MENÜ

Berat Albayrak

Berat Albayrak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Berat Albayrak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.524 Berat Albayrak haberi bulunmuştur.

Türkiye Cumhuriyeti 65. Dönem Hükümeti Enerji Bakanı

Berat Albayrak, (d. 1 Ocak 1978, İstanbul), Türk iş adamı, köşe yazarı, akademisyen ve siyasetçi. 2015 yılında 25. ve 26. dönemlerinde milletvekili seçilmiştir. 12 Eylül 2015 tarihinde yapılan Ak Parti 5. Olağan Genel Kurulunda MKYK üyesi seçilmiştir. 64. Türkiye Hükûmeti'nde Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı oldu.

Berat Albayrak Haberleri

Kömür üretimindeki rekor artışla 3 milyar lira ülkede kaldı

Kömür üretimindeki rekor artışla 3 milyar lira ülkede kaldı

Kömür Üreticileri Derneği Başkanı Muzaffer Polat: "15 milyon tonluk bir üretim artışımız var. Bunu 2 bin kalori seviyesinde düşünürsek 5 milyon ton ithal kömürün ithalattan çıkarılması demektir. Böylece yerli kömür üretimindeki artışla 3 milyar liralık ithalatın önüne geçmiş olduk" açıklamasında bulundu.

23.01.2019Ekonomi
Bakan Albayraktan Davosta önemli açıklamalar

Bakan Albayrak'tan Davos'ta önemli açıklamalar

İsviçre'nin Davos kasabasında dün başlayan 49. Dünya Ekonomik Forumu (WEF) toplantıları kapsamında düzenlenen oturumda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Davos'ta önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak; "Türkiye bölgedeki tek istikrarlı bölge. Türkiye ekonomisi güçlü bir dengeye sahip ve ekonomik bağışıklık sistemini güçlendirdi" ifadesinde bulundu.

23.01.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayraktan Davosta önemli açıklamalar

Son dakika... Bakan Albayrak'tan Davos'ta önemli açıklamalar

İsviçre'nin Davos kasabasında dün başlayan 49. Dünya Ekonomik Forumu (WEF) toplantıları kapsamında düzenlenen oturumda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak; “Türkiye ile ABD arasında ilişkilerin hem bölgesel ve hem de küresel arenada derindir. Türkiye’nin kamu borcunun mili gelire oranı yüzde 28, bu da Türkiye’nin borç yönetiminin güçlü olduğunu gösteriyor. Türkiye yoluna son derece pozitif devam ediyor. Türk ekonomisi güçlü bir dengeye sahip" açıklamasında bulundu.

23.01.2019Ekonomi
Gündem 24 Saat - 23.01.2019

Gündem 24 Saat - 23.01.2019

Gündem 24 Saat - 23.01.2019

23.01.2019Özet
Son dakika... Bakan Albayraktan Davosta flaş açıklamalar

Son dakika... Bakan Albayrak'tan Davos'ta flaş açıklamalar

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, mali disiplinden taviz olmayacağının altını çizdi. Albayrak, bir sonraki PPK kararında faiz indiriminin gündeme gelip gelmeyeceğiyle ilgili soruya, "Merkez Bankası işini yapıyor. Mart ayında ne yapacaklarını bilmiyorum. Ama bir şeyi biliyorum, ne yaparlarsa yapsın; analitik bir titizlikle yapıyorlar." diye konuştu.

23.01.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayrak açıkladı: Türkiyede yatırım yapanlar...

Son dakika... Bakan Albayrak açıkladı: Türkiye'de yatırım yapanlar...

Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak Daily Sabah'a konuştu. Bakan Albayrak; "Türkiye'de yatırım yapan işletmeler, sadece Türkiye'de değil, daha geniş bölgede de fırsatları yakalayabiliyor" açıklamasında bulundu.

