MENÜ

Beyaz Noktalar

Beyaz Noktalar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Beyaz Noktalar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 505 Beyaz Noktalar haberi bulunmuştur.

Beyaz Noktalar Haberleri

Sivilce nasıl geçer Sivilce oluşumunda etkin faktörler nelerdir

Sivilce nasıl geçer? Sivilce oluşumunda etkin faktörler nelerdir?

Sivilce nasıl geçer sorusu birçok kişi tarafından merakla sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Özellikle ergenlik döneminde yüz hatlarında bolca görülen sivilceler için farklı tedavi yöntemleri yer alıyor. Peki, sivilce nasıl geçer? Sivilce oluşumunda etkin faktörler nelerdir?

2.07.2018Gündem
Sivilce nasıl geçer İşte Sivilce oluşumunda etken faktörler

Sivilce nasıl geçer? İşte Sivilce oluşumunda etken faktörler

Sivilce nasıl geçer sorusu birçok kişi tarafından sorgulanmaya ve araştırılmaya devam ediyor. Ergenlik çağında ciltte belirgin sıkıntılar yaşatan sivilceyi tetikleyen birçok faktör bulunuyor. Peki, sivilce nasıl geçer? İşte sivilcenin tedavi yöntemleri.

29.05.2018Gündem
Bugüne kadar farkına varmadan binlerce böcek yemiş olabilir misiniz

Bugüne kadar farkına varmadan binlerce böcek yemiş olabilir misiniz?

BBC ekonomi muhabirleri Helen Soteriou ve Will Smale, kırmızı gıda boyaları kullanılan gıdalar hakkında şaşırtan gerçeği yazdı...

30.04.2018Dünya
Sivilce nasıl geçer İşte tedavi yöntemleri

Sivilce nasıl geçer? İşte tedavi yöntemleri

Sivilce nasıl geçer sorusu birçok kişi tarafından merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Özellikle ergenlik dönemlerinde ciltte çıkmaya başlayan sivilce, tedavi edilmediği takdirde kalıcı izler bırakabiliyor. Sivilce tedavisi için ise birçok yöntem bulunuyor. Peki, Sivilce nasıl geçer? İşte tedavi yöntemleri

18.04.2018Gündem
Yüzünüzdeki küçük beyaz noktalarla nasıl başa çıkabilirsiniz

Yüzünüzdeki küçük beyaz noktalarla nasıl başa çıkabilirsiniz?

Güne başlamak için uyanıp yüzünüzü yıkamak için banyoya gittiğinizde bir bakarsınız ki göz kapağınızın hemen yanında küçük beyaz bir sivilceye benzeyen bir şey çıkmış. Panikle sorarsınız: “Bu da ne böyle?” Ancak bu çok da büyütülecek bir problem değildir. Milia adı verilen bu beyaz noktalar aslında oldukça yaygındır ve eğer ciddi bir tipiyle karşı karşıya değilseniz bazı cilt bakım ürünleriyle tedavi edilebilir.

28.03.2018Stil
GTA 5 nasıl online oynanır

GTA 5 nasıl online oynanır?

GTA 5 Online oynarken dikkat etmeniz gereken birkaç şey var. Bu adımları izleyerek GTA 5 Online'da siz de rakiplerinizi açık ara geride bırakabilirsiniz. İşte GTA 5 online oynayacaklara çok özel tüyolar...

7.03.2017Teknoloji
Akne tedavisinde yenilik: Geniş bant ışık tedavisi

Akne tedavisinde yenilik: Geniş bant ışık tedavisi

Akne tedavisine yeni bir bakış getiren geniş bant ışık tedavisi (BBL) hakkında açıklamalarda bulunan Dermatoloji Uzmanı Dr. Seçil Engin Uysal, BBL ile akne tedavisinin neredeyse acısız ve sadece 1-2 gün süren bir prosedür olduğunu belirtti.

28.02.2017Sağlık
Tırnakların işaret ettiği ciddi rahatsızlıklar

Tırnakların işaret ettiği ciddi rahatsızlıklar

Tırnaklarınızda meydana gelen değişikliklerin sağlığınızla alakalı olabileceği hiç aklınıza geldi mi? Kırılan, renk değiştiren, batan tırnaklar size bir şeyler anlatmak istiyor olabilir.

