MENÜ

Besin Desteği

Besin Desteği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Besin Desteği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.090 Besin Desteği haberi bulunmuştur.

Besin Desteği Haberleri

Alkali Beslenme Sağlık İçin Gerçekten Faydalı mı

Alkali Beslenme Sağlık İçin Gerçekten Faydalı mı?

Vücudun asit yükünü artıracak besinlerin daha az, alkaliye yöneltecek besinlerin daha fazla tüketilmesine dayalı alkali diyet, son dönemin popüler beslenme biçimleri arasında yer alıyor. Diyetisyen Yusuf Öztürk, alkali beslenmenin sağlık üzerine etkilerine ilişkin net bilgiler bulunmadığının ve araştırmaların devam ettiğinin altını çiziyor.

Vücudun Tutkalı Olarak Bilinen Kolajenin Vücuda Etkileri

'Vücudun Tutkalı' Olarak Bilinen Kolajenin Vücuda Etkileri

Kasları onarmak, yaraları iyileştirmek metabolizmayı hızlandırmak ve enerji vermek gibi özellikleri barındıran kolajen gezegendeki en iyi doğal cilt bakım maddesidir.Uzman Diyetisyen Ayşenur Fişek, vücudu bir arada tutan tutkal olarak adlandırılan ve 25 yaşından sonra vücudumuzda üretilmeyen kolajenin yararları hakkında şu bilgileri verdi.

24.05.2019Kişisel Bakım
Pankreas kanseri nedir Pankreas kanseri hakkında bilinmesi gerekenler

Pankreas kanseri nedir? Pankreas kanseri hakkında bilinmesi gerekenler

Erken teşhisi son derece güç ve hızla yayılan bir tür olan pankreas kanserinde ileri yaş, sigara, alkol kullanımı ve yağlı-kızarmış yiyecekler büyük risk oluşturuyor. Öte yandan pankreas kanseri, ölüm oranının en yüksek olduğu kanser türlerinden biri olarak biliniyor. Peki, pankreas kanseri nedir? İşte, Pankreas kanseri hakkında bilinmesi gerekenler...

23.01.2019Sağlık
Sağlığa multivitamin desteği

Sağlığa multivitamin desteği

Multivitaminler vücudun beslenmesini sağlamaya yardımcı takviyelerdir. Peki, multivitaminler ne işe yarar, faydaları nelerdir, kimler multivitamin kullanmalı? Diyetisyen Şeyma Yılmaz bu soruların yanıtlarını bizlerle paylaştı.

Bebek mamalarının doğal olup olmadığı nasıl anlaşılır

Bebek mamalarının doğal olup olmadığı nasıl anlaşılır

Yapılan araştırmalar, Türkiye'de bebek maması kullanımının hızla arttığını, bebeğe anne sütü verilme oranının ise azaldığını gösteriyor. Uzmanlar ilk 6 ay boyunca sadece anne sütü verilmesi gerektiği konusunda uyarıyor. Bebek mamalarına ve ek gıdaya ise 6. aydan itibaren başlanması gerektiği belirtiliyor. Peki, bir bebek mamasının doğal olup olmadığı nasıl anlaşılır? Hero Türkiye Genel Müdürü Aslı Çetkin, "Bir ürünün içeriğinde kullanılan girdilerin tamamının doğal tarım yöntemleriyle üretilmiş olmasının gerekli olduğunu" belirtiyor.

30.11.2016Hayat
Giderek yaygınlaşan hastalık: Vitamin ve mineral eksikliği

Giderek yaygınlaşan hastalık: Vitamin ve mineral eksikliği

Günümüzde vitamin ve mineral eksikliği gençlerde sık görülen rahatsızlıklar arasında yer alıyor. Peki, buna neden olan etkenler neler? Nasıl bir yol izlersek bu sorundan kurtulabiliriz? Bu soruların yanıtını sizin için uzmanından aldık.

