MENÜ

Beyrut

Beyrut ile ilgili tüm haberleri, son dakika Beyrut haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Beyrut haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.689 Beyrut haberi bulunmuştur.

Beyrut Haberleri

Refik Halid Karay’ı anmak

Refik Halid Karay’ı anmak

Türkçenin büyük ustası Refik Halid Karay’ın 53’üncü ölüm yıl dönümü yaklaşıyor. Karay’ın yazdıkları hâlâ eskimedi. Ya ele aldığı sorun hâlâ gündemde, ya dilinin kıvraklığı bugüne de sesleniyor.

12.07.2018Kitap Sanat
Kıbrıs’ta yeni Rum oldubittisi

Kıbrıs’ta yeni Rum oldubittisi

DOĞU Akdeniz’i tek yanlı olarak parselleyen ve doğalgaz sondajlarına hız veren Kıbrıs Rum yönetimi, Türkiye ve KKTC’nin olası müdahalesini engellemek amacıyla Fransa’yla 11 yıl önce imzaladığı askeri işbirliği anlaşmasının kapsamını genişletti.

7.07.2018Dünya
Gaziantep namaz saatleri - Gaziantepte cuma namazı saat kaçta

Gaziantep namaz saatleri - Gaziantep'te cuma namazı saat kaçta?

Gaziantep'te yaşayan vatandaşlar kentlerindeki cuma namazı saatlerini internette araştırıyorlar. Diyanet İşleri tarafından belirlenen cuma namazı saatlerine göre ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar Gaziantep'te cuma namazı saat kaçta aramasını internette gerçekleştiriyorlar. Peki Gaziantep'te cuma namazı saat kaçta?

6.07.2018Gündem
Bergüzar Korel güzelliği ile büyüledi

Bergüzar Korel güzelliği ile büyüledi

Güney Amerika, Balkanlar ve Ortadoğu’nun yanı sıra dünyanın pek çok yerinde sevilen, başarılı oyuncular Bergüzar Korel ve Halit Ergenç, bu yıl 9’uncusu düzenlenen “Beyrut Uluslar arası Film Festivali’nde “Uluslar arası En İyi Kadın Oyuncu” ve “Uluslar arası En İyi Erkek Oyuncu” ödüllerini aldı.

30.06.2018Magazin
Turkland Sigortayı Maher Yatırım Holding alıyor

Turkland Sigorta'yı Maher Yatırım Holding alıyor

Mahmut Erdemoğlu’nun üç yıl önce kurduğu Maher Yatırım Holding AŞ, Lübnanlı Hariri Ailesi'ne ait Turkland Sigorta AŞ’yi alıyor. Rekabet Kurumu’na yapılan başvuru sonrası onay çıkması halinde hisse devir işlemi yapılacak.

29.06.2018Ekonomi
Son dakika... Şarık Tara hayatını kaybetti

Son dakika... Şarık Tara hayatını kaybetti

ENKA Holding Fahri Başkanı Şarık Tara tedavi gördüğü Maslak Acıbadem Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. 88 yaşındaki iş insanı Tara’nın saat 19.25’te çoklu organ yetmezliğinden yaşamını yitirdiği öğrenildi. Tara'nın cenaze töreni 30 Haziran Cumartesi günü öğle namazına müteakip yapılacak.

28.06.2018Ekonomi
Bu fırsatlar kaçmaz

Bu fırsatlar kaçmaz!

Editörlerimiz sizler için kaçırılmaması gereken seyahat fırsatlarını ve haberlerini derledi. İşte detaylar...

26.06.2018Seyahat
Bahreyn İsrail ile ilişki kurduğu iddiasını kabul etmedi

Bahreyn İsrail ile ilişki kurduğu iddiasını kabul etmedi

Bahreyn yönetimi, medyada yer alan "İsrail ile diplomatik ilişki kurduğu" yönündeki haberlerin asılsız olduğunu belirtti.

21.06.2018Dünya
İl il iftar ve sahur saatleri | 2018 Ramazan imsakiyesi

İl il iftar ve sahur saatleri | 2018 Ramazan imsakiyesi

Akşam saatlerinin gelmesiyle birlikte internette iftar saati aramaları hız kazandı. Rahmet ve bereket ayı Ramazan'da oruçlarını tutan vatandaşlar, bulundukları kentlerdeki iftar vakitlerini kontrol etmek için 2018 Ramazan imsakiyesi aramasında bulunuyorlar.. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerin iftar saatleri merak ediliyor. Peki, akşam ezanı bu akşam saat kaçta okunacak? İftar bugün saat kaçta? İşte il il iftar ve sahur vakitleri

9.06.2018Gündem
Bu festival kaçmaz: Cappadox

Bu festival kaçmaz: Cappadox

Cappadox, dördüncü yılında tam 141 farklı etkinlikle misafirlerini ağırlayamaya hazır...

