MENÜ

Beykoz Üniversitesi

Beykoz Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Beykoz Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.213 Beykoz Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Beykoz Üniversitesi Haberleri

Her okula bir siber güvenlik laboratuvarı projesi 900 öğrenciye ulaştı

'Her okula bir siber güvenlik laboratuvarı' projesi 900 öğrenciye ulaştı

Lise ve üniversite öğrencilerine siber güvenlik okuryazarlığı kazandırmak için yola çıkan Berqnet Firewall, yürüttüğü Her Okula Bir Siber Güvenlik Laboratuvarı sosyal sorumluluk projesiyle 1 yılda 900 öğrenci ve 100 öğretmene siber güvenlik okuryazarlığı eğitimi verdi. Proje kapsamında kurulan laboratuvarlarla Türkiye’nin siber güvenlik gücüne katkı sunulması hedefleniyor.

1.11.2019Teknoloji
Ümit Erdim: Perran Kutman’dan çok şey öğrendim

Ümit Erdim: Perran Kutman’dan çok şey öğrendim

Oyuncu Ümit Erdim ve yapımcı H. Hakan Eren, Beykoz Üniversitesi’nin konuğu oldu.

23.10.2019Televizyon
Öğrencilere siber güvenlik dersi verecek

Öğrencilere siber güvenlik dersi verecek

Privia Security’nin özel şirketlerdeki ve kamu kurum ve kuruluşlarındaki SGOM (Siber Güvenlik Operasyon Merkezi Ekibi), SOME (Siber Olaylara Müdahale Ekibi), ağ ve teknoloji uzmanları ve diğer siber güvenlik ekiplerinde yer alan çalışanların ve üniversitelerde ilgili bölümlerde okuyan öğrencilerin bilgi seviyelerini arttırmak ve pratik uygulamalar yapmalarına imkan sağlamak amacıyla geliştirdiği özel bir online laboratuvar ortamı olan PriviaHub, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında Beykoz Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans programlarının siber güvenlik derslerinde kullanılacak.

9.08.2019Teknoloji
Üniversiteler tanıtım günlerine başladı

Üniversiteler tanıtım günlerine başladı

ÖSYM, üniversite adaylarına bir sürpriz yaparak YKS sonuçlarını bir gün önceden açıkladı. puanlarını öğrenen adayların önündeki son viraj ise tercihler. Birçok üniversite, kendilerini adaylara tanıtmak ve onları ikna etmek ‘tercih günleri’ düzenlemeye başladı.

18.07.2019Eğitim
‘Dijital Yerliler’ üniversiteli oluyor

‘Dijital Yerliler’ üniversiteli oluyor

Dijital dünyaya hakimiyetlerinden dolayı ‘Digital Natives’ (Dijital Yerliler) olarak adlandırılan 2001 doğumlu öğrenciler, bu yıl üniversiteye başlayacak. Değişen teknoloji, öğrencilerin aldığı eğitimi de etkiliyor. Bu yıldan itibaren mimarlık okuyacak ‘dijital yerliler’, teknolojiyle birinci sınıfta tanışacak.

27.06.2019Eğitim
Siber güvenliği deneyimleyerek öğreniyorlar

Siber güvenliği deneyimleyerek öğreniyorlar

Türkiye’nin dört bir tarafından online sınavda başarılı olarak seçilen 20 kişi ‘Cyberio Hacker Camp’a katıldı. ‘Zafiyet Tespiti’nden ‘Parola Kırma Saldırıları’na kadar birçok konuda eğitim alan katılımcılar, uygulamalı olarak sızma testleri de gerçekleştirdi.

28.05.2019Eğitim
Beykoz Üniversitesi Futsal Takımı Avrupa yolcusu

Beykoz Üniversitesi Futsal Takımı Avrupa yolcusu

Marmara Üniversitesi’ni finalde 4 – 3 yenerek adını ‘Türkiye Şampiyonu’ olarak tarihe yazdıran Beykoz Üniversitesi Futsal Takımı, ülkemizi Avrupa Üniversiteleri Oyunları (EUSA) Belgrad 2020’de temsil edecek. En büyük üniversite spor etkinliği olan EUSA 2020’de, Avrupa’nın önde gelen spor üniversitelerinden 5 bin 500’den fazla katılımcının 20’den fazla spor dalında yarışması bekleniyor.