23.01.2019Ekonomi
Sadece kamu değil tüm bankalar fedakarlık yapmalı

Sadece kamu değil tüm bankalar fedakarlık yapmalı

VAKIFBANK Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, “Kampanyaların devamının gelmesi lazım. Bankacılık sektörünün bu dönemde elini taşın altına koyması gerekir. Sadece kamu bankalarının değil tüm bankaların bu fedakârlığı yapması lazım. Yakın zamanda çok uygun maliyetle 550 milyon TL karşılığı 8 yıl vadeli bir kredi temin ettik. Bununla da yine bir kampanya düşünüyoruz. Daha henüz bunu tam kararlaştırmadık ayrıntıları ama bunu da yakın zamanda kamu oyuna açıklarız” dedi.

23.01.2019Ekonomi
KDV iadeleri için çalışılıyor

KDV iadeleri için çalışılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iş dünyasına müjdeyi verdi. TOBB Türkiye Ekonomi Şûrası’nda 3.5 saat iş dünya-sını dinleyen Erdoğan, KDV iadesi talebine karşılık “KDV iadeleri ödenebilir” mesajı verdi. Bakan Berat Albayrak da bu konuda yaptıkları çalışmayı kısa sürede sonuç-landıracaklarını söyledi.

23.01.2019Ekonomi
Bakan Albayrak da All Star’ı kaçırmadı

Bakan Albayrak da All Star’ı kaçırmadı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak çocukları ile birlikte şovu izledi.

21.01.2019Avrupa
Konkordatodan geri dönüş

Konkordatodan geri dönüş

Ekonomide ağustosta yaşananların ardından gündeme gelen konkordatodan şirketler çıkış yapıyor. 7 bankanın bir araya gelerek oluşturduğu yapılandırma heyeti konkordato ilan eden firmaları inceledi ve borçları yapılandırılan 22 şirket artık konkordato sürecinden çıktı.

21.01.2019Ekonomi
Krizler arttı, lider azaldı

Krizler arttı, lider azaldı

Davos Zirvesi’ne ABD, İngiltere ve Fransa devlet başkanları katılmıyor. Yarın başlayacak zirvede liderler olmadığı için ‘ticaret savaşları, mülteci sorunları, IMF, Dünya Bankası ve DTÖ’nün yeniden yapılanması’ gibi gündemlerin geri planda kalması bekleniyor.

21.01.2019Ekonomi
All-Star nefes kesti

All-Star nefes kesti

Basketbolun yıldızlarının sahne aldığı Tahincioğlu All-Star 2019 organizasyonunda Asya Karması, Avrupa Karması'nı 147-146 yendi.  Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen organizasyonda yapılan All-Star maçı oldukça renkli görüntülere sahne oldu. 

20.01.2019Basketbol
Son dakika... Bakan Albayraktan THY mesajı

Son dakika... Bakan Albayrak'tan THY mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Twitter'dan THY Yönetim Zirvesi hakkında açıklamada bulundu.

17.01.2019Ekonomi
Bakan Albayraktan flaş açıklamalar

Bakan Albayrak'tan flaş açıklamalar

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen "Adım Adım Ekonomi Antalya" toplantısında açıklamalarda bulunuyor. Bakan Albayrak, pazar ve market fiyatları arasında fark olduğunu belirterek "Markette istediğimiz rakamlar yok. Onlarla konuşacağız" dedi.

17.01.2019Ekonomi

Son dakika... Bakan Albayrak: Markette istediğimiz rakamlar yok

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, iş dünyası temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen "Adım Adım Ekonomi Antalya" toplantısında açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, pazar ve market fiyatları arasında fark olduğunu belirterek "Markette istediğimiz rakamlar yok. Onlarla konuşacağız" dedi.

17.01.2019Ekonomi
Türkiye-Almanya ilişkileri nereye gidiyor

Türkiye-Almanya ilişkileri nereye gidiyor

Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın göreve başlayalı iki yılı geçti. Büyükelçiler görev yaptıkları ülkelerde kendi ülkelerinin yüzü, gözü, kulağı ve sesidirler. İşleri son derece zor ve hassastır. Bir yanda uzaktaki ülkesinde siyasi gelişmelerden sorumludurlar, öte yanda ise ilişkilerin bozulmaması, korunup geliştirilmesi için iki ülke arasında elçilik görevi yaparlar. Bir kuyumcu titizliğiyle çalışmak zorundadırlar.

