MENÜ

Beyaz Gürültü

Beyaz Gürültü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Beyaz Gürültü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 689 Beyaz Gürültü haberi bulunmuştur.

Beyaz Gürültü Haberleri

Bebek ağlamasına çözüm bulundu

Bebek ağlamasına çözüm bulundu!

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Şenay Çetinkaya, bebeklerin ağlamasını önceden tespit edip, beyaz gürültü dinleterek sakinleşmelerini sağlayan cihaz geliştirdi.

13.12.2018Gündem
Kolik nedir

Kolik nedir?

Kolik, sağlıklı bir bebeğin doğum sonrası ilk üç aylık dönemde, belirgin bir sebep olmaksızın fazlaca ağlaması durumudur. Toplumumuzda bu tablo 'gaz sancısı' olarak adlandırılır. Her bebek günlük olarak toplam iki saate kadar ağlayabilir. Haftanın en az üç günü üç saati aşan durumlarda 'kolik' tabiri kullanılır.

19.07.2018Gündem
E bebeğim ee ee...

E bebeğim ee ee...

Bebeklerin uyku sorununu çözmek için harekete geçen Türk girişimciler, ‘Little Sleeper’ adındaki mobil uygulamaya imza attı. Bebekler için uyku koçluğu yapan uygulama, aynı zamanda beyaz gürültü (white noise) seslerini çalarak bebeklerinin daha rahat uykuya dalmalarını sağlıyor.

27.06.2018Ekonomi
‘Cehennem, inanan  kimsenin kalmadığı zamandır’

‘Cehennem, inanan kimsenin kalmadığı zamandır’

Dünya edebiyat çevrelerinin ilgiyle takip ettiği Don Delillo’nun ‘Beyaz Gürültü’sü ölüm korkusu üzerine bir roman. Her tür tüketim çılgınlığıyla donatılmış hayat, tersinden okunduğunda ölümü saklayan bir mask durumunda romanda.

29.03.2018Kitap Sanat
En yeni kitaplar

En yeni kitaplar

Rafa çıkanları seçtik, okuduk, değerlendirdik.

16.03.2018Hürriyet Cumartesi
Beyaz gürültü nedir

Beyaz gürültü nedir?

Tüm sesleri bastırmanızı sağlayan gürültü nedir? Beyaz gürültü çeşitli frekanslardan oluşan bir gürültü müdür? İşte beyaz gürültü nedir sorusunun cevabı..

4.05.2016Gündem
Beyaz gürültü nedir

Beyaz gürültü nedir?

Tüm sesleri bastırmanızı sağlayan gürültü nedir? Beyaz gürültü çeşitli frekanslardan oluşan bir gürültü müdür? İşte beyaz gürültü nedir sorusunun cevabı..

11.02.2016Gündem
Ağlayan bebeği sakinleştirmenin 5 yolu

Ağlayan bebeği sakinleştirmenin 5 yolu

Ağlayan bebeği sakinleştirmek için çok fazla uğraşmaya gerek yok. ABD'li ünlü Çocuk Doktoru Harvey Karp'ın uygulaması çok kolay yöntemiyle 5 dakika dolmadan bebeğiniz sakinleşiyor.

26.08.2010Kelebek
Sarsılmış bebek sendromunu

Sarsılmış bebek sendromunu

Şu veya bu nedenle bebeklerin kollarından veya gövdelerinden tutup sarsılması, elde battaniyeyle veya ayakta hızla sallanması ölümlere yol açabiliyor.

31.10.2009Kelebek
Sarsılmış bebek sendromuna dikkat

Sarsılmış bebek sendromuna dikkat

Şu veya bu nedenle bebeklerin kollarından veya gövdelerinden tutup sarsılması, elde battaniyeyle veya ayakta hızla sallanması ölümlere yol açabiliyor.

30.10.2009Kelebek
Mozart müziğinin iyileştirici ve beyin gücünü artırıcı etkisi ne derece doğru

Mozart müziğinin iyileştirici ve beyin gücünü artırıcı etkisi ne derece doğru?

