MENÜ

Beytüşşebap

Beytüşşebap ile ilgili tüm haberleri, son dakika Beytüşşebap haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Beytüşşebap haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.747 Beytüşşebap haberi bulunmuştur.

Beytüşşebap Haberleri

Şırnak’ta 5 PKK’lı öldü

Şırnak’ta 5 PKK’lı öldü

Güvenlik güçleri, Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi dağlık kesiminde çıkan çatışmada 5 teröristi öldürdü.

5.12.2006Gündem
Kürtçe mahalle ve sokak isimlerine soruşturma

Kürtçe mahalle ve sokak isimlerine soruşturma

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi Kaymakamlığı, mahalle ve sokaklara Kürtçe isimler verilmesi üzerine DTP’li Belediye Başkanı Faik Dursun ve meclis üyeleri hakkında soruşturma açtı.

7.12.2006Gündem
Van-Tatvan kara yolu ulaşıma kapatıldı

Van-Tatvan kara yolu ulaşıma kapatıldı

Yurtta kar yağışı kara yollarının kapanmasına ve eğitimin aksamasına yol açıyor. Kar yağışı nedeniyle Bitlis'te 302, Diyarbakır, Batman, Siirt, Şırnak ve Mardin'de 1269, Düzce'de 88, Zonguldak, Bartın ve Karabük'te 186, Sakarya'da 58 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor.

28.12.2006Gündem
Mehmetçikten hasta kurtarma operasyonu

Mehmetçik'ten hasta kurtarma operasyonu

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde doğum sonrası rahatsızlanan kadın, köy yolunun kapalı olması nedeniyle askeri helikopterle Hakkari Askeri Hastanesine kaldırıldı.

29.12.2006Gündem
Öğretmenlerin yolunu böyle açtılar

Öğretmenlerin yolunu böyle açtılar

Şırnak’ta aralıksız yağan kar, Beytüşşebap İlçesi’nin yolunu da kapattı. Köylerde görev yapan, bayram tatilini ilçede geçirmek isteyen öğretmenler ile vatandaşlar ve Dicle Üniversitesi’nde hayatını kaybeden Kasım Ataman’ın cenazesi kalınlığı 2 metreyi bulan kar nedeniyle Habur-2 köprüsü üzerinde mahsur kaldı.

31.12.2006Gündem
5 uzun namlulu silah ve çok sayıda mühimmat ele geçti

5 uzun namlulu silah ve çok sayıda mühimmat ele geçti

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde güvenlik güçlerince terör örgütü PKK/Kongra-Gel'e ait 5 adet uzun namlulu silah ile çok sayıda mühimmatın ele geçirildiği bildirildi.

10.01.2007Gündem
Şırnakta uzun namlulu 5 silah ele geçti

Şırnak'ta uzun namlulu 5 silah ele geçti

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde yapılan operasyonda uzun namlulu 5 silah ele geçirildi.

11.01.2007Gündem
Şırnaktaki kazada ölü sayısı 4e çıktı

Şırnak'taki kazada ölü sayısı 4'e çıktı

Şırnak'ta dün akşam meydana gelen trafik kazasında ölenlerin sayısı 4'e yükseldi.

18.01.2007Gündem
Şırnak-Hakkari karayolu ulaşıma kapandı

Şırnak-Hakkari karayolu ulaşıma kapandı

Şırnak-Hakkari karayolu, çığ düşmesi sonucu ulaşıma kapandı.

6.02.2007Gündem
Neden şehit değil

Neden şehit değil

Emekli Sandığı, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde 6 Ağustos 2006 tarihinde PKK’lılar tarafından evi basılan, eşi ve çocuklarının gözleri önünde taranıp öldürülen, ölüm haberinin telefonda verildiği babası da kalp krizinden ölen Jandarma Astsubay Levent Çevik’i "görev başında değil, evinde öldürüldü" diye terör şehidi saymadı.

