MENÜ

Bel Ağrısı

Bel Ağrısı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Bel Ağrısı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Bel Ağrısı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.417 Bel Ağrısı haberi bulunmuştur.

Bel Ağrısı Haberleri

Galatasarayda bir sakat daha Luyindamadan sonra...

Galatasaray'da bir sakat daha! Luyindama'dan sonra...

Galatasaray Futbol Takımı, 2019-2020 Süper Lig Cemil Usta Sezonu 12. haftasında Başakşehir FK ile oynayacağı maçın hazırlıklarına bugün yaptığı antrenmanla devam etti. Galatasaray'da milli takımdan sakat dönen oyuncuların yanı sıra Mario Lemina'nın da tedavi sürecinde olduğu açıklandı.

19.11.2019Futbol
Bel Ağrılarından Kurtulmanın Yolları

Bel Ağrılarından Kurtulmanın Yolları

Yoğun çalışma hayatı, bilgisayar başında geçirilen uzun saatler, uzun süre ayakta veya oturarak çalışma gibi nedenlerle bel ağrısından şikayet edenlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bel ağrısı şiddetli olduğu ve uzun sürdüğü zaman hem günlük hayatı hem de iş verimini etkiler, yaşam kalitesini düşürür. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Rıza Azeri bel ağrılarından kurtulmanın yollarını anlattı.

17.10.2019İyi Yaşam
Bel Ağrısı Mı Yoksa Bel Fıtığı Mı

Bel Ağrısı Mı Yoksa Bel Fıtığı Mı?

Hepimiz hayatımızın bir döneminde bel ağrılarından şikayet ederiz. Bu ağrılar bazen birkaç gün içerisinde tamamen ortadan kalkarken bazen de dayanılmaz derecede şiddetli olur ve sadece belde değil bacaklarda da ağrı ve uyuşmalara yol açar. Peki hangi ağrının basit bir bel ağrısı hangisinin bel fıtığı olduğunu nasıl anlarız?

11.10.2019İyi Yaşam
Bambi Magic Touch Sistemi İle Bazalar Artık Tek Bir Dokunuşla Açılıyor

Bambi Magic Touch Sistemi İle Bazalar Artık Tek Bir Dokunuşla Açılıyor

Bir bazayı tek bir ayak hareketiyle açma sistemini geliştiren Bambi Yatak, Ar-Ge’yi DNA’sına kodladığını kanıtlıyor. Bambi mühendisleri tarafından tasarlanan sistem; kimseye ihtiyaç duymadan ve hiçbir güç kullanmadan, sadece tek bir ayak hareketiyle bazanızı kolayca açıp eşyalarınızı güvenle yerleştirebilmenize olanak tanıyor. Böylelikle oluşabilecek kötü senaryoların önüne geçen Bambi Yatak, hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor.

8.10.2019Ev Dekorasyon
Yoganın Ruha ve Bedene 7 Faydası

Yoganın Ruha ve Bedene 7 Faydası

Yoga; fiziksel düzeyde esnekliğin, gücün, dengenin ve dayanıklılığın gelişmesinde yardımcı oluyor fakat bir yandan da ruhu iyileştirip stresi azaltıyor. İşte yoganın ruha ve bedene 7 muhteşem faydası...

23.09.2019Spor Fitness
Ankilozan Spondilit hastalığı nedir

Ankilozan Spondilit hastalığı nedir?

Halk arasında omurga ya da bel romatizması olarak bilinen Ankilozan Spondilit, genellikle genç yaşlarda ortaya çıkan; omurgayı ve omurga ile kalça kemiği arasındaki eklemi etkileyen ağrılı, iltihaplı bir romatizma türüdür. İltihaplanma sonucu bu iki kemik birleşerek tek bir kemik hâlini alır. Sakroiliak eklem yani omurganın alt bölümü ile leğen kemiklerinin arasında kalan bölge çoğunlukla ilk olarak etkilenir.

18.09.2019Sağlık
Kadınlar Neden Meme Estetiği İstiyor

Kadınlar Neden Meme Estetiği İstiyor?

Kadınların en çok tercih ettiği estetik operasyonlar arasında başta gelen meme estetiğine gösterilen ilginin nedeni sadece estetik kaygılar değil. Kadınlar aslında günlük yaşamlarını olumsuz etkileyen bir çok sağlık sorununun da kurtulmuş oluyor. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Can Şakı, kadınların meme estetiği istemesinin sebeplerinden bahsetti.

22.08.2019Kişisel Bakım
Her bel ağrısı bel fıtığı mıdır

Her bel ağrısı bel fıtığı mıdır?

