldırılara ‘hack-back’ istiyor

Almaya istihbarat teşkilatları, Federal Meclis’in gizli istihbarat komisyonunda ifade verdi. Federal Anayasayı Koruma Dairesi Başkanı Hans-Georg Maaßen, Rusya’nın Almanya seçimlerine müdahaleden son anda vazgeçtiğini söyledi. Maaßen “Görünen o ki Moskova böyle bir adımın faturasının, getirisinden daha ağır olabileceği kanaatine vardı” dedi.

6.10.2017Dünya
Alman İç İstihbarat Başkanı: Türkiye rakip

Alman İç İstihbarat Başkanı: Türkiye rakip

ALMANYA’nın iç istihbarat servisi Anayasayı Koruma Teşkilatı’nın (BfV) Başkanı Hans-Georg Maassen, Türkiye’yi sadece partner olarak değil, “Almanya’daki etki operasyonlarından dolayı bir karşıt olarak da gördüklerini” söyledi.

21.7.2017Dünya
Alman istihbaratından tuhaf Türkiye açıklaması

Alman istihbaratından tuhaf Türkiye açıklaması

Almanya'nın iç istihbarat servisi Anayasayı Koruma Teşkilatının (BfV) Başkanı Hans-Georg Maassen, Türkiye’yi sadece partner olarak değil, "Almanya’daki etki operasyonlarından dolayı bir rakip olarak da gördüklerini" söyledi.

21.7.2017Dünya
Komisyon Başkanı da sonucu beğenmedi

Komisyon Başkanı da sonucu beğenmedi

Almanya’da 2000-2007 yılları arasında 8’i Türkiye kökenli 10 kişiyi öldüren aşırı sağcı terör örgütü NSU’nun faaliyetlerini araştıran Federal Meclis Araştırma Komisyonu’nun Başkanı Binninger, örgüte ilişkin birçok sorularına cevaplar bulunamadığını söyledi.

30.6.2017Dünya
Almanyada 50 kişiyle bakanlığa baskın girişimi: Merdivenle binaya girmeye çalıştılar

Almanya'da 50 kişiyle bakanlığa baskın girişimi: Merdivenle binaya girmeye çalıştılar

Almanya'da izinsiz gösteri yapan Identitaere Bewegung grubunun, Adalet Bakanlığı’na girmeye çalışması hareketli anların yaşanmasına sebep oldu.

19.5.2017Dünya
Aşırı sağcı lidere, iç istihbarat mı aracı oldu

Aşırı sağcı lidere, iç istihbarat mı aracı oldu

Almanya’da faaliyetleri yasaklanan şiddet yanlısı aşırı sağcı Blood-Honour grubunun liderinin istihbarat teşkilatı tarafından muhbir olarak kullanıldığı iddia edildi.

16.5.2017Dünya
Kazada yaralanan 22 günlük polis memurundan acı haber

Kazada yaralanan 22 günlük polis memurundan acı haber

Kazada yaralanan 22 günlük polis memurundan acı haber

12.4.2017Denizli
Skandal iddia Almanya sınır dışı etmeye hazırlanıyor

Skandal iddia! Almanya sınır dışı etmeye hazırlanıyor

Almanya'nın gurbetçileri sınır dışı etmek için yaptığı plan ortaya çıktı. İddiaya göre 16 Nisan sonrası gurbetçileri Türkiye'ye gönderecekler.

1.4.2017Dünya
Alman istihbaratı yangına körükle gidiyor

Alman istihbaratı yangına körükle gidiyor!

Almanya’da Federal Haberalma Servisi’nden (BND) sonra, iç istihbarat servisi BfV de Türk hükümetinin FETÖ’cülere “ilişkin suçlamalarında yeterli kanıtı olmadığını” iddia etti.

28.3.2017Dünya
Hakan Fidan’dan Almanya’ya sürpriz ziyaret

Hakan Fidan’dan Almanya’ya sürpriz ziyaret

MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın, istihbarat alanındaki işbirliğini ele almak üzere Almanya’ya gideceği öne sürüldü.

