MENÜ

Bendevi Palandöken

Bendevi Palandöken ile ilgili tüm haberleri, son dakika Bendevi Palandöken haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Bendevi Palandöken haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.711 Bendevi Palandöken haberi bulunmuştur.

Bendevi Palandöken Haberleri

Sivil toplum ve iş dünyasından Barış Pınarı Harekatına destek

Sivil toplum ve iş dünyasından Barış Pınarı Harekatı'na destek

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "(Barış Pınarı Harekatı) Amaç, bu bölgeyi PKK/PYD/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerinden temizleyerek, Suriye halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak, bölgede huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmektir. Bizler işçi, memur, esnaf, çiftçi, avukat, emekli ve işveren temsilcileri olarak devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz" dedi.

11.10.2019Ekonomi
9 ayda 170 bin 540 iş yeri açıldı

9 ayda 170 bin 540 iş yeri açıldı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Eylül sonu itibarıyla esnaf ve sanatkar sayısı yılbaşından bu yana 25 bin 978 artarak toplamda 1 milyon 779 bin 191'e ulaştı. Bu dönemde 170 bin 540 iş yeri açılırken 80 bin 769 iş yeri kapandı" açıklamasında bulundu.

7.10.2019Ekonomi
TESKten özel bankalara faiz indirimi çağrısı

TESK'ten özel bankalara faiz indirimi çağrısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Kamu bankalarının yaptığı faiz indirimlerine ek olarak özel bankalarımız da acele edip indirime giderlerse piyasalar daha erken rahatlayacaktır" açıklamasında bulundu.

16.09.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan nikah şahidi oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan nikah şahidi oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci'nin oğlu Melih ile Seray Kayan'ın düğününe katıldı.

8.09.2019Gündem
TESKten velilere okul servisi uyarısı

TESK'ten velilere "okul servisi" uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Okula servisle ulaşım sağlayacak öğrencilerin velileri okul servis araçlarının, sürücülerinin ve uygulanması zorunlu kriterlerin takibini yapmalı" dedi.

8.09.2019Ekonomi
TESKten ÇEBSİS uygulamasına destek

TESK'ten ÇEBSİS uygulamasına destek

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "ÇEBSİS uygulamasının yürürlüğe girmesiyle piyasalara güven gelecek ve adliyelerin iş yükü azalacak" dedi.

6.09.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken: 8 ayda 150 bin 267 iş yeri açıldı

TESK Başkanı Palandöken: 8 ayda 150 bin 267 iş yeri açıldı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Ağustos sonu itibarıyla esnaf ve sanatkar sayısı, yılın 8 aylık döneminde 26 bin 747 artarak toplamda 1 milyon 779 bin 960'a ulaştı. Bu dönemde 150 bin 267 iş yeri açılırken 69 bin 672 iş yeri kapandı" dedi.

5.09.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandökenden taksimetre ayar ücretine tepki

TESK Başkanı Palandöken'den taksimetre ayar ücretine tepki

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Taksimetre tarifelerine gelen zamdan daha cebine kuruş koymadan 5 dakikada 500 lira ayar ücreti vermesi fırsatçılıktır” dedi.

4.09.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken: Kamyoncu esnafı destek bekliyor

TESK Başkanı Palandöken: Kamyoncu esnafı destek bekliyor

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, kamyoncu ve nakliyeci esnafının desteğe ihtiyacı olduğunu söyledi.

3.09.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandökenden sahte içki uyarısı

TESK Başkanı Palandöken'den sahte içki uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Merdiven altı kaçak alkol üretimlerine göz açtırılmamalı, yapılan denetimler daha da artırılmalı" dedi.

30.08.2019Ekonomi
TESKten esnafa yeni teknoloji uyarısı

TESK'ten esnafa "yeni teknoloji" uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Gelişen teknolojiye adapte olmadan başarı yakalanamayacak. Esnaf ve sanatkarlarımız bu yeni teknolojilerden nasibini almalı ki ayakta kalabilsin" açıklamasında bulundu.

29.08.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandökenden balıkçılara çağrı

TESK Başkanı Palandöken'den balıkçılara çağrı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Kaliteli balık için bilinçli avlanmak şart. Bilinçsiz avlanmanın önüne geçilmeli" dedi.

27.08.2019Ekonomi
Palandöken: Okul alışverişi esnafı canlandıracak

Palandöken: Okul alışverişi esnafı canlandıracak

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni eğitim öğretim yılı için yapılacak harcamalarla piyasaya 25-30 milyar lira girmesinin beklendiğini belirtti.