17.12.2015Sağlık
Radyoaktif inekli eylem

Radyoaktif inekli eylem

FUKUŞİMA’da deprem ve tsunami sonucu meydana gelen nükleer felaketten sonra ineklerin üzerinde beyaz noktalar çıktı.

20.06.2014Dünya
Hubble, Uranüsteki kutup ışıklarını görüntüledi

Hubble, Uranüs'teki kutup ışıklarını görüntüledi

NASA’nın Hubble Uzay Teleskopu ilk kez, Uranüs gezegeni üzerinde oluşan kutup ışıklarını görüntülemeyi başardı.

16.04.2012Gündem
Kariyerleri için diş beyazlatıyorlar

Kariyerleri için diş beyazlatıyorlar

Güzel bir gülümseyiş ve sağlıklı dişler kişinin kendine olan güvenini artırdığı gibi, beyaz bir gülümsemenin kişinin kariyerinde yükselmesinde de etkili olduğu belirtiliyor.

17.11.2010Kelebek
Yanlış kozmetik akne yapmasın

Yanlış kozmetik akne yapmasın

Cilt bakım ürünleri ile kozmetiklerin cilt tipine uygun kullanımının önemi özellikle kış aylarında artıyor. Dermatologlara göre, bilhassa kuru ve karma ciltlerde yanlış kozmetik kullanımı akne ve egzamaya yol açabiliyor.

20.12.2007Kelebek
SORU VE CEVAPLAR 50

SORU VE CEVAPLAR 50

Sağlığınızla ilgili soru ve sorunlarınızı paylaşabilir ve yol gösterici yanıtlar alabilirsiniz. Ancak unutmayınız ki, sağlık sorunlarınıza çözüm bulmanın en doğru yolu, uzman bir hekime muayene olmaktır. Sorularınıza verilen cevaplar öneri niteliğinde ve bilgilendirme amaçlıdır. Her türlü tıbbi tedavi için mutlaka hekiminize danışınız.

28.08.2007Sağlık
Değişmeyecek karar yok

Değişmeyecek karar yok

Göztepe Parkı’na cami yapılmasıyla ilgili karar, Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın masasında bekliyor. Topbaş, tepki toplayan karardan geri dönülebileceğini, ‘Değişmeyecek karar yok’ sözleriyle vurguladı.

23.09.2005Gündem
Değişmeyecek karar yok

Değişmeyecek karar yok

Göztepe Parkı’na cami yapılmasıyla ilgili karar, Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın masasında bekliyor. Topbaş, tepki toplayan karardan geri dönülebileceğini, ‘Değişmeyecek karar yok’ sözleriyle vurguladı.

22.09.2005Gündem
Değişmeyecek karar yok

Değişmeyecek karar yok

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Göztepe Parkı’na cami yapılmasıyla ilgili karar için ‘değişmeyecek karar yok’ dedi.

22.09.2005Gündem
Değişmeyecek karar yok

Değişmeyecek karar yok

22.09.2005Gündem
Değişmeyecek karar yok

Değişmeyecek karar yok

22.09.2005Gündem
Ağız ülseri hayatı zehir edebilir

Ağız ülseri hayatı zehir edebilir

Ülser denilince, akla sadece mide ve bağırsaklar gelmemeli. Ülserin pek çok çeşidi var. Bunlardan biri de ağız ülseri. Dikkat edilmezse tehlikeli sonuçlar ortaya çıkabiliyor.

23.01.2005Kelebek
Kaza azaltan sihirli noktalar

Kaza azaltan sihirli noktalar

ABD'de otoyollara belirli aralıklarla beyaz noktalar çizilmeye başlandı. Bu noktalar sürücülerin öndeki aracı takip mesafesini kolayca ayarlamasını sağlayıp kazaları azaltıyor.