Ortopedi ve Travmatoloji bölümü Doç. Dr. Atıf Erol Aksekili, “Her bel ağrısı bel fıtığı mıdır?” sorusunu tüm detaylarıyla cevapladı.Her bel ağrısı bel fıtığı değildir. Bacakta uyuşukluk, karıncalanma ağrı ile beraber görülüyorsa, bacakta zayıflamaya yol açıyorsa ve yürümeyle artan bir bel ağrısı varsa bel fıtığı ile ilişkilendirilebilir. Ağrıların %90’dan fazlası, sebebi belli olmayan “non-spesifik” bel ağrılardır. Non-spesifik bel ağrısında genellikle hasta 3 hafta içerisinde tedavi alsa da almasa da düzelmektedir. Fakat bu süreçte alınan tedavi, hastanın ağrısını azaltıp, fiziksel aktivitelerinin kısıtlanmasını engelleyecektir.

Fazla Kahve Tüketimi Miyom Riskini Artırıyor

Fazla Kahve Tüketimi Miyom Riskini Artırıyor

Uzmanlar, günde 3 kupadan fazla kahve içen 35 yaş altı kadınlarda miyom riskinin daha yüksek olduğunu söylüyor. Miyomların en çok 15-45 yaş arasında görüldüğünü belirten Kadın Hastalıkları, Doğum ve Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Murat Dede, miyomlar hakkında bilgi verdi.

Bel ve Baş Ağrısı Arasında Pozitif Bir İlişki Var

'Bel ve Baş Ağrısı Arasında Pozitif Bir İlişki Var'

Fizyoterapist Çağıl Ertürk, bel ve baş ağrısı rahatsızlığı olan kişilerin ayrı ayrı değerlendirilmemesi gerektiğini söyleyerek, “Yapılan araştırmalara göre, bel ve baş ağrısı arasında pozitif bir ilişki tespit edildi. Her iki rahatsızlık için kombine bir tedavi yöntemi uygulanmalıdır” dedi.

Bu Belirtiler Varsa Hamilesiniz

Bu Belirtiler Varsa Hamilesiniz!

Hamile olup olmadığınızı mı merak ediyorsunuz? Bunu öğrenmenin kesin tek bir yolu vardır, o da hamilelik testi yaptırmaktır. Ancak bu olasılığın varlığını gösteren erken hamilelik belirtileri de vardır. Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, bu belirtileri anlattı.

Türk doktorlardan prostat kanseri ameliyatında yeni yöntem

Türk doktorlardan prostat kanseri ameliyatında yeni yöntem

İZMİR Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan ürolog Doç. Dr. Yiğit Akın ve Prof. Dr. Ali Gürbüz, prostat kanseri ameliyatında geliştirdikleri yeni yöntemle bir ilke imza attı. Normalde altı trokar ile yapılan ameliyatı üç trokara düşürmeyi başaran ekip, bu yöntemle ameliyat olan 50'den fazla hastanın çok daha kısa süre içinde sağlığına kavuşmasını sağladı.

15.07.2019Gündem
Reaktif Artrit Nedir Reaktif Artritin Belirtileri Nelerdir

Reaktif Artrit Nedir? Reaktif Artritin Belirtileri Nelerdir?

“İltihaplı eklem romatizmalarından olan reaktif artrit; vücudunuzun herhangi bir yerinde bir enfeksiyona tepki olarak gelişen bir artrit türüdür. Belirtiler çoğunlukla; eklem ağrısı ve şişliği şeklindedir” diyen Romatoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Barış Gündoğdu, konuyla ilgili bilgiler verdi.

Yürüyünce Ortaya Çıkıyor, Ortaya Çıkınca Yürütmüyor: Vitrin Hastalığı

Yürüyünce Ortaya Çıkıyor, Ortaya Çıkınca Yürütmüyor: Vitrin Hastalığı

Yürümek sağlıklı bireyler için çok normal ve rutin bir aktivite olarak görülse de birçok kişi için zorlu bir mücadeleye dönüşebiliyor. Çünkü bazı hastalıklar tam da yürüme esnasında ortaya çıkıyor ve şiddetlenerek devam ediyor. Spinal Stenoz yani Vitrin hastalığında olduğu gibi… Bu hastalık kişilerin yürürken sık sık duraksamaları ve vitrine bakarmış gibi yapıp ağrının geçmesini beklemesiyle karakterize ediliyor. Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Özgür Ortak, hastalık hakkında bilgiler verdi.

