MENÜ

Belge

Belge ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Belge haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 30.030 Belge haberi bulunmuştur.

Belge Haberleri

Meral Akşener: Hadi yüreğiniz yetiyorsa İYİ Partiyi seçime sokmayın

Meral Akşener: Hadi yüreğiniz yetiyorsa İYİ Parti'yi seçime sokmayın

Meral Akşener: Hadi yüreğiniz yetiyorsa İYİ Parti'yi seçime sokmayın

17.2.2018İzmir
Soyağacı sorgulama nasıl yapılır E Devlet soyağacı sorgulama sonucu...

Soyağacı sorgulama nasıl yapılır? E Devlet soyağacı sorgulama sonucu...

E Devlet soyağacı sorgulama hizmeti son zamanların en çok konuşulan konusu oldu. Pek çok vatandaş, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nce e-Devlet üzerinden verilen 'Alt-üstsoy raporu' sonucunu sosyal medyadan paylaştı. Peki E Devlet soyağacı sorgulama nasıl yapılır, sorgulama sonucu nasıl öğrenilir?

17.2.2018Gündem
81 üniversiteye ‘Kalite Yönetim Sistemi’ belgesi

81 üniversiteye ‘Kalite Yönetim Sistemi’ belgesi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, yurtiçinde ve dışında 81 üniversiteye Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından ‘ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi’ belgesi verildiğini söyledi.

16.2.2018Eğitim
Milli Booking oluşturmayı istiyoruz

"Milli 'Booking' oluşturmayı istiyoruz"

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB) 23. dönem başkan adayı Hasan Erdem, TÜRSAB için güçlü bir e-portal oluşturmayı hedeflediklerini belirterek, "Milli 'Booking' oluşturmayı istiyoruz." dedi.

16.2.2018Teknoloji
Sabahattin Ali’nin şehirleri

Sabahattin Ali’nin şehirleri

Sevengül Sönmez, ‘Cumhuriyet Türkiye’sinin kültür dünyasını şekillendiren önemli bir figür’ olarak tarif ettiği Sabahattin Ali’yi farklı yönleri ve bilinmeyenleriyle ele aldığı iki kitaptan sonra, bu kez bir sergiyle karşımızda. Bunalınca doğaya sığınan Sabahattin Ali’nin gezgin yönünü tanımaya var mısınız?

16.2.2018Hürriyet Cumartesi
Adli Tıp Kurumu memur alımı - Adli Tıp Kurumu 72 memur alacak

Adli Tıp Kurumu memur alımı - Adli Tıp Kurumu 72 memur alacak

Adli Tıp Kurumu, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 72 memur alacağını duyurdu. Adalet Bakanlığı'na bağlı bir kurum olan Adli Tıp Kurumu'nun personel açığı olduğu için açtığı ilan, iş arayanlar arasında merak konusu oldu. Peki, Adli Tıp Kurumu personel alımı başvuru işlemi nasıl yapılacak? Başvuru şartları neler, kimler başvuru yapabilir?

16.2.2018Gündem
Bina sahiplerine Enerji Kimlik Belgesi hatırlatması

Bina sahiplerine 'Enerji Kimlik Belgesi' hatırlatması

Bina sahiplerine 'Enerji Kimlik Belgesi' hatırlatması

16.2.2018Antalya
Soyağacını öğrenmek isteyen vatandaşlar E Devlete akın etti.. İşte Soyağacı sorgulamada son durum

Soyağacını öğrenmek isteyen vatandaşlar E Devlet'e akın etti.. İşte Soyağacı sorgulamada son durum

Soyağacı sorgulama uygulaması E Devlet'ten hızla sorgulanmaya devam ediyor. Vatandaşların ilk gecede 3 milyon ardından o günün akşamına kadar 8 milyonu aşkın belge üretti soyağacı uygulamasında tahmini rakamın şuan için 10 milyonun üzerine çıktığı belirtiliyor. Rakam bu kadar büyük olunca yetkililerin vatandaşları uyardığı çok önemli konularda mevcut. Peki Soyağacı sorgularken dikkat edilmesi gerekenler nedir? İşte detaylar