25.02.2007Gündem
‘Kızım o günden beri uyuyamıyor’

‘Kızım o günden beri uyuyamıyor’

Şırnak'ta teröristlerce evinde şehit edilen astsubay Levent Çevik’in Tokat’ta yaşayan ailesi, Emekli Sandığı’nın almış olduğu ‘şehit değil’ kararına tepki gösterdi. Şehit astsubayın kayınpederi Faruk Sert, “Terörist eve kadar geliyor, ailesinin gözü önünde şehit ediyor ve şehit sayılmıyor. O an, kızım Esra’nın gözünün önünden hiç gitmedi” dedi.

26.02.2007Gündem
Şehitlik için belge bekleniyor

Şehitlik için belge bekleniyor

Genelkurmay Başkanlığı, Jandarma Başçavuş Levent Çevik'in Şırnak'taki evinde uğradığı silahlı saldırıda şehit olmasıyla ilgili soruşturmanın devam etmesi nedeniyle gerekli belgelerin Emekli Sandığına ulaştırılamadığını, işlemlerin tamamlanmasının ardından şehidin statüsünün terörle mücadele kapsamında “görev malullüğüne” dönüştürüleceğini bildirdi.

27.02.2007Gündem
Levent Astsubay şehit sayılacak

Levent Astsubay şehit sayılacak

Emekli Sandığı, "Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde 6 Ağustos 2006 tarihinde PKK'lılar tarafından evi basılan, eşi ve çocuklarının gözleri önünde taranıp öldürülen, ölüm haberinin telefonda verildiği babası da kalp krizinden ölen Jandarma Astsubay Levent Çevik'i 'görev başında değil, evinde öldürüldü' diye terör şehidi sayılmadı" haberine açıklık getirdi.

27.02.2007Gündem
Astsubay terör şehidi sayılacak

Astsubay terör şehidi sayılacak

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, eşi ve iki çocuğunun gözleri önünde teröristler tarafından öldürülen Jandarma Astsubay Levent Çevik’in, "terör şehidi" sayılmamasına ilişkin Hürriyet’in haberi büyük yankı uyandırdı.

27.02.2007Gündem
Terörün kapattığı sağlık ocakları hizmette

Terörün kapattığı sağlık ocakları hizmette

Şırnak'ta terör olayları nedeniyle yıllardır kapalı bulunan 24 sağlık ocağı ve sağlık evi, yeniden hizmete girdi.

1.03.2007Gündem
Astsubay Başçavuş Levent Çevik şehit sayıldı

Astsubay Başçavuş Levent Çevik şehit sayıldı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)Başkan Vekili Birol Aydemir, Şehit Jandarma Astsubay Başçavuş Levent Çevik'in, “5434 sayılı kanun uyarınca 'vazife malulü' ve 3713 sayılı terörle mücadele kanunu hükümleri kapsamında 'şehit' olduğuna karar verildiğini” açıkladı.

16.03.2007Gündem
Levent Çevik şehit sayıldı

Levent Çevik "şehit" sayıldı

Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK), Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’nde evinde teröristler tarafından öldürülen Jandarma Astsubay Başçavuş Levent Çevik’in, Terörle Mücadele Kanunu kapsamında ’şehit’ olduğuna karar verdi.

16.03.2007Gündem
PKK kamplarının karşısına asker yerleştirildi

PKK kamplarının karşısına asker yerleştirildi

Yaklaşan nevruz nedeniyle PKK'lı teröristlerin Kuzey Irak'tan Türkiye'ye eylem yapmak amacıyla sızmasını önlemek için sınır kesiminde sıkı güvenlik önlemleri alırken, Şırnak'ın Beytüşşebap ile Uludere İlçesi'nin kırsal kesimine çok sayıda asker konuşlandırdı.

19.03.2007Gündem
600 kişi gönüllü koruculuk için başvurdu

600 kişi gönüllü koruculuk için başvurdu

ŞIRNAK’ın, Irak sınırında bulunan Beytüşşebap İlçesi’nde, son bir ay içinde, 600 kişi gönüllü olarak geçici köy korucusu olmak için Jandarma Komutanlığı’na başvuruda bulundu.

