MENÜ

Bebek Dondurmacısı

Bebek Dondurmacısı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bebek Dondurmacısı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21 Bebek Dondurmacısı haberi bulunmuştur.

Bebek Dondurmacısı Haberleri

Magazin 24 Saat- 12.09.2018

Magazin 24 Saat- 12.09.2018

...

12.09.2018Özet
Balayı seneye kaldı

Balayı seneye kaldı

Geçen cumartesi Alaçatı’da evlenen İdil-Mert Fırat çifti, düğün sonrası soluğu İstanbul’da aldı

11.09.2018Magazin
Haftaya tatlı başlamanın yolu İncili Gastronomi Rehberi

Haftaya tatlı başlamanın yolu İncili Gastronomi Rehberi!

Akide şekerinden çeşit çeşit dondurmaya, şerbetli, sütlü tatlıdan lokuma ve daha nicesine onlarca tatlı, yemek kültürümüzde çok özel bir yere sahiptir.

9.04.2018Lezizz Yemek Kültürü
Taksimden Karaköye karanlıkta dört saat

Taksim'den Karaköy'e karanlıkta dört saat

Dikkat! Bu, bir ‘Ahh görme engellilerin hayatı ne zor, vaah günlük hayatta ne çok güçlük çekiyorlar’ haberi değil. Bundan bir süre önce Gayrettepe Metro İstasyonu’nda ‘Turkcell Karanlıkta Diyalog’ adlı bir farkındalık etkinliğine katılmıştım ve çok etkilenmiştim. Sizi görme engelli rehberler eşliğinde zifiri karanlık bir labirente sokuyor, elinizde batonlarınızla İstanbul gezdiriyorlar. Mesela grup halinde tramvaya biniyorsunuz, “Hadi şimdi koltukları bulun ve oturun” diyorlar. Olduğu yere çöken mi, birbirinin kucağına oturan mı, artık ne ararsanız... Güya tramvay hareket ediyor, İstiklal Caddesi boyunca ilerlerken yolda değişen sesleri dinliyorsunuz. Tramvaydan indirip, karşıdan karşıya geçirip, vapura bindiriyorlar. Vapurun kalktığını motor sesinden, yüzünüze vurmaya başlayan rüzgârdan, kıyının uzaklaşan gürültüsünden anlıyorsunuz. Tabii bu labirent son derece güvenli, steril bir yer. Gerçek hayattaki gibi vapurla iskelenin arasına düşme ya da araba çarpma olasılığı yok. Farklı yaradılışlar, varoluşlar hayatı nasıl yaşıyor, onu anlamaya çalışıyorsunuz. Ben bir adım ilerisine gidip bunu gerçek İstanbul’da yaşamak istedim. O gün bize rehberlik eden arkadaşlardan Harun Sarıkaya da bu işe gönüllü oldu. Yaşadıklarımızı elbette kelimeyle, fotoğrafla anlatmanın imkânı yok. Kalemimiz, objektifimiz döndüğü kadar ancak... Ama nasıl bir şeye benziyor diye merak ederseniz, ille de bir görme engelli bulup şehri arşınlamanız gerekmiyor. Biletix üzerinden satın alabileceğiniz bir biletle iki saatinizi ayırarak, sevdiğiniz insanlara, çocuğunuza, arkadaşlarınıza bunu deneyimletebilirsiniz. Dünyanın bu alandaki en başarılı projeleri arasında gösterilen ‘Karanlıkta Diyalog’dan sonra hayatınızda çok şey değişeceğini garanti ederim.

8.04.2017Hayat
Dondurmanın en iyi 10 adresi

Dondurmanın en iyi 10 adresi

Dondurmam kaymak’ günleri eskidendi. Artık dondurmalarımız mojitolu, karpuzlu, elmalı, kahveli, güllaçlı, bisküvili ve hatta sebzeli... Yani dondurma denilince ilk akla gelen geleneksel lezzetlerin yanına, her geçen gün sıra sıra yeni çeşitler ekleniyor. Üstelik önceleri keyifle yemek için dört gözle yaz aylarını beklediğimiz dondurmanızı şimdi 12 ay boyunca yalayabilirsiniz. Bıçakla kesilebilecek kıvamdaki Türk dondurmalarıyla İtalyan usulü ipek gibi dondurmaların kapıştığı listemize bakmak bile insanı serinletiyor.