16.2.2018Gündem
Soyiç çiftine geçmiş olsun ziyareti

Soyiç çiftine geçmiş olsun ziyareti

Soyiç çiftine geçmiş olsun ziyareti

16.2.2018Korkuteli
Sosyal medyada soyağacını paylaşanlar dikkat (Soyağacı sorgulama)

Sosyal medyada soyağacını paylaşanlar dikkat! (Soyağacı sorgulama)

Soyağacı sorgulamasının e-devlet üzerinden başlamasıyla birlikte vatandaşlar akın akın sorgulama yaparken, vatandaşların bir kısmına 1800’lü yıllarda doğanların birçoğu için soyadı ve ‘sağ’ bilgisi verildiği dikkat çekti. Bu hatayı görüp sosyal medya hesaplarından paylaşanlar ise anne kızlık soyadını da gösteren bu görüntüleri paylaştığından dolandırıcılara kapı aralıyor. Bu sabah 07.45’e kadar 8 milyon 141 bin 756 kişinin sorgulama yaptığı açıklandı.

16.2.2018Teknoloji
Eski polislerin yargılandığı FETÖ davasında sanıklara ceza yağdı

Eski polislerin yargılandığı FETÖ davasında sanıklara ceza yağdı

Eski polislerin yargılandığı FETÖ davasında sanıklara ceza yağdı

15.2.2018Sivas
8 milyon kişi soyağacı belgesine ulaştı.. E Devlete olan talep artarak devam ediyor

8 milyon kişi soyağacı belgesine ulaştı.. E Devlet'e olan talep artarak devam ediyor

Soyağacı sorgulama uygulamasının gelmesiyle birlikte E Devlet'e olan talep kapasitenin çok üzerine çıkarak vatandaşların ilgisini çekmeye devam ediyor. Ailelerindeki soy bilgisini öğrenmek isteyen vatandaşlar bir gün önce 3 milyonu aşan rakamlarda belge sahibi olmuştu ve akşam saatlerinden bu saate soyağacı belgesine sahip olanların sayısı 8 milyonu aştı. Peki Soyağacı sorgulama işlemi hangi adresten yapılıyor?

15.2.2018Gündem
ATSOdan mesleki zorunluluk eğitimi

ATSO'dan mesleki zorunluluk eğitimi

ATSO'dan mesleki zorunluluk eğitimi

15.2.2018Antalya
E Devlet soyağacı sorgulama sistemi nasıl kullanılır Alt-Üst Soy bilgisi için cep telefonu kolaylığı

E Devlet soyağacı sorgulama sistemi nasıl kullanılır? Alt-Üst Soy bilgisi için cep telefonu kolaylığı

Soyağacı sorgulama aşamasının gerçekleştirildiği E Devlet sistemi, yoğunluğun yarattığı sıkıntıların çözülmesiyle birlikte yeniden yayına açıldı. Ailesinin geçmişini ve soydaşlarını görmek isteyen vatandaşlar, E Devlet soy ağacı sorgulama ekranı üzerinden işlemlerini gerçekleştirebilecek. Peki, önce talebin oluşturulduğu ardından ise belgelerin gelmesinin beklendiği sistem cep telefonu üzerinden nasıl haber veriyor? İşte, E Devlet hakkında merak edilen bazı bilgiler

15.2.2018Gündem
Atatürk’ün eşi Latife Hanım kimdir İşte Latife Hanım hakkında bilinmeyenler

Atatürk’ün eşi Latife Hanım kimdir? İşte Latife Hanım hakkında bilinmeyenler

Latife Hanım, dizi ve sinema projelerine konu olmaya devam ediyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün eşi olan Latife Hanım, Kültürlü, Avrupa görmüş, istiklal yanlısı, dirayetli, tüm bu özellikleriyle yeni kurulan cumhuriyetin örnek göstereceği, eğitimli ve bağımsız kadınlarından biri. İşte Atatürk’ün eşi Latife Hanım kimdir?