23.03.2007Gündem
DTPli Başkanın şoförü tutuklandı

DTP'li Başkanın şoförü tutuklandı

ŞIRNAK’ın Beytüşşebap Belediye Başkanı DTP'li Faik Dursun’un şoförü Tahsin Dursun ile kapatılan DEHAP eski İlçe Başkanı Ali Ataman tutuklandı.

28.03.2007Gündem
Emir verilirse asker 24 saatte hazır

Emir verilirse asker 24 saatte hazır

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın, Kuzey Irak'a sınır ötesi operasyonun yararlı olacağı açıklamasından sonra, “hurriyet.com.tr”ye konuşan bazı askeri yetkililer, "Askere operasyon emri verildikten sonra, 24 saat içinde hazır oluruz. Çünkü Silahlı kuvvetlerimiz bu konuda eğitimli ve hazırlıklıdır" dediler.

15.04.2007Gündem
3 PKKlı öldürüldü

3 PKK'lı öldürüldü

ŞIRNAK'ın Beytüşşebap İlçesi yakınlarında güvenlikg üçleriyle PKK'lılar arasında çıkan çatışmada 3 terörist öldü.

29.04.2007Gündem
PKKya büyük operasyon

PKK'ya büyük operasyon

ŞIRNAK'taki Cudi ve Gabar dağlarında terör örgütü PKK'ya yönelik olarak yaklaşık 20 bin asker, korucu ve özel harekat timlerinin katıldığı operasyon başlatıldı. Hava destekli operasyona yaklaşık 10 Kobra, Süper Kobra ve Skorsky helikopter katılırken, Bestler Dereler bölgesinde zaman zaman sıcak temas sağlandığı belirtildi.

7.05.2007Gündem
50 gönüllü köy korucusuna silah verildi

50 gönüllü köy korucusuna silah verildi

ŞIRNAK'ın Uludere İlçesi'ne bağlı Şenoba Beldesi ile Dereler Köyü Taraklı ve Üçkardeşler mezralarında 19 yıl önce terör örgütü tarafından katledilen 2'si kadın, 7'si çocuk toplam 15 kişi için düzenlenen anma töreninde, 50 gönüllü köy korucusuna silahları teslim edildi.

16.05.2007Gündem
Trenler, Irak sınırına tank taşıdı

Trenler, Irak sınırına tank taşıdı

ŞIRNAK'ta bölücü teröristlere yönelik operasyonlar sürerken, bölgeye demiryoluyla çok sayıda tank sevk edildi. Siirt'in Eruh İlçesi yakınlarında çıkan çatışmada 2 korucu yaralandı.

17.05.2007Gündem
Belediye Başkanı ve 9 meclis üyesine hapis istemi

Belediye Başkanı ve 9 meclis üyesine hapis istemi

ŞIRNAK’ın Beytüşşebap İlçesi Belediye Başkanı DTP'li Faik Dursun ile 9 belediye meclis üyesi hakkında, Emniyet Müdürlüğü’ne hakaret ettikleri gerekçesiyle 2 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

29.05.2007Gündem
Şırnakta mayın patladı: 2 köylü öldü

Şırnak'ta mayın patladı: 2 köylü öldü

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde mayın patlaması sonucu 2 kişi öldü.

6.06.2007Gündem
Şırnak’takine tamam da ya diğer şehitler

Şırnak’takine tamam da ya diğer şehitler

Şınak'ta bir grup DTP'li, Tunceli'nin Pülümür ilçesindeki jandarma karakoluna teröristlerce yapılan hain saldırıda şehit olan Şırnaklı er Burhan Yalçın'ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

7.06.2007Gündem
Şırnakta kaçan 2 PKKlı aranıyor

Şırnak'ta kaçan 2 PKK'lı aranıyor

Şırnak'ta terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda PKK'lı 1 terörist öldürüldü.