26.07.2010Seyahat
Dondurmanın en iyi 10 adresi

Dondurmanın en iyi 10 adresi

‘Dondurmam kaymak’ günleri eskidendi. Artık dondurmalarımız mojitolu, karpuzlu, elmalı, kahveli, güllaçlı, bisküvili ve hatta sebzeli... Yani dondurma denilince ilk akla gelen geleneksel lezzetlerin yanına, her geçen gün sıra sıra yeni çeşitler ekleniyor. Üstelik önceleri keyifle yemek için dört gözle yaz aylarını beklediğimiz dondurmanızı şimdi 12 ay boyunca yalayabilirsiniz. Bıçakla kesilebilecek kıvamdaki Türk dondurmalarıyla İtalyan usulü ipek gibi dondurmaların kapıştığı listemize bakmak bile insanı serinletiyor

23.07.2010Seyahat
Dondurmanın en iyi 10 adresi 2009

Dondurmanın en iyi 10 adresi 2009

Dondurmanın en iyilerini en son 2007’de seçmiştik. Aradan geçen sürede pek çok yeni adres açıldı, pek çok marka Türkiye’ye geldi. Listeyi tazelemenin zamanıdır dedik, jüri üyelerimize bu yıl en iyi dondurmayı yedikleri adresleri sorduk. Ortaya çıkan yeni listeye bakınca, dört adresin 2 yıl öncesiyle aynı olduğunu gördük: Ali Usta, Rumeli Pastanesi, Yaşar Pastanesi ve Mini Dondurmacı. Listede geleneksel lezzetler de var, Avrupa’dan ithal tatlar da.

17.07.2009Kelebek
Creamy Italian style ice cream locations in Istanbul

Creamy Italian style ice cream locations in Istanbul

ISTANBUL - The tough and chewy Kahramanmaraş style ice cream is probably the most popular frozen dessert in Turkey. Yet in Istanbul, Italian style gelato ice cream parlors are making a big splash this summer. Here is a list of a few to enjoy.

26.06.2009Gündem
Sömestrde çocuklar için en iyi 10 adres

Sömestrde çocuklar için en iyi 10 adres

Yarıyıl tatili bu hafta sonu başlıyor. İki haftalık tatilde, özellikle anaokulu ve ilköğretim çağında çocukları olan anne babalar onları oyalamakta zorluk çekiyor. Çocukları bu dönemde tamamen televizyon ve internete teslim etmek istemeyen anne-babalar için pek çok alternatif var.

24.01.2008Kelebek
Bebek Parkı’nda panayır havası

Bebek Parkı’nda panayır havası

Beşiktaş Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Bebek Şenliği, geniş kapsamlı içeriği sayesinde katılımcılara festival havası yaşattı.

23.06.2006Kelebek
16 HAZİRAN: Bebek parkı şenliği

16 HAZİRAN: Bebek parkı şenliği

Beşiktaş Belediyesi’nin Yuki Motor sponsorluğunda 16–18 Haziran tarihleri arasında Bebek Parkı ve çevresinde gerçekleştireceği Bebek Şenliği bu yıl da geçen yıl olduğu gibi birçok aktiviteyle gerçekleştirilecek. Tüm Bebek’in süsleneceği şenlikte DJ performansları, konserler, alışveriş ve yeme içme standları ile rengârenk bir etkinlik atmosferi oluşacak.

15.06.2006Kelebek
En iyi on küçük dondurmacı

En iyi on küçük dondurmacı

Endüstriyel dondurma şirketleri her ne kadar dondurmayı yaz kış yenen bir tatlı haline getirmeye çalışsa da, bizde dondurma satışları yazın patlıyor. Dondurma boğaz ağrısı yapar yargısı bir türlü değişmedi çünkü. Kabul etmek gerekir ki, insanın canı da dondurmayı buz gibi kış günlerinde değil, yazın bunaltan sıcaklarında çekiyor. Dondurmanın ilk olarak nerede ve kimler tarafından yapıldığı konusunda farklı bilgiler ve efsaneler var.

1.06.2006Kelebek
Keşfedilmesi gereken 10 kültür rotası

Keşfedilmesi gereken 10 kültür rotası

Kültür turları, turizmde son yılların yükselen değeri. Özellikle büyükşehirlerde her hafta sonu onlarca farklı kültür turu yapılıyor, bu konuda hizmet veren şirketlerin sayısı hızla artıyor.

13.04.2006Seyahat
Bir uçtan bir uca boğaz semtleri

Bir uçtan bir uca boğaz semtleri

Haksızlık olsa da, Boğaz'ı biraz da sayılarla anlatmak gerek: İstanbul Boğazı, 30 kilometre uzunluğunda. En dar yeri, 700 metre, en geniş yeriyse 3,5 kilometre. Derinliği bazen 100 metreyi geçse de ortalama 60 metre kadar.

11.02.2004Seyahat
Türkiye’nin en iyi dondurmacıları

Türkiye’nin en iyi dondurmacıları

Eskiden dondurma yalnızca yaz aylarında yenirdi. Anneler çocukları hasta olmasın diye üstüne bir bardak su içirmeden bırakmazdı. Hazır kutu dondurmalar çıktığından beri mertlik bozuldu. Çünkü dondurma yaz kış bulunabiliyor. Ama yine de sadece yaz sıcaklarında deli gibi tüketiliyor.

5.06.2003Seyahat
Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

14.12.2000Kelebek
Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

11.09.2000Kelebek
Nöbetçi Eczaneler

Nöbetçi Eczaneler

7.09.2000Kelebek

Yazar Sonuçları

Sosyal hayatın yasla sınavı

Perşembe gecesi saat 22.00 dolayları...

25.07.2014