17.01.2019Avrupa
Son dakika... Bakan Albayrak: 100 milyon ton kömür üretimi hedefi tutturuldu

Son dakika... Bakan Albayrak: 100 milyon ton kömür üretimi hedefi tutturuldu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Cari açığı azaltmaya yönelik yerli kömür hamlemizin en önemli ayağını oluşturan “2018 yılında 100 milyon ton kömür üretimi” hedefi tutturuldu. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum." açıklamasında bulundu.

16.01.2019Ekonomi
Kamu idarelerinin taşınmaz kiralamaları için genelge yayınlandı

Kamu idarelerinin taşınmaz kiralamaları için genelge yayınlandı

Kamu idarelerinin daha önceki yıllarda kiraladıkları ve sonraki yıllarda kiralayacakları taşınmazların kira bedelindeki artış, TÜİK tarafından artışın yapılacağı ayda yayımlanan TÜFE'nin on iki aylık ortalamalara göre yüzde değişim oranını geçemeyecek. Kiralamayla ilgili vergi, resim ve harçlar kiraya verene ait olacak.

16.01.2019Ekonomi
Disipline devam Albayrak, bütçe açığının hedeflere uyumlu olduğunu söyledi

Disipline devam! Albayrak, bütçe açığının hedeflere uyumlu olduğunu söyledi

“Bütçe açığı gerçekleşmesi 2018’de hedefimiz ile uyumlu olarak 72.6 milyar lira olmuştur” açıklamasını yapan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Geçirdiğimiz zor döneme rağmen mali disiplinden asla taviz vermedik. Önümüzdeki dönemde de bütçe disiplininden sapmayacağız” diye konuştu.

16.01.2019Ekonomi
Bakan Albayrak açıkladı: Bütçe açığını tutturduk

Bakan Albayrak açıkladı: Bütçe açığını tutturduk

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın Twitter'dan yaptığı ve bakanlığın açıkladığı verilere göre Aralık ayında ve 2018'de bütçe gerçekleşmeleri şöyle:

15.01.2019Ekonomi
KOBİler için yeni kredi paketi

KOBİ'ler için yeni kredi paketi

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odasından yapılan açıklamada, KOBİ'ler için hazırlanan yeni kredi paketinin büyüklüğünün 20 milyar TL olacağı ifade edildi.

14.01.2019Ekonomi
20 milyar TL piyasayı rahatlatacak

"20 milyar TL piyasayı rahatlatacak"

Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atila Menevşe, finans sektörünün reel sektöre sunduğu 20 milyar TL'lik kredi imkanının ekonomik darboğazın aşılmasına kolaylık sağlayacağını, istihdam, üretim ve ihracatın bundan olumlu etkileneceğini söyledi.

14.01.2019 Ekonomi
TİKAD’dan ‘KOBİ Değer Kredisi’ açıklaması

TİKAD’dan ‘KOBİ Değer Kredisi’ açıklaması

Türkiye iş Kadınları Derneği (TİKAD), Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın "KOBİ Değer Kredisi Tanıtım Toplantısı"nda açıkladığı ekonomik paketi, memnuniyetle karşıladıklarını açıkladı.

11.01.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayrak açıkladı: Köprü geçişleriyle ilgili iade süreci başladı

Son dakika... Bakan Albayrak açıkladı: Köprü geçişleriyle ilgili iade süreci başladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Köprü geçiş ihlalleri nedeniyle kesilen idari cezalarda iade sürecini başlattık" dedi.