7.09.2003Gündem
Kesim sonrası kontrol

Kesim sonrası kontrol

Sağlıklı ve temiz bir kesim sonrasında hayvan sahiplerinin şu soruları sormaları ve bunlardan herhangi birine ‘evet’ denilmesi durumunda, en yakın veteriner hekime başvurulması istendi:

21.02.2002Kelebek
Gezgin

Gezgin

3.07.1999Seyahat
Dünyada 2018 böyle geçti

Dünyada 2018 böyle geçti

Savaşlar, çatışmalar, siyasi krizler, terör saldırıları, kazalar ve doğal afetler, 2018'de de dünya gündemini meşgul etti.

22.12.2018Dünya
Gönülden bir kahveye kim hayır diyebilir: Kadıköy Gönüllüler Kahvesi

Gönülden bir kahveye kim hayır diyebilir: Kadıköy Gönüllüler Kahvesi

Hiç kimse beklemezken, sadece iradi olarak hem de kendinden eksiltme pahasına yani “gönülden” girişilen bir iyilik hareketinden bahsedeceğiz bu hafta size. 108. sayımızda İlham sayfamızın konuğu, Kadıköy Gönüllüler Kahvesi’nin hikayesini konuşmak üzere Seda Akpınar Şenyuva.

17.12.2018Kampüs
Eğer siz de bunları görüyorsanız dikkat

Eğer siz de bunları görüyorsanız dikkat!

Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Atilla Hacıbekiroğlu, gözde sinek uçuşmalarının özellikle ışık çakması ile beraber görüldüğünde, göz hekimine başvurmak gerektiğine dikkat çekti. Hacıbekiroğlu,

1.12.2018Gündem
Beşamel sos nedir Beşamel sos nasıl yapılır

Beşamel sos nedir? Beşamel sos nasıl yapılır?

Fransız mutfağından Türk yemeklerine uyarlanan beşamel sos, hem sebze hem de et yemeklerine çok yakışan temel soslardan biridir. Özellikle lazanya ve makarna gibi hamur işlerinde kullanılmaktadır. Peki, beşamel sos nasıl yapılır? İşte, beşamel sos yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktalar

15.11.2018Gündem
Gerçek aşka açım

Gerçek aşka açım

Gece hayatının sevilen seslerinden Özay Bakır, çıkardığı single’larla yoluna devam ediyor. Son dönemde sahne çalışmaları ve şarkıları kadar özel hayatı ile de gündemde olan Bakır, “Aradığım aşkı bulana kadar hayatımda kimse olmayacak” diyor.

15.10.2018Magazin

‘Karelerimin içi doludur’

Renkli, gösterişli ve hareketli kadın figürlerinin yer aldığı tablolarıyla tanınan usta ressam Mustafa Ayaz’ın sanat hayatının 50 yılının izini süren retrospektif sergisi İş Sanat Kibele Galerisi’nde açıldı. DNA’sını çizimlerine yansıttığını söyleyen Ayaz, sergisini ve resme bakış açısını anlattı.

3.10.2018Kitap Sanat
Son dakika... Bakan Albayrak CNN Türkte soruları yanıtladı

Son dakika... Bakan Albayrak CNN Türk'te soruları yanıtladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bugün Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde merakla beklenen Yeni Ekonomi Programı'nı açıklamıştı. Bu toplantını ardından Bakan Albayrak, CNN TÜRK canlı yayınında Mine Uzun'un Yeni Ekonomi Programı konusundaki sorularını yanıtladı.

20.09.2018Ekonomi
İyi karpuzu anlamanın püf noktaları

İyi karpuzu anlamanın püf noktaları

Sıcak yaz günlerinin vazgeçilmezi karpuzu seçmek oldukça meşakkatli. İşte iyi karpuzu anlamanın yolları...

29.08.2018Mutfak Tüyoları
Marmaris’te bir cennet: Bozburun

Marmaris’te bir cennet: Bozburun

Marmaris sınırları içinde yer alan Bozburun, adını coğrafi görünümünden almış. Doğal bir burun ve boz renkte dağlar… İsminin cazipliği ve hayalimdeki Bozburun ile yollara düştüm. Akdeniz’i severim, Ege’ye ise aşığım. Çok güzel şeyler yaşadım. İşte size Bozburun gezi rehberi…

17.08.2018Seyahat
Cüneyt Çakır: Üst üste iki yarı finalde sadece biz vardık

Cüneyt Çakır: "Üst üste iki yarı finalde sadece biz vardık!"