29.05.2016Eğitim
Ziynet neden kilo veremiyor

Ziynet neden kilo veremiyor?

Osman Müftüoğlu, “Osman Hoca’nın Sağlık Notu” sayfasında bu hafta Ziynet Sali’yi ağırladı.

28.11.2015Magazin

Yazar Sonuçları

Mucize pazarlama

Kanserden kalbe, tansiyondan böbreğe tüm hastalıkları tedavi ettiği iddia edilen mucize karışımı tanıtan filmin başrolünde türkücü Mahmut Tuncer var. Birçok uydu kanalında yayınlanan tanıtım filminde montajlı TV haberleri de dikkat çekiyor.

28.06.2019

8 soruda hipertansiyon

Hipertansiyon 40’lı yaşlardan sonra sık karşılan bir problem. Sıklığı, 60’lı yaşlardan sonra daha da artıyor. Genelde “genetik” temelli olsa da, “beslenme” biçiminiz, “aktivite” düzeyiniz, “uykunuz” ve “stres” seviyeleriniz ile kilo dengenizden de ciddi ölçüde etkileniyor. Bu nedenle hipertansiyondan korunma ve/veya tedavide “yaşam tarzı değişimleri”nin önemi çok büyük.

8.05.2019

Haşimato neden patladı?

Neden net ve açık olarak bağışıklık bozukluğu! Bağışıklık sisteminin ayarının altüst olması, bizi dış ve iç düşmanlardan koruması gereken bağışıklık askerlerimizin kendi sağlam dokularına da savaş ilan etmesi...

3.04.2019

Ekmek sağlığı bozar mı?

Ekmek yiyelim mi, yemeyelim mi? Azı ile mi yetinelim yoksa tamamen mi keselim? Peki “Ekmek parası” peşinde koşarken zorla ulaştığı o ekmekten bile “sağlığıma zarar verecek” diye korkan vatandaş ne yapacak? Çözüm ne?

22.03.2019

Stres Şişmanlatır mı?

Geçmişte anlatılanlara bakılırsa; günümüzde epey ağırlaşmış olan yaşam koşullarımız mevcut… Bu zorlu koşulların getirdiği stres; sadece ruh halinizi değil aynı zamanda vücut ağırlığınızın da dengesini bozabiliyor. Hatta hayatınızın dümenini ele geçiriyor.

26.02.2019

Kortizol “stres oburu” yapıyor

Fazla kortizol yarattığı kronik stresle bir taraftan “stres oburluğu” yaratarak kilo aldırırken diğer yandan yorgunluğa, depresyona ve beyin hasarına neden oluyor. Beyin ve vücuttaki yaşlanma süreçlerinin tümünü hızlandırıyor.

20.11.2018

Zerdeçal kanseri önler mi?

Zerdeçal, son yılların gözde baharatı. Lezzeti kadar sağlık faydaları da çok konuşuluyor. Zira o, çok yönlü bir ilaç gibi de çalışıyor. Kanserle, damar sertliğiyle, kronik iltihapla, bellek bozukluğuyla, paslanmayla, kısacası bizi yaşlandıran ne varsa hepsiyle savaşıyor.

15.11.2018

10 kısa hayat dersi

Bugün “iyi hayat notları” başlığı altında farklı kaynaklardan not aldığım bazı tavsiye ve bilgileri sizinle paylaşmak istedim. Hazırsanız, buyurun...

15.10.2018

D vitamini “K”sız olmaz mı?

Sağlığımızı korumak için D ve K vitaminlerinin ikisine de ihtiyaç var. İkisini de düzenli olarak kazanmak zorundayız.

4.10.2018

Siz hiç şişman çoban gördünüz mü?

Meraklı bir okurum “Hocam televizyon izlerken dinledim, laktik asit birikimi nedeniyle uzun süre yürümek şişmanlatırmış. Doğru mu?” diye soruyor. Yanıt net ve açık: Yürüme ne şişmanlatır ne de kilo vermenizi engeller!

