MENÜ

Beyin Felci

Beyin Felci ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Beyin Felci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 484 Beyin Felci haberi bulunmuştur.

Beyin Felci Haberleri

Milliler ara vermedi

Milliler ara vermedi

Bosna Hersek ile Rize'de özel maç yapacak olan A Milli Futbol Takımı, hazırlıklarına bu akşam yaptığı antrenmanla devam etti. Serebral Palsi (Beyin felci) hastaları, antrenman öncesinde futbolcularla fotoğraf çektirdi.

9.10.2018Futbol
Gomisten anlamlı destek

Gomis'ten anlamlı destek

Suudi Arabistan'da futbol yaşamını sürdüren geçen senenin Süper Lig gol kralı Bafetimbi Gomis, halk arasında Beyin Felci olarak bilinen, Serebral Palsi hastalarına katkı sağlamak amacıyla kurulan ‘Bir Can Bin Umut Derneği’ne destek oluyor.

8.10.2018Futbol
Google bursiyeri Muratcan: Kendinizi küçük görmeyin

Google bursiyeri Muratcan: Kendinizi küçük görmeyin

Google'dan burs alan ‘ilk Türk engelli’ Muratcan Çiçek, memleketi Keşan'da öğrencilerle bir araya geldi. Çicek, "Öğrenciler kendilerini küçük görmesinler. İstedikleri zaman her şeyi başarabilirler. Ben öğrenciyken, ailemin maddi durumu nedeniyle 'büyük işler yapamam' diye düşünüyordum ancak çalıştım ve istedim. Öğrencilerin bu yolda engelleri olacaktır. Fakat çalışarak engeller aşılabilir" dedi.

26.09.2018Eğitim
Minik Hiranur yutkunursa ölecek

Minik Hiranur yutkunursa ölecek

Gaziantep'te yaşayan 1,5 yaşındaki minik Hiranur, yaşadığı talihsizliklerin ardından zor günler geçiriyor. Yemek borusu olmaması nedeniyle karından beslenen minik Hiranur, yutkunması halinde nefessiz kalma tehdidi ile karşı karşıya bulunuyor.

19.09.2018Gündem
Bu hastalık Türkiyede ilk kez görülüyor

Bu hastalık Türkiye'de ilk kez görülüyor!

Türkiye’de ilk kez görülen “Rettlike sendromu” hastası Umutcan (15), doğduğu günden bu yana sadece 3-5 kelime konuştu. Anne Badegül Özdemir, “Bana ‘Anne’ desin başka bir şey istemiyorum” dedi.

12.09.2018Gündem
Kurban bayramında sağlığınız için et tüketimine dikkat

Kurban bayramında sağlığınız için et tüketimine dikkat

Önümüzdeki günlerde kurban bayramını milletçe kutlayacağız ve akraba, komşu ziyaretlerimiz hiç eksik olmayacak. Tabi ki vazgeçemediğimiz geleneklerimize uygun olarak et, kavurma, sakatat ürünleri ve tatlı gibi ikramlarımız olacaktır. Ancak bayramda tükettiğimiz et sonucu ödem artışı, kalp rahatsızlıkları, tansiyon yüksekliği, mide problemleri yaşayabiliriz. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Alper Uçak, bayramda dikkat edeceğimiz ufak noktalarla daha keyifli bir bayram geçirebilmek için önerilerde bulundu.

16.08.2018Sağlık
CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu beyin felci geçirdi

CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu beyin felci geçirdi

CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, gece saatlerinde rahatsızlanınca Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Beyin felci geçirdiği tespit edilen Şaroğlu, askeri helikopterle Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne sevk edildi.

4.08.2018Gündem
CHPli vekil hastaneye kaldırıldı

CHP'li vekil hastaneye kaldırıldı

CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, gece saatlerinde rahatsızlanınca Tunceli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Beyin felci geçirdiği tespit edilen Şaroğlu, askeri helikopterle Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne sevk edildi.

3.08.2018Gündem
Bu görüntüler Türkiyenin gündemine oturmuştu... Benim için gitti cenazesi geldi

Bu görüntüler Türkiye'nin gündemine oturmuştu... 'Benim için gitti cenazesi geldi'

Giresun’da polis şiddetine kurban giden Yusuf Topal’ın (82) felçli eşi Emine Topal’ın gözyaşları dinmiyor. Eşinin kendisi için eve doktor getirmeye uğraştığını söyleyen yaşlı kadın, “Benim için gitti cenazesi geldi” dedi.

1.08.2018Gündem
Yogayla özgürleşti

Yogayla özgürleşti

16.07.2018Ankara
Beyin felci (inme) nedir İnme belirtileri nelerdir

Beyin felci (inme) nedir? İnme belirtileri nelerdir?

Beyin felci halk dilinde bilinen adıyla inme, beynin belli bir bölgesinde oluşan damar tıkanıklığı olarak tanımlanmaktadır. İnme tedavisi mümkün olan en kısa sürede yapılmalıdır. Beyin damarı tıkandığında, beyin dokusunda hasar oluşmaya başlar. Bu hasar bekledikçe daha da genişler. Peki, inme belirtileri nelerdir, nasıl anlaşılır?

13.07.2018Gündem
Sosyal medya Umut oldu

Sosyal medya 'Umut' oldu

14.06.2018Merkez
Nisa için el ele

Nisa için el ele

8.03.2018İzmir
Bir maçtan fazlası

Bir maçtan fazlası

30.11.2017Ankara
Hamza için sahnedeler

Hamza için sahnedeler

28.11.2017Ankara

Yazar Sonuçları

Şeker cildi erken kırıştırıyor!

Ciltteki kolajen, şekerin fazlasından fena halde etkileniyor. Cildin esneklik ve gücünün esası olan kolajen glikasyona maruz kaldığında o cilt daha hızlı yaşlanıyor.

20.09.2018

Sinir transferi

Öncelikle sinir sistemi nedir, onu bir tanıyalım. Sinirler, vücudumuzu örümcek ağı gibi tümüyle kaplayan, vücuttaki sinyallerin her yere iletimini sağlayan ve kasların işlevlerini düzenleyen bir sistem. Bu uzantıların en çok bulunduğu ve sinir sisteminin asıl yönetildiği kısım da beyin. Vücudun bu en önemli kısmında yani beyinde meydana gelen felç ya da diğer adıyla inme son yıllarda Çin’de Sanghay Huashan Hastanesi’nde geliştirilen bir yöntemle tedavisi mümkün bir hal almaya başladı.

20.05.2018

Asla pes etme!

9 yaşında beyin kanaması geçirip beyin felci oldum. Doktorlar aileme “okuyamaz” deseler de üniversiteyi bitirdim ve şimdi memurluk yapıyorum.

14.01.2018