MENÜ

Bddk

Bddk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bddk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.449 Bddk haberi bulunmuştur.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Türkiye'de tasarruf sahiplerinin hak ve menfaatlerini korumak, bankalar ve özel finans kurumlarının piyasa disiplini içerisinde sağlıklı, etkin ve dünya ölçeğinde rekabet edebilir bir yapıda işleyişi için uygun ortamı yaratmak bu sayede ülkenin uzun vadeli büyümesine ve istikrarına katkıda bulunmak amacıyla 31 Ağustos 2000 tarihinde kurulmuş özerk bir kurumdur. İdari yapılanma, Kurul ve Kurum şeklinde örgütlenmiştir. Kurulun karar organı olarak aldığı karar ve yaptığı düzenlemelerin uygulanması, Kurumun yetki ve görevleri arasındadır.

BDDK, 5411 sayılı Bankacılık Kanunun ve mevzuatla kendisine verilen düzenleme ve denetlemeyle ilgili görev ve yetkileri kendi sorumluluğu altında bağımsız olarak yerine getirir ve kullanır. Kurumun kararları yerindelik denetimine tâbi tutulamaz. Hiçbir organ, makam, merci veya kişi BDDK kararlarını etkilemek amacıyla emir ve talimat veremez.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, BDDK'nın karar organıdır. Kurul; biri başkan, biri ikinci başkan olmak üzere yedi üyeden oluşur. Kurul Başkanı Kurumun da başkanıdır.

Kurumun şu anki başkanı Mehmet Ali Akben'dir.

Bddk Haberleri

BBDK personel alımı yapacak | Başvuru şartları neler

BBDK personel alımı yapacak | Başvuru şartları neler?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BBDK), 'Şoför' kadrosuna 5 personel alımı yapacağını açıkladı. Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yayımlanan ilanla birlikte, söz konusu personel alımının başvuru şartları belli oldu. İşte, BBDK 5 personel alınına ilişkin ayrıntılar...

17.03.2019Gündem
Postadan kaçağa geçit yok

Postadan kaçağa geçit yok

Vergide suiistimalin üzerine güçlü bir şekilde gideceklerini söyleyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sadece tek bir ülkeden 1 yılda 26 milyon zarf geldiğini belirtti. Albayrak, “Bunları incelettim, içinden neler çıkıyor neler. Vergi nerede? Yok” diye konuştu.

28.02.2019Ekonomi
Bakan Kurum duyurdu O yapılar imar barışına girmeyecek

Bakan Kurum duyurdu! O yapılar imar barışına girmeyecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Birinci derece arkeolojik sit alanlarında yapılan imar barışı başvurularını kabul etmeyeceğiz" dedi.

27.02.2019Ekonomi
Bakan Albayrak anlattı: Dün ilk görüntüleri attılar, zarflardan neler çıkıyor neler...

Bakan Albayrak anlattı: Dün ilk görüntüleri attılar, zarflardan neler çıkıyor neler...

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Vergi Konseyi 134'üncü Genel Kurulu'nda önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, adını vermediği bir ülkeden 26 milyon postanın geldiğini ve içlerinde 0-2 kilogram arasında ürünlerin olduğunu söyledi.

27.02.2019Ekonomi
Taksitle bolluk başladı

Taksitle bolluk başladı

İhtiyaç kredilerinde vadeyi 60 aya çıkaran düzenleme yürürlüğe girdi. Yürürlük tarihinden önce kullanılan ihtiyaç kredilerinde de talep edilirse vade 60 aya uzatılabilecek. Ayrıca bilgisayarını kredi kartıyla almak isteyenler için de artık taksit sayısı 6 yerine 12 ay olacak.

27.02.2019Ekonomi
Son dakika... BDDK onayladı Emlak Bankası geri döndü

Son dakika... BDDK onayladı! Emlak Bankası geri döndü

Türkiye Emlak Katılım Bankası, BDDK'nın yaptığı incelemeler sonunda onay aldı ve faaliyet izni Resmi Gazete'de yayımlandı.

27.02.2019Ekonomi
Son dakika... BDDK duyurdu Taksit süreleri artırıldı

Son dakika... BDDK duyurdu! Taksit süreleri artırıldı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, tablet hariç bilgisayar ve taşımacılıkla ilgili alanlarda harcamaların kredi kartına taksit sayısının 6 aydan 12 aya çıkarıldığını duyurdu.

