MENÜ

Bekir Altaş

Bekir Altaş ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bekir Altaş haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 29 Bekir Altaş haberi bulunmuştur.

Bekir Altaş Haberleri

Bremen Başbakanı: İftar sofralarını seviyorum

Bremen Başbakanı: İftar sofralarını seviyorum

Bremen’de faaliyet gösteren İslam Federasyonu (İFB) ile İslam Şurası tarafından verilen iftar yemeği, siyaset, iş ve STK temsilcilerinden Türk ve Almanlar’ı bir araya getirdi. Bremen Başbakanı Dr. Carsten Sieling, komşuların ve yabancıların davet edildiği zengin ve fakirin aynı sofrayı paylaştığı iftarlardan çok mutlu olduğunu söyledi.

24.05.2018Avrupa
Kipaya takke ile destek

Kipaya takke ile destek

Berlin’de ‘kipa’ takan bir gencin saldırıya uğramasını ardından Berlin Yahudi Cemiyeti’nin düzenleyeceği ‘Berlin Kipa Takıyor’ adlı etkinliğe, İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) de destek verdi. IGMG, dayanışma için Müslümanları ‘takkelerini takmaya’ davet etti.

25.04.2018Avrupa
İslamofobiye karşı ortak çalışmalar yapılmalı

İslamofobiye karşı ortak çalışmalar yapılmalı

Almanya’da temaslarını sürdüren TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı AK Parti Elazığ milletvekili Ömer Serdar, “İslamofobi sadece Türkiye’nin sorunu değil, sadece İslam dünyasının sorunu da değil, herkesin sorunudur” dedi.

15.04.2018Avrupa
‘Her gün bir saldırıya uyanıyoruz’

‘Her gün bir saldırıya uyanıyoruz’

Almanya’nın Baden-Württemberg Eyaletindeki Ulm kentinde İslam Toplumu Milli Görüşe (IGMG) bağlı Osman Gazi Camisi’ne molotof kokteyli atıldı.

19.03.2018Avrupa
Milli Görüş’ten Seehofer’e PKK mektubu

Milli Görüş’ten Seehofer’e PKK mektubu

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Genel Sekreteri Bekir Altaş, Almanya İçişleri Bakanı Horst Seehofer’e, Almanya’daki Müslümanlara, camilere ve ibadethanelere yönelik saldırılar nedeniyle açık mektup gönderdi.

15.03.2018Avrupa
Camiye molotoflu saldırı

Camiye molotoflu saldırı

Almanya’nın Baden Württemberg Eyaleti’nin Lauffen kentinde İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Akşemsettin Camisi’ne molotofkokteyli atıldı. Polis, saldırıyla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

9.03.2018Avrupa
‘Bizi korkutan saldırıların kınanmaması’

‘Bizi korkutan saldırıların kınanmaması’

Almanya başta olmak üzere Avrupa ülkelerinde cami saldırılarının arttığını belirten İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Genel Sekreteri Bekir Altaş, Müslümanların can güvenliğinden endişe ettiklerini söyledi.

1.02.2018Dünya
Mölln’den bu yana fazla da yol alınmadı

Mölln’den bu yana fazla da yol alınmadı

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Genel Sekreteri Bekir Altaş, Almanya’da kurulacak federal hükümetin aşırı sağ ile mücadeleyi merkezi bir konu olarak görmesi gerektiğini söyledi.

23.11.2017Dünya
Davada ilk gün iki iddianame okundu

Davada ilk gün iki iddianame okundu

Almanya’nın Köln kentinde dün başlayan Milli Görüş davasında Milli Görüş’ün eski Genel Sekreteri Oğuz Üçüncü’nün de aralarında bulunduğu eski yöneticiler Osman Döring, Ali Bozkurt, Ali Hikmet Saral ile muhasip İsa Erdener yargılanmasına başlandı. Köln Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada iki ayrı iddianame, başsavcılık tarafından okundu.

19.09.2017Dünya
Milli Görüş davası Köln’de başlıyor

Milli Görüş davası Köln’de başlıyor

Milli Görüş’ün eski yönetici ve çalışanlarının vergi kaçırma ve dolandırıcılık suçlarından Köln’de yargılanmasına bugün başlanıyor.

18.09.2017Dünya
Araştırma haksızlığı ortaya koydu

Araştırma haksızlığı ortaya koydu

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Genel Sekreteri Bekir Altaş, Alman Bertelsmann Vakfının ‘Din Monitörü 2017’ isimli araştırmasının sonuçlarını değerlendirirken, “Araştırmadan elde edilen sonuçlara göre Müslümanlar birçok yönden haksızlığa uğruyor ve yoğun şekilde ön yargıların hedefi oluyor” dedi.

25.08.2017Dünya
IGMG: Müslümanlara yönelik saldırılar arttı

IGMG: Müslümanlara yönelik saldırılar arttı

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Genel Sekreteri Bekir Altaş, Federal Alman hükümetinin açıkladığı verilerin, ülkede İslam düşmanlığıyla kararlı şekilde mücadele edilmesi gerektiğinin göstergesi olduğunu belirtti.