6.06.2018Kampüs
Kıbrıs müzakerelerin 50’inci yıldönümü...  Yarım asırlık diplomatlar mezarlığı: Sonuç, başarısızlık

Kıbrıs müzakerelerin 50’inci yıldönümü... Yarım asırlık diplomatlar mezarlığı: Sonuç, başarısızlık

KIBRIS müzakerelerinin, ‘yarım asırlık, ‘konuşulmadık konu kalmadı’, ‘ilanihâye (sonsuza kadar) devam edemez’ gibi bir çok sözcükle gereğinden fazla sürdüğünü dile getiririz. Özellikle siyasiler ve diplomatlar bu tür tanımları çok sık kullanır. Bu tanımlardan en azından biri gerçekleşti. BM çerçevesindeki Kıbrıs müzakereleri 50’inci yılını tamamladı. 3 Haziran 1968’de Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta başlayan Kıbrıs müzakereleri bugün 50 yaşını tamamladı. Bundan sonra 51 yıllık diyeceğiz.

2.06.2018Dünya
Beyrut-İstanbul hattında film gibi soygun operasyonu

Beyrut-İstanbul hattında film gibi soygun operasyonu

Lübnan’daki bankadan 1 milyon dolar çalan soyguncuların İstanbul’a kaçtığı belirlendi. İki ülkenin istihbarat birimlerinin ortak çalışmasıyla zanlılar Fatih’teki operasyonda 600 bin dolar parayla birlikte yakalandı.

1.06.2018Gündem
Lübnanda meclis başkanı yeniden Nebih Berri

Lübnan'da meclis başkanı yeniden Nebih Berri

Lübnan'da Şii Emel Hareketi lideri Nebih Berri, 6 Mayıs'ta gerçekleştirilen genel seçimlerin ardından parlamentoda yapılan oylamada 26 yıldan beri sürdürdüğü Temsilciler Meclisi Başkanlığına yeniden seçildi.

23.05.2018Dünya
İsrail F-35lerle saldırı düzenleyen ilk ülke oldu

'İsrail F-35'lerle saldırı düzenleyen ilk ülke oldu'

Reuters haber ajansı, İsrail'in F-35 savaş uçaklarıyla hava saldırısı düzenleyen ilk ülke olduğunu duyurdu. Habere göre, açıklama İsrail Hava Kuvvetleri tarafından yapıldı.

22.05.2018Dünya
Dilencilik yapıyordu... 5,5 milyon dolar miras bıraktı

Dilencilik yapıyordu... 5,5 milyon dolar miras bıraktı!

Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta uzun yıllardır dilencilik yapmasıyla tanınan ve dün ölü bulunan kadına ait banka hesaplarında 5,5 milyon dolar olduğu ortaya çıktı.

17.05.2018Dünya
Mardin’de bir kilise daha ibadete açıldı

Mardin’de bir kilise daha ibadete açıldı

Mardin'de 1860 yılında yapılan ve 3 yıl önce restorasyon için ibadete kapatılan Süryani Katolik Meryem Ana Kilisesi, yapılan restorasyondan sonra şehir merkezindeki 8’inci kilise olarak ibadete açıldı.

10.05.2018Gündem
Ortadoğunun dengelerini değiştirecek gelişme

Ortadoğu'nun dengelerini değiştirecek gelişme!

Lübnan’da dün düzenlenen seçimlerde ABD ve İsrail'in uluslararası platformda terörist örgüt olarak tanımladığı Hizbullah ve müttefiklerinin oluşturduğu Direniş’e Vefa ittifakı zafer kazandı. Lübnan İçişleri Bakanlığı, 9 yıl aradan sonra gerçekleştirilen genel seçimlere katılım oranını yüzde 49,2 olarak açıkladı.

7.05.2018Dünya
Sorunları 5. bölge çözer

Sorunları 5. bölge çözer

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 5. Teşvik bölgesine geçmek için tüm kriterlere uygun olduklarını ifade ederek “Hatay, Suriye ve Ortadoğu’da savaş bittiğinde ayakta kalmalı. Suriye ve Irak gibi ülkelere ihracat, altyapı ve üstyapı işleri alıp yapması için devletimizin o sıcak elini omzumuzda hissetmek istiyoruz” dedi.

