MENÜ

Bez Çanta

Bez Çanta ile ilgili tüm haberleri, son dakika Bez Çanta haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Bez Çanta haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 194 Bez Çanta haberi bulunmuştur.

Bez Çanta Haberleri

Kişi başı poşet kullanımı 10 adete düştü

Kişi başı poşet kullanımı 10 adete düştü

Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği gereğince, satış noktalarında plastik poşetlerin ücretlendirilmesi sonrası aylık kişi başı poşet kullanımı 35'ten 10'a geriledi.

6.07.2019Ekonomi
Korumanın başkentinde sıfır atık dönüşümü

"Korumanın başkenti"nde sıfır atık dönüşümü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen "Sıfır Atık Projesi" kapsamında "pilot bölge" seçilen UNESCO Dünya Miras Listesi'ndeki Karabük'ün Safranbolu ilçesinde 6 ayda yaklaşık 100 bin plastik şişe ekonomiye kazandırıldı, 20 bin bez çanta dağıtıldı ve çöp kovalarının yerini atık toplama kutuları aldı.

5.06.2019Ekonomi
Üniversite öğrencilerinden bez çanta sergisi

Üniversite öğrencilerinden bez çanta sergisi

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarım Bölümü öğrencileri, plastik poşete hazırladıkları bez çanta ürünlerini sergiledi.

23.05.2019Kampüs
Vanda çocuklar hem öğrendi hem eğlendi

Van'da çocuklar hem öğrendi hem eğlendi

İstanbul ve Ankara'dan Van'a gelen 27 kişilik gönüllü ekip, Çocuk Evleri Müdürlüğü’ne bağlı evlerde kalan çocuklara 3 gün boyunca unutamayacakları anlar yaşattı. Ekip, İran sınırındaki Keçikayası köyü ilkokuluna da giderek buradaki çocuklarla oyunlar oynadı.

1.05.2019Gündem
‘14 bin 750 kurumda sıfır atık sistemine geçilmiştir’

‘14 bin 750 kurumda sıfır atık sistemine geçilmiştir’

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar yaptığı açıklamada "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde bakanlığımızca 2017 yılında sıfır atık çalışmaları başlatıldı. Bugüne kadar ülkemizde 14 bin 750 kurum ve kuruluş binasında, sıfır atık sistemine geçilmiştir. 2023 yılına kadar bütün Türkiye'ye yayılması da hedeflenmektedir. Projenin ülke çapında yayılmasıyla birlikte 2023 yılına kadar geri kazanım oranı en az yüzde 35'e çıkarılacaktır" ifadelerini kullandı.

30.04.2019Gündem
Poşet kullanımı yüzde 75 azaldı

Poşet kullanımı yüzde 75 azaldı

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde bakanlığımızca 2017 yılında sıfır atık çalışmaları başlatıldı. Bugüne kadar ülkemizde 14 bin 750 kurum ve kuruluş binasında, sıfır atık sistemine geçilmiştir. 2023 yılına kadar bütün Türkiye'ye yayılması da hedeflenmektedir. Projenin ülke çapında yayılmasıyla birlikte 2023 yılına kadar geri kazanım oranı en az yüzde 35'e çıkarılacaktır." dedi.

30.04.2019Ekonomi
Çocuklar için 23 Nisan etkinlikleri coşkuyla sürüyor

Çocuklar için 23 Nisan etkinlikleri coşkuyla sürüyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle birçok kurum çocuklar için etkinlikler yapıyor. Kutlamalar düzenliyor. Devlet Opera ve Balesi bünyesindeki çocuk korosu ve balesi, 23 Nisan’ı ‘neşe’ temalı dans gösterisiyle kutladı. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan Göbeklitepe’de ise çocuklara özel konser verildi. İşte o etkinliklerden bazıları:

23.04.2019Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bağcılar mitinginde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "31 Mart, ülkemiz ve şehrimiz için sıradan bir mahalli idareler seçimi olmaktan çıkmıştır. Kimin kimlerle bir araya geldiğini, yoldaşlık yaptığını, ittifak kurduğunu sizler de görüyorsunuz" dedi.