18.06.2007Gündem
Bombalı eylem yapmaya hazırlanan PKKlı öldürüldü

Bombalı eylem yapmaya hazırlanan PKK'lı öldürüldü

TÜRKİYE- Irak sınır hattında yer alan ve özellikle Şırnak kırsalında yoğunlaşan ‘Balyoz Operasyonu’ aralıksız devam ederken, Beytüşşebap İlçesi yakınlarında askeri birliklere bombalı saldırı hazırlığında olan PKK'lı teröristlerle çatışma çıktı. Çatışmada, 1 teörist öldürülürken, biri yaralanan 2 PKK'lı kaçtı. Kaçan PKK'lıların yakalanması için operasyonlar yoğunlaştırıldı.

18.06.2007Gündem
Tunceli’de 3 asker yaralı

Tunceli’de 3 asker yaralı

Tunceli’de askeri konvoy Tunceli- Pülümür İlçesi karayolu üzerindeki İnönü Mahallesi’nden geçerken, PKK’lı teröristler önceden yola yerleştirdikleri bombayı uzaktan kumandayla patlattı.

18.06.2007Gündem
Teröristin cenazesi dere kıyısında yıkandı

Teröristin cenazesi dere kıyısında yıkandı

ŞIRNAK’ın Beytüşşebap İlçesi kırsalında bombalı saldırı hazırlığıyken güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürülen PKK’lı teröristin cenazesi, dere kıyısında yıkandıktan sonra kimsesizler mezarlığına defnedildi.

19.06.2007Gündem
Hiç görmedi ama zaferin maketini yaptı

Hiç görmedi ama zaferin maketini yaptı

Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi Redtepe Mevkii. Tarih 29 Temmuz 1993. Güneydoğu’da terör tüm şiddetiyle sürüyor.

21.06.2007Gündem
Askerler Kato Dağını çembere aldı

Askerler Kato Dağı'nı çembere aldı

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nin Kuzey Irak sınır kesiminde bulunan Kato Dağı'nda PKK'lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla başlatılan büyük operasyon devam ediyor

23.06.2007Gündem
Şemdinli hakimlerine sürgün

Şemdinli hakimlerine 'sürgün'

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Şemdinli soruşturması kapsamında Yargıtay’ın verdiği karara uymayan Van 3. Ağır Ceza Mahkemesi üyelerini başka illere atadı. Van 3. Ağır ceza Mahkemesi Başkanı İlhan Kaya ve üye Eşref Aksu’nun görev yerinin kararname ile değiştirildiği öğrenildi.

28.06.2007Gündem
Başkana bombalı suikast son anda önlendi

Başkana bombalı suikast son anda önlendi

ŞIRNAK'ın Beytüşşebap İlçesi’nde, Belediye Başkanı Faik Dursun'un evinin yakınlarında, yol üzerinde çevre sakinleri tarafından farkedilen bomba güvenlik güçlerince imha edildi. Başkan Dursun, kendisine yönelik suikast yapılmak istendiğini öne sürdü.

3.07.2007Gündem
DTP: Başkana suikast, Şemdinlideki gibi önlendi

DTP: Başkana suikast, Şemdinli'deki gibi önlendi

DTP, Şırnak’ın Beytüşşebap Belediye Başkanı Faik Dursun’a yönelik bombalı suikast girişimi yaşandığını ancak suikastın, Şemdinli'de olduğu gibi çevredeki vatandaşlar tarafından fark edilerek engellendiğini öne sürdü.

3.07.2007Gündem
Beytüşşebapta roket mermisi tuzaklı paket bulundu

Beytüşşebap'ta roket mermisi tuzaklı paket bulundu

Şırnak Valiliği, Beytüşşebap'ta imha edilen şüpheli paketin roket mermisi tuzaklı, parça tesirli düzenek olduğunu bildirdi.

3.07.2007Gündem
Şırnakta 1 terörist öldürüldü

Şırnak'ta 1 terörist öldürüldü

Genelkurmay Başkanlığı, iki güvenlik görevlisinin şehit olduğu çatışmada, bir teröristin öldürüldüğü bildirdi.