26.02.2019Ekonomi
Bakliyat devinin sahiplerine FETÖ üyeliği iddiasıyla dava

Bakliyat devinin sahiplerine 'FETÖ üyeliği' iddiasıyla dava

Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde yer alan Arbel Gıda’nın sahipleri hakkında dava açıldı. Hazırlanan iddianamede üç kardeşten ikisi FETÖ’ye üye olmakla, biri ise örgüte yardım etmekle suçlanıyor. Arslan Kardeşlere yönelik suçlamanın gerisinde ise, yönetiminde oldukları şirketin, 17-25 Aralık sonrası Bank Asya hesaplarında yaşanan hareketlilik yatıyor. Sanıklar ise yaptıkları savunmalarda suçlamaları reddetti, 'FETÖ’ye yardım etmediğimiz için 2012’de tüm hesaplarımıza tedbir konuldu' dedi. 6 sanıklı davanın ilk duruşması Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesinde geçen hafta yapıldı. Arbel Gıda AŞ avukatı Murat Altındere ise davaya ilişkin şunları söyledi: "Açılan davada söz kon suçlamalar kesinlikle gerçeği yansıtmıyor" dedi.

25.02.2019Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Veliaht Prens bilmeyecek de kim bilecek

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Veliaht Prens bilmeyecek de kim bilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN TÜRK-Kanal D ortak canlı yayınında Hande Fırat ve Hakan Çelik'in sorularını yanıtladı. Erdoğan, "31 Mart'tan sonra belki bir Washington ziyareti yapma durumum olabilir, belki kendisi (Trump) Türkiye'ye bir ziyarette bulunabilir." açıklamasında bulundu. Erdoğan, Kaşıkçı cinayetiyle ilgili de "Bunu Veliaht Prens bilmeyecek de kim bilecek? Talimat veren isim belli. ABD'den gelen heyet bile kararı adeta kendi aralarında vermiş konumunda. Ama konuşamıyorlar. BM'den gelenlere, CIA'den gelenlere kasetleri dinlettik. Biz ortadayız her şeyimizle bunu söylüyoruz. Senin kendinden şüphen yoksa ne korkuyorsun? Açıkça çık ortaya. Sağa sola dolar, petrol dağıtmakla bu iş çözülmez" dedi.

23.02.2019Gündem
ÖDEDden uyarı: Fatura öderken buna dikkat

ÖDED'den uyarı: Fatura öderken buna dikkat

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) fatura ödemelerine aracılık hizmetinin yalnızca faaliyet izni alan ödeme ve elektronik para kuruluşları tarafından verildiğine dair yaptığı duyuruya ilişkin Ödeme ve Elektronik Para Derneği'nden (ÖDED) de bir açıklama geldi. BDDK tarafından yetkilendirilmemiş ödeme kuruluşlarına karşı son derece dikkatli olunması gerektiğini vurgulayan ÖDED Başkanı Burhan Eliaçık, “Vatandaşlarımız, yasalara aykırı hareket eden şirketlerden hizmet almamaya özen göstermeli” dedi.

18.02.2019Ekonomi
BDDKdan çok önemli uyarı Vatandaşı böyle kandırıyorlar

BDDK'dan çok önemli uyarı! Vatandaşı böyle kandırıyorlar

Dolandırıcılar, kendilerini yetkili fatura ödeme merkezi olarak tanıtarak, sahte makbuz düzenleyip vatandaşları mağdur ediyor.

16.02.2019Ekonomi
Yerli ödeme yazılımı milyar liraya ulaştı

Yerli ödeme yazılımı "milyar liraya" ulaştı

İzmir'de genç girişimcinin emlak ofisinde kurduğu yerli e-ticaret ödeme kuruluşu, kısa sürede 1 milyar liralık ödemeye aracılık etmeyi başardı.

15.02.2019Ekonomi
BDDKdan bankalar için yeni yönetmelik

BDDK'dan bankalar için yeni yönetmelik

BDDK'dan bankaların yurt dışı şube açma ve ortaklık kurma şartlarına bazı istisnalar getirildi.

13.02.2019Ekonomi
Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelike geçici madde

Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik'e geçici madde

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nca (BDDK) 1 Kasım 2006 tarihli ve 26333 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik'e geçici madde eklendi."

10.02.2019Ekonomi
Son dakika... BDDKdan kredi borcu olanlar için önemli haber

Son dakika... BDDK'dan kredi borcu olanlar için önemli haber!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, kredi yönetmeliğine ilişkin taslak yayımladı. Taslağa göre ihtiyaç kredileri yapılandırılacak.

7.02.2019Ekonomi
BDDKnın taksit hamlesi iletişim sektörüne olumlu yansıdı

BDDK'nın taksit hamlesi iletişim sektörüne olumlu yansıdı

BDDK’nın taksit süresini uzatma kararı mobil iletişim araçları sektörü tarafından olumlu karşılandı.