19.08.2017Dünya
Milli Görüş’ten politikacılara NSU çağrısı

Milli Görüş’ten politikacılara NSU çağrısı

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Genel Sekreteri Bekir Altaş, NSU davasının tüm yönleriyle aydınlatılması için siyasilerin sorumluluğunun büyük olduğunu bildirdi.

27.07.2017Dünya
Avrupa Adalet Divanı’nın başörtüsü kararına eleştiri

Avrupa Adalet Divanı’nın başörtüsü kararına eleştiri

AB Adalet Divanı’nın başörtüsü kararı, Uluslararası Af Örgütü’nün İsveç şubesi ve Avrupa’daki Müslüman kuruluşlarının tepkisini çekti. Af Örgütü’nün İsveç şubesinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Adalet Divanı’nın kararına ilişkin, “Derin hayal kırıklığına neden oldu” denildi.

15.03.2017Dünya
Alman siyaseti ve medya, dilini de üslubunu da gözden geçirmeli

Alman siyaseti ve medya, dilini de üslubunu da gözden geçirmeli

Almanya’nın Dresden kentinde önceki gece saat 21.50 sıralarında Fatih Camisi’ne yapılan saldırıya tepkiler büyüyor. Türk sivil toplum örgütleri ve milletvekilleri, Alman makamlarının Müslümanların da kendilerini güvende hissetmelerini sağlaması gerektiğini söyledi.

28.09.2016Dünya
Avrupada Buyurun, Ben Müslümanım Etkinliği

Avrupa'da "Buyurun, Ben Müslümanım" Etkinliği

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) tarafından organize edilen "Buyurun, Ben Müslümanım" adlı etkinliğin ikincisi sekiz ülkede gerçekleştirildi.

13.03.2016Avrupa
Almanya’da Merkele süper pazar testi

Almanya’da Merkel'e 'süper pazar' testi

Almanya'da üç eyalette de aynı gün düzenlendiği için 'süper pazar' olarak anılan yerel meclis seçimlerinin heyecanı yaşanıyor. Söz konusu seçimler, mülteci akını nedeniyle zor günler geçiren ve göçmen krizinin çözümü için Türkiye ile anlaşılması konusunda AB'ye baskı yapan Almanya Başbakanı Angela Merkel için bir siyasi sınav niteliğinde.

13.03.2016Dünya
Almanyada camiye çirkin saldırı

Almanya'da camiye çirkin saldırı

Almanya'nın Baden Württemberg eyaletinin Welzheim kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DITIB) bağlı Bilal-i Habeş Cami'nin duvarlarına kimliği belirsiz kişilerce gamalı haç ve aşırı sağcı semboller çizildiği bildirildi.

10.07.2015Dünya
Erdoğanı koruyan polisler kaza yaptı: 3 şehit, 40 yaralı

Erdoğan'ı koruyan polisler kaza yaptı: 3 şehit, 40 yaralı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın Gümüşhane programında görevlendirilen Malatya Emniyet Müdürlüğü bünyesi’ndeki Çevik Kuvet polislerinin bulunduğu otobüs, dönüş yolunda Sivas yakınlarında kaza yaptı. Yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak devrilen otobüste bulunan 3 polis şehit oldu, 40 kişi de yaralandı.

12.10.2014Gündem
Arzdan gelen ‘İstinye’ye

Arzdan gelen ‘İstinye’ye

Emlak Konut, ÖİB’in Sarıyer’deki 158 dönümlük arazisine talip.

20.02.2014Ekonomi
İşte tüm translerler

İşte tüm translerler

Tam liste

8.09.2013Ege
Onun büyük bir derdi var

Onun büyük bir derdi var

17'nci Adana Uluslararası Altın Koza Film Festivali'nde, ödüller arasında bulunmamasına karşılık, jürinin filmdeki performansını dikkate alarak ‘Jüri Özel Ödülü’ verdiği ‘Bal’ filminin minik yıldızı 8 yaşındaki Bora Altaş, ödülüne kavuştu. Altaş, Adana’ya gelirken bindiği uçakta kimsenin kendisini tanımamasından yakındı.

2.10.2010Gündem
Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası

Hürriyet Kardeşlik Mahallesi Kampanyası kapsamında Pakistan'daki sel felaketi için yardım gönderenlerin isim listesi aşağıdadır.

24.08.2010Gündem
Polislere takdirname

Polislere takdirname

Aydın'ın Nazilli İlçesi’nde, bir komiser ve 10 polis memuru başarılı çalışmalarından dolayı, kaymakamlık tarafından takdirname ile ödüllendirildi.

21.11.2007Ege
İşte belediye başkan adayları

İşte belediye başkan adayları

Siyasi partilerin 28 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde büyükşehir belediyeleri, merkez ilçe belediyeleri, alt kademe belediyeleri, il ve ilçe belediye başkan adayları belli oldu.

24.02.2004Gündem