27.08.2019Ekonomi
TSEden okul alışverişi yapacak velilere uyarılar

TSE'den okul alışverişi yapacak velilere uyarılar

TSE Başkanı Adem Şahin, "Çocuklarımızı kalitesiz ya da standart dışı ithal kırtasiye malzemelerindeki olası risklerden korumanın en güvenilir yolu alışverişlerde TSE markalı ürünleri tercih etmek. Yeni eğitim öğretim yılına başlarken çocuklarımızın sağlığı için tüm velilerimize TSE markalı ürünleri tercih etmeleri çağrısında bulunuyorum" dedi.

26.08.2019Eğitim
Okulların açılacak olması ekonomiyi hareketlendirecek

Okulların açılacak olması ekonomiyi hareketlendirecek

TESK Genel Başkanı Palandöken “Piyasaya 25-30 milyar TL girmesini bekliyoruz. 18 milyon öğrencinin okul alışverişi esnafı canlandıracak” dedi.

26.08.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken: Çiftçiye peşin ödeme piyasayı rahatlatır

TESK Başkanı Palandöken: Çiftçiye peşin ödeme piyasayı rahatlatır

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Çiftçiye yapılacak peşin ödeme ekonomiye can suyu olur. En önemlisi çiftçi, esnafımıza olan borcunu zamanında ödemiş ve esnaftan bir sonraki yılın ürünlerini daha ucuza alma imkanı bulmuş olur" dedi.

23.08.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken: Milli servetimiz çöpe gidiyor

TESK Başkanı Palandöken: Milli servetimiz çöpe gidiyor

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Her yıl yaklaşık 1,7 milyar ekmek, 18 milyon tonun üzerinde meyve ve sebze israf ediliyor. İsraf edilen gıdalarla birlikte emeğimiz, paramız, enerjimiz, milli servetimiz çöpe gidiyor" dedi.

22.08.2019Ekonomi
Palandökenden esnafa yardım çağrısı

Palandöken'den esnafa yardım çağrısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "(İstanbul'daki su baskınları) En kısa sürede zarar tespiti yapılmalı, esnaf ve sanatkarların yaraları sarılmalı, zararı karşılanmalı. Zarar gören esnafımızın borçları ertelenmeli ve faizsiz uzun vadeli kredi desteği verilerek yaşanan mağduriyetler önlenmelidir" dedi.

19.08.2019Ekonomi
Esnafın zararı kısa sürede karşılanmalı

"Esnafın zararı kısa sürede karşılanmalı"

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, dün İstanbul'daki sağanağın ardından yaşanan su baskınlarında zarar gören esnafın yaralarının sarılması ve zararlarının karşılanması gerektiğini belirtti.

18.08.2019Gündem
Palandöken: Turizm sadece deniz ve güneşten ibaret değil”

Palandöken: "Turizm sadece deniz ve güneşten ibaret değil”

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Hem Türkiye’de hem de dünyada büyük bir gelişme gösteren sağlık turizmine yönelmeliyiz. Kongre, kültür, gastronomi, inanç turizmi gibi alternatif turizm alanlarını geliştirmeliyiz” dedi.

17.08.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandökenden trafik uyarısı

TESK Başkanı Palandöken'den trafik uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Bu yıl 9-13 Ağustos arasındaki trafik kazalarında 45 kişi olay yerinde hayatını kaybederken, 370'i aşkın kişi yaralandı. Bayramı üzüntü ve kederle hastanelerde geçirmemek için vatandaşlarımız dönüşlerinde tedbiri elden bırakmamalı" dedi.

14.08.2019Ekonomi
TESKten bankalara faiz çağrısı

TESK'ten bankalara faiz çağrısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Yalnızca 3 kamu bankasının faiz indirimi yeterli değil. Özel bankalar da sektöre katkı sağlayarak konut kredisi faizlerinde indirime gitmeli" dedi.

7.08.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken: Yılın 7 ayında 135 bin 964 iş yeri açıldı

TESK Başkanı Palandöken: Yılın 7 ayında 135 bin 964 iş yeri açıldı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Temmuz sonu itibarıyla esnaf ve sanatkar sayısı, yılın 7 aylık döneminde 22 bin 838 artarak toplamda 1 milyon 776 bin 51'e ulaştı. "Bu dönemde 135 bin 964 iş yeri açılırken 61 bin 390 iş yeri ise kapandı" dedi.

6.08.2019Ekonomi
Memur maaşları Kurban Bayramı öncesi o tarihte hesaplara yatacak

Memur maaşları Kurban Bayramı öncesi o tarihte hesaplara yatacak!

