MENÜ

Beden Sağlığı

Beden Sağlığı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Beden Sağlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Beden Sağlığı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.876 Beden Sağlığı haberi bulunmuştur.

Beden Sağlığı Haberleri

YÖK üniversite öğrencilerine rehberlik hizmeti verecek

YÖK üniversite öğrencilerine rehberlik hizmeti verecek

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, yükseköğretim kurumlarında eğitim alan gençlerin ruh sağlıklarının farklı açılardan ele alınması, sorunlarının çözümüne yönelik kısa ve uzun vadeli eylem planlarının oluşturulması için harekete geçtiklerini söyledi. Prof. Dr. Saraç, “Yükseköğretimde gençlere potansiyellerini ortaya çıkarabilecek güvenli ve sağlıklı ortamlar hazırlamak, ihtiyaçlarını tespit edip cevap vermek durumundayız” dedi.

6.09.2019Eğitim
Yarın hizmete başlıyor Sadece hafta sonu kullanılabilecek

Yarın hizmete başlıyor! Sadece hafta sonu kullanılabilecek

Doğa yürüyüşü yapmak isteyen İstanbullular için açılan ve yarın seferlere başlayacak D1 ve D2 hatları, hafta sonları hizmet verecek.

14.06.2019Ekonomi
YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç: Soru içeriklerinde değişiklik yok

YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç: Soru içeriklerinde değişiklik yok

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Twitter hesabından bu haftasonu sınava girecek YKS adayları için yayınladığı mesajında sınavda soru sayı ve içeriklerinde bir değişiklik olmadığını söyledi. Başkan Saraç YKS’nin sayısal ve sözel muhakemeyi öncelediğini hatırlatarak, adaylara başarılar diledi.

13.06.2019Eğitim
Emine Erdoğan: Ülkemizde naylon poşet kullanımı yüzde 70 azaldı

Emine Erdoğan: Ülkemizde naylon poşet kullanımı yüzde 70 azaldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Ürdün'de düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu (WEF) – Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesel Toplantısı'nda Sıfır Atık Projesi'ni anlattı. Yaklaşık 15 aydır uygulanan proje kapsamında 15 bine yakın kamu kuruluşunda sıfır atık uygulamasına geçildiğini, okullar ve askeri tesislerin bu kültürün alt yapısını kurduklarını belirten Emine Erdoğan, ''Plastik kullanımını azaltmak üzere tüm marketlerde plastik poşetleri ücretli hale getirdik. İlk bir aylık uygulama sonunda, ülkemizde naylon poşet kullanımı yüzde 70 oranında azaldı'' dedi.

6.04.2019Gündem
Sağlıksız Uyku Ömürden 6-10 Yıl Çalıyor

Sağlıksız Uyku Ömürden 6-10 Yıl Çalıyor!

“Akşam yatmak bilmiyorsun, sabah kalkmak bilmiyorsun” sözleri size de tanıdık geldi mi? Çoğumuzun gençlik döneminde annelerimizden sık sık duyduğu bu söz, uykuya dair muhtemelen akılda en çok kalan kullanımlardan biri. Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Murat Aksu, uykunun sağlıklı, yeterli ve iyi olmasının yaşlanmayla ortaya çıkan sağlık sorunlarının oluşumunu engellediğinin net olarak ortaya konulduğuna dikkat çekiyor.

5. Mutlu İnsan Zihin Ruh Beden Festivali Başlıyor

5. Mutlu İnsan Zihin Ruh Beden Festivali Başlıyor

Sağlıklı yaşam, kişisel gelişim, psikoloji, tıp, nörobilim gibi zihin, ruh ve beden sağlığı ile ilgili alanlarda Türkiye’nin önde gelen 70 uzmanı, 77 ayrı etkinlikte 5. Mutlu İnsan Zihin Ruh ve Beden Festivali’nde buluşacak. Festival 8 Mart’ta 'Mutlu Kadın Mutlu Dünya' paneli ile açılacak ve devamında kadınlara özel farklı workshop ve seminerler de olacak.

Emine Erdoğan: Kadına yönelik şiddet insanlığa ihanettir

Emine Erdoğan: Kadına yönelik şiddet insanlığa ihanettir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, tüm dünyada yaygın olan kadına yönelik şiddetin insanlığa ihanet olduğunu belirterek, "Ne yazık ki yaşamları boyunca her üç kadından biri fiziksel ya da cinsel şiddete maruz kalıyorlar." dedi.

26.10.2018Gündem
Tatil dönüşü depresyon yapar mı

Tatil dönüşü depresyon yapar mı?

Peş peşe gelen bayram, yaz tatilleri bitti. Rutinimizin değiştiği, bazen çok anlam yüklediğimiz tatillerin arkasından günlük hayata dönmek zorlayabiliyor. Mevsim geçiş dönemi olmasının da etkisiyle depresyona uzanan ciddi tablolar yaşanabiliyor. İşini ve okulunu sevmeyenler, ‘tatil dönüşü depresyonu’nu daha çok yaşıyor.