30.04.2018Ekonomi
Bodrum âşığı prens otellerini satıyor

Bodrum âşığı prens otellerini satıyor!

Suudi Arabistan'da Veliaht Prens Muhammed bin Salman ile yaşadığı anlaşmazlık sonucunda, yolsuzluk suçlamasıyla gözaltına alındıktan sonra serbest kalan Suudi Arabistan'ın en zengin ismi Prens El Velid bin Talal'ın şirketi Kingdom Holding, Movenpick Hotels'i AccorHotels'e satıyor.

30.04.2018Dünya
Araplar’ın Taksim’inde gündüz ve gece

Araplar’ın Taksim’inde gündüz ve gece

15 milyonluk İstanbul’un kalbi; cumhuriyetin, modernleşmenin sembolü; büyük mitinglerin, tarihi olayların sahnesi: Taksim... Giderek artan bir Ortadoğulu ilgisiyle karşı karşıya. Dünyanın başka hiçbir yerinde bulamadıkları bir denge buluyorlar burada: Hem evindeki kadar alışıldık ve rahat hem de Amsterdam’daymış gibi özgür ve hesapsız. Bu yüzden sadece ziyaret etmekle kalmıyorlar; öğreniyorlar, deneyimliyor ve değiştiriyorlar. İki ekip halinde, birkaç gün ve gecemizi gittikleri yerlerde, sevdikleri mekânlarda, onlarla ve hizmet aldıkları insanlarla geçirdik. Gündüz ayan beyan görünenler kadar, gece karanlığına gizlenenlere de objektif doğrulttuk; altın sırmalı localardan, Taksim’in arka sokaklarına uzanan sırların izini sürdük.

28.04.2018Hürriyet Pazar
Berat Kandili ne zaman Diyanet 2018 kandil günleri

Berat Kandili ne zaman? Diyanet 2018 kandil günleri

Berat Kandili, kelime anlamı bakımından borç ve cezadan kurtulma anlamlarına gelmektedir. Günahlardan arınma günü olarak bilinen Berat Kandili, Yüce Allah'ın rahmet ve mağfiret göstereceği gün olarak bilinmektedir. Peki, camilerde, evlerde ellerin semaya açılıp af ve dileklerin yakarılacağı Berat Kandili ne zaman idrak edilecek? İşte, Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan elde edilen net bilgiler

24.04.2018Gündem
Songül Ödene Ortadoğudan anlamlı ödül

Songül Öden'e Ortadoğu'dan anlamlı ödül

Lübnan'da bu yıl 18.si gerçekleşen Murex D'or ödül töreninde Songül Öden, Ortadoğu'da Türk dizilerini ilk tanıtan ve sevdiren kadın oyuncu olarak ödüle layık görüldü.

20.04.2018Magazin
Duma’daki koşullar incelemeyi engelliyor

Duma’daki koşullar incelemeyi engelliyor

Suriye’nin Duma kentinde 7 Nisan’da kimyasal silah kullanıldığı iddiaları üzerine bölgeye giden Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü’nün (OPCW) incelemeleri, salı günü BM güvenlik ekibinin ziyareti sırasında bölgede ateş açılmasının ardından ertelendi. Erteleme nedenlerini ve sürecin nasıl işleyeceğini OPCW Genel Direktörü Ahmet Üzümcü’ye sorduk.

19.04.2018Dünya
Çinli dev, İsrail uçuşlarını iptal etti

Çinli dev, İsrail uçuşlarını iptal etti

Dünyayı felaketin eşiğine getiren Suriye geriliminde tansiyon düşmezken, Ortadoğu’da hava trafiği aksamaya başladı. Çinli hava yolu şirketlerinden Hainan Airlines, Pekin ve Şangay’dan yapılan Tel Aviv’deki Ben Gurion Havalimanı’na yapılan uçuşlarını askıya alma kararı aldı.

13.04.2018Ekonomi
Atlasglobalden sefer durdurma açıklaması

Atlasglobal'den sefer durdurma açıklaması

Atlasglobal Havayolları’nın bazı uçuşlarını azaltması ya da sona erdirmesinin ardından bilet alan yolcuların mağdur olduğu iddia edildi. Atlasglobal Havayolları da yaptığı açıklamada, “Atlasglobal, önümüzdeki dönemde bazı İstanbul çıkışlı destinasyonlara uçuşlarını azaltarak Antalya ve Dalaman’a yönelme kararı aldı” ifadelerini kullandı. Atlasglobal Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy da, “Bazı hatlarda iptal, bazı noktalarda ise sefer azaltması yapıyoruz. Buralardaki uçuşlarımızı Antalya’ya kaydıracağız. KKTC’ye yapılan seferlerimizde durdurma yok. Haftalık 32 olan sefer sayısını 24’e düşürdük” dedi.