15.2.2018Gündem
İran bizi açıklama yapmamamız için tehdit ediyor

"İran bizi açıklama yapmamamız için tehdit ediyor"

İran'da "casusluk" iddiasıyla tutuklu bulunduğu cezaevinde hayatını kaybeden Kanada vatandaşı akademisyen Kavus Seyyid İmami'nin oğlu Ramin İmami, medyaya açıklama yapmamaları konusunda ailesinin tehdit edildiğini öne sürdü.

15.2.2018Dünya
Başsavcılıktan 3 kooperatife soruşturma

Başsavcılıktan 3 kooperatife soruşturma

Başsavcılıktan 3 kooperatife soruşturma

15.2.2018Burdur
e-devlette soyağacını sorgulayamayanlar dikkat

e-devlet'te soyağacını sorgulayamayanlar dikkat!

E Devlet'te hizmete giren yeni uygulama olan soyağacı sorgulama dün gece tekrar açılarak vatandaşların hizmetine sunuldu. Geçtiğimiz hafta yayınlanan fakat gördüğü aşırı talep dolasıyla kilitlenen soyağacı sorgulama hizmeti askıya alınarak teknik altyapı çalışması için durdurulmuştu. Soyağacı sorgulama ekranı dün tekrar açıldı. Vatandaşlar kolayca soyağacını öğrenebilirken, bazı vatandaşların hata mesajı aldığı görüldü.

15.2.2018Teknoloji
E-Devlet Alt-Üst Soy bilgisi (soyağacı) sorgulama sayfası kullanıcıların erişimine açıldı... İşte, uygulamadaki yenilikler

E-Devlet Alt-Üst Soy bilgisi (soyağacı) sorgulama sayfası kullanıcıların erişimine açıldı... İşte, uygulamadaki yenilikler

E Devlet şifresi ile her vatandaşın gerçekleştirebileceği soy ağacı sorgulama işlemi, çalışmaların ardından yeniden hizmete açıldı. Yaşanan yoğun talep nedeniyle geçtiğimiz hafta kısa süreli kapanan ve talep sisteminin devreye alınmasıyla birlikte hizmete açılan E Devlet soyağacı sorgulama ekranı, vatandaşların yeniden gündemine girdi. Peki, talep oluşturma aşamasıyla hizmete devam eden E Devlet soy ağacı sorgulama sonuçları nasıl açıklanıyor? İşte, alt üst soyağacı sorgulama hizmetiyle ilgili bazı gelişmeler

15.2.2018Gündem
E Devlet soy ağacı sorgulama işlemi rekora koşuyor...

E Devlet soy ağacı sorgulama işlemi rekora koşuyor...

E Devlet soyağacı sorgulama hizmeti, çalışmalar nedeniyle bir süre kapalı kalmıştı. 14 Şubat akşamı sistemdeki düzenlemeleri tamamlayan uzmanlar, E Devlet soyağacı sorgulama ekranını yeniden hizmete açtı. Sistemin gece saatlerinde açılmasıyla birlikte E Devlet üzerinden soy ağacı sorgulama işlemini gerçekleştiren kişi sayısının (08.00'a kadar) 1 milyon 200 bin kişi olduğu açıklandı

14.2.2018Gündem
Sertifikaları Vali Kaymak verdi

Sertifikaları Vali Kaymak verdi

Sertifikaları Vali Kaymak verdi

14.2.2018Samsun
Başbakan Yıldırım: Gizli ambargo zaten uyguluyor Amerika

Başbakan Yıldırım: 'Gizli ambargo zaten uyguluyor Amerika'

BBC Türkçe'nin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, ABD'yi sert sözlerle eleştirdi. Başbakan Yıldırım, "Darbeciyi ver, vermezsin. Teröristle iş tutma, tutmaya devam edersin. Günahsız yere tutar banka genel müdür yardımcısını (Mehmet Hakan Atilla) Bu nasıl olacak? Gizli ambargo zaten uyguluyor Amerika" dedi. ABD'nin gizli ambargoyu nasıl uyguladığına ilişkin yöneltilen soru üzerine Başbakan Yıldırım, "Efendim işte kıçı kırık tabanca. Polislere verilen. Efendim Kongre onayına göndereceğiz. Kardeşim tanklar dolusu uçakları PYD'ye, YPG'ye gönderirken Kongre'yi mi sordunuz? Bu ne kepazelik ya. Bizi de zannediyorlar ki hiçbir şey bilmiyoruz." diye konuştu.