30.03.2019Gündem
Çavuşoğlundan Pendikli Yusufa destek...

Çavuşoğlu'ndan Pendikli Yusuf'a destek...

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "(Pendik'te broşür dağıtan Yusuf Özoğul) O çocuk her seferinde 'Tamam abla, sağ ol abla, eyvallah abla' diyor. Hiç utanma yok bir de diyor ki 'Ben Türk milliyetçisiyim'. Olmaz olsun senin gibi Türk milliyetçisi, yazıklar olsun sana. Sen PKK ile kucak kucağasın, senin neren Türk milliyetçisi, utanmaz. Sen kim Türk milliyetçiliği kim? Sen FETÖ'nün kuklası olmuşsun." dedi.

29.03.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan sert mesaj: Mum gibi olacaklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert mesaj: Mum gibi olacaklar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün İstanbul'un 8 ilçesinde düzenlenen mitinglerde konuştu. Erdoğan, Sarıyer mitinginde "Kur oyunları ve terör örgütleri üzerinden Türkiye'nin bağımsızlığına kastedenler 31 Mart sonrası Milli İrade karşısında mum gibi olacaklar." ifadelerini kullandı.

29.03.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Döviz kuru üzerinden yeni bir takım oyunlar oynanıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Döviz kuru üzerinden yeni bir takım oyunlar oynanıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "son günlerde döviz kuru üzerinden yeni bir takım oyunlar oynanıyor" dedi.

27.03.2019Gündem
Yerel seçimin promosyonu bez çanta oldu

Yerel seçimin promosyonu "bez çanta" oldu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılan düzenlemeyle hayata geçirilen ücretli poşet uygulamasının 1 Ocak itibarıyla yürürlüğe girmesi ve siyasi partilerin seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlara bez çanta dağıtması, baskı ve üretim yapan firmaların siparişlerine yansıdı.

24.03.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sakarya’da önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Sakarya’da önemli mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Demokrasi Meydanı’ndan düzenlenen Sakarya mitinginde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Türkiye ve Türk milletiyle hesabı olan herkes 31 Mart'ı bekliyor" dedi.

19.03.2019Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan 50 bin konut müjdesi: Yarın başlıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 50 bin konut müjdesi: Yarın başlıyoruz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün TOKİ'nin 50 bin yeni sosyal konut projesinin müjdesini verdiğini belirterek, "Yarın, Ziraat Bankası ve Halk Bankası aracılığıyla talep toplamaya başlıyoruz. Talep toplama işi, 45 gün sürecek. Ondan sonra da hızla diğer süreçlere geçiyoruz." dedi.

5.03.2019Gündem
8 Martta perdeler kadınlar için açılacak

8 Mart'ta perdeler kadınlar için açılacak

Dünya Kadınlar Günü'nde çok sayıda etkinlik sanatseverleri bekliyor. Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Devlet Opera ve Balesi de Dünya Kadınlar Günü'ne özel konserler verecek.

5.03.2019Kitap Sanat
Emine Erdoğan, öğrencilerle kurabiye yaptı

Emine Erdoğan, öğrencilerle kurabiye yaptı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Etimesgut'taki bir ilkokulda pilot uygulaması yapılan Tasarım Beceri Atölyeleri'ni (TBA) gezdi. Öğrencilerle etkinliklere katılan Emine Erdoğan, kurabiye yaptı.

27.02.2019Gündem
Bakan Kurum: Kişi başı poşet kullanım sayısını 40a düşürmek istiyoruz

Bakan Kurum: Kişi başı poşet kullanım sayısını 40'a düşürmek istiyoruz

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum "(Plastik poşet) Şu an kişi başı 440 adet olan kullanım sayısını çok yakında yüzde 70 azaltarak 90 adede, daha sonra da yüzde 90 azaltarak 40 adete düşürmek istiyoruz" dedi.

21.02.2019Ekonomi
Mobil tanzim satışı başladı

Mobil tanzim satışı başladı

Sebze meyve fiyatlarını düşürmek için İstanbul'daki ilk mobil tanzim satış noktası Gaziosmanpaşa'da hayata geçirildi.