Memur maaşları hesaplara ne zaman yatacak sorusu devletin en üst kademesinden cevap buldu. Kurban Bayramı öncesinde memur maaşları ne zaman yatacak sorusuna cevap arayan binlerce kişi için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi. Peki, memur maaşları ne zaman yatırılacak? İşte, memur maaşlarının hesaplara yatırılacağı tarih hakkında bazı bilgiler

5.08.2019Ekonomi
Bayram alışverişinde merdiven altı uyarısı

Bayram alışverişinde "merdiven altı" uyarısı

TESK Başkanı Bendevi Palandöken "Bayramlarda ve özel günlerde merdiven altı üretim artıyor. Piyasa fiyatının altında satılan ürünlere şüpheyle yaklaşılmalı" dedi.

5.08.2019Ekonomi
TESKten bedelli kredisine düşük faiz talebi

TESK'ten "bedelli kredisi"ne düşük faiz talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Askerlik görevini bedelli olarak yerine getirmek isteyenlere bankalar düşük faizli kredi vermeli" dedi.

3.08.2019Ekonomi
TESKten yapılandırma çağrısı

TESK'ten "yapılandırma" çağrısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Vergi borçlarını ödemekte zorlanan esnafın yeni bir yapılandırmaya ihtiyacı var" dedi.

1.08.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandökenden konut fiyatlarına eleştiri

TESK Başkanı Palandöken'den konut fiyatlarına eleştiri

TESK Genel Başkanı Palandöken "Asgari ücretin 2 bin TL olduğu bir ülkede 2 milyona ev satmaya çalışmak çok normal değil” dedi.

28.07.2019Ekonomi
İnternetten kurbanlık alışverişlerine dikkat

İnternetten kurbanlık alışverişlerine dikkat

E-ticaret pazarının her geçen gün büyümesiyle birlikte yaşanan dolandırıcılık vak'alarının da arttığına dikkati çeken TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “2014 yılında 18,9 milyar TL olan e-ticaret pazar büyüklüğü, 2018’de yüzde 216 artışla 59,9 milyar TL’ye yükseldi. Pazardaki rekor büyüme, aynı zamanda dolandırıcılık faaliyetlerinin de artmasına neden oluyor. Son verilere göre ülkemizde nüfusun yüzde 67’si on-line alışveriş yapıyor. On-line alışverişler ise en çok bayramlarda ve özel günlerde artış gösteriyor. Başta giyim, kozmetik ve elektronik olmak üzere gıda, seyahat, hediyelik eşya ve hatta kurbanlık alımı dahil çeşitli mal ve hizmetler artık internet üzerinden alınıyor. Ancak on-line alışverişlerdeki bu artış birçok dolandırıcılık faaliyetini de beraberinde getiriyor” dedi.

27.07.2019Ekonomi
TESKten faiz indirimine destek

TESK'ten faiz indirimine destek

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Merkez Bankası, politika faizinde indirim yaparak ekonomideki normalleşme sürecinin çok daha hızlı ilerlediği mesajını vermiş oldu" açıklamasında bulundu.

26.07.2019Ekonomi
Tatile çıkacaklara çok önemli uyarı

Tatile çıkacaklara çok önemli uyarı

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kurban Bayramı’nın yaz tatiline denk gelmesiyle birlikte yola çıkacak vatandaşların trafikte çok dikkatli olması gerektiğini belirterek, uyarılarda bulundu.

26.07.2019Ekonomi
TESKten modern kurban kesim yerleri çağrısı

TESK'ten modern kurban kesim yerleri çağrısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Birçok büyükşehirde kurulan kurban kesim alanları vatandaşların talebini karşılamıyor. Sıcak havalarda yerel yönetimlerin modern ve hijyenik kurban kesim alanlarının kapasitesini artırması çok önemli" dedi.

24.07.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken: İndirim tuzaklarına yasa ile son verilmeli

TESK Başkanı Palandöken: İndirim tuzaklarına yasa ile son verilmeli

TESK Başkanı Bendevi Palandöken “Perakende yasası bir an önce çıkmalı. 20 yıldır aynı yerdeler ama taşınma kampanyaları hep var” dedi.

23.07.2019Ekonomi
TESKten kör bıçak ve sahte kasap uyarısı

TESK'ten "kör bıçak" ve "sahte kasap" uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Kurban ve derileri kör bıçakla kesilmemeli. Vatandaşların, Uzak Doğu ülkelerinden ithal edilen bıçaklar yerine yerli ve kaliteli bıçakları tercih etmesi gerekir" dedi.