3.05.2019Kampüs
Üniversiteden ‘Siber Güvenlik’ farkındalığı

Üniversiteden ‘Siber Güvenlik’ farkındalığı

Öğrenciler, ‘Kariyer Günleri’ kapsamında sektörün profesyonelleriyle buluşacak. 3 Mayıs’ta düzenlenecek ‘Siber Güvenlik ve Kariyer Zirvesi’nde kriz yönetiminden, istihbarat amaçlı veri toplamaya, kariyerden akıllı şebekelere kadar birçok konu ele alınacak.

2.05.2019Eğitim
Seyit Mehmet Özkan: Altınordu önemli bir Türkiye projesidir

Seyit Mehmet Özkan: Altınordu önemli bir Türkiye projesidir

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Altınordu'nun kulüp başkanı Seyit Mehmet Özkan, Altınordu markasını Avrupa'da tanınır bir hale getirdiklerini söyledi.

12.04.2019Futbol
Beykoz Üniversitesi ile İstanbul Barosu’ndan önemli iş birliği

Beykoz Üniversitesi ile İstanbul Barosu’ndan önemli iş birliği

Beykoz Üniversitesi’nde İstanbul Barosu Lojistik ve Taşıma Hukuku Komisyonu iş birliği ile ‘Hava Taşımacılığı ve Hava Taşımacılığı Yönünden Gümrük İşlemleri Paneli’ yapıldı. İstanbul Barosu Başkanı Av. Mehmet Durakoğlu, hukukçular ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleşen panelde hava taşımacılığında gümrük işlemleri konusu masaya yatırıldı.

18.03.2019Kampüs
Üniversitelere bedelli etkisi

Üniversitelere bedelli etkisi

Askerlik görevini ertelemek isteyen çok sayıda genç yüksek lisans programlarıyla 3 yıl kazanıyordu. Vakıf üniversitele-rinde 15 bin, devlet üniversitelerinde ise 4-5 bin liradan başlayan bu programlara artık bedelli askerlik nedeniyle ihtiyaç kalmadı. Devlet üniversitelerine yüksek lisans başvuruları yüzde 60, vakıf üniversitelerinde yüzde 50 azaldı.

25.02.2019Ekonomi
Yüksek lisans başvuruları başladı

Yüksek lisans başvuruları başladı

Yüksek lisans yapmak, iş bulmaya daha çok yardımcı olduğu için üniversiteler de lisansüstü eğitimlere ağırlık vermeye başladı. İstanbul’daki bir vakıf üniversitesinin bünyesinde açılan ‘İşletme’, ‘Uluslararası Ticaret ve Lojistik, ‘İletişim Tasarımı ve Göstergebilim’ ile ‘İş ve Örgüt Psikolojisi’ yüksek lisans programlarına bahar dönemi başvuruları başladı. Kontenjanların sınırlı olduğu bölümlerin başvuruları ise 11 Ocak.

26.12.2018Eğitim
Üniversiteden TAV ile işbirliği

Üniversiteden TAV ile işbirliği

Akademisyen ve havacılık sektör yöneticilerinin katılımıyla ‘Havacılık Sektöründe İş Sağlığı&Güvenliği ve Emniyet Yönetimi’ konferansı yapıldı. Sektördeki sorunların konuşulduğu konferansta, çözüm önerileri de sunuldu.

22.12.2018Eğitim
İran’lı akademisyen şiir sanatını anlatacak

İran’lı akademisyen şiir sanatını anlatacak

İranlı şair, yazar ve akademisyen Dr. Fatemeh Shams, 19 Aralık’ta İstanbul’da vereceği konferansta şiir tarihine ışık tutacak. Shams, ‘Bulanıklaşan Sınırlar: Modern İran ve Afganistan Şiirinde Muğlak Alanlar’ adlı konferansta merak edilen soruları cevaplandırırken şiir sanatının detaylarını da enine boyuna anlatacak.