14.2.2018Gündem
Sabahattin Alinin Şehirleri

'Sabahattin Ali'nin Şehirleri'

Yazar Sabahattin Ali'nin kendi kaleminden anlatımıyla kurgulanan 'Şehirlere Alışamadı: Sabahattin Ali’nin Şehirleri' sergisi 14 Şubat - 27 Nisan tarihleri arasında Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık'ta.

14.2.2018Kitap Sanat
ABDnin istihbarat raporunda YPG itirafı

ABD'nin istihbarat raporunda YPG itirafı

ABD kongresine sunulan istihbarat raporunda terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'nin 'PKK ile ilişkili olduğu ve otonom bir bölge arayışında olduğu' ifade edildi. Raporda YPG için 'PKK'nın Suriye'deki milisleri' ifadeleri kullanıldı. ABD Kongresi'ne sunulan rapor hakkında hükümet adına konuşan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, "ABD’deki bazı kurumlarda bu bilgi zaten mevcut. Esasen bu bilinmeyen bir şey değildir. Tüm bu konular ABD dışişleri bakanı geldiğinde de görüşülecektir. Her türlü bilgi belge muhataplarına verilmiştir" yorumunda bulundu.

14.2.2018Dünya
Kılıçdaroğlu : Enis kardeşim hiç üzülme mutlaka beraat edeceksin

Kılıçdaroğlu :  Enis kardeşim hiç üzülme mutlaka beraat edeceksin

Kılıçdaroğlu :  Enis kardeşim hiç üzülme mutlaka beraat edeceksin

13.2.2018Ankara
Aziz Yıldırım hakkında zorla getirilme kararı

Aziz Yıldırım hakkında zorla getirilme kararı

Yaptığı basın açıklamasında Rasim Ozan Kütahyalı’ya, “Sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle alenen hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım hakkında, davanın ikinci duruşmasına katılmadığı için zorla getirilme kararı çıkarıldı.

13.2.2018Futbol

Aziz Yıldırım hakkında zorla getirilme kararı

Aziz Yıldırım hakkında zorla getirilme kararı

13.2.2018İstanbul
Kapattığı yolu bu defa gönülü trafiğe açtı

Kapattığı yolu bu defa gönülü trafiğe açtı

Kapattığı yolu bu defa gönülü trafiğe açtı

13.2.2018Foça
Altın Notada final zamanı

Altın Nota'da final zamanı

Altın Nota'da final zamanı

13.2.2018Antalya
Meslek lisesi öğrencilerine eğitim

Meslek lisesi öğrencilerine eğitim

Meslek lisesi öğrencilerine eğitim

13.2.2018Burdur
İkinci el taşıt ticareti yetki belgesi ile ve garantili yapılacak

İkinci el taşıt ticareti yetki belgesi ile ve garantili yapılacak

İkinci el taşıt ticareti yetki belgesi ile ve garantili yapılacak

13.2.2018Merkez
İthalat işlemlerindeki e-başvuru sisteminde değişiklik

İthalat işlemlerindeki e-başvuru sisteminde değişiklik

İthalat firmalarının elektronik ortamda müracaatlarını yapacak kullanıcılara ilişkin yetkilendirme başvuruları, asıl belgeler 10 gün içinde İthalat Genel Müdürlüğüne ulaştırılmazsa iptal edilecek.

13.2.2018Ekonomi
KTO UYARIYOR : K Yetki Belgesi İptal Olanlara Yeni Şans

KTO UYARIYOR : K Yetki Belgesi İptal Olanlara Yeni Şans

KTO UYARIYOR : K Yetki Belgesi İptal Olanlara Yeni Şans

13.2.2018Kayseri
FETÖ Medya Yapılanması Davası: Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak hakim karşısında...

FETÖ Medya Yapılanması Davası: Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak hakim karşısında...

FETÖ Medya Yapılanması Davası: Altan kardeşler ve Nazlı Ilıcak hakim karşısında...