Müziğin akıl hastalıkları tedavisindeki rolünü araştıran bilim adamları, Mozart’ın müziğinin akneden Alzheimer’a, çok sayıda hastalığın tedavisinde diğer bestecilerin eserlerinden daha etkili olduğunu ileri sürüyorlar. Fakat iddialar hep kişisel öykülere dayanıyor.

2.02.2006Kelebek
Kendinizi ‘uçuş modu’na alın

Kendinizi ‘uçuş modu’na alın

Seyahate çıkmak, dinlenmek, kaçmak, fişi çekmek, yeni deneyimler edinmek kadar uçakta, otobüste veya bekleme salonlarında geçirilen onlarca saat demek. Rahatsız koltuklar ve gürültü, bulunduğunuz ortamdan kaçma hissi yaratabilir. Nasıl akıllı telefonlarınızı uçuş moduna alıyorsanız, geliştirilen yeni nesil teknolojik çözümlerle kendinizi de uçak moduna alabilirsiniz.

6.01.2019Seyahat
CHPde 102 başkan adayı daha belli oldu... Bir şehirde sürpriz değişiklik

CHP'de 102 başkan adayı daha belli oldu... Bir şehirde sürpriz değişiklik

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, "Bursa'da Mustafa Bozbey, Kahramanmaraş'ta Ali Öztunç, Van'da Nurettin Beyaz, Mersin'de ise Vahap Seçer büyükşehir belediye başkan adayımız oldu." dedi.

4.01.2019Gündem
Karla ilgili 15 ilginç gerçek

Karla ilgili 15 ilginç gerçek

Kışla birlikte çoğumuz yeniden karla karşılaşıyoruz. Peki, karla ilgili ne kadar şey biliyoruz? BBC Earth karla ilgili bazı şaşırtıcı gerçekleri derledi.

23.12.2018Teknoloji
Maçka Parkında Kıyafet tartışmasında tanıklar dinlendi

Maçka Parkı'nda "Kıyafet" tartışmasında tanıklar dinlendi

MAÇKA Parkı'nda kıyafete müdahale ettiği iddia edilen özel güvenlik görevlisi Savaş İlter ile kıyafetine müdahale edildiğini öne süren Çağla Köse'nin "karşılıklı hakaret" suçundan yargılandıkları davada "tanıklar" dinlendi. Tanıklar, olay günü özel güvenliğin Çağla Köse'nin kıyafetinin uygunsuz olduğunu, parkta bu şekilde gezemeyeceğini söylediğini anlattı. Söz alan Müşteki sanık Savaş İlter "Benim kıyafetle ilgili ağzımdan kelime çıkmadı" dedi. Çağla Köse ise dosyaya 4 farklı video sunduğunu belirterek, videoda 'Bu kıyafetle burada gezemez!' şeklindeki sözlerin duyulduğunu belirterek, "İnsani haklarım ihlal edildiği için burada bulunuyorum" dedi. 

20.11.2018Gündem
Yer: Bağdat Caddesi... Kıskıvrak yakalandı

Yer: Bağdat Caddesi... Kıskıvrak yakalandı

BAĞDAT Caddesi’nde drift yapan bir sürücü polis kamerasına saniye saniye yakalandı. Drift yapan sürücüyü bir süre takip eden polis ekipleri aracı durdurarak sürücüye 5 bin 10 lira cezai işlem uyguladı. Egzoz kontrolünde de bir sürücüye bin 2 lira ceza kesildi.

4.11.2018Gündem
Yolda kalan Lamborghini’yi iten İBB işçileri o anları anlattı

Yolda kalan Lamborghini’yi iten İBB işçileri o anları anlattı

İstanbul'da yaklaşık 1 milyon dolar değerindeki Lamborghini marka otomobil bozulunca yardımına İBB Trafik Müdürlüğünde görevli işçiler koştu. Sosyal medyanın kısa sürede gündemine oturan işçiler, o anları anlatarak yardım bekleyen vatandaşlar için her an göreve hazır olduklarını söyledi.