13.12.2018Eğitim
‘Yazmanın İncelikleri’ni öğrenecekler

‘Yazmanın İncelikleri’ni öğrenecekler

İlk kez geçen yıl düzenlenen ‘Yazmanın İncelikleri’ sertifika programının ikincisi başlıyor. Program, ünlü yazarlar ile edebiyat ve kurmacaya ilgi duyanları bir araya getirecek. Yazarlar, eğitimlerde kalem oynatmanın sırlarını da katılımcılarla paylaşacak.

20.10.2018Eğitim
Lojistik sektörüne akademik bakış

Lojistik sektörüne akademik bakış

24 Ekim’de İstanbul’daki bir vakıf üniversitesinde düzenlenecek olan ‘Türkiye’de Lojistik Nereye Gidiyor?’ panelinde, bu alanda yaşanan gelişmeler konuşulacak. Akademi dünyası bu alanla ilgili değerlendirmelerde bulunacak.

13.10.2018Eğitim
Üniversite adaylarına ‘mühendislik’ uyarısı

Üniversite adaylarına ‘mühendislik’ uyarısı

Üniversite adayları için tercih dönemi yaklaşıyor. Uzmanlar ise adayları uyararak, listeleri hazırlarken mühendisliklerin dikkate alınmasını öneriyor. TÜİK verilerine göre, mezun olan her 10 mühendisten 8’inin iş bulduğuna dikkat çekerek, geleceğin teknolojilerini mühendislerin gerçekleştireceğini vurguluyorlar.

27.07.2018Eğitim
Yeni akademik yıla yeni bölümler açılıyor

Yeni akademik yıla yeni bölümler açılıyor

Üniversiteler bir yandan mezuniyet törenleri düzenlerken, bir yandan da yeni akademik yıla hazırlanıyorlar. Bir vakıf üniversitesi İngilizce işletme mühendisliği, gastronomi, mimarlık, İngilizce bilgisayar mühendisliği ve psikoloji gibi yeni bölümlerine öğrenci alacağını açıkladı.

3.07.2018Eğitim
Yolu böyle olunca pazarları bile işe gidilir

Yolu böyle olunca pazarları bile işe gidilir

İşe gitmek birçoğumuz için tam bir çile. Hele de İstanbul’da! Beş yıl boyunca 500 bin araç takip edilerek yapılan Trafik Otoritmi Araştırması, hayatlarımızın ortalama üç buçuk yılının trafikte geçtiğini söylüyor. Ama aramızda bu yol eziyetini hiç çekmeyen hatta bu işi tam bir sefahate çeviren şanslı insanlar da var. Bütün Türkiye’de onların izini sürdük; biraz özendik, azıcık da kıskandık...

23.06.2018Hürriyet Pazar
Üniversitelilere yatay geçiş imkânı

Üniversitelilere yatay geçiş imkânı

Okuduğu bölümü ya da üniversitesini değiştirmek isteyenler için ikinci şans tanınıyor. Bir vakıf üniversitesi hem bölüm değiştirmek isteyen kendi öğrencilerine hem de başka üniversitelerden yatay geçişle geleceklere eğitim ücretinde indirim imkânı sağlıyor.

12.06.2018Eğitim
Kadına şiddete karşı sempozyum

Kadına şiddete karşı sempozyum

İstanbul’da bir vakıf üniversitesinin öncülüğünde düzenlenen ‘Birinci Ulusal Sağlık ve Medya Sempozyumu’nda kadına şiddet değerlendirildi.

31.05.2018Eğitim
Üniversitede ‘kadın, şiddet ve sağlık’ konulu sempozyum

Üniversitede ‘kadın, şiddet ve sağlık’ konulu sempozyum

Kadın, şiddet ve sağlık konuları bu yıl ilk defa düzenlenecek ‘Ulusal Sağlık ve Medya Sempozyumu’nda tartışılacak.