13.2.2017Dünya
Hakan Fidan’dan Almanya’ya sürpriz ziyaret

Hakan Fidan’dan Almanya’ya sürpriz ziyaret

Merkel’in Ankara ziyaretinin ardından istihbarat alanındaki işbirliğini ele almak üzere MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın Almanya’ya geleceği öğrenildi. Fidan’ın Alman istihbarat teşkilatlarıyla masaya oturması bekleniyor.

13.2.2017Dünya
Almanya, FETÖ’yü takip altına aldı mı

Almanya, FETÖ’yü takip altına aldı mı?

Alman iç istihbarat servisi Anayasayı Koruma Teşkilatı (BfV) Başkanı Hans-Georg Maassen, Yabancı Gazeteciler Cemiyeti (VAP) üyeleriyle bir araya geldiği etkinlikte, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

20.1.2017Dünya
Almanyadan kritik PKK açıklaması

Almanya'dan kritik 'PKK' açıklaması

Almanya İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Johannes Dimroth, "PKK Almanya’da terör örgütü kategorisinde yer alıyor. Bu açıdan sade üyeliği bile suçtur" dedi.

13.12.2016Dünya
Almanyadan PKK açıklaması

Almanya'dan 'PKK' açıklaması

Almanya İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Johannes Dimroth, PKK'nın Almanya'da terör örgütü olarak görüldüğünü ve sade üyeliğinin bile suç teşkil ettiğini söyledi.

12.12.2016Dünya
Alman ajanın radikal gruplara bilgi sızdırdığı ortaya çıktı

Alman ajan'ın radikal gruplara bilgi sızdırdığı ortaya çıktı

Almanya'da radikal görüşlü ve anayasa karşıtı kişileri izlemekle görevli Anayasayı Koruma Dairesinden (BfV) 51 yaşında bir "ajan", radikal gruplara bilgi sızdırdığı gerekçesiyle yakalandı.

30.11.2016Dünya
Almanya Gülen konusundaki taleplere soğuk bakıyor

Almanya Gülen konusundaki taleplere soğuk bakıyor

Türkiye’nin Gülen cemaatinin faaliyetlerinin izlenmesi için yaptığı talep Alman makamlarınca kabul görmedi. Eski savcılar Öz ve Kara’yla ilgili iade taleplerine de “Almanya’da olduklarına dair bilgi yok” yanıtı verildi.

17.8.2016Dünya
Ankara-Berlin hattında Fethullah Gülen çatlağı

Ankara-Berlin hattında Fethullah Gülen çatlağı

Ankara, Fethullahçıların faaliyetlerine karşı Berlin nezdinde girişimlerde bulundu. Türkiye’nin dosyasını yetersiz bulan Alman tarafı, terör örgütü suçlaması konusunda daha somut kanıtların olması gerektiği kanaatinde. Firari savcılar Zekeriya Öz ile Celal Kara'nın Almanya'da bulunması ayrı bir sorun teşkil ediyor. Son günlerde yaşanan gelişmelerin ardından Almanya'da Gülen hareketine ait kurumlara yönelik tehditlerin artması endişelere neden oldu. Aralarında bazı medya organları ve ticari kuruluşların da olduğu yerler polis koruması altında bulunuyor.

22.7.2016Gündem
ARTIK YETER

ARTIK YETER!

Almanya’da muhalefet partileri, aşırı sağcı terör örgütü NSU ile ilgili ortaya çıkan yeni skandal üzerine, iç istihbarattan sorumlu Anayasayı Koruma Teşkilatı (BfV) Başkanı Hans-Georg Maassen’in istifasını istiyor.

24.6.2016Avrupa
Almanya da IŞİDin hedefinde

Almanya da IŞİD'in hedefinde

Federal Anayasayı Koruma Teşkilatı (BfV) Başkanı Hans-Georg Maaßen IŞİD'in Almanya'ya ve Almanya’nın çıkarlarına yönelik de bir dizi saldırı düzenlemeyi planladığını kaydetti.