11.04.2018

Biyoritim tansiyonu etkiliyor

Bedenimizin biyoritmi, pek çok fonksiyonumuz gibi kan basıncımızı da etkiliyor. Tansiyonumuz geceleri daha düşük, gündüzleri daha yüksek oluyor.

26.03.2018

Mideyi küçültmek şişmanlığa çare olabilir mi?

Obezitenin tedavisi, altında yatan metabolik, hormonal ve ruhsal sorunların çözümlenmesiyle başlar. Basit bir kilo sorununun çözümünde asla bir cerrahi girişim düşünülmez.

1.11.2017

Lütfen çayınıza şeker eklemekten vazgeçin

Şekerin her türlüsü bizi hem yapısıyla zehirliyor hem de kalorisiyle şişmanlatıyor.

11.10.2017

6 önemli doğal destek

Bugün sayfamızı doğal bazı besin desteklerine, daha doğrusu doğal eczaneye ayırdık. Çok sık gündeme gelen ama özellikleri pek de iyi bilinmeyen bu 6 besin desteği konusunda sizi biraz daha aydınlatmak istedik. Buyurun...KALiTELi BiR UYKUNUN VAZGEÇiLMEZi

14.09.2017

Fazla şeker belleği bozar

Şeker toksik! Şeker zehir! Tamam ama çok da lezzetli. Üstelik bağımlılık yapma gücü bile var. Ve zaten bu nedenle de şekerden kaçmak öyle kolayca başarılabilecek bir iş değil. Dikkatli ve daima ‘uyanık olmanız’ lazım.

13.08.2017

Zerdeçalın kendisi mi hapı mı?

Doğal yoldan yemeklerle alınan zerdeçal ile besin desteği olarak yutulan zerdeçal haplarından faydalanma oranı arasında dağlar kadar fark var. İşte bu nedenle biri size zerdeçal hapı tavsiye ettiğinde biraz düşünün ve onu doğal haliyle tüketmenin daha akılcı olduğunu unutmayın.

27.06.2017

Tembel tiroit kalbi yoruyor

Tiroit bezimizin gördüğü işler çok önemli. Onun, ürettiği hormonlar (T3 ve T4) ile “beden orkestrasının şefi” olduğunu sağır sultan bile öğrendi.

22.06.2017

En yaygın 10 sağlık efsanesi

Bilgi kirliliği yeni bin yılın en mühim sorunlarından biri. Özellikle “sosyal medya” meselesi devreye girdikten sonra bu kirliliğin boyutu daha da büyüdü. Eski yanlışlara yenileri eklendi. Bazıları ise adeta birer “ŞEHİR EFSANESİ” haline geldi. İşte ilk 10 örnek...

15.06.2017

Bayılan birine nasıl yardım etmeli

Birden bire gelişen şuur kaybının -bayılmanın- pek çok nedeni olsa da en sık görüleni oksijen ve şeker muhtevası yeterli kanın beyne ulaşamamasıdır. İsterseniz bayılma nedenlerini ayrı bir yazıya bırakalım ve “anında müdahale” için ne yapmanız gerektiğini özetlemeye çalışalım:

24.05.2017

K vitamini olmadan D vitamini kullanmak yanlış mı?

Sağlığımızı korumak için D ve K vitaminini düzenli olarak kazanmak zorundayız.

19.04.2017

Ne yemediğimiz daha önemli

“Neleri yersem daha sağlıklı kalırım?” düşüncesi eksik bir yaklaşımdır. Söz konusu sağlık olduğunda nelerin yeneceği kadar, nelerin yenmemesi gerektiğini de bilmek gerekir.

14.02.2017

Kolajen artırıcı besinler neler?

Besin desteği endüstrisinin son yıllardaki en önemli uğraşlarından biri kaliteli kolajen destekleri üretmek. Biz haplarla değil de besinlerle kolajen üretimi nasıl artırılabilir ona bir bakalım. Buyurun...