23.09.2018Seyahat
Göz Sağlığı İçin Faydalı 6 Besin

Göz Sağlığı İçin Faydalı 6 Besin

İş ve şehir hayatının yoğun temposunda aksatılan düzenli ve sağlıklı beslenme, göz sağlığını da tehdit ediyor. Sağlıklı ve dengeli beslenmenin vücut direnci kadar göz sağlığını da yakından ilgilendirdiğini dile getiren Op. Dr. Elvan Yalçın, göz sağlığı için faydalı olan besinleri sıralıyor.

Canan Karatay kandırılıyorsunuz dedi ve uyardı

Canan Karatay 'kandırılıyorsunuz' dedi ve uyardı!

Prof. Dr. Canan Karatay insan ömrünün uzadığı iddiasına karşı çıkarak "Nereye uzuyor insan ömrü Allah aşkına? Kandırılıyorsunuz efendim. Kan-dı-rı-lıyor- su-nuz! İnsan ömrünün uzadığı falan yok. İngiltere, Amerika, Fransa hepsi endişe içinde, “Çocuklarımız bizden daha kısa ömürlü olacak” diye. Neredeyse bütün çocuklar, gençler hasta. Gençlerin hepsi sorunlu" şeklinde konuştu.

7.07.2018Gündem
Eklem Ağrılarınızın Gerçek Nedeni Ne

Eklem Ağrılarınızın Gerçek Nedeni Ne?

Türkiye’de D vitamini eksikliği ciddi boyutta ve her 3 kişinin 2’sinde düşük değerle kendini gösteriyor. Güneş ışınlarının, yılın önemli bir bölümü etkili olduğu Antalya’da bile D vitamini eksikliğine sıkça rastlanabiliyor. Bu eksiklik de bazen, eklem ağrılarına neden oluyor.

Burcunuza Özel Şifalı Taşı Biliyor Musunuz

Burcunuza Özel Şifalı Taşı Biliyor Musunuz?

Burcunuzun şifalı taşlarının size enerji ve bereketin kapılarını açtığını biliyor musunuz? Burcunuza uygun özelliklere sahip olan doğal taşlar yardımıyla pozitif enerjiyi hayatınızın her alanında hissedebilirsiniz. İşte burcunuza özel şifalı taşlar ve özellikleri...

29.06.2018Astro Gündem
Uzmanlardan YKS adaylarına: Başarının tek yolu sınav değil

Uzmanlardan YKS adaylarına: Başarının tek yolu sınav değil

YKS için geri sayım başladı. 30 Haziran ve 1 Temmuz’da düzenlenecek sınav için adayların heyecan ve stresleri artarken uzmanlar ise, sınava verilen önem arttıkça kaygı ve stresin de arttığını belirtiyor. Son günlerde açık hava etkinliklerinin adayların kaygısını azaltacağını belirten uzmanlar, hayatta başarılı olmanın tek yolunun sınavlar olmadığını da hatırlatıyor.

13.06.2018Eğitim
İETTden İstanbullulara iyi haber Sadece hafta sonları...

İETT'den İstanbullulara iyi haber! Sadece hafta sonları...

İETT'nin, doğa yürüyüşü yapmak isteyen İstanbullular için açtığı D1 ve D2 numaralı hatlar, 9 Haziran'da sefere başlayacak.

7.06.2018Gündem
Yılın 12 ayı Adana Tabiat Parkları

Yılın 12 ayı Adana Tabiat Parkları

Doğasıyla kendine hayran bırakan Adana Tabiat parkları, ziyaretçilerine görsel şölen sunuyor. Adana Tabiat Parkları şehrin gürültüsünden kaçıp doğanın içinde dinlenmek isteyenler için tam bir cennet. Peki Adana Tabiat Parkında ne yenir, ne içilir, nerede kalınır, neresi gezilir tüm bu soruların cevaplarını sizler için derledik. İşte detaylar…

18.04.2018Seyahat
3 gün sürecek mutlu insan festivali

3 gün sürecek 'mutlu insan' festivali

Sağlıklı yaşam, psikoloji, tıp, alternatif ve tamamlayıcı tıp, kişisel gelişim, yoga ve meditasyon gibi zihin, ruh ve beden sağlığı ile ilgili alanlarda uzmanlar Mutlu İnsan Zihin Ruh ve Beden Festivali’nde buluşuyor.