11.01.2019Ekonomi
Bankalar döviz kredi faizini indirmeyi unuttular herhalde

"Bankalar döviz kredi faizini indirmeyi unuttular herhalde"

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, döviz kredilerinin faiz oranlarına dikkati çekerek, "TL kredi faizi iniyor, ama toplam kredilerinin yaklaşık yüzde 40'ını, ticari kredilerin neredeyse yüzde 50’sini oluşturan döviz kredi faizleri, nedense bir türlü aşağıya gelmiyor. Biz iş dünyası olarak bunu anlamakta zorlanıyoruz. Aklımıza gelen tek açıklama, herhalde unuttular. Bankalara hatırlatalım istedik." dedi.

11.01.2019Ekonomi
20 milyarlık KOBİ desteği

20 milyarlık KOBİ desteği

Esnaftan tüketiciye birçok teşvik ve destek açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün de 20 milyar liralık ‘KOBİ Değer Kredisi’ni tanıttı. 13 bankanın desteklediği paket, cirosu 25 milyon liranın altındaki 40 bine yakın işletmeyi ilgilendiriyor. Şirketler 6 ay anapara ödemesiz, toplam 36 ay vadeli ve aylık 1.54 faiz oranı ile kredi kullanabilecek.

11.01.2019Ekonomi
TESKten KOBİ Değer Kredisine destek

TESK'ten "KOBİ Değer Kredisi"ne destek

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı KOBİ Değer Kredisi tüm esnaf camiasına fayda sağlayacak, 39-40 bine yakın işletmeye verilecek bu kredi piyasaları rahatlatacak" açıklamasında bulundu.

10.01.2019Ekonomi
Berat Albayrak, KOBİ destek paketini açıkladı

Berat Albayrak, KOBİ destek paketini açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'KOBİ Değer Kredisi Tanıtım Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak KOBİ Paketi'nin detaylarından bahsetti ve; "Cirosu 25 milyon TL'nin altındaki şirketlere finansman desteği sağlanacak. İhracat ve imalat sektörlerine azami 1 milyon TL, diğer sektörlere azami 500,000 TL kredi verilecek. Bu pakette 6 ay kredi geri ödemesi olmayacak" dedi.

10.01.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayrak açıkladı: İşte yeni KOBİ Paketinin detayları

Son dakika... Bakan Albayrak açıkladı: İşte yeni KOBİ Paketi'nin detayları

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 'KOBİ Değer Kredisi Tanıtım Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu.  Bakan Albayrak KOBİ Paketi'nin detaylarından bahsetti ve; "Cirosu 25 milyon TL'nin altındaki şirketlere finansman desteği sağlanacak. İhracat ve imalat sektörlerine azami 1 milyon TL, diğer sektörlere azami 500,000 TL kredi verilecek. Bu pakette 6 ay kredi geri ödemesi olmayacak" dedi.

10.01.2019Ekonomi
Bir nefes de KOBİlere

Bir nefes de KOBİ'lere

Bakan Albayrak’tan bir müjde de zor durumdaki KOBİ’ler için geldi. Albayrak, bugün KOBİ’ler için Türkiye Bankalar Birliği ile 12 bankanın katılacağı bir kredi paketini açıklayacaklarını belirterek, “Hep birlikte el ele vererek daha iyi noktaya gelmesini sağlayacağız” dedi.

10.01.2019Ekonomi
Bakan Albayraktan çok önemli açıklama

Bakan Albayrak'tan çok önemli açıklama

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak MÜSİAD Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. 'Kur, faiz, enflasyon atağını püskürttük' ifadesinde bulunan Bakan Albayrak; esnafa destek paketinden, sosyal yarım alana elektrik faturası yardımından ve ticari alacak sigortasından bahsetti. Albayrak; "Yarın KOBİ'ler için çok önemli bir paket açıklayacağız" dedi.

9.01.2019Haber
Kadroya geçen taşeron işçiler için zam talebi

Kadroya geçen taşeron işçiler için zam talebi

Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Hükümetimizin, el emeğinden başka sermayesi olmayan emekçilerimizi enflasyon karşısında ezdirmeyeceği kararlılığına dayanarak, taşeron şirketlerde çalışırken sürekli işçi kadrosuna geçen çalışanlar ile halen KİT'lerde çalışıp da kadro alamayan çalışanların enflasyon karşısında korunmasını talep ediyoruz." ifadelerini kullandı.