10.4.2016Dünya
Alman siyasetçilerden PEGIDA uyarısı

Alman siyasetçilerden PEGIDA uyarısı

Almanya Başbakan Yardımcısı ve Sosyal Demokrat Parti (SPD) lideri Sigmar Gabriel, PEGIDA hareketinin radikalleştiği uyarışındabulunarak, "PEGIDA sağcı popülist ve bazı yanlarıyla açıkça aşırı sağcı bir öfke hareketi haline geldi" dedi.

21.10.2015Avrupa
Alman futbolunda şiddet korkutuyor

Alman futbolunda şiddet korkutuyor

Almanya Kupası'nda geçen hafta sonu oynanan karşılaşmalarda yaşanan olaylarda faillerin henüz bulunamaması, ülke futbolunda şiddet tartışmalarını da beraberinde getirdi.

12.8.2015Avrupa
Başsavcıyı görevden alan bakan eleştiri yağmuruna tutuldu

Başsavcıyı görevden alan bakan eleştiri yağmuruna tutuldu

İki gazeteci hakkında "vatana ihanet" suçlamasıyla soruşturma açan Başsavcı Harald Range’yi görevden alan Adalet Bakanı Maas Range, muhalefet partilerinin eleştiri yağmuruna tutuldu. Bakanı, "açık bir başarısızlık"’la suçlayan Yeşiller Partisi olayın tam olarak aydınlatılmasını talep etti.

5.8.2015Avrupa
Almanyada iki gazeteciye vatana ihanet soruşturması açan başsavcı görevden alındı

Almanya'da iki gazeteciye 'vatana ihanet' soruşturması açan başsavcı görevden alındı

Almanya Adalet Bakanı Heiko Maas, iki gazeteci hakkında "vatana ihanet" suçlamasıyla soruşturma açan Başsavcı Harald Range'yi görevden aldı.

4.8.2015Dünya
Almanyada mülteci yurtlarına saldırı uyarısı

Almanya'da mülteci yurtlarına saldırı uyarısı

Almanya'da Anayasayı Koruma Teşkilatı Başkanı (BfV) Hans Georg Maassen ülkede mülteci yurtlarına karşı yapılan saldırıların artabileceği uyarısında bulundu.

31.7.2015Avrupa
Almanyada gazetecilere vatana ihanet soruşturması

Almanya'da gazetecilere "vatana ihanet" soruşturması

Almanya'da yayın yapan netzpolitik.org adlı internet portalında çalışan gazeteciler hakkında Federal Savcılığın "vatan hainliği" suçlamasıyla soruşturma açıldığı bildirildi.

31.7.2015Avrupa
Almanyada ırkçı şiddet yüzde 24 arttı

Almanya'da ırkçı şiddet yüzde 24 arttı

Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, 2014 yılında aşırı sağcılar tarafından işlenen şiddet içerikli olayların 990 olduğunu belirterek, artışın bir önceki yıla göre, yüzde 24'ü bulduğunu söyledi.

1.7.2015Avrupa
Maassen: Siber saldırının arkasında yabancı bir istihbarat örgütü olabilir

Maassen: Siber saldırının arkasında yabancı bir istihbarat örgütü olabilir

Almanya'nın iç istihbaratından sorumlu Federal Anayasayı Koruma Teşkilatı (BfV) Başkanı Hans-Georg Maassen, Federal Meclis'e yapılan siber saldırının arkasında başka bir ülkenin olabileceğini bildirdi.

12.6.2015Dünya
Alman meclisine düzenlenen siber saldırı

Alman meclisine düzenlenen siber saldırı

Almanya'nın iç istihbaratından sorumlu Federal Anayasayı Koruma Teşkilatı (BfV) Başkanı Hans-Georg Maassen, Federal Meclis'e yapılan siber saldırının arkasında başka bir ülkenin olabileceğini bildirdi.