4.02.2019Ekonomi
BDDKdan cep telefonu taksit sınırına ilişkin açıklama

BDDK'dan cep telefonu taksit sınırına ilişkin açıklama

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bugün itibarıyla fiyatı 3 bin 500 lira üzerinde olan cep telefonu alımı amacıyla kullandırılan kredilerin vade sınırının altı ay olarak uygulanacağını bildirdi.

1.02.2019Ekonomi
FETÖnün yargı imamının Bank Asya oyunu

FETÖ'nün yargı imamının Bank Asya oyunu

FETÖ'nün yargı imamı Mehmet Rasim Kuseyri, teröristbaşı Fetullah Gülen'den aldığı talimatla Bank Asya'ya para yatırdı. Bankanın TMSF'ye devredilmesiyle birlikte Kuseyri'nin hesabındaki paranın neredeyse tamamını çektiği BDDK raporlarıyla ispatlandı.

28.01.2019Ekonomi
Bakan Soyludan sahte hesaplarla dolandırıcılık uyarısı

Bakan Soylu'dan "sahte hesaplarla dolandırıcılık" uyarısı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, vatandaşları, Twitter'den bankaların "resmi sosyal medya hesabıymış" gibi profil açıp dolandırmaya çalışan şahıslara karşı uyardı. Soylu, kullanıcı güvenliğini göz önünde bulundurmayan Twitter yetkililerine ise tepki gösterdi.

22.01.2019Ekonomi
Son dakika... BDDKdan çok önemli sosyal medya uyarısı

Son dakika... BDDK'dan çok önemli sosyal medya uyarısı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), sosyal medya platformlarında banka müşterilerini hedef alan sahte reklamlarda herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına, bu paylaşımlara itibar edilmemesi ve gerekli dikkat ve özenin gösterilmesi hususunda uyarıda bulundu.

21.01.2019Ekonomi
Bakan Kurum’dan Türkiye Emlak Katılım Bankası açıklaması

Bakan Kurum’dan 'Türkiye Emlak Katılım Bankası' açıklaması

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada "Türkiye Emlak Katılım Bankasının 93 yıllık mirası ve tarihi var. Bankanın tekrar faaliyete başlaması için yoğun çalışmalar yürütüyoruz. Bankanın temel stratejilerini, müşteriye ulaşacağı kanalları ve sunacağı hizmet gruplarını belirledik. Nihai noktaya geldik” dedi.

19.01.2019Ekonomi
Kartta yapılandırma mevzuatı tamam

Kartta yapılandırma mevzuatı tamam

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Ziraat Bankası’nın başlattığı kredi kartı yapılandırmasına yönelik mevzuatı hazırladı.

16.01.2019Ekonomi
3 bin TL’lik TV’ye 9 taksit

3 bin TL’lik TV’ye 9 taksit

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), kredi kartlarıyla yapılan fiyatı 3 bin liraya kadar olan televizyon alımlarında 3 ay olan taksit sınırının 9 aya çıkarıldığını açıkladı.

12.01.2019Ekonomi
Kredi kartıyla televizyon alımlarında taksit sınırı artırıldı

Kredi kartıyla televizyon alımlarında taksit sınırı artırıldı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK), banka kartları ve kredi kartları hakkındaki yönetmelik değişikliği öncesindeki taksit sınırları ve yasaklarının aynı şekilde belirlendiği, kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek fiyatı 3 bin liraya kadar olan televizyon alımlarında 3 ay olan taksit sınırının ise 9 aya çıkarıldığı bildirildi.

11.01.2019Teknoloji
BDDK açıkladı: Hangi üründe kaç ay taksit yapılacak

BDDK açıkladı: Hangi üründe kaç ay taksit yapılacak?

BDDK'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte yapılan değişikliğin bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiği anımsatıldı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunca (BDDK), banka kartları ve kredi kartları hakkındaki yönetmelik değişikliği öncesindeki taksit sınırlarını açıkladı.

11.01.2019Ekonomi
Son dakika... BDDK açıkladı: Taksit sayısı artırıldı

Son dakika... BDDK açıkladı: Taksit sayısı artırıldı

BDDK açıklamasında: "Banka kartları ve kredi kartları hakkındaki yönetmelik değişikliği öncesindeki taksit sınırları ve yasakları aynı şekilde belirlenmiş olup, ayrıca kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek fiyatı 3 bin liraya kadar olan televizyon alımlarında 3 ay olan taksit sınırı 9 aya çıkarılmıştır" ifadesinde bulundu.