14.05.2018Eğitim
Yükseköğretimde standartlar yükseliyor: Akademik Kalite ve Akreditasyon

Yükseköğretimde standartlar yükseliyor: Akademik Kalite ve Akreditasyon

“İstanbul Bilgi Üniversitesi Yükseköğretim Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÖÇAM)”, Türkiye’de yükseköğretimin gelişmesi ve standartlarının yükseltilmesi amacıyla “Türkiye’de Akademik Kalite Değerlendirmeleri ve Akreditasyon Çalıştayı”nı düzenledi.

5.04.2018Kampüs
Her öğrenciye farklı eğitim haritası

Her öğrenciye farklı eğitim haritası

Bir vakıf üniversitesi, Harvard Hukuk Fakültesi’nde uygulanan, Stanford MBA ders programında yer alan ‘Enneagram Metodolojisi’ ile her öğrencisinin kişilik tiplerini, güçlü ve iyileştirmeye açık alanlarını belirleyerek buna göre eğitim vermeye başladı. Programla öğrencilerin üniversitede alacakları eğitimin haritası çıkarılmış oldu. Hedef, öğrencilerin kendilerine uygun alanlarda eğitim almalarını sağlamak ve özgüvenleri yüksek bireyler olarak iş hayatlarında fark yaratacak donanıma sahip şekilde mezun etmek.

2.04.2018Eğitim
Cam sanatı müfredata giriyor

Cam sanatı müfredata giriyor

Cam işleme sanatının yok olmasını istemeyen bir vakıf üniversitesi, Cam Ocağı Vakfı işbirliğinde, cam sanatını öğrencilerle tanıştıracak. Öğrencilere ve topluma açık sertifika programları düzenleyecek olan üniversite, Beykoz’un camla anılmaya devam etmesini hedefliyor.

7.03.2018Eğitim
Üniversite gençlerin aşka bakışını değerlendirdi

Üniversite gençlerin aşka bakışını değerlendirdi

Beykoz Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölümü ve Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı tarafından bu yıl altıncısı gerçekleştirilen “Gençlerin Aşka Bakışı 2017” konulu anket sonuçlandı.

16.02.2018Kampüs
Üniversiteye Fransa’dan ödül

Üniversiteye Fransa’dan ödül

Türkiye’den vakıf ünivresitesi, küresel ısınma ve iklim değişikliği, yenilenebilir enerji ile enerji verimliliği konularında geliştirdiği projesiyle Fransa’dan ödül aldı.

20.01.2018Eğitim
Üniversitelilere yatay geçiş imkânı

Üniversitelilere yatay geçiş imkânı

Bölümünü ya da üniversitesini değiştirmek isteyen öğrenciler için yatay geçiş imkânı sunuluyor.

13.01.2018Eğitim
Kişilik tiplerini öğrenecekler

Kişilik tiplerini öğrenecekler

Karakter zemini üzerine oluşan ve gelişen kişilik tipleri hakkında derinlemesine bilgi sahibi olunmasını sağlayan sertifika programı başlatıldı.

23.12.2017Eğitim
Üniversiteye gastronomi bölümü açılacak

Üniversiteye gastronomi bölümü açılacak

Bir vakıf üniversitesi gelecek eğitim yılında gastronomi bölümüne öğrenci alacak. Bu konuda bir de çalıştay düzenlenerek, alanında uzman kişiler hayal gücünden yemeğin tarihçesine, sanat algısından gıdaların yetiştirilme koşullarına kadar geniş bir yelpazeyi kapsayan bölümün eğitim çalışmaları hakkında bilgi verdi.

22.11.2017Eğitim
Navigasyonu kapalı mekâna sokuyor

Navigasyonu kapalı mekâna sokuyor

Türkiye'nin önde gelen bilişim şirketlerinden Başarsoft, patentini aldığı yerli teknolojiyle AVM, hastane, konferans merkezi, fabrika gibi kapalı mekanların navigasyona girmesini sağlıyor. Başarsoft CEO’su Alim Küçükpehlivan, geliştirdikleri teknolojiyle manyetik alan ölçümlemesi ile konum belirlediklerini ifade ederek, “Bu teknolojinin testlerini Ankara ve Istanbul’daki birer AVM içinde test ettik ve çalıştırdık” dedi

22.11.2017Ekonomi
Üniversite kapılarını liselilere açtı

Üniversite kapılarını liselilere açtı

Bir vakıf üniversitesiyle Çavuşbaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü arasında bir eğitim işbirliği başladı. Buna göre, lise öğrencileri üniversitenin olanaklarından yararlanacak.