Sürücü adayı vitesi karıştırınca ortalık savaş alanına döndü

Sürücü adayı vitesi karıştırınca ortalık savaş alanına döndü

Çağlayan’da yokuş yukarı çıktıktan sonra otomobilini park etmek isteyen sürücü adayı, vitesleri karıştırıp geri takıp gaza basınca park halindeki minibüse ve kamyonete çarptı. Ortalığın savaş alanına döndüğü kaza güvenlik kameralarına yansıdı.

13.06.2019Gündem
İzmirde aynı doktora meme küçültme ameliyatı yaptıran iki kadın, kabusu yaşadı

İzmir'de aynı doktora meme küçültme ameliyatı yaptıran iki kadın, kabusu yaşadı

İzmir'de, bel ağrısı ve boyun fıtığı şikayetlerine neden olduğu için Ümran Ayaz (40) ve Tülay Çığır Keskinkılıç (53) doktor S.A.K.'ye meme küçültme ameliyatı oldu.

18.04.2019Haber
Bel fıtığı nedir nasıl anlaşılır

Bel fıtığı nedir nasıl anlaşılır?

Çoğunlukla 20-25 yaş arasında görülen ve sırt ağrısı ile karıştırılan bel fıtığı, tedavi edilmediği takdirde ciddi sağlık problemlerine neden olabiliyor. Bel fıtığı, insanlar arasında en yaygın hastalıklardan birini oluşturuyor. Bacaklarda ağrı, uyuşma, kuvvetsizlik gibi problemlerle kendisini belli eden bel fıtığı, insanlar tarafından merak edilmeye devam ediyor. Peki, bel fıtığı nedir ve nasıl anlaşılır? İşte merak edilenler…

31.03.2019Sağlık
Doktor hastanedeki odasında ölü bulundu

Doktor hastanedeki odasında ölü bulundu

Konya’da Seydişehir Devlet Hastanesi’nde kulak, burun boğaz uzmanı doktor İsmail Cem Temel (32), kapısı kilitli olan poliklinikteki odasında ölü bulundu. Temel’in kesin ölüm nedeninin yapılacak otopsinin ardından netlik kazanacağı belirtildi.

28.01.2019Gündem
Kardeşim için dua edin

'Kardeşim için dua edin'

Serdar Ortaç, dün akşam gittiği mekan çıkışı görüntülendi. Bel ağrısı nedeniyle yürümekte güçlük çeken Ortaç, tedavisi devam eden kardeşi için dua istedi…

8.01.2019Magazin
Cinsel Yolla Bulaşan Bu Virüse Dikkat

Cinsel Yolla Bulaşan Bu Virüse Dikkat!

Sağlıksız beslenmeden sigaraya ve küçük yaşta cinsel ilişkiye başlamaya dek birçok faktör rahim ağzı (serviks) kanseri riskini artırıyor. Ancak öncelikli risk unsuru; HPV virüsü. Özellikle genç kadınları tehdit eden ve sinsice ilerleyen rahim ağzı kanserini önlemekse mümkün. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Osman Temizkan, Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında yaptığı açıklamada, rahim ağzı kanserine karşı tedbirler arasında başı çeken HPV aşısını anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

Yanlış Bel Fıtığı Tedavisi Felçle Sonuçlanabilir

Yanlış Bel Fıtığı Tedavisi Felçle Sonuçlanabilir

Bel ve bacak bölgesinde ağrılara yol açan ve günlük yaşamı ciddi oranda etkileyen bel fıtığı, hastaların fiziksel hareketlerini de sınırlıyor.Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Kenan Coşkun anlattı...

Yanlış Bel Fıtığı Tedavisi Felç Ediyor

Yanlış Bel Fıtığı Tedavisi Felç Ediyor!

Bel ve bacak bölgesinde ağrılara yol açan ve günlük yaşamı ciddi oranda etkileyen bel fıtığı, hastaların fiziksel hareketlerini de sınırlıyor. Bilhassa ülkemizde bel fıtığı tedavisi konusunda yapılan yanlış uygulamalar sonucu kişiler, kalıcı hasarlar sebebiyle sakat kalabiliyor. Konu hakkında bilgiler veren Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Kenan Coşkun uyardı: “Halk arasında bilinen ve yaygın olarak uygulanan, bilimsellikten uzak ve yanlış yöntemler hastalarda kalıcı hasarlara ve sakatlanmalara yol açabiliyor!"

Bel Fıtığı Ağrılarına Ozon Tedavisi

Bel Fıtığı Ağrılarına Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi, fıtık nedeniyle belde oluşan ağrı, iltihap, ödem ve kas spazmlarına uygulanıyor. Fıtıktan acı çekenler, neştersiz olan bu yeni yönteme ilgi gösteriyor. Kanın ozonla temizlenerek, oksijene doyurulması sonrasında, bel fıtığı ağrıları nasıl yok oluyor? Uzm. Dr. Hakan Abanoz anlattı...

