MENÜ

Beytüşşebap

Beytüşşebap ile ilgili tüm haberleri, son dakika Beytüşşebap haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Beytüşşebap haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.728 Beytüşşebap haberi bulunmuştur.

Beytüşşebap Haberleri

Bayram öncesi dev operasyon: 25 gözaltı

Bayram öncesi dev operasyon: 25 gözaltı

Şırnak'ta, Ramazan Bayramı öncesi huzur ve güvenliğin sağlanması, terör örgütü mensuplarının tespiti, eylem ve faaliyetlerinin engellenmesi amacıyla düzenlenen operasyonlarda, 25 şüpheli gözaltına alındı.

14.06.2018Gündem
Çember daralıyor... Yoğun ateş altına alındı

Çember daralıyor... Yoğun ateş altına alındı

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi Kato Dağı eteklerinde bir grup PKK’lı teröristin olduğu bilgisi üzerine başlatılan hava destekli operasyonda Atak tipi helikopterler teröristlerin geçiş güzergahlarını ateş altına aldı.

5.06.2018Gündem
Helikopter, teröristlerin geçiş güzergahını böyle taradı

Helikopter, teröristlerin geçiş güzergahını böyle taradı

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi Kato Dağı eteklerinde bulunan Hisar Kapı mevkisinde bir grup PKK’lı teröristin olduğu bilgisi üzerine başlatılan hava destekli operasyonda Atak tipi helikopterler teröristlerin geçiş güzergahlarını ateş altına aldı.

5.06.2018Haber
Hayata akış

Hayata akış

ŞIRNAK'ın Beytüşşebap ilçesindeki 2625 rakımlı Faraşin Yaylası, başarılı terör operasyonları sonrası "huzur yaylası" oldu.

2.06.2018Gündem
Pariste düğün Katoda balayı

Paris'te düğün Kato'da balayı

George Yaramış, 30 yıl aradan sonra anne ve babasının terk ettiği topraklara döndü. Paris’te düğün yapan George ve Maria Yaramış, terörden temizlenen Şırnak’taki Kato Dağı eteklerinde bulunan Cevizağaç köyüne balayı için geldi. George Yaramış, “Nasıl anlatayım bilmiyorum. Burası tam bir cennet” sözleriyle duygularını paylaştı.

29.05.2018Gündem
Fransadan gelen gelin-damat, Şırnak Kato Dağında balayı yaptılar

Fransa'dan gelen gelin-damat, Şırnak Kato Dağı'nda balayı yaptılar

Şırnak'lı olup 30 yıl önce Fransa'ya göçeden Yaramış ailesinin Fransa'da doğan oğlu George Yaramış, Paris'te evlendiği eşi Maria Yaramış ile birlikte, balayı için baba toprağı Beytüşşebap ilçesi yakınlarında bulunan Kato Dağı'ndaki Cevizağaç köyüne geldi. Bir zamanlar terör olayları ile anılan köyden Fransa'ya göçeden Hristiyan dinine mensup Asuriler'den biri olan Yelda Yaramış'ın oğlu 28 yaşındaki George Yaramış, Paris'te akrabası olan 24 yaşındaki Maria Yaramış ile bir hafta önce Paris'te Palace De Villiers'de muhteşem bir düğün gerçekleştirdikten sonra balaylarını atalarının toprağında geçirmeye karar vererek Şırnak'ın beytüşşebap ilçesine geldi. Baba Yelda Yaramış'ın köydeki yakınlarını araması ile Paris'ten gelen gelin-damat, akrabaları tarafından yöresel giysiler ve zılgıtlarla karşılandı.

29.05.2018Haber
Fransada evlendiler, balayı için Kato Dağına geldiler

Fransa'da evlendiler, balayı için Kato Dağı'na geldiler

FRANSA’nın başkenti Paris’te yaşayan George Yaramış (30), dünya evine girdiği Maria Yaramış (24) ile birlikte balayı için ailesinin 30 yıl önce göç ettiği Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesine geldi. Yaramış çifti, bir zaman terör olaylarıyla anılan Kato Değı eteklerindeki Cevizağaç köyünde, yöresel giysiler ve zılgıtlar eşliğinde halaylarla karşılandı. Kendileri için ikinci bir düğün yapılan George ve Maria Yaramış çifti, atalarının topraklarına geldikleri için mutlu olduklarını söyledi.