9.01.2019Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayrak: Yarın çok önemli bir paket açıklayacağız

Son dakika... Bakan Albayrak: Yarın çok önemli bir paket açıklayacağız

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak MÜSİAD Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. 'Kur, faiz, enflasyon atağını püskürttük' ifadesinde bulunan Bakan Albayrak; esnafa destek paketinden, sosyal yarım alana elektrik faturası yardımından ve ticari alacak sigortasından bahsetti. Albayrak; "Yarın KOBİ'ler için çok önemli bir paket açıklayacağız" dedi.

9.01.2019Ekonomi
Mermide ‘Hayırlı olsun’ indirimine tepki: Düzenleme geri çekilsin

Mermide ‘Hayırlı olsun’ indirimine tepki: Düzenleme geri çekilsin

MAKİNE Kimya Endüstrisi Kurumu’nun (MKEK) sivil kullanıma sunduğu mermilerde indirime gitmesi ve bunu “Hayırlı olsun” mesajıyla duyurması tepki çekti.

9.01.2019Gündem
Ordumuz girsin gereğini yapsın

Ordumuz girsin gereğini yapsın

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Suriye’de, Irak’ta Türk milletinin bekasına göz diken kim varsa, ordumuz girsin ve gereğini yapsın” dedi.

9.01.2019Gündem
Bakan Albayrak paylaştı: 2019’u da müjdelerle...

Bakan Albayrak paylaştı: 2019’u da müjdelerle...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Twitter hesabından açıklamada bulundu.

8.01.2019Ekonomi
Meral Akşener İYİ Parti grup toplantısında konuştu

Meral Akşener İYİ Parti grup toplantısında konuştu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin TBMM'de düzenlenen haftalık grup toplantısında konuştu.

8.01.2019Gündem
Tabanca fişeklerine ‘mücadele’ indirimi

Tabanca fişeklerine ‘mücadele’ indirimi

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK), milli ve yerli üretim tabanca fişeklerinin fiyatında yaklaşık yüzde 7.5 indirime gitti.

8.01.2019Ekonomi
Türk futbolunda dev proje... Ve ilk adım atıldı

Türk futbolunda dev proje... Ve ilk adım atıldı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı'nın 1.5 yıl önce gündeme getirdiği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakının Berat Albayrak'ın da desteklediği, futbol kulüplerinin borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili projede ilk somut adım atıldı.

4.01.2019Futbol
‘Esnaf için yeni bir paket açıklayacağız’

‘Esnaf için yeni bir paket açıklayacağız’

HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2019’un reel sektör açısından likiditenin rahat olacağı bir dönem olacağını belirterek, “Bankacılık sektörümüzle kredi kanalları noktasında yakın bir çalışma içindeyiz. Önümüzdeki günlerde özellikle esnafımız, imalat sanayisinde küçük orta ölçekteki işletmelere özel, vadesiyle ve maliyetiyle çok daha rekabetçi olan bir paket açıklayacağız” dedi.

4.01.2019Ekonomi
Bakan Albayrak enflasyon verilerini değerlendirdi

Bakan Albayrak enflasyon verilerini değerlendirdi

Enflasyon verilerini değerlendiren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Yıl sonunda hedeflerimizin tamamını neredeyse tutturduk" dedi. Bakan Albayrak açıklamasının devamında "Eylül ayında ortaya koyduğumuz hedef tutuyor" dedi. Kaynak:TRT Haber

3.01.2019Haber
Son dakika... Bakan Albayraktan çok önemli açıklamalar

Son dakika... Bakan Albayrak'tan çok önemli açıklamalar

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, enflasyon rakamlarına ilişkin yaptığı değerlendirmede "Yıl sonu itibariyle, hedeflerimizin tamamını tutturmuş bulunuyoruz" dedi. Bakan Albayrak, enflasyonla mücadeleye destek kampanyasına bazı firmaların katılımının zayıf olduğuna işaret etti.

