MENÜ

Benjamin Xu

Benjamin Xu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Benjamin Xu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11 Benjamin Xu haberi bulunmuştur.

Benjamin Xu Haberleri

Hilafet devleti kuracaklarmış

Hilafet devleti kuracaklarmış

Terör örgütü DEAŞ’ın 20 Mart 2014’te Niğde’de üç kişiyi öldürdüğü saldırıya ilişkin gerekçeli kararda, 3 teröristin İstanbul’da dünya çapında ses getirecek bir eylem peşinde olduğu belirtildi. 10’ar kez müebbet hapis cezası verilen teröristlerin ‘vahim silahlarla saldırı suretiyle Türkiye’de anayasal düzeni değiştirmeye ve hilafet devleti kurmaya çalıştıkları’ vurgulandı.

27.03.2017Gündem
IŞİDci Alman, Niğdedeki eylem öncesi eroin kullanmış

IŞİD'ci Alman, Niğde'deki eylem öncesi eroin kullanmış

Güvenlik görevlilerini şehit eden IŞİD üyelerinin yargılanacağı mahkemenin kesinleşmesinin ardından, dava dosyasındaki ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı.

9.03.2015Avrupa
IŞİD üyesi saldırı öncesi eroin kullanmış

IŞİD üyesi saldırı öncesi eroin kullanmış

Güvenlik görevlilerini şehit eden IŞİD üyelerinin yargılanacağı mahkemenin kesinleşmesinin ardından, dava dosyasındaki ayrıntılar da ortaya çıkmaya başladı. 3 kez ağırlaştırılmış ömürboyu hapis cezası istenen Alman vatandaşı 25 yaşındaki Benjamin Xu’nun, yol kontrolü yapan güvenlik güçlerine saldırmadan önce eroin kullandığı ortaya çıktı.

8.03.2015Gündem
Niğde’deki davada IŞİDcilerin avukatları çekildi

Niğde’deki davada IŞİD'cilerin avukatları çekildi

NİĞDE'nin Ulukışla İlçesi'nde 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benjamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri'nin de aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu 11 sanığın yargılandığı davaya bugün devam edildi. Ankara'da tutuklu bulunan sanıklar yine mahkemeye getirilmeyerek savunmaları Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden alındı.Öldürülen kamyon şoförünün avukatı Ali Çil, sanıklardan Fuad Mövsümöv'ün görüntüsünün ekranda net olmasına karşın IŞİD üyelerinin görüntülerinin flu olduğunu belirterek, "Canilerin onlar olup olmadığını tespit edemediğimizden mahkemeye getirilmesini istiyoruz" dedi. Baronun görevlendirdiği 3 avukat da davadan çekilince sanıkların avukatı kalmadı. Uğur MART- Adnan ÇELEBİ/NİĞDE, (DHA)

5.03.2015Haber
Adalet Bakanlığı, Niğdedeki  IŞİD davasının başka ile naklini reddetti

Adalet Bakanlığı, Niğde'deki IŞİD davasının başka ile naklini reddetti

ADALET Bakanlığı, Niğde'nin Ulukışla İlçesi'nde 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benjamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri'nin de aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu 11 sanığın yargılandığı davanın güvenlik gerekçesiyle başka ile nakledilmesi talebini reddedip, Niğde'de görülmesine karar verdi.

25.02.2015Gündem
Telekonferansla duruşma

Telekonferansla duruşma

astsubayı şehit edip gaspettikleri kamyon şoförünü öldüren IŞİD terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benjamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri'nin de aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu 11 sanığın yargılanmasına Niğde Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün başlandı.

10.02.2015Gündem
IŞİDçilerin katliam iddianamesi kabul edildi

IŞİD'çilerin katliam iddianamesi kabul edildi

NİĞDE’nin Ulukışla İlçesi’nde 1 polis memuru ile 1 astsubayı şehit edip, gasp ettikleri kamyon şoförünü öldüren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütü üyesi Alman vatandaşı Benjamin Xu, İsviçre vatandaşı Çendrim Ramadani ile Makedonyalı Muhammed Zakiri hakkında 3’er kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle yargılanması için Cumhuriyet savcısının hazırladığı iddianame Niğde Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

15.12.2014Gündem
Niğde saldırganları tutuklandı

Niğde saldırganları tutuklandı

Niğde’nin Ulukışla İlçesi'nde bir polis ile bir astsubayı şehit eden, bir vatandaşı da öldüren El Kaide bağlantılı IŞİD üyesi oldukları iddia edilen üç zanlı tutuklandı. Saldırının faillerinden Çendrim Ramadani’nin mahkemede ifade vermeyi reddedip, “Ben yalnızca Allah'a hesap veririm. İfade vermem, hepiniz müşriksiniz. Jandarmayı öldürerek sevap işledim” dediği öğrenildi.

25.03.2014Gündem
Üç terörist canlı bomba olacaktı iddiası

Üç terörist canlı bomba olacaktı iddiası

Niğde Ulukışla’da, bir polis ve bir askeri şehit eden, gasp ettikleri kamyonun sürücüsünü öldüren Makedonya’lı Muhammed Zekjiri, Arnavutluk vatandaşı Alman uyruklu Benjamin Xu, Kosovalı İsviçre uyruklu Çendrim Ramadani tutuklandı.

24.03.2014Gündem
Niğde saldırısında 2 tutuklama daha

Niğde saldırısında 2 tutuklama daha

Niğde'de polis ve jandarmaya yönelik saldırı olayı ile ilgili olarak dün tutuklanan zanlının ardından bugün de 2 zanlı çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

24.03.2014Gündem