17.07.2007Gündem
DTP’li Belediye başkanına 15 ay hapis cezası

DTP’li Belediye başkanına 15 ay hapis cezası

ŞIRNAK’ın Beytüşşebap İlçesi DTP’li Belediye Başkanı Faik Dursun, Kaymakam ve Emniyet Müdürlüğü’ne hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada 15 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

27.07.2007Gündem
DTP’li Başkan’a 15 ay hapis

DTP’li Başkan’a 15 ay hapis

Şırnak Beytüşşebap İlçesi DTP’li Belediye Başkanı Faik Dursun, Kaymakam ve Emniyet Müdürlüğü’ne hakaret nedeniyle 15 ay, 15 gün hapis cezası aldı.

27.07.2007Gündem

Şırnak'ta PKK'ya ait el bombaları ele geçirildi

Şırnak'ın Silopi ilçesinde teröristlere ait el bombaları ele geçirildi.

2.08.2007Gündem
Kato Dağı’ndan asker uğurlama

Kato Dağı’ndan asker uğurlama

TERÖRÜN kol gezdiği Güneydoğu’da önceki gün başka bir hareketlilik vardı.

18.08.2007Gündem
Cudi ve Gabbarda operasyonlar sürüyor

Cudi ve Gabbar'da operasyonlar sürüyor

GENELKURMAY Başkanlığı'nın, Siirt, Hakkari ve Şırnak'ı kapsayan alanı geçici güvenlik bölgesi ilan etmesinin ardından güvenlik güçlerinin başlattığı operasyonlar sürüyor. Operasyonlar, Irak'tan sızmaya çalışan PKK'lı teröristlere karşı özellikle Şırnak'ın Cudi ve Gabar dağları çevresinde yoğunlaşırken, güvenlik güçlerinin teröristlerle zaman zaman sıcak temas sağladıkları belirtildi.

27.08.2007Gündem
Şırnakta 1 PKKlı öldürüldü

Şırnak'ta 1 PKK'lı öldürüldü

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik sürdürülen operasyonda, bir kadın terörist öldürüldü. Son 3 günde öldürülen terörist sayısı 11 oldu.

27.08.2007Gündem
Bir saat içinde 5 işyerini soydular

Bir saat içinde 5 işyerini soydular

HAKKARİ’nin Çukurca İlçesi’nde, dün gece iki hırsızın bir saatte beş işyerinin kapılarını demir levyelerle kırarak yaptığı soygun, hayvanlarına bakmak için erken kalkan bir kadının tarafından farkedildi. İlçeden çıkamadan jandarma ekipleri tarafından çaldıkları fotoğraf makineleri, giyim eşyaları ve paralarla yakalanan sabıkalı hırsızlar tutuklandı.

5.09.2007Gündem
Hedef AKPli Seydamıydı

Hedef AKP'li Seyda'mıydı ?

ŞIRNAK’ın Beytüşşebap İlçesi girişinde PKK'lı teröristler tarafından yola döşenen uzaktan kumandalı mayın, bir araç geçtikten hemen sonra patlatıldı. Şans eseri ölen ya da yaralananın olmadığı patlamanın bugün ilçeye gelmesi beklenen AKP Şırnak Milletvekili Veli Seyda’ya yönelik olması ihtimali üzerinde duruluyor.

7.09.2007Gündem
Dargeçit bombacısı Fransız pasaportlu

Dargeçit bombacısı Fransız pasaportlu

Mardin’in Dargeçit İlçesi’ne bağlı Kısmetli Köyü’nde, 21 Ağustos’ta karayolundaki menfeze koydukları bombanın patlaması sonucu Uzman Çavuş İsmail Turgut’un yaralanmasına neden olan Rıdvan Seyhan (29) ile Mazlum Dilek (19) tutuklandı.

7.09.2007Gündem
Siirtte güvenlik güçleri ve teröristler arasında çatışma

Siirt'te güvenlik güçleri ve teröristler arasında çatışma

İstanbul'da terör örgütü mensubu olmak suçundan aranan bir kişi yakalandı.

8.09.2007Gündem