3.01.2019Ekonomi
Mücadeleye aynen devam

Mücadeleye aynen devam'

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, enflasyonla mücadelenin 2019’da da aynı şekilde devam etmesini arzu ettiklerini belirterek, “TOBB ile oda ve borsalar, milli bir dayanışma içinde 2019’da da Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programı’na desteklerini sürdürecek” ifadesini kullandı. TMSF Başkanı Muhiddin Gülal da bünyelerindeki şirketlerle enflasyonla mücadeleye devam ettiklerini açıkladı.

3.01.2019Ekonomi
TOBB 2019da da enflasyonla mücadeleye destek verecek

TOBB 2019'da da enflasyonla mücadeleye destek verecek

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: "TOBB ile oda ve borsalar, milli bir dayanışma içinde 2019'da da Enflasyonla Mücadele Programı'na desteklerini sürdürecek. KDV ve ÖTV indirimlerinin yeni yılda 3 ay süreyle devam etmesini hem iç piyasaya hem de enflasyonla mücadeleye destek anlamında olumlu buluyoruz." açıklamalarında bulundu.

2.01.2019Ekonomi
Müjdeli başlangıç

Müjdeli başlangıç

Konut, mobilya, beyaz eşya, otomotiv sektörlerindeki KDV ve ÖTV indirimleri 3 ay daha uzatıldı. Sektör temsilcileri uzatmanın piyasadaki olumlu havanın sürmesini sağlayacağına dikkat çekti. Öte yandan yeni yılla birlikte içkiden alınan ÖTV yüzde 13.5 yükseltilirken, pasaport ve ehliyet harçları da yeniden değerleme oranı yüzde 23.73 seviyesinde arttırıldı.

2.01.2019Ekonomi
ÖTV ve KDV indirimi uzatıldı mı Hangi ürünlerde geçerli olacak

ÖTV ve KDV indirimi uzatıldı mı? Hangi ürünlerde geçerli olacak?

Geçtiğimiz aylarda Hazine ve Maliye Bakanı tarafından 1 Ocak 2019 tarihine kadar geçerli olacağı duyurulan ÖTV ve KDV indirimi için yeni bir gelişme yaşandı. Beyaz eşya, mobilya, otomobil gibi kalemlerde daha makul fiyatlarla satın almalara imkan sağlayan ÖTV ve KDV indirimi, 3 ay daha devam edecek. İşte, ÖTV ve KDV indirimi uzatıldı mı sorusuna yanıt arayan vatandaşlar için o açıklamalar

1.01.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Milli sigorta devi kuruluyor

KONUYU ilk olarak geçen yılın Ağustos ayında, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak gündeme getirdi ve yeni milli reasürans modeli uygulanacağını açıkladı.

22.01.2019

Bu yıl Davos'u maymun konuşarak açıyoruz

Bugünden itibaren Davos’tayım... Dünya Ekonomik Forumu’nun 11 yıl önce, dünyanın önde gelen medya kişilerinden oluşturduğu 100 kişilik “International Media Council” (Uluslararası Medya Konseyi) üyesi olarak o yıldan beri Davos’u izliyorum.

22.01.2019

Anketten hangi çarpıcı sonuçlar çıktı?

İSMET Paşa, “Gece yarısı eşkıyanın ne yapacağı belli olmaz” demişti. Söz konusu bir tweet’le bakan azleden Trump olunca, ne yapacağı belli olmuyor. Trump’ın “Eğer Türkiye Kürtlere saldırırsa Türkiye’yi ekonomik yönden mahvederiz” tweet’i gözleri tekrar döviz kuruna çevirdi.

15.01.2019

Yargıtay’dan 3 yıldır ‘karar’ bekliyoruz

Yargının durumu ile ilgili 57 canın kaybedildiği 30 Kasım 2007’de meydana gelen Isparta uçak kazasını hatırlatmak istedim.

9.01.2019