10.02.2019Ekonomi
Bakan Kurum, CHP seçim bürosunu ziyaret etti

Bakan Kurum, CHP seçim bürosunu ziyaret etti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Karabük ziyareti kapsamında esnafları gezerek, CHP'nin seçim bürosunu da ziyaret etti.

5.01.2019Gündem
Engelli öğrenciler bez çanta üretiyor

Engelli öğrenciler bez çanta üretiyor

MEB’e bağlı Özel Eğitim Meslek Okulları'nda zihinsel engelli öğrencilerin ürettiği bez çantalara, Türkiye'de plastik poşetlerde ücretli döneme geçilmesinin ardından talep arttı.

5.01.2019Eğitim
Ücretli poşet uygulaması ne zaman başlayacak Poşet ücreti ne kadar

Ücretli poşet uygulaması ne zaman başlayacak? Poşet ücreti ne kadar?

Günlerdir konuşulan ücretli poşet uygulaması için sadece saatler kaldı. Ücretli poşet uygulaması ile yıllık 30-35 milyar adet poşet kullanımının sadece kişi başı 40 adete düşürülmesi amaçlanıyor. Peki, ücretli poşet uygulaması ne zaman başlayacak? Poşet ücreti ne kadar?

30.12.2018Gündem
Son gün yarın Alışverişte büyük değişiklik başlıyor

Son gün yarın! Alışverişte büyük değişiklik başlıyor

Paralı poşet uygulamasına sayılı günler kala hem market hem de bez çanta üreticilerini hazırlık telaşı sardı. Tekstilciler, bez çanta üretimine yetişebilmek için fazla mesai yapıyor. Bez çantanın markette satış fiyatı 1.5-5 TL arasında değişiyor.

30.12.2018Ekonomi
Plastiksiz gelecek için bilmeniz gereken 9 şey

Plastiksiz gelecek için bilmeniz gereken 9 şey

Salıdan sonra poşetler ücretli. Uzun zamandır gündemdeydi, 1 Ocak itibariyle hayata geçiyor. Artık plastik poşetlerin her biri en az 25 kuruşa satılacak, bu ücret her yıl güncellenecek. Bu karar yeterli mi, hayatımızda neler değişecek, doğayı korumak için başka neler yapabiliriz? Uzmanlara danıştık.

Bakan pazara indi, sıfır atık logolu bez çanta dağıttı

Bakan pazara indi, "sıfır atık" logolu bez çanta dağıttı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Trabzon'da pazar yerinde esnafa ve alışveriş yapan vatandaşlara "sıfır atık" logolu bez çanta dağıttı.

28.12.2018Gündem
Herkesi ilgilendiriyor O para fişinize yansıyacak

Herkesi ilgilendiriyor! O para fişinize yansıyacak

Türkiye'de 1 Ocak 2019'da başlayacak naylon poşetlerin ücretlendirmesi sistemine geçiş süreci kapsamında bazı zincir marketler, alışverişte kullanılan barkodlu poşetleri kasalarda okutmaya başladı. Tanesi 25 kuruştan kasalarda okutulan poşetlerin bedeli, fiş kesilirken oluşan toplam rakamdan düşülüyor.

23.12.2018Ekonomi
Doğayı korumak için bez çanta kullanıyorlar

Doğayı korumak için bez çanta kullanıyorlar

Sultanbeyli Zübeyde Hanım İlkokulu birinci sınıf öğrencileri, plastik poşet kullanımının doğaya verdiği zarara dikkati çekmek için kullanmaya başlayacakları bez çantalarını boyadı.

21.12.2018Eğitim
Müzik ruhumu tedavi ediyor

Müzik ruhumu tedavi ediyor

Zeynep Mansur, yeni şarkısı “Tesadüfen”i dijital platformlar üzerinden sevenlerine ulaştırdı. Çok uzun zaman bu single üzerinde çalıştığını söyleyen Mansur, “Her ayrıntısıyla bizzat ilgilendiğim bir iş olduğundan, çok sevilmesi tek dileğim” diyor.