11.6.2015Dünya
Almanyadan 680, Hollandadan 180

Almanya'dan 680, Hollanda'dan 180

Avrupa’dan IŞİD’e katılanların sayısı giderek artıyor. Almanya Federal Anayasayı Koruma Dairesi (BfV) Başkanı Hans-Georg Maassen’in yaptığı açıklamaya göre bugüne kadar 680 kişi IŞİD’e katıldı, bunların arasından 85’i öldü.

24.4.2015Avrupa
Almanyadan DAİŞe katılanların sayısı 680 oldu

Almanya'dan DAİŞ'e katılanların sayısı 680 oldu

Almanya'dan DAİŞ'e katılmak üzere Suriye ve Irak'a gidenlerin sayısının 680 olduğu bildirildi.

23.4.2015Avrupa
NSUda yeni bilgiler ortaya çıktı

NSU'da yeni bilgiler ortaya çıktı

Almanya'nın Kassel kentinde 6 Nisan 2006'da Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü üyelerince öldürülen Halit Yozgat'ın cinayeti esnasında olay yerinde bulunan Hessen Eyaleti Anayasayı Koruma Teşkilatı eski çalışanı Andreas Temme hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

23.2.2015Avrupa
350 Alman IŞİD üyesine dava açıldı

350 Alman IŞİD üyesine dava açıldı

ALMANYA Adalet Bakanı Heiko Maas, Suriye ve Irak’ta savaşan 350 IŞİD üyesi hakkında dava açıldığını açıkladı.

19.1.2015Avrupa
Almanyadan IŞİDe katılanların sayısı 550ye ulaştı

Almanya'dan IŞİD'e katılanların sayısı 550'ye ulaştı

Almanya'dan Suriye ve Irak'a giden ve burada IŞİD'e katılanların sayısının 550'yi bulduğu, bunların en az 60'ının öldüğü bildirildi.

23.11.2014Avrupa
Almanyada aşırı sağcıların konseri iptal edildi

Almanya'da aşırı sağcıların konseri iptal edildi

Almanya'nın Mecklenburg-Vorpommern eyaletinin Greifswald kentinde aşırı sağcıların izinsiz düzenlediği konserin iptal edilmesi üzerine çıkan olaylarda 2 polis yaralandı.

1.11.2014Avrupa
Alman istihbaratı, aşırı sağ gruplardan muhbir bulmakta zorlanıyor

Alman istihbaratı, aşırı sağ gruplardan muhbir bulmakta zorlanıyor

Almanya'da Anayasa Koruma Teşkilatları’nın (BfV) aşırı sağ gruplardan bilgi toplamak için muhbir bulmakta zorlandığı ileri sürüldü.

28.10.2014Avrupa
Ortaya çıkan yeni bilgileri araştırmak için Montag görevlendirildi

Ortaya çıkan yeni bilgileri araştırmak için Montag görevlendirildi

Almanya'da istihbarat servislerinin denetiminden sorumlu olan Federal Meclis Parlamento Kontrol Komitesi'nin (PKGr), ülkede 2000-2007 yıllarında 8'i Türk 10 kişiyi öldüren Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü ile ilgili ortaya çıkan yeni bilgileri araştırmak için eski Yeşiller Partisi Milletvekili Jerzy Montag'ı görevlendirdiği bildirildi.

7.10.2014Avrupa
Eski muhbiri Tino Brandttan sorumlu istihbaratçı Reiner B. dinlendi.

Eski muhbiri Tino Brandt'tan sorumlu istihbaratçı Reiner B. dinlendi.

Almanya'da 8'i Türk, 10 kişiyi öldürdüğü iddiasıyla aşırı sağcı terör örgütü Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) sanıklarının yargılandığı davanın bugünkü duruşmasında, iç istihbarat servisi Anayasayı Koruma Teşkilatı'nın (BfV) eski muhbiri Tino Brandt'tan sorumlu istihbaratçı Reiner B. dinlendi.