12.04.2018Ekonomi
Kuveyt Beyruta tüm uçuşlarını durdurdu

Kuveyt Beyrut'a tüm uçuşlarını durdurdu

Kuveyt Hava Yolları, güvenlik sebebiyle bugünden itibaren Lübnan'ın başkenti Beyrut'a tüm uçuşların durdurulduğunu bildirdi.

12.04.2018Dünya
Suriye gerilimi

Suriye gerilimi

Suriye’nin Duma kentinde en az 80 kişinin öldüğü rejimin hava saldırısında kimyasal silah kullanıldığına dair iddiaları araştırmaya dönük BM Güvenlik Konseyi oturumunun sonuçsuz kalmasının ardından dün ABD-Rusya ekseninde gerilim gün boyu sürdü. Rus yetkililerin tehditleri üzerine ABD Başkanı Donald Trump, “Hazır ol Rusya, (füzeler) geliyor, yeni ve akıllı” diye tweet attı. İlerleyen saatlerde ise Rusya Devlet Başkanı Putin’den “Sağduyunun galip gelmesini umuyoruz” şeklinde daha düşük tonlu bir açıklama geldi.

11.04.2018Dünya
Lübnan: ABD Suriyeyi vurursa...

Lübnan: ABD Suriye'yi vurursa...

Lübnan Başbakanı Saad el-Hariri, ABD'nin Suriye'yi vurması durumunda Lübnan'ın bundan uzak duracağını belirtti.

11.04.2018Dünya
3. Dünya Savaşının ayak sesleri mi

3. Dünya Savaşı'nın ayak sesleri mi?

Rusya'nın Beyrut Büyükelçisi Alexander Zasypkin, "ABD'nin Suriye'ye göndereceği füzeler düşürülecek" açıklamasında bulundu. İngiliz Daily Telegraph gazetesi, Rusya'da şahin milletvekillerinin Devlet Başkanı Vladimir Putin'e, Suriye'ye saldırı düzenlemesi halinde ABD füzelerini vurma çağrısı yaptıklarını yazdı. Rusya ve ABD'nin Suriye konusundaki karşılıklı açıklamaları suların ısınmasına neden oluyor. 'Esad Suriye'den İran'a kaçtı' iddiası ise rejim tarafından reddedildi. Jerusalem Post gazetesine konuşan üst düzey bir İsrailli yetkili, İsrail'in Suriye'ye saldırmasının ardından İran'ın İsrail'e karşı eyleme girişmesi durumunda, 'Esad rejimi ve Esad'ın kendisi haritadan silinecek' ifadesini kullandı.

11.04.2018Dünya
Trump ile zirveye çıkan Dolar, Başbakan Yıldırım ile geriledi

Trump ile zirveye çıkan Dolar, Başbakan Yıldırım ile geriledi

ABD Başkanı Trump'ın "Füzelerimiz geliyor, hazır ol Rusya" mesajı sonrası döviz piyasasında kurlar yeniden rekor seviyelere yükselirken; siyasi gelişmeler ve Başbakan Binali Yıldırım'ın, Merkez Bankası'nın gerekli tedbirleri alacağı açıklamasıyla geriledi. Bankalararası piyasada dolarda son işlemler 4.1457, Euro'da 5.1327 liradan yapıldı.

11.04.2018Ekonomi
Suudi Prens Selmandan ABDye Suriye mesajı

Suudi Prens Selman'dan ABD'ye Suriye mesajı

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, Amerikan medyasına verdiği mülakatta, "Amerikalı askerlerin Suriye'de uzun vadeli olmasa bile en azından orta vadede kalması gerektiğine inanıyoruz." dedi.

31.03.2018Dünya
Büyükelçi atamaları... Resmi Gazetede yayınlandı

Büyükelçi atamaları... Resmi Gazete'de yayınlandı

Bazı büyükelçilerin merkeze alınması ve kimi büyükelçiliklere de atama yapılmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

28.03.2018Gündem
Lübnan genel seçimlerinde adaylar belli oldu

Lübnan genel seçimlerinde adaylar belli oldu

Lübnan'da 6 Mayıs'ta yapılacak genel seçimlerde yarışacak adayların listeleri açıklandı.