Üst üste iki Dünya Kupası'nda iki yarı final yöneten Türk hakemimiz Cüneyt Çakır, "Bizden sonraki genç arkadaşlarımızdan beklentimiz bu çıtayı hep yukarıda tutmalarıdır. Türk hakemliği tüm turnuvalarda var olmalı" dedi.

2.08.2018Futbol
YKS adayları dikkat.. Bu belgeleri mutlaka yanınıza alın

YKS adayları dikkat!.. Bu belgeleri mutlaka yanınıza alın

YKS maratonu 30 Haziran ve 1 Temmuz’da yapılacak. 2 milyondan fazla aday, üniversiteli olmak için bu sınavda ter dökecek. Ancak adayların sınava giderken yanında bulundurması zorunlu olan belgeler ve sınav sırasında uyması gereken kurallar var.

29.06.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Turşular olana kadar...

Yemeğin yanında mutlaka turşu da yediğimiz o güzel günlere az kaldı. Şimdi hazırlık zamanı. Kurarken nelere dikkat etmeli, sofradan niye eksik etmemeli; hepsi burada.

6.10.2017

Hafızamız mı yoksa kafamız mı bozuk?

Son dönemde çok sayıda kişi konsantrasyon ve hatırlama sorunu yaşıyor. Acaba bir unutkanlık salgını mı var? Yoksa, sorun ne?

9.02.2017

İnsülin süngerleriniz çalışıyor mu?

İnsülinin de azı karar çoğu zarar! İnsülinin de yokluğu ayrı, bolluğu ayrı bir dert! Nedeni şu...

4.06.2015

Liposuction başarısı neye bağlı

Liposuction, tüm çabalarına rağmen kilo fazlalığı olan ya da bölgesel yağlanmadan şikayet edenlerin en sık başvurduğu estetik müdahale...

2.11.2008

Vajinal estetikten 15 gün sonra cinsel ilişki serbest

Estetik operasyon yaptırmakta birinci amaç çoğunlukla daha güzel olmaksa da, işlevsellik, kişinin kendisine duyduğu özgüvenin artması da büyük önem taşıyor. Bir burun estetiğinde işlevsellik güzellikten daha önemli olabilirken, vajinal estetik sözkonusu olduğunda birinci amaç güzellik olabiliyor.

2.07.2008

Liposuction, cildi esnek kadınlarda daha başarılı

Hareketsiz yaşam, daha fazla hazır gıdalarla beslenmek, iş stresi vücutlarımızın daha kolay yağlanmasına neden oluyor.

16.04.2008

Önce cildinizin düşmanlarını tanıyın

Sağlıklı, düzgün, gergin, yumuşak, pürüzsüz, diri, ipeksi, parlak, kırışıksız... Bütün bunlar cildinizde olmasını arzu ettiğiniz özelliklerden sadece bazıları.

5.04.2003

‘Karayip Korsanları’nın şehri: Cartagena

Cartagena; rengârenk evleri, geniş meydanları, meyve taşıyan kadınları, sahil boyunca uzanan güneşin batışını keyifle izleyebileceğiniz surları ve zengin mutfağıyla kendisine hayran bıraktıran, Karayip korsanlarının en gözde şehri. Aradığınız birçok şeyi bir arada bulabileceğiniz Cartagena şehri ve hikâyesi için işte şehir rehberimiz…

15.11.2018

Marmaris’te bir cennet: Bozburun

Marmaris sınırları içinde yer alan Bozburun, adını coğrafi görünümünden almış. Doğal bir burun ve boz renkte dağlar… İsminin cazipliği ve hayalimdeki Bozburun ile yollara düştüm. Akdeniz’i severim, Ege’ye ise aşığım. Çok güzel şeyler yaşadım. İşte size Bozburun gezi rehberi…

2.07.2018