12.2.2018İstanbul
Milli Savunma Bakanlığı (MSB) sivil memur alımı başvuru ekranı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) sivil memur alımı başvuru ekranı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), aralık ayının son haftalarında başlayan ve bir buçuk aydan bu yana erişime açık tuttuğu MSB sivil memur alımı başvurusu için süreci tamamlıyor. Kuvvet komutanlıkları ve Genelkurmay Başkanlığı bünyesine yapılacak olan MSB sivil memur alımı, 12 Şubat Pazartesi günü saat 17.00 itibariyle sona erecek. Peki, 2018 MSB sivil memur alımı başvurusu nereden gerçekleşecek? İşte, sürecin son saatlerine dair detaylı bilgiler

12.2.2018Gündem
e-devlet soy ağacı sorgulama ne zaman açılıyor

e-devlet soy ağacı sorgulama ne zaman açılıyor?

e-devlet'in çok ses getiren; ancak aşırı yüklenme nedeniyle şu an hizmet vermeyen hizmeti soy ağacı sorgulama ne zaman vatandaşın kullanımına açılacak? e-devlet'e girip hemen sorgulama yapan vatandaşlar soy ağacına hızlıca erişebilecek mi? İşte soy ağacı sorgulama hakkında merak ettikleriniz...

12.2.2018Teknoloji
E Devlet soy ağacı sorgulama kapasiteye takıldı Genel müdürden açıklama geldi

E Devlet soy ağacı sorgulama kapasiteye takıldı! Genel müdürden açıklama geldi

E-Devlet aile soy ağacı sorgulama ekranı, alt üst soyundaki kişileri öğrenmek isteyen vatandaşların araştırdığı sistem oldu. TC Kimlik numarası ve E-Devlet şifresine sahip olan herkesi ilgilendiren E-Devlet soy ağacı sorgulama ekranı, aşırı yoğunluk sebebiyle hizmet veremez duruma geldi. Konuyla ilgili açıklama yapan Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sinan Güner, hizmetin arkasında olduklarını, sistemin ise kısa sürede aktif olacağını açıkladı. İşte, E-Devlet alt üst soy ağacı sorgulama ekranı hakkında bazı bilgiler

12.2.2018Gündem
Trumptan bir tartışılan karar daha... Cumhuriyetçilere var Demokratlara yok

Trump'tan bir tartışılan karar daha... Cumhuriyetçilere var Demokratlara yok

ABD'de geçen hafta Cumhuriyetçilerin kaleme aldığı gizli belgenin kamuoyuyla paylaşılmasına izin veren Başkan Donald Trump'ın, Demokratların kaleme aldığı belgeyi kamuoyuyla paylaşmaya hazır olmadığı bildirildi.

10.2.2018Dünya
Beyaz Sarayı karıştıran eski eşlere şiddet skandalı

Beyaz Saray'ı karıştıran 'eski eşlere şiddet' skandalı

ABD Başkanı Donald Trump'ın kıdemli danışmanlarından Rob Porter, geçmişte iki eski eşine şiddet uyguladığı suçlamaları ardından geçen hafta görevinden istifa etmesi ve yerine gelen David Sorensen'ın da aynı tür suçlamalarla karşılaşması Beyaz Saray'ı karıştırdı.

10.2.2018Dünya
Başbakan Yıldırım: 2 şehidimiz var

Başbakan Yıldırım: 2 şehidimiz var

Başbakan Binali Yıldırım "ATAK helikopterimiz düştü. İki asker şehit. Herhangi dış bir müdahaleyle düştüğü konusunda kesin bir delil yok, belge yok" açıklaması yaptı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada da ATAK helikopterinin saat 13.00 sularında kırıma uğramıştır. Olayla ilgili teknik heyet tarafından inceleme başlatılmıştır" denildi.