25.07.2018Magazin
Bodrum ve İstanbulu çok seviyorum bu yaz oralarda karşılaşabiliriz

Bodrum ve İstanbul'u çok seviyorum bu yaz oralarda karşılaşabiliriz

Defile, katalog çekimleri ve sosyal sorumluluk projeleri nedeniyle ülke ülke dolaşan Doutzen Kroes, bu tempoya kısa bir mola verdi ve Amsterdam’da Tülay Demir Oktay’ın sorularını yanıtladı.

14.06.2018Magazin
İnsafı varsa geri getirsin 56 bin liralık unutkanlık

'İnsafı varsa geri getirsin' 56 bin liralık unutkanlık

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde rehber öğretmen olarak görev yapan Rumeysa Uslu, akademisyen olan eşiyle birlikte otomobil almak için bankadan çektiği ve siyah renkli bez bir çantaya koyduğu 56 bin TL’yi Antalya merkezdeki bir bankın üzerinde unuttu.

3.05.2018Gündem
Okuru çimdikleyeceğiz

'Okuru çimdikleyeceğiz'

Kültür sanat dergilerine bir yenisi eklendi: Mikrop. İlk sayısında kapağına Selda Bağcan ve Ferhan Şensoy'u taşıyan dergiyi, "Bizi diğer dergilerden ayıran en büyük özelliğimiz okuru çimdiklememiz" diyen ekipten dinledik.

23.01.2018Kitap Sanat
Üniversitelilerden çevre kirliliğine bez torbalı önlem

Üniversitelilerden çevre kirliliğine bez torbalı önlem

SAÜ Sapanca MYO öğrencileri, çevre kirliliğine yol açan naylon poşetler yerine bez torba dağıttı.

4.01.2018Eğitim
Tuvalette telefon kullanmayın... İşte nedeni

Tuvalette telefon kullanmayın... İşte nedeni

Ev Hijyeni Uluslararası Bilimsel Forumu Profesörü Sally Bloomfield'den hijyen uyarıları geldi... İşte evde, ofiste en kirli yerler...

12.10.2017Gündem
Migros marketi denize taşıdı

Migros marketi denize taşıdı

Migros, Türkiye'nin 72 ilindeki bin 475 mağazası ve evlere hizmet sunan online-mobil satış kanallarının yanında Migros Deniz Market ile denizden de hizmet vermeye başladı.

11.07.2016Ege
Migros, marketi denize taşıdı

Migros, marketi denize taşıdı

Migros, Türkiye'nin 72 ilindeki bin 475 mağazası ve evlere hizmet sunan online-mobil satış kanallarının yanında Migros Deniz Market ile denizden de hizmet vermeye başladı.

9.07.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bodrum ve İstanbul'u çok seviyorum bu yaz oralarda karşılaşabiliriz

Defile, katalog çekimleri ve sosyal sorumluluk projeleri nedeniyle ülke ülke dolaşan Doutzen Kroes, bu tempoya kısa bir mola verdi ve Amsterdam’da Tülay Demir Oktay’ın sorularını yanıtladı.

14.06.2018

Nilin

Hani herkesin, bir kağıt ve kalemle baş başa kalınca çiziktirdiği şeyler vardır.

3.06.2018

Plastik poşeti bırakalım pazara fileyle gidelim

BİR imza kampanyası sürüyor, change.org adresinde: “Alaçatı pazarında plastik poşet kullanımına son verelim. Pazara filemizle gidelim.” Kampanya gerekçesini ve çağrısını iletiyorum:

27.03.2018

Çocukların hayatını değiştiriyor

Ece Çiftçi 14 yaşındayken karar verdi; sanatın lüks gibi görüldüğü yerlerde onu evlere sokacak ve bunu yaparken çocukların yeteneklerini keşfetmelerini sağlayacaktı.

13.12.2017

N’olur pet şişeleri hayatınızdan çıkarın!

Evi su bassa ilk ne yaparsınız? Su vanasını mı kaparsınız? Yoksa vanadan su fışkırırken ortalığı temizlemeye mi başlarsınız?

1.11.2017