1.10.2014Avrupa
IŞİDe karşı hangi ülke ne önlem aldı

IŞİD'e karşı hangi ülke ne önlem aldı?

Avrupa ülkeleri, uluslararası alanda ciddi güvenlik tehdidi oluşturan IŞİD'e karşı önlemleri artırmaya başladı. Alınan ve alınması öngörülen önlemler, Irak ve Suriye'ye seyahat yasağından vatandaşlık iptaline kadar geniş bir yelpazeye yayılıyor

24.9.2014Avrupa
NSU cinayetleri hakkındaki kitap, yeni tartışmaya yol açtı

NSU cinayetleri hakkındaki kitap, yeni tartışmaya yol açtı

NSU terör örgütü hakkında kapsamlı bir araştırma yapan iki gazeteci, örgütün 8’i Türk 10 kişiye yönelik işlediği bilinen cinayeti kitaplaştırdı. Alman gazeteciler Stefan Aust ve Dirk Laabs “Heimatschutz Der Staat und die Mordserie des NSU/ Vatan Koruma Devlet ve NSU cinayetleri” adlı kitaplarını basına tanıttı. İki yazar da konuşmalarına başlamadan önce NSU Meclis Araştırma Komisyonunun yaptığı araştırmayı takdir ederek, raporun detaylı hazırlandığına dikkat çekti.

22.5.2014Gündem
Almanya rahatsız

Almanya rahatsız

Almanya iç istihbarat örgütü Anayasayı Koruma Teşkilatı (BfV) , Rus istihbaratçıların ülkedeki faaliyetleri konusunda siyaset dünyasını uyardı.

20.4.2014Gündem
NSU cinayetleri raporu hükümet gündeminde

NSU cinayetleri raporu hükümet gündeminde

Almanya'da hükümet, aşırı sağcı NSU terör örgütünce işlenen cinayetlerle ilgili hazırlanan rapordaki tavsiyeleri hayata geçirmek için önemli kararlar aldı.

27.2.2014Gündem
Almanya Neonazi cinayetlerinden ders çıkardı

Almanya Neonazi cinayetlerinden ders çıkardı

Silahlı bir Neonazi hücresinin yıllarca yakalanmadan 8'i Türk 10 kişiyi öldürmesi Almanya'da gündemden düşmüyor. Benzer bir olayın tekrarlanmasını önlemek için hukuk ve güvenlik sisteminde değişikliğe gidiliyor.

21.2.2014Gündem
Merkel ve tüm kabine üyelerine suç duyurusu

Merkel ve tüm kabine üyelerine suç duyurusu

Almanya'da Chaos Computer Club (CCC), Uluslararası İnsan Hakları Ligi ve insan hakları derneği Digitalcourage, Federal Başbakan Angela Merkel, kabineleri üyeleri hakkında ‘yasa dışı istihbarat faaliyetleri ve yataklıktan’ Federal Savcılığa suç duyurusunda bulundu.

4.2.2014Gündem
3 aya kalmaz temize çıkarız

3 aya kalmaz temize çıkarız

Olaylı Divan Kurulu’nda bir üyeyle ayak üstü dertleşen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, “Kulübün ve sizin haliniz ne olacak?” sorusuna bu cevabı verdi.

27.7.2013Futbol
Der Spiegel: Tolerans var

Der Spiegel: Tolerans var

Ankara’daki ABD Elçiliği’ne intihar saldırısı düzenleyen DHKP-C’li Ecevit Şanlı’yla ilgili bir haber yayınlayan Der Spiegel dergisi, teröristin Alman makamlarının toleransıyla ülkede kaldığını yazdı. Şanlı’yla ilgili soruşturmanın kapatıldığını iddia eden Der Spiegel, kod adı “Murat” olan canlı bombanın örgütün Köln yöneticisi olduğunu da öne sürdü.

12.2.2013Gündem