10.2.2018Haber
Erdoğan, helikopterin düştüğünü açıkladı, Başbakan acı haberi verdi: 2 şehit

Erdoğan, helikopterin düştüğünü açıkladı, Başbakan acı haberi verdi: 2 şehit

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrin Harekatı'nda bir helikopterimizin düşürüldüğünü açıkladı. Erdoğan "Güvenlik güçlerimiz büyük bir mücadeleyi yürütüyor. Az önce bir helikopterimiz düşürüldü.  Bütün bunlar olacak. Verdiğimiz kayıplar da olacak.Bedelini ağır ödeyecekler" dedi. Başbakan Binali Yıldırım "ATAK helikopterimiz düştü. İki asker şehit. Herhangi dış bir müdahaleyle düştüğü konusunda kesin bir delil yok, belge yok" açıklaması yaptı. Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada da ATAK helikopterinin saat 13.00 sularında kırıma uğramıştır. Olayla ilgili teknik heyet tarafından inceleme başlatılmıştır" denildi. Helikopterde şehit olan 2 askerden birinin Kırıkkale nüfusuna kayıtlı Pilot Üsteğmen Erdem Mut (32) olduğu belirlendi.

10.2.2018Gündem
Man Adası belgeleri için karar çıktı

Man Adası belgeleri için karar çıktı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakınlarının Man Adası'ndaki bir şirkete para gönderdikleri" iddiası üzerine başlatılan soruşturmada, takipsizlik kararı verildi. Halk Bankası'nın CHP'nin elindeki belgeleri doğruladığı belirtilen kararda şüphelilerin Man Adası'nda bulunan Bellway şirketinin yurt dışında bulunan hesabına veya yurt dışında bulunan başkaca bir hesaba para göndermedikleri anlaşılmıştır" denildi.

10.2.2018Gündem
Tarihi cami ve mekanları fotoğraf sergisi açıldı

Tarihi cami ve mekanları fotoğraf sergisi açıldı

Tarihi cami ve mekanları fotoğraf sergisi açıldı

10.2.2018İstanbul
Meslek Eğitim Merkezi, fabrika gibi çalışıyor

Meslek Eğitim Merkezi, fabrika gibi çalışıyor

Meslek Eğitim Merkezi, fabrika gibi çalışıyor

10.2.2018İzmir
737 bin kişi dedelerini aradı

737 bin kişi dedelerini aradı

İnternette erişime sunulan ‘alt-üst soy raporu’ için milyonlarca kişinin sisteme akın etmesi, tüm e-devlet hizmetlerini vurdu. Aşırı yoğunluk nedeniyle hizmet durdurulurken, sistemin açık olduğu saatlerde 737 bin 237 kişi aile üyelerinin izini sürdü, 330 bin belge alındı.

9.2.2018Gündem
320 milyon evrak taranacak

320 milyon evrak taranacak

E-DEVLET’te soyağacı sorgulama sayfası sistemi kilitlenme yüzünden geçici olarak durdurulurken Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, 1800’lü yıllara ve ondan önceki tarihe kadar uzanacak üst soy bilgilerinin TC kimlik numaralarıyla ilişkilendirilmesi için çalışma yürütüyor.

9.2.2018Gündem
149 yıllık fotoğraf hazinesi

149 yıllık fotoğraf hazinesi

KIZILAY savaşlarda, mübadele yollarında, depremlerde, afet bölgelerinde ve uzak coğrafyalarda verdiği hizmetin 149 yıllık fotoğraflarını araştırmacıların ve vatandaşların kullanımına açtı.

9.2.2018Gündem

Yazar Sonuçları

CHP tüzüğü daha merkeziyetçi

CHP Genel Merkezi, Olağanüstü Tüzük Kurultayı’nın 9-10 mart tarihlerinde toplanacağını açıkladı. Daha önce bu toplantının, örgütte ve kamuoyunda tartışıldıktan sonra haziranda yapılacağı söylenmişti.

15.2.2018

Kitap okuyoruz

Zaman zaman kitap okuma oranları üzerine anketler, araştırmalar yayımlanır ve genelde ortaya çıkan rakamlar bizi umutsuzluğa sevk eder.

14.2.2018

Kaçakçının aracını ‘dozerle ezme’ ve ‘hapis’ cezası

TV’de, haberlerde izledim... Olay yeri Filipinler: Onlarca lüks ve yeni otomobil yan yana dizilmiş, üzerlerinden dozer geçiyor... Ve tabii kaçakçıların arabaları hurda haline geliyor. Bu işlemi yapan devlet, talimatı veren Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte...

13.2.2018