29.05.2018Gündem
PKK saldırısında güvenlik korucusu şehit oldu, oğlu yaralı

PKK saldırısında güvenlik korucusu şehit oldu, oğlu yaralı

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde PKK'lı teröristlerin silahlı saldırısına uğrayan güvenlik korucusu Faik Ecer şehit oldu, oğlu Sipan Ecer ise yaralandı.

24.05.2018Gündem
FLAŞ

FLAŞ

24.05.2018Şırnak
HSK kararnamesi Resmi Gazete’de: 46 hakim ve savcı atandı

HSK kararnamesi Resmi Gazete’de: 46 hakim ve savcı atandı

Hakimler ve Savcılar Kurulu’na (HSK) ilişkin atamaları içeren kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. Adli yargıda 45, idari yargıda da 1 olmak üzere 46 hakim ve savcı adayının atması gerçekleştirildi.

23.05.2018Gündem
Dereye düşen çocuğu köylüler kurtardı

Dereye düşen çocuğu köylüler kurtardı

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde tahta köprüden karşıya geçmeye çalışan 3 yaşındaki bir çocuk dengesini kaybederek düştüğü dere sularından köylülerin yardımı ile kurtarıldı.

12.05.2018Haber
Köyde korkutan anlar Herkes dereye koştu…

Köyde korkutan anlar! Herkes dereye koştu…

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde tahta köprüden karşıya geçmeye çalışan 3 yaşındaki bir çocuk dengesini kaybederek düştüğü dere sularından köylülerin yardımı ile kurtarıldı.

12.05.2018Gündem
Şırnak Beytüşşebapta kaza: 14ü öğrenci 17 yaralı 2

Şırnak Beytüşşebap'ta kaza: 14'ü öğrenci 17 yaralı 2

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde öğrenci servisi ile başka bir aracın çarpışması sonucu meydana gelen kazada, 14'ü öğrenci 17 kişi yaralandı. Yaralılar, Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

9.05.2018Ne Oluyor
Sağanak nedeniyle yağmur suyu içme suyu şebekesine karıştı...Çeşmelerden çamurlu su aktı

Sağanak nedeniyle yağmur suyu içme suyu şebekesine karıştı...Çeşmelerden çamurlu su aktı

ŞIRNAK’ın Beytüşebap ilçesinde bir haftadır etkili olan sağanak nedeniyle yağmur suları içme suyu şebekesine karıştı. İlçe merkezi ve köylerde elektrik kesintisi yaşanırken, belediye çalışanları sel ve taşkınlara karşı çalışmalarını sürdürüyor. Sağnak nedeniyle bazı köy yollarında toprak kaymaları yaşandı.

9.05.2018Gündem
Kato Dağında artık paraşütler uçuyor

Kato Dağı'nda artık paraşütler uçuyor

Eskiden terörle anılan Şırnak sınırlarındaki Kato Dağı, güvenlik güçlerinin hainleri temizlemesiyle yamaç paraşütü merkezi olmaya doğru hızla ilerliyor. Kato’nun son ziyaretçileri, ta Edirne’den gelip dağda ‘paraşüt açtılar’.

8.05.2018Gündem
Kato Dağı manzaralı kaplıca keyfi

Kato Dağı manzaralı kaplıca keyfi

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi Ilıcak köyünde bulunan Zümrüt Kaplıcasına gelenler Kato Dağı manzarasında yüzmenin keyfini çıkarıyor.

7.05.2018Haber
Türkiyenin bilinmeyen cenneti... Nerede olduğuna çok şaşıracaksınız

Türkiye'nin bilinmeyen cenneti... Nerede olduğuna çok şaşıracaksınız

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi Ilıcak köyünde bulunan Zümrüt Kaplıcası'na gelenler Kato Dağı manzarasında yüzmenin keyfini çıkarıyor.

7.05.2018Gündem
Şırnakta 2nci Öğrenme Şenliği başladı

Şırnak'ta '2'nci Öğrenme Şenliği' başladı

Şırnak İl Milli Eğitim ve Halk Eğitim müdürlükleri iş birliğiyle düzenlenen '2'nci Öğrenme Şenliği' törenle açıldı. Şenlik iki gün boyunca devam edecek.