11.01.2019Ekonomi
Herkesi ilgilendiriyor Kredi kartlarında yeni düzenleme

Herkesi ilgilendiriyor! Kredi kartlarında yeni düzenleme

Kredi kartlarında taksitlendirme süreleri Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı'nın görüşü alınarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından belirlenecek.  BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Eski taksit sayıları geçerli. Kurul'a yetki alındı, orada daha hızlı olmak açısından. Kurul, eski yönetmelikteki taksit sayıları aynı olacak şekilde kararını aldı ve bugün Türkiye Bankalar Birliği ve Katılım Bankaları Birliği'ne gönderim yapıldı. Basına da duyurusu yapılacak." ifadelerini kullandı.

11.01.2019Ekonomi
20 milyarlık KOBİ desteği

20 milyarlık KOBİ desteği

Esnaftan tüketiciye birçok teşvik ve destek açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün de 20 milyar liralık ‘KOBİ Değer Kredisi’ni tanıttı. 13 bankanın desteklediği paket, cirosu 25 milyon liranın altındaki 40 bine yakın işletmeyi ilgilendiriyor. Şirketler 6 ay anapara ödemesiz, toplam 36 ay vadeli ve aylık 1.54 faiz oranı ile kredi kullanabilecek.

11.01.2019Ekonomi
İşte Ziraat Bankası kredisi için gereken şartlar

İşte Ziraat Bankası kredisi için gereken şartlar

Ziraat Bankası’nın kredi kartı borçlarını yapılandırırken arayacağı şartlar belli olmaya başladı. Borcu olanların sistem üzerinden görülebileceğini belirten Ziraat Bankası yetkilileri, kredi kartı borcunun yine sistem üzerinden direkt kapatılacağını belirttiler.

10.01.2019Ekonomi
Güven Varlık birleşmeyi tamamladı, unvanı değişti

Güven Varlık birleşmeyi tamamladı, unvanı değişti

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Güven Varlık Yönetim AŞ'nin faaliyet izninin iptal edilmesine karar verdi.

2.01.2019Ekonomi
Bankacılık sektörünün büyüklüğü 3.8 trilyon lira

Bankacılık sektörünün büyüklüğü 3.8 trilyon lira

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre, Türk bankacılık sektörünün toplam aktif büyüklüğü kasım sonu itibarıyla 3 trilyon 842 milyar 639 milyon lira oldu.

1.01.2019Ekonomi
Bankaların net kârı 50 milyarı aştı

Bankaların net kârı 50 milyarı aştı

BDDK Kasım ayı verilerine göre, Türk bankacılık sektörünün dönem net kârı 50 milyar 695 milyon TL olarak gerçekleşti.

31.12.2018Ekonomi
2019u fırsat olarak görüyoruz

"2019'u fırsat olarak görüyoruz"

Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, "2019'u dengelenme trendiyle beraber finansal değişkenlerin sağlıklı bir temele oturtulması açısından bir fırsat olarak görüyoruz." dedi.

31.12.2018Ekonomi
Son dakika... BDDKdan çok önemli açıklama

Son dakika... BDDK'dan çok önemli açıklama

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nca (BDDK) bankacılık sektörünün sağlıklı ve güçlü yapısını koruduğu ve mevcut sermaye yapısının aktif kalitesi kaynaklı riskleri yönetebilecek seviyede olduğunun tespit edildiği bildirildi.

27.12.2018Ekonomi
Yüksek risk takibi

Yüksek risk takibi

BDDK toplam kredilere oranı yüzde 32 olan 500 milyon lira ve üzeri kredi borcu olan yüksek riskli grup için yeni bir düzenleme yapıyor. BDDK hazırladığı yönetmelikle bu şirketlerden denetimden geçmiş finansal tablo isteyecek, ayrıca şirketler her 4 ayda bir hesap durum belgesi vermek zorunda olacak.

25.12.2018Ekonomi
Bankacılardan destek mesajı

Bankacılardan destek mesajı

Türkiye Bankalar Birliği üye banka genel müdürleri bir araya geldi ve bankacılık sektörünün 2019 yılında öngörülen büyüme hedefinin gerçekleşmesinde ekonomik faaliyetlerin gerektiği finansmanı sağlayabilmek için tüm güçleriyle çalışacaklarını duyurdular.

21.12.2018Ekonomi

BDDK'dan Odea Bank'a izin

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından, Odea Bank AŞ'nin brokerlik şirketleri ile iş birliği yapmasına izin verildiği bildirildi.