21.07.2019Ekonomi
Kurban Bayramı hangi güne denk geliyor Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak

Kurban Bayramı hangi güne denk geliyor? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?

Ağustos ayının yaklaşmasıyla birlikte, Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Kurbanlık fiyatlarıyla ilgili açıklamaların ardından, "2019 Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?" soruları, vatandaşlar tarafından yanıt bekleyen konulardan oldu. Kurban Bayramı'nda kurbanlık alacak olanlar ya da şehir dışına çıkmayı planlayanlar, hazırlıkları bu bilgiler doğrultusunda tamamlayacak. İşte, Kurban Bayramı ile ilgili merak edilen bilgiler.

19.07.2019Gündem
TESK Başkanı Palandöken: Kurban bayramı dolandırıcılarına dikkat

TESK Başkanı Palandöken: Kurban bayramı dolandırıcılarına dikkat

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, yaklaşan Kurban Bayramıyla ilgili açıklamada bulunarak dolandırıcılara dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

19.07.2019Ekonomi
TESK Genel Başkanı Palandöken: Kurban bayramı piyasalara doping olacak

TESK Genel Başkanı Palandöken: Kurban bayramı piyasalara doping olacak

TESK Başkanı Bendevi Palandöken “Bu bayramda piyasaya 25 milyar girmesini bekliyoruz. İkramiyeler bayramda piyasalara büyük katkı sağlıyor” dedi.

17.07.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken: En büyük güç milli iradedir

TESK Başkanı Palandöken: En büyük güç milli iradedir

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken “Demokrasi zaferinde 49 esnaf ve sanatkarımız şehit oldu” dedi.

14.07.2019Ekonomi
TESKten gıda israfı uyarısı

TESK'ten gıda israfı uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Yaz mevsiminde sebze ve meyve fiyatlarının ucuzlamasıyla birlikte gıda israfına verilen önem azalıyor. Yaz aylarında sebze ve meyve bolluğu varken aldığımız ucuz ürünleri farklı yollarla muhafaza ederek kışın tüketmeliyiz" dedi.

7.07.2019Ekonomi
TESKten esnafa kredi talebi

TESK'ten esnafa kredi talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Ekonomik dalgalanmadan en olumsuz etkilenen kesim esnaf. Bu olumsuz etkiyi en aza indirmek için diğer kesimlere olduğu gibi esnafa da can suyu kredisi verilmeli" açıklamasında bulundu.

6.07.2019Ekonomi
TESKten vatandaşlara kuruşlarınızı isteyin çağrısı

TESK'ten vatandaşlara "kuruşlarınızı isteyin" çağrısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Para üstü 1 kuruş dahi olsa istenmeli. Gözümüze küçük gelen bu kuruşların cebimize yansıması büyük" dedi.

4.07.2019Ekonomi
TESKten sahte altın uyarısı

TESK'ten "sahte altın" uyarısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken "Uzmanlık isteyen altın konusunda vatandaşlarımız dikkatli alışveriş yapmalı. Sahte altın ve dolandırıcılığa karşı uyanık olmalı" dedi.

2.07.2019Ekonomi
TESK Başkanı Palandöken: Esnaf ekonomik paketlerde yer almalı

TESK Başkanı Palandöken: Esnaf ekonomik paketlerde yer almalı

TESK Başkanı Bendevi Palandöken esnaf için yeni ekonomik paketlerin hazırlanması gerektiğini söyledi.

30.06.2019Ekonomi
Hisarcıklıoğluna İspanya Sivil Liyakat Nişanı verildi

Hisarcıklıoğlu'na "İspanya Sivil Liyakat Nişanı" verildi

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu "İspanya, Türkiye'nin en önemli ilk 10 ticaret partneri arasında. İspanya'dan Türkiye'ye yapılan yatırımlar da 10 milyar avroyu aştı" dedi.

27.06.2019Ekonomi
TESK Başkanı: Toplu konutlarda esnafa da yer verilmeli

TESK Başkanı: Toplu konutlarda esnafa da yer verilmeli

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni site yapılaşmalarında küçük esnafa da yer verilmesi gerektiğini söyledi.

26.06.2019Ekonomi
TESKten yanıltıcı indirim kampanyası uyarısı

TESK'ten "yanıltıcı indirim kampanyası" uyarısı

TESK Başkanı Bendevi Palandöken "Bazı internet siteleri özel günleri bahane ederek indirim stratejisiyle, önce maliyetleri yükselterek fiyatları şişiriyor sonra indirim adı altında ürünleri yeniden pazarlıyor" dedi.

25.06.2019Ekonomi