16.10.2017Eğitim
Üniversitede online İngilizce eğitimi dönemi

Üniversitede online İngilizce eğitimi dönemi

Daha önce Meslek Yüksekokulu (MYO) olarak eğitim veren, bu yıl ilk defa lisans öğrencilerini alan bir vakıf üniversitesi, 2017-2018 akademik yılına yeniliklerle başladı. Bunlardan biri, dünyanın önemli dil eğitimcilerinden biriyle yapılan işbirliği oldu. Böylece üniversitede, yabancı dil öğreniminde interaktif eğitim dönemine geçileceği, öğrencilerin online ders alabileceği belirtiliyor. Bir diğer yenilikse, yükseköğretim kurumunun bu yıl başlatacağı yüksek lisans ve yönetici geliştirme sertifika programı.

28.09.2017Eğitim
Şartsız koşulsuz yüzde 100 burs

Şartsız koşulsuz yüzde 100 burs

Tercih sürecinde vakıf üniversitelerinin öğrenci çekmek için giriştiği kampanyalar sürüyor. Kayıt yaptıran öğrencilerde bir kriter aramadan, koşul belirlemeden, mezun oluncaya kadar yüzde 100 burs verenler bile var. İşte onlardan bazıları:

25.07.2017Eğitim
Ön lisansta çift diploma fırsatı

Ön lisansta çift diploma fırsatı

İstanbul’da yeni kurulan bir vakıf üniversitesinin rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, meslek yüksekokullarında öğrenim gören ön lisans öğrencilerine de çift anadal diploma programına devam etme hakkı getirildiğini belirtti. Durman üniversitelerinde de bunu uygulayacaklarını söyledi.

21.07.2017Eğitim
Beykoz Üniversitesi ile tanışın

Beykoz Üniversitesi ile tanışın!

“Üniversite tercihi için karar zamanı 18-26 Temmuz. Hayatında önemli bir dönüm noktası, karar verme zorunluluğu, yol ayrımı telaşı. Sakin ol, seni yüksek öğretimde farklılıkları olan Beykoz Üniversitesi ile tanıştırıyoruz.”

12.07.2017Diğer Videolar
Üniversiteden yüzde 100 burs

Üniversiteden yüzde 100 burs

Bu yıl ilk lisans öğrencilerini alacak yükseköğretim kurumunun rektörü, fakültelerin lisans bölümlerine tüm öğrencilerin yüzde 100 burslu olarak alınacağını belirtti. Rektör, “Bu yıl fakülte lisans bölümlerimizi tercih eden ve kazanan 180 öğrenci, hiçbir ücret ödemeden üniversitemizde okuyabilecek. Burslar öğrencilerin öğrenim süreleri boyunca geçerli olacak” dedi.

9.06.2017Eğitim
Sit alanı özel üniversite için imara açıldı

Sit alanı özel üniversite için imara açıldı

İstanbul Beykoz'da Yavuz Sultan Selim Köprüsünün devamındaki Kuzey Marmara Otoyoluna yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulunan sit alanı, özel bir üniversiteye tahsis edildi. Orman arazisinin ortasında bulunan ve şantiye levhalarının yerleştirildiği 60 bin metrekarelik araziyi Beykoz Üniversitesi kullanacak.

Yöneticiler öğrencilerle buluştu

Yöneticiler öğrencilerle buluştu

İstanbul’da bir vakıf üniversitesi 17-21 Nisan arasında sektörün önemli temsilcilerinin katıldığı kariyer günleri etkinliği düzenledi.

21.04.2017Eğitim

Yazar Sonuçları

Gençlerimizin hayallerine ortak olalım

MEDİCAL Park İzmir Hastanesi ve Mövenpick Hotel İzmir’in yıl boyunca devam eden bir etkinliği var; adı “kent söyleşileri...”

16.06.2019