3.05.2018Eğitim
Terörden temizlenince Kato Dağında petrol aranmaya başlandı

Terörden temizlenince Kato Dağı'nda petrol aranmaya başlandı

Terörün temizlendiği Kato Dağı'nda petrol aranmaya başlandı. Beytüşşebap’ta petrol arama ekipleri inceleme yapacak.

27.04.2018Ekonomi
Habur Çayı, tahta köprüleri yıktı, arsa ve patika yolları sular altında bıraktı

Habur Çayı, tahta köprüleri yıktı, arsa ve patika yolları sular altında bıraktı

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde karların erimeye başlaması ve 3 gündür devam eden yağmur nedeniyle yükselen Habur Çayı, köprüleri yıkıp, tarlalara zarar verdi.

30.03.2018Gündem
Son dakika... TSK açıkladı Karakola saldıran 23 terörist öldürüldü…

Son dakika... TSK açıkladı! Karakola saldıran 23 terörist öldürüldü…

TSK’dan yapılan son dakika açıklamasında "Şanlıurfa/Ceylanpınar’da, Hudut Karakol Komutanlığına PKK/PYD-YPG mensubu teröristlerce silahlı ve roketli saldırıda bulunulmuş, yapılan atışlar neticesinde 23 PKK/PYD-YPG mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir." denildi.

20.03.2018Gündem
Polisten 639 milyonluk dev vurgun: İkinci işinde son anda yakalandı

Polisten 639 milyonluk dev vurgun: İkinci işinde son anda yakalandı

ŞIRNAK’ta, Maliye Bakanlığı’nca Beytüşşebap Mal Müdürlüğü’ne gönderilen 639 milyon lirayı, yasalara aykırı olarak Beytüşşebap İlçe Emniyet Müdürlüğü adına açılan başka hesaba aktarırken, banka görevlisinin şüphelenmesi üzerine kaçan polis memuru Selahattin D., bugün yakalanıp, gözaltına alındı. Şüphelinin verdiği bilgiler üzerine Beytüşşebap’ta bir kişinin daha gözaltına alındığı öğrenildi.

19.03.2018Gündem
Eşek arısı teröristlerin kâbusu oldu

Eşek arısı teröristlerin kâbusu oldu!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) terör operasyonlarında kullandığı “Eşek arısı” drone, dedektör köpekler ve helikopter droneler teröristlerin kabusu haline geldi. Mayın El Yapımı Patlayıcı Tespiti ve İmha (METİ) timleri, “Eşek arısı” ve dedektör köpeklerle buldukları el yapımı patlayıcıları, helikopter drone’a taktıkları bakır aparat sayesinde üzerlerine fünye bırakarak, yaklaşmadan imha ediyor.

11.03.2018Gündem
Teröristler bir dönem buraya girilemez diyordu

Teröristler bir dönem 'buraya girilemez' diyordu

Terör örgütü PKK, yıllarca lojistik merkezi olarak kullandığı ve “girilemez” dediği örgütün 2’nci Kandil’i olarak bilinen Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesindeki Kato Dağı’na artık giremiyor. Coğrafya ve iklim koşullarının zor olduğu Kato Dağı’nda çelikten bir kale gibi üs bölgesi kuran ve operasyonlarını aralıksız sürdüren Mehmetçik, Afrin’deki silah arkadaşlarına da Komando Andı ile selam gönderdi.

6.03.2018Gündem
1 metre karda operasyon

1 metre karda operasyon

ŞIRNAK'ın Beytüşşebap ilçesi yakınlarındaki Kato Dağı'nda güvenlik güçlerinin PKK'lı teröristlere yönelik operasyonları sürüyor.

1.02.2018Gündem
Burası Kato Dağı... Sadece Suriyede değil Türkiyede de Mehmetçik peşlerinde

Burası Kato Dağı... Sadece Suriye'de değil Türkiye'de de Mehmetçik peşlerinde

ŞIRNAK’ın Beytüşşebap ilçesi yakınlarındaki Kato Dağı’nda güvenlik güçlerinin PKK’lı teröristlere yönelik operasyonları sürüyor. Kar kalınlığının bir metreyi aştığı bölgede Mehmetçik ile birlikte arazi arama tarama faaliyetlerini yürüten güvenlik korucuları, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin kentinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtı’na da katılmaya hazır olduklarını söyledi.

1.02.2018Gündem