18.10.2018Gündem
Yassine Benzia: Böylesini ne gördüm ne de duydum

Yassine Benzia: Böylesini ne gördüm ne de duydum

Fenerbahçe'nin Cezayirli milli futbolcusu Yassine Benzia, Fenerbahçe Dergisi'nin Ekim sayısına açıklamalarda bulundu.

3.10.2018Spor Arena
Valiz toplamadan, trafiğe takılmadan...Güzel ve beyaz: Yunan Adaları

Valiz toplamadan, trafiğe takılmadan...Güzel ve beyaz: Yunan Adaları

Aşçısından garsonuna, kaptandan miçosuna kadar tamamen Türk mürettebatı olan bembeyaz dev gemiden limana bakıyorduk. Gemi Sirkeci Limanı’ndan demir atacaktı ve çok heyecanlıydım. Kafamda aşk gemisinin sahneleri önümde gittikçe küçülen İstanbul, kulağımda martıların sesleriyle bütünleşen seyahat nihayet başlamıştı. Bu turun hayatımda mis kokulu bir beyaz sayfa açmasını umuyordum. Öyle de oldu...

23.09.2018Seyahat
Fren yerine gaza basınca 3 metreden uçtula

Fren yerine gaza basınca 3 metreden uçtula

İstanbul Maltepe'de otomobilini park etmek isteyen Sönmez Duman, fren yerine gaza basınca park halindeki bir otomobili de önüne alarak 3 metrelik istinat duvarından düştü. Duman, başından hafif yaralanırken şans eseri 1.5 yaşındaki torunu kazadan yara almadan kurtuldu.

28.08.2018Gündem
Atın beni denizlere

Atın beni denizlere!

Orta Asya’da deniz vardı da biz mi yüzmedik?

30.06.2018Hürriyet Pazar
Sade yaşamayı öğrenin en zenginden bile mutlu ve lüks bir hayatınız olur

Sade yaşamayı öğrenin en zenginden bile mutlu ve lüks bir hayatınız olur

Gelmiş geçmiş en ünlü gece kulübü Studio 54’ün yaratıcısı Ian Schrager, sihirli ellerini bu yaz Bodrum’a dokunduruyor, kendi tabiriyle ‘deneyim tasarımcısı’ olarak girdiği otelcilik işinde son olarak The Edition Bodrum’u yaratıyor. New York’taki ofisinde buluştuk, 54 yıllarını, Kardashian’ları ve Zeki Müren’i andık...

22.06.2018Hürriyet Cumartesi

Erdoğan Demirören'in ardından iş, siyaset ve sanat dünyasının ünlü isimleri duygularını paylaştı

Demirören Holding ve Hürriyet Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Demirören Fatih Camii'nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine çok sayıda siyasi, iş adamı ve sanatçı katıldı. Ünlü isimler Erdoğan Demirören'in ardından duygularını paylaştı.

10.06.2018Gündem
Önce pembe sonra beyaz... Tam o an

Önce pembe sonra beyaz... Tam o an!

Denizli'de Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi'nde hastaya acil müdahale, sağlık personeline şiddet ve bebek kaçırma gibi senaryolarla tatbikat düzenlendi.

5.06.2018Gündem
Tarihi kongre başladı Yıldırım ve Koçun listeleri belli oldu...

Tarihi kongre başladı! Yıldırım ve Koç'un listeleri belli oldu...

Fenerbahçe'de iki adayın da listelerindeki isimler belli oldu.

2.06.2018Futbol
Milorad Mazicten Cüneyt Çakıra övgü dolu sözler

Milorad Mazic'ten Cüneyt Çakır'a övgü dolu sözler

Dünyanın sayılı hakemlerinden Sırp Milorad Mazic, Cüneyt Çakır'ın en iyi dostu olduğunu belirterek, yurt dışında yönettiği her maçtan sonra Türk meslektaşı ile telefonda konuşup pozisyonları yorumladıklarını söyledi.

