MENÜ

besiktas osmanli jimnastik kulubu

besiktas osmanli jimnastik kulubu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika besiktas osmanli jimnastik kulubu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 18 besiktas osmanli jimnastik kulubu haberi bulunmuştur.

besiktas osmanli jimnastik kulubu Haberleri

Ünlü dönerciye Come to Beşiktaş davası

Ünlü dönerciye 'Come to Beşiktaş' davası

BEŞİKTAŞ Spor Kulübü, “Come to Beşiktaş” sloganı için marka tescili başvurusunda bulunan Bereket Döner Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye marka tescilinin iptali için dava açtı. Bir çok farklı kişinin Beşiktaş’la özdeşleşen bu sloganı kullanmak için Türkiye Patent Enstitüsü’ne başvurduğunu belirten Beşiktaş, ihtiyati tedbir talebinde bulundu.

7.05.2018Ekonomi
İnadına  yeniden hayat buluyor

'İnadına ' yeniden hayat buluyor

Şeref Bey ‘’İnadına’’ dökü-drama belgeseli ile yeniden hayat buluyor...

17.08.2015Keyif
23 adımda Beşiktaş

23 adımda Beşiktaş

Beşiktaş, Bizans dönemine uzanan yerleşimi ile Boğaziçi’nin en eski köylerinden. Sarayları, parkları, köklü okulları, kozmopolit yaşamı, çok katmanlı kültürel mirası bu semtle ilgili aklımıza ilk gelenler. Genç, dinamik nüfusu, aktif kültür hayatı ve ÇARŞI’sıyla gönlümüzde ayrı bir yeri var. Beşiktaş’ın semt kimliğine eşlik eden güçlü aidiyet duygusunun bir nedeni de kuşkusuz bu semtte kurulan Beşiktaş Jimnastik Kulübü. BJK, taraftar kitlesini oluşturan semt sakinleriyle birlikte varlığını sürdüren şanslı kulüplerden. Barbaros Hayrettin Paşa’nın heykelinin altında, aylarca çalışarak turu hazırlayan Beşiktaş JK Müzesi Müdürü Canan Cürgen ve 1001 İstanbul rehberi Nihan Vural ile buluşuyoruz. Vural anlatmaya, Osmanlı İmparatorluğu’nun ilk kaptan-ı deryası, Akdeniz’i bir ‘Türk Gölü’ haline getiren Barbaros Hayrettin Paşa’dan başlayarak Beşiktaş’ın kaptan-ı deryalar semti olduğunu vurguluyor. “Dünyada donanması olan tek takımın Beşiktaş olması hiç de tesadüf değil” diye araya giriyor Beşiktaş JK Müze Müdürü Canan Cürgen. Aklıma şampiyonluk kutlamaları sırasında Boğaz’ı dolduran ve ‘Beşiktaş Donanması’ denilen irili ufaklı yüzlerce tekneden oluşan konvoy geliyor. Hepimiz gülüyoruz ve turumuz başlıyor.

10.12.2018Seyahat
İnönü Stadındaki yapı Gizli dehliz mi

İnönü Stadı'ndaki yapı 'Gizli dehliz' mi

Dün İnönü Stadı yıkımında ortaya çıkan tonozlu yapı, iş makineleri tarafından parçalandı. Arkeoloji Müzesi yetkilileri "Yapılan suç, çalışma durdurulmalı" dedi. Parçalanan yapının tarihi eser olması ihtimaline karşı inceleme başlatıldı. İşte dün bulunan o yapı, 21 Mayıs 1998'de, İnönü Stadyumu'nun çimleri yenilenirken yaşanan bir olayı akıllara getirdi. Yenileme sırasında toprak kaldırılınca alttan dev dehlizler çıktı. Hürriyet Gazetesi Muhabiri Hayrettin Karateke o gün stada gitti ve dehlizleri görüntüledi.

24.07.2013Gündem
Eylemlerin ve polis müdahalelerinin tarihçesi

Eylemlerin ve polis müdahalelerinin tarihçesi

Anadolu’da halk hareketlerinin ve bunlara karşı düzenlenen polis müdahalelerinin tarihi M.Ö. 25.000 yılına kadar dayanıyor. Eylemlerde çekilen ilk halaysa M.Ö. 17.000’de çekildi.

14.06.2013Gündem
Doğan: ABD bütçesinin tamamı Gaziantepspora gol atamaz

Doğan: ABD bütçesinin tamamı Gaziantepspor'a gol atamaz

Fenerbahçe Kulübü'nün 100. kuruluş yılı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Fenerbahçe 100. Yıl Spor ve Bilim Kongresi, İstanbul'da devam ediyor.

30.11.2007Spor Arena
Brüksel’den İstanbul’a yol kazası

Brüksel’den İstanbul’a yol kazası

ZEYNEL Lüle Türkiye’deki en deneyimli dış muhabirlerden biridir. Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki ilişkileri diplomatlar kadar iyi bilir. Yıllarını geçirdiği iki Avrupa Birliği merkezinde, Brüksel ve Strasbourg’da politikacılar, bürokratlar ve gazeteciler arasında sayılır ve sevilir.

16.07.2006OkurTemsilcisi
Yeraltında gizli dehliz

Yeraltında gizli dehliz

20.05.1998Gündem
Bizim takımlar iyi...

Bizim takımlar iyi...

11.09.1997Spor Arena
Bizim takımlar iyi...

Bizim takımlar iyi...

10.09.1997Spor Arena
Bizim takımlar iyi...

Bizim takımlar iyi...

9.09.1997Spor Arena
Bizim takımlar iyi...

Bizim takımlar iyi...

8.09.1997Spor Arena
Bizim takımlar iyi...

Bizim takımlar iyi...

7.09.1997Spor Arena
Bizim takımlar iyi...

Bizim takımlar iyi...

6.09.1997Spor Arena

Yazar Sonuçları

Halkın takımı mı? Saray takımı mı?

Tartışmayı Fikret Orman başlattı. Beşiktaş’ın aslında “saray takımı” olduğunu ilân etti. Böylece kendi camiasını aristokrasinin tepesine oturturken diğerlerini “çakma saraylı” yaptı. Bu benzetme ile birlikte Çarşı karıştı.

28.03.2016

‘Bütün milleti sportmen yapmak’

30 Eylül 1926, yer Çankaya. Reisicumhur Mustafa Kemal, kendisini ziyarete gelen Ali Sami (Yen) başkanlığındaki İdman Cemiyetleri İttifakı üyelerine “bütün milleti, bütün memleket evlatlarını sportmen yapmak” gerektiğini söylüyor.

13.05.2012

Çarşı niye gericiliğe karşı

Türkiye’de "Ne sağcıyız ne solcu, futbolcuyuz futbolcu" klişesini yıkan, toplumsal konulara duyarlı bir taraftar grubu var: Beşiktaşlı Çarşı Grubu. Tribüne ünlü devrimci Che posteri de asıyorlar; 1 Mayıs’ta Taksim’e de yürüyorlar. Nükleer santrallara da, ırkçılığa da karşılar. Son Galatasaray maçında açtıkları "Türkan Saylan onurumuzdur" pankartı ise polis engeline takıldı. Peki Çarşı niye devrimci? Bu tavırları hangi siyasal hareketten miras kaldı?

30.05.2009