13.03.2018Gündem
Tartışmalar dinmiyor Trump’ın sağlık kontrolü her şeyi ortaya çıkaracak

Tartışmalar dinmiyor! Trump’ın sağlık kontrolü her şeyi ortaya çıkaracak

71 yaşındaki ABD Başkanı Donald Trump'ın çokça tartışılan akıl, ruh ve beden sağlığı ile ilgili tartışmalar cuma günkü doktor kontrolünde ortaya çıkacak. Walter Reed Ulusal Askeri Tıp Merkezi’nde sağlık kontrolünden geçecek olan Trump, ABD Başkanı olarak ilk kez kontrole alınacak. ‘Gazap ve Öfke: Trump’ın Beyaz Sarayı’nın İçinden’ adlı kitapta Trump'ın sağlığıyla ilgili tartışmalı birçok iddia yer almıştı.

10.01.2018Dünya
Beden özgürleşirken ruhsal olarak baskılanıyor

Beden özgürleşirken ruhsal olarak baskılanıyor

Ali Alışır, Bozlu Art Project’te açtığı ‘Melez Ruhlar’ isimli sergisinde insan bedeni ve hareketine odaklanarak, ruhlarıyla melez bedenleriyle aynılaşan günümüz insanını konu alıyor. Alışır, 'Sürekli bir devinim halinde olan bu figürler ruhlarımıza nüfus etmiş bu modern dünyanın karmaşıklığını ortaya koymaya çalışıyorlar. Yaşadığımız sistem yeni bir insan türü üretiyor. Bu yeni insan tipi, bedensel olarak ‘özgürleştirilirken’ ruhsal olarak, kültürel ve siyasi olarak baskılanıyor' diyor.

8.01.2018Kitap Sanat
Vitamin eksikliğinin 9 garip belirtisi

Vitamin eksikliğinin 9 garip belirtisi

Ruh ve beden sağlığı için her vitaminden gerektiği kadar almalıyız. Vitaminlerin yetersiz alımı vücutta garip belirtilere neden olabiliyor. Bu belirtileri çoğu zaman önemsemesek de uzmanlar önemsenmesi ve takviye/tedavi edilmesi gerektiğini söylüyor.

2.11.2017Sağlık
Kenan İmirzalıoğlu evliliğini ilk kez anlattı...

Kenan İmirzalıoğlu evliliğini ilk kez anlattı...

O, Türkiye’nin en büyük jönlerinden biri. Filmleri gişe, dizileri reyting garantili. Pek çoklarını ‘yoldan çıkarabilecek’ her şeye -yakışıklılık, başarı, şöhret- sahip olmasına rağmen ‘efendi’ duruşunu koruyor. Kenan İmirzalıoğlu bu hafta vizyona giren filmi ‘Cingöz Recai: Bir Efsanenin Dönüşü’yle sinemaya, yakında Kanal D’de yayımlanacak dizisi ‘Mehmed-Bir Cihan Fatihi’yle de ekranlara dönüyor. İmirzalıoğlu’yla buluştuk; geçmişini, şöhrete bakışını, bugünün Türkiye’sine bakışını ve oyuncu Sinem Kobal’la evliliğini konuştuk.

14.10.2017Hürriyet Pazar
Metin Hara’nın merkezi mühürlendi

Metin Hara’nın merkezi mühürlendi

Brezilyalı manken Adriana Lima ile yaşadığı aşkla ünlenen Metin Hara’nın, İstanbul-Akaretler’deki ‘İnsana Güven’ adlı yaşam koçluğu merkezi belediye tarafından mühürlendi.

25.09.2017Magazin

Yazar Sonuçları

Cinsel Yönelim Rehberi - LGBTIQA Terimleri

Psikoterapist Dr.Cem Keçe; lezbiyen, gey, biseksüel, transseksüel, interseksüel, queer ve ally sözcüklerinin baş harflerinden oluşan bir kısaltma olan LGBTIQA terimlerini açıkladı. İşte tek tek cinsel yönelim rehberi...

5.03.2019

Maneviyat neden önemli?

Zarafetle yaşlanan biri olmak istiyorsanız hayatın ruhsal yanına da ağırlık verin. Güçlü bir ruhsal yaşama giden yolun en önemli anahtarı; manevi zenginliktir.

5.06.2018

Yürüyenlerin beyni daha genç

'AYAKTA kal, hayatta kal’ mottomuzu doğrulayan kanıtların sayısı artıyor, önceki verilere neredeyse her ay bir yenisi ekleniyor.

3.06.2018

Potansiyel İçin Mi Performans, Performans İçin Mi Potansiyel?

Yöneticinin zihninde oluşan imajı mı, çalışanına duyduğu inanç mı, yoksa personelin yöneticisine karşı hissettiği algımı performansını şekillendiriyor?

12.12.2017

Hakaret ve aşağılama duygusal istismardır

Gülben Ergen, Hürriyet Gazetesi’nin sosyal sorumluluk projesi olan “200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi” kitabının editörü Ömür Kurt, yazarlarından Prof. Dr. Haluk Yavuzer ve Yrd. Doç. Dr. Başak Demiriz ile bir araya geldi. Üç isim, çocuk yetiştirmeye dair merak edilen sorulara yanıt verdi.

28.11.2017