9.12.2016

Çalışırken de aktif misiniz? 

Sağlıklı bir yaşam için işyerinde aktif olabilmenin yollarını bulmanız gerekiyor!

3.11.2016

Sonbahar için kolay cilt tavsiyeleri

Yaz bitti bitiyor. Yaz boyunca ciltlerimiz güneşti, deniz/havuz suyuydu, güneş yağı/kremiydi derken epeyce tahrip oldu.

8.09.2016

Suşi sağlıklı mı, değil mi?

Suşi Japonlar’ın pek sevdiği popüler bir yiyecek. 80’li yıllardan sonra dünyanın her yerine yayıldı. Son dönemde bizde de bir kesimin severek tükettiği besinlerden biri haline geldi. Peki bu “bize yabancı” besin yeterince sağlıklı mı? İsterseniz bu soruya yanıt vermeden önce onu biraz tanıyalım...

4.08.2016

Akıl kurcalayan 10 hipertansiyon sorusu

Hipertansiyon yaygın ve karmaşık bir sağlık sorunu. Hal böyle olunca da kafa karıştıran sorular da yaşanan sorunlar da bitmek bilmiyor. Kimi ilaç kullanmaktan, kimi de bir gece ansızın gelebilecek bir kalp krizinden, felçten korkuyor. İsterseniz daha fazla uzatmadan sizden gelen soruların ilk 10’unu yanıtlamaya çalışalım. Buyurun...

22.07.2016

Çocuğunuzun kilo sorunu var mı?

Eğer fazla kilolu bir çocuğunuz varsa önünüzde mükemmel bir fırsat var: Yaz tatili! Eğer biraz dikkatli olabilir, konuya azıcık zaman ayırıp yeteri kadar odaklanırsanız bu yaz tatilini kilolu çocuğunuz için “sağlıklı beslenme ve kilo yönetimi bayramı” haline getirebilirsiniz.

29.06.2016

Yoğurt neden bir süper besindir?

Yoğurdu süper besin yapan özellik, yapısında “probiyotik” bakterileri ve “prebiyotik” besinleri bir arada, birlikte bulundurması. Detayları merak ediyorsanız, buyurun...

20.06.2016

Kahve neden çarpıntı yapar?

Kahvenin çarpıntı yapıp yapmayacağı da, tansiyonunuzu yükseltip yükseltmeyeceği de, uykunuzu kaçırıp kaçırmayacağı da şu iki soruya vereceğiniz cevapla bağlantılı: Ne kadar kahve tüketiyorsunuz? Vücudunuz kahveyi ne ölçüde temizleyebiliyor?

9.05.2016

Midesi ekşiyenler ne yapsın?

Midenin normalden fazla salgıladığı asit, mide yanmalarına yol açıyor. Bu rahatsızlığın giderilmesi için ilk olarak yediklerimize ve içtiklerimize dikkat etmemiz gerekir.

11.04.2016

Ziynet neden kilo veremiyor?

Ziynet Sali’nin üç temel sorunu var: Kronik depresyon, kilo problemi ve uykusuzluk. Peki ne yapmalı? Bu sorunların üstesinden nasıl gelecek?

28.11.2015

Pilates zayıflatır mı

Son zamanlarda sadece kadınlar değil erkekler de pilatese yöneldiler. Peki, “pilates kilo kontrolünde de işe yarar mı?” İşte o sorunun cevabı biraz karışık!

11.11.2015

Gülben Ergen'in sağlık notları

Gülben Ergen tam bir iyi hayat ustası. Akıllı bir beden ve ruh ilişkisi mimarı. Beslenmesi, aktivitesi oldukça akılcı. Pilates ve yoga seçimleri ise yıldızını yükseltiyor. Uyku ve stres konusundaysa birazcık daha çalışması lazım.

31.10.2015