24.05.2018Futbol
İki gözünün karası

İki gözünün 'kara'sı

Nurdeniz Tuncer, 10 yaşındayken görme yetisini kaybetmiş, özel şirketlere yasal danışmanlık yapan genç bir hukukçu. Neredeyse her gün İstanbul’un çeşitli yerlerinde konferanslara katılıyor, toplantılara giriyor, sunumlar yapıyor. Türkiye Barolar Birliği baloları başta olmak üzere birçok davete işi nedeniyle katılmak zorunda.

18.04.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Daha iyi uyumak için 6 öneri

Uyumadan önce yaptığınız şeyler gece uykunuzun kalitesini büyük oranda etkileyebilir.

19.11.2016

Açık görüşlü, yenilikçi araştıran ailelere

UCLA Tıp Fakültesi’nde çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı olan Dr. Karp, başta Madonna olmak üzere pek çok ünlünün çocuklarını emanet ettiği bir doktor...

23.07.2010

Hayatımın en korkunç gecesi

NEW York'tayken memlekette olan biteni kaçırmayayım diye uydu taktırdım.

28.10.2002

Münih’te yılbaşı pazarı

Münih Noel sokaklarında her yer Noel baba dekorlu. Ağaca çıkan, hediye torbası tutan, çocuklara hediye dağıtan Noel babalar ve hanımlar. Ev ve iş yerlerinde ise yılbaşı ağacı olmayan yok gibi. Her yere hediyeler ve süsler asılmakta. Dilekler tutulmakta ve yeni yıl dilekleri konuşulmakta. Asla aşırılığa kaçan yok. Saygı en ön sırada. Yesinler, içsinler, dans edip eğlensinler... Münih'te yılbaşı gerçekten çok renkli, işte detaylar...

6.12.2018

Bir şeye inanın!

Siyasi nedenlerle sahalar ona yasak ama en büyük reklam kampanyasında onun yüzü var!

8.09.2018

Ücretsiz ama personele

Bu fotoğrafı gönderen okurumuzun ismi bende saklı. Çünkü gizli kalmasını istemiş. Hay hay.

13.08.2018

Uygarlıkların atası: Mardin

Dünyanın en eski kültürlerini üzerinde taşımış Mardin… Birçok farklı din, mezhep ve inanışları kucaklayan bu kutsal şehre gitmek aklımdaydı. Bir fırsat bulup Mardin yollarına attım kendimi. İşte size Mardin gezi rehberi…

5.06.2018

Cağaloğlu’nda bir ‘Pembe Konak’ vardı

OKUR Erkan Çetinkaya, önemli bir sorunu gündeme getiriyor.

30.05.2018

ABD devleti Pastör Brunson’ın ilk duruşmasında o salonda olmak istiyor

Ankara perspektifinden bakıldığında Washington’la ilişkilerde en ağır dosyalar kuşkusuz ABD’nin Suriye’de PKK’nın Suriye kolu PYD/YPG ile ortaklığı ve Pennsylvania’da yaşamını sürdüren Fetullah Gülen. Malum ikisi de Amerika’nın defansta olduğu dosyalar.

5.04.2018

Ege’nin otantik güzeli meraklılarını bekliyor! Alaçatı Ot Festivali başlıyor...

Alaçatı sadece yazın değil, dört mevsimi ayrı keyif veren Ege’nin en özel yerlerinden biri. Arnavut kaldırımlı yollara, kesme taş evlere, hareketli gece hayatına ve Türkiye’nin sörfe en uygun sahillerine ev sahipliği yapan Çeşme’nin bu otantik beldesi, bugünlerde yine tatlı bir telaş içinde. Bu yıl 5-8 Nisan tarihleri arasından 9. kez gerçekleşecek olan Alaçatı Ot Festivali adeta baharın gelişini müjdelemeye geliyor.

2.04.2018