19.12.2018Ekonomi
ABD ile kıyaslayan iyi niyetli değil

ABD ile kıyaslayan iyi niyetli değil!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, geçen hafta tamamlanan varlığa dayalı menkul kıymet (VDMK) ihracının başarılı geçtiğini hatırlatarak “Bu ihracı ABD’de küresel kriz öncesindeki işlemlere benzetenler ve aynı kefeye koyanlar iyi niyetli değiller” diye konuştu.

12.12.2018Ekonomi
Cep telefonuna taksit ayarı yürürlükte

Cep telefonuna taksit ayarı yürürlükte

Fiyatı 3 bin 500 liranın üzerinde olan cep telefonu satışlarında uygulanan 6 aylık taksitlendirme süresi, 31 Ocak 2019'a kadar 12 aya çıkarıldı. BDDK'nin yaptığı düzenlemenin ardından, Ticaret Bakanlığının yönetmelik değişikliği de Resmi Gazete'de yayımlandı.

28.11.2018Ekonomi
Yapılandırmada zimmet rötarı

Yapılandırmada 'zimmet' rötarı

100 milyon lira ve üzeri borcu olan şirketlerin borçlarının yeniden yapılandırması yasa bekliyor. EY Türkiye’nin ülke lideri Metin Canoğulları, bankaların borçlu şirketlerin bir kısım alacağından vazgeçebilmesi ve bunu ‘zimmet’ suçuna düşmeden yapabilmesi için yasa gerektiğini belirtti.

28.11.2018Ekonomi
‘Düzenlenme sektörümüze nefes aldıracak’

‘Düzenlenme sektörümüze nefes aldıracak’

Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD) Başkanı Mustafa Kemal Turnacı, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) elektronik ürünlere yönelik taksit düzenlemesine ilişkin olarak, "Yeni düzenlenme sektörümüze nefes aldıracak." ifadelerini kullandı.

27.11.2018Ekonomi
Kredi kartı taksit sınırının artması erken rezervasyonu hareketlendirecek

"Kredi kartı taksit sınırının artması erken rezervasyonu hareketlendirecek"

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) bazı alanlarda taksit sınırını artırmasına ilişkin, "Vatandaşın yararına olmasını beklediğimiz bu düzenleme sektör için de iyi olacak. Bu düzenlemenin hayata geçmesi erken rezervasyonu da hareketlendirecektir." dedi.

24.11.2018Ekonomi
Tatile 9 cepe 12 taksit

Tatile 9 'cep'e 12 taksit

BDDK yayınladığı düzenlemeye göre havayolları, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurtiçi harcamalarında altı ay taksit sınırı dokuz aya çıkarılacak. Taslak yönetmeliğine göre cep telefonunda ise kredi vadeleri Ocak 2019 sonuna kadar 6 aydan 12 aya çıkarılacak. Bu süreden sonra 12 taksit sadece fiyatı 3 bin 500 TL’ye kadar olan telefonlar için uygulanacak.

24.11.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

1.5 milyarlık yeni KOBİ paketi

VakıfBank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, yurtdışından 1.5 milyar liralık yeni kaynak bulduklarını ve bunun da tamamını KOBİ’lerin finansmanına ayırdıklarını açıklayarak, “2.5 milyon liraya kadar, 6 ay ödemesiz, 60 ay vadeli ve yüzde 1.45 faiz oranı ile kredi paketi hazırladık. Üstelik KGF garantisi de aramayacağız” dedi.

22.02.2019

Seçim sonrasının gündemi belli olmaya başladı

SON günlerde ekonomi gündeminin seçim sonrasına doğru kaymaya başladığı görülüyor. Henüz piyasa tarafından seçim sonrasına ilişkin tartışmalar fiyatlanıyor ama yaklaştıkça bu tartışmaların artması beklenilebilir.

7.02.2019

Bakan Albayrak 2018 bütçe gerçekleşmelerinden memnun

HAZİNE ve Maliye Bakanı Berat Albayrak önümüzdeki hafta 2018 yılı bütçe gerçekleşmelerini açıklayacak. Albayrak’ın Yeni Ekonomik Program ve bütçe hedeflerinin 2018 yılı gerçekleşmeleri konusunda sonuçlardan memnun olduğunu gözlemledik.

31.12.2018

Piyasalarda Trump belirsizliği

İç piyasalar geçen haftayı dış piyasaların kapalı olması sebebiyle durgun ve hacimsiz geçirdi. 2018 yılını artık geride bırakıyoruz. 2018’in ekonomik gündemi 2019’da da etkili olmaya devam edecek. Gözler yine Fed ve ticaret savaşlarında olacak. İçeride ise seçim var. Ancak ABD Başkanı Trump, 2019’un öngörülemeyen riski olmaya devam ediyor.

30.12.2018