Parkinson hastalığı nedir Tedavisi için neler yapılmalıdır

Parkinson hastalığı nedir? Tedavisi için neler yapılmalıdır?

Parkinson hastalığı nedir sorusunun yanıtı birçok kişi tarafından araştırılan ve merak edilen hastalıklar arasında yer almaya başladı. Beynin derin yapılarındaki gri cevher çekirdeklerinde dopamin eksikliği ile oluşan bozukluk parkinson hastalığına yol açıyor. İşte, parkinson hastalığı hakkında bilinmeyenler.

17.09.2018Sağlık
Her bel fıtığı ameliyat gerektirmez

"Her bel fıtığı ameliyat gerektirmez"

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Zafer Orkun Toktaş, bacakta veya ayakta güç kaybının, yürüme güçlüğü gibi durumların acil müdahale gerektirebilen bel fıtıkları olabileceğini söyledi.

28.08.2018Sağlık
Sarayburnu fatihleri

Sarayburnu fatihleri

Kendilerine Sarayburnu Fatihleri diyorlar. Sabahın erken saatlerinde Boğaz’ın sularına kendilerini bırakıyorlar. Üsküdar’dan suya atlayıp Cankurtaran’dan çıkan da var, Sarayburnu-Cankurtaran hattında yüzen de... Kahvaltılarını Huzur Dolmuş Durağı adını verdikleri Cankurtaran’da yapıyorlar. Tornacı, kuyumcu, doktor, avukat, banka yöneticisi... Boğaz’a tutkuyla bağlılar.

23.08.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Yağ Dokusundan Kaynaklanan Kanser: Liposarkom

Nadir görülen kanser türlerinden biridir. Bu kanserler, genel olarak tıbbi literatürde yumuşak doku kanserlerinin bir alt grubu olarak isimlendirilmektedir. Bu hastalık, kaynaklandığı yere bağlı olarak, bazen erken evrede bulgu verirken bazen de ileri evrede hastalar tarafından hissedilebilmektedir.

20.11.2019

Rahim Kanseri Tedavi Edilebilir Bir Hastalık Mıdır?

Batı toplumlarında, kadınlık organı (yumurtalık, rahim, rahim ağzı, vajen ve vulva) kanserleri içerisinde en sık görülenidir. Rahim (Endometriyum) kanseri çoğunlukla erken evrede bulgu verir.

16.10.2019

Bel ağrısı ile bel fıtığı aynı şey değil

En sık karşılaştığımız sağlık sorunlarının başında ağrılar geliyor.

22.09.2019

Pankreas Kanseri: Hızlı İlerleyen Sinsi Bir Kanser Türü

Pankreas kanseri, son yıllarda daha sık görülmeye başlanan kanser türlerinden biridir. Bu hastalık bazı hastalarda erken evrede bulgu verirken, daha sık olarak ileri evrede hasta tarafından hissedilebilmektedir.

21.09.2019

Tiroid Kanserinin Önlenemeyen Yükselişi

Tiroid kanseri son yıllarda sık görülmeye başlamıştır. Türkiye’de, daha önceki yıllarda kadınlarda 8. sırada görülen kanser türü iken son 5 yıldır meme kanserinden sonra 2. sıraya yükselme göstermiştir. Bu hızlı artışta kötüleşen çevresel faktörlerin etkisi olduğu kesindir.

13.06.2019

Mesane Kanserinde Güncel Tedaviler

Mesane kanseri sık görülen ve daha çoklukla ileri yaşta karşımıza çıkma eğiliminde olan bir kanser türüdür. Erkeklerde daha sık görülmektedir.

28.05.2019

Sağlıklı ve Fit Olmanın Çözümü

Joseph Pilates egzersizlerini şöyle tanımlamıştır:‘’Sadece üç derste farkı hissedecek, on derste farkı görecek, 20 derste tamamen farklı bir vücuda sahip olacaksınız. 30 seans sonunda tamamen yenilenmiş bir vücuda, özellikle de sağlıklı, sıkı karın ve sırt kaslarına sahip alacaksınız.’’

9.05.2019

Akşener/Kılıçdaroğlu şu altı maddede anlaştı

BAŞI sonu tam belli olmasa ve detaylara girilmese de... İki lider prensipte şu altı maddede anlaşıp uzlaşmış durumda:

16.11.2018