27.03.2018Dünya
Arap dünyasının en iyileri belli oldu... Suudi Arabistan zirvede

Arap dünyasının en iyileri belli oldu... Suudi Arabistan zirvede

Londra merkezli yükseköğretim derecelendirme kuruluşu Times Higher Education (THE) ‘Orta Doğu ve Kuzey Afrika’nın En İyi Üniversiteler 2018’ sıralamasını açıkladı. Bölgenin en iyisi, geçen yılki konumunu koruyan Suudi Arabistan’dan Kral Abdulaziz Üniversitesi oldu. Onu, Birleşik Arap Emirlikleri’nden Khalifa ile Katar üniversiteleri takip etti.

21.03.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Boğaz’ımda düğümlenen...

Boğaz’ın incisi Sortie tam kadro sezona hazır: İsteyene kebap, isteyene balık... Sonra da dans, dans, dans! Ben Beyoğlu çocuğuyum, normalde Kuruçeşme müşterisi değilim. Deniz havasını özlemişim, değişiklik olsun diye gittim ‘Boğaz eğlencesi’nin son kalan adresine. Bi üzüldüm, bi üzüldüm, bi hüzünlendim, sorma!

29.06.2018

“Büyüklere Masallar”ın ikilemi: “Yol mu, yolcu mu kıymetli?”

GECEYE gölge düşürmedi, ama Hasan Işıklı’nın, 32. Uluslararası İzmir Festivali için hazırladığı Avrupa Kültür Mirası Özel Projesi “Büyüklere Masallar – Yolculuk” gösterisi, “uçan halının ıslanması tehdidi” yüzünden, Kemeraltı’ndaki “Abacıoğlu Hanı Avlusu”ndan, AASSM Küçük Salon’a alınmak zorunda kalınmasa, izleyenlerin ayakları, daha kolay yerden kesilecekti sanki. “Zaman, mekân, imkân” üçlüsü, bu özgünlüğü aldı elimizden.

21.06.2018

İnsanlık için bir kase çorba

Bazen bazı iyi şeyler zincirleme kendiliğinden birbirini buluyor. İki yıl önce Ayvalık’ta gerçekleşen “Slow Olive” etkinliği sırasında yemek yazarı ve Beyrut Slow Food’un kurucularından Barbara Abdeni Massaad ile tanışmıştık.

18.05.2018

Lübnan seçimlerinin bölgesel yansımaları

Geçen hafta sonu Lübnan’da 9 yıl aradan sonra ilk kez Meclis seçimleri yapıldı. Lübnan’ın bölgesel dengeler ve dinamikler içindeki rolü önemli. Lübnan’daki gelişmeler Suudi Arabistan ile İran arasında bölgede giderek yayılan ve tırmanan rekabet ve çatışmada önemli bir etki yapabilecek bir potansiyele sahip.

9.05.2018

“Mert olur Adanalı”

Geçip giden bir karnavalı ardından yine bir araya geldik…Gelenekselleşen bu röportaj öncesinde olacakları, sonrasında da olanları konuşuyoruz. Tam 6 yıldır! Hep aynı heyecan, hep aynı merakla… Sanırım artık onu tanımayan yoktur. İlk başta “Toyota’nın CEO’su” diye yazmıştım… Sonralarda “Karnavalın yaratıcısı”

7.05.2018

Sana koşmak isterim derman yok dizlerimde

Bir köşedeee: Başarılı iş insanı, hayat dolu sporcu kişilik, kendisi gibi başkalarını da sağlığa, faydalı olana davet eden Önder Öztarhan! Karşı köşedeee: Ben! Titrim kısa ama sizi aldatmasın: Nice masum spor etkinliğini, hissettirmeden kokteyl-partiye çevirmişliğim var. Bu söyleşide iki arkadaşın önümüzdeki hafta yapılacak Bozcaada Koşusu'na katılıp katılmamak için birbirini ikna konuşmalarını okuyacaksınız. Biri aydınlık, diğeri karanlık tarafı temsil ediyor: Spor vs. Miskinlik! Şimdilik iyilik kazanmış gibi. Adadaki sonuç da öyle mi olacak peki?

4.05.2018

Trump’ın planı ne?

ABD Başkanı Donald Trump’ın geçen hafta perşembe günü Ohio’da altyapı ile ilgili bir toplantıda ‘Suriye’den çekiliyoruz’ dediğinden beri dünya ‘Trump’ın ne yapmak istediğini’ anlamaya çalışıyor.

5.04.2018