MENÜ

Bayram Tatili

Bayram Tatili ile ilgili tüm haberleri, son dakika Bayram Tatili haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Bayram Tatili haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.300 Bayram Tatili haberi bulunmuştur.

Bayram Tatili Haberleri

Bayram etkinlikleri

Bayram etkinlikleri

Uzun sayılabilecek bir bayram tatili başlıyor. Geleneksel bayram ziyaretleri bir yana kültür- sanat mekanları farklı 'bayram seçenekleri' sunuyor. Bu beş gün boyunca daha önce zamansızlık nedeniyle katılamadığınız etkinliklere katılıp keyifli vakit geçirebilirsiniz. Tiyatro, sinema ve konser salonları ve alternatif kültür- sanat mekanları sizi bekliyor.
İşte bayram etkinliklerinden seçmeler:

21.02.2002Gündem
Acil servis bayrama hazır

Acil servis bayrama hazır

Sağlık Bakanlığı, Kurban Bayramı tatili süresince hastanelerin acil servislerinde hizmetin aksamaması için gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

21.02.2002Gündem
Sabancı: Bağrıma taş basarım idam kalksın

Sabancı: Bağrıma taş basarım idam kalksın

Kardeşi Özdemir Sabancı'yı kanlı bir baskında kaybeden işadamı Sakıp Sabancı da idam tartışmalarına katıldı. Sabancı, "Özdemir Sabancı'yı hatırlarım, öfkelenirim ama 65 milyonun menfaatinden dolayı taşı bağrıma basarım. İdamı kaldıralım" dedi.

21.02.2002Gündem
Bir bayram klasiği

Bir bayram klasiği

Her bayram olduğu gibi bu bayramda da dönüş çilesi yaşanıyor. Özellikle Bolu Dağı ve Abant gişeleri ile Çanakkale’de araba vapuru iskelesi önünde uzun kuyruklar oluştu. Aniden kötüleşen hava koşulları yollarda kriz yarattı.

25.02.2002Gündem
Beşiktaş ve Cimbom borsada çöktü, 10.6 milyon dolar gitti

Beşiktaş ve Cimbom borsada çöktü, 10.6 milyon dolar gitti

Galatasaray hisseleri 65 bin, Beşiktaş hisseleriyse 34 bin liraya indi. İki kulübün hisselerine yatırım yapanlar bir haftada toplam 10.6 milyon dolar kaybetti.

28.02.2002Ekonomi
Borsa düştü döviz çıktı

Borsa düştü döviz çıktı

Hisse senetleri geçen hafta ortalama yüzde 2.73 değer kazandı. ABD Doları yüzde 1.90, Euro da yüzde 1.51 oranında artarken bir haftalık reponun net getirisi yüzde 0.98'de kaldı.

2.03.2002Ekonomi
Koalisyona terapi zirvesi

Koalisyona 'terapi' zirvesi

Devlet Bahçeli, dün "Fırsatçı değilsen, sorumsuzsun" diye çıkıştığı Mesut Yılmaz'ı, teslimiyetçi AB'cilikle suçladı.

5.03.2002Gündem
Koalisyona terapi zirvesi

Koalisyona 'terapi' zirvesi

MHP ve ANAP arasındaki gerginlik doruğa çıkınca Başbakan Ecevit dün akşam koalisyon liderleriyle acil bir toplantı yaptı. 45 dakikalık zirve sonrası ortaklarını yanına alarak açıklama yapan Ecevit, ‘‘Koalisyondaki uyum sürüyor. Seçimler de zamanında yapılacak’’ dedi.

5.03.2002Gündem
TOBB: Ekonomi siyasetin önünde yer almalı

TOBB: Ekonomi siyasetin önünde yer almalı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ekonominin siyasetin önünde yeralması gerektiğini vurgularken, ancak şu anda siyasetin ekonominin önünde yer aldığını belirterek bu durumu eleştirdi.

21.05.2002Ekonomi
Ekonomiyi yine unuttuk

Ekonomiyi yine unuttuk

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, ekonominin siyasetin önünde yeralması gerektiğini vurgularken, ancak şu anda siyasetin ekonominin önünde yer aldığını belirterek bu durumu eleştirdi.

21.05.2002Ekonomi
1 aylık Acil Eylem Planı tamam

1 aylık Acil Eylem Planı tamam

İkinci kez toplanan Bakanlar Kurulu toplantısında 58. hükümet'in Acil Eylem Planı çerçevesinde 1 aylık hedeflerin icraatı netleştirildi. Pazartesi günü yayımlanacak Başbakanlık tezkeresiyle de koordinasyon konusundaki iş bölümü resmileşecek. AB'ye uyum paketinin 12 Aralık'taki Kopenhag Zirvesi'ne yetişmesi için CHP'yle işbirliği arayışına girilecek.

27.11.2002Gündem
Bayramda uzun tatil yok

Bayramda uzun tatil yok

Ramazan bayramı'nın 9 güne çıkartılmasına ilişkin tartışmalara, Bakanlar Kurulu nokta koydu. Tatil, 4 gün olacak.

27.11.2002Gündem
Acil Eylem Planı genelge olarak yayınlanacak

Acil Eylem Planı genelge olarak yayınlanacak

AKP hükümeti, ikinci Bakanlar Kurulu toplantısında, AKP Lideri Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ‘‘Acil Eylem Planı’’nı resmileştirme kararı aldı. Hükümet, planı bir genelge haline getirerek Resmi Gazete'de yayınlayacak.

27.11.2002Ekonomi
Kaçsak kaçsak, nereye kaçsak

Kaçsak kaçsak, nereye kaçsak?

Yurtdışı için artık çok geç olabilir ama bayramda dost, akraba ziyareti yapmak ya da evde dinlenmek niyetinde değilseniz işte bölge bölge ilk aklımıza gelen tatil adresleri. Dört günlük bayram tatili için hálá bir programınız yoksa karar vermek için son fırsat!

29.11.2002Seyahat
Meclise bayram tatili

Meclis'e bayram tatili

TBMM Genel Kurulu, bu hafta Ramazan Bayramı tatili nedeniyle sadece 3 Aralık Salı günü toplanacak.

1.12.2002Gündem
Elektrik faturalarına bayram ertelemesi

Elektrik faturalarına bayram ertelemesi

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. (BEDAŞ) Genel Müdürlüğü, son ödeme tarihi 5 ve 6 Aralık olan elektrik faturalarının ödeme gününü Ramazan Bayramı sonrasına erteledi.

2.12.2002Gündem
Döviz alım ihalelerine başlanabilir

'Döviz alım ihalelerine başlanabilir'

Merkez Bankası, ödemeler dengesi ve ters para ikamesi sürecinde yaşanan gelişmeler sonucu, döviz arz fazlasının artması ile birlikte döviz alım ihalelerine başlanabileceğini açıkladı.

2.12.2002Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bugün bayram bir kaşık ayran

BUGÜN bayram. Şimdi, yazdığım ilk cümleye bir süre manasız manasız baktım. Çünkü bu yazıyı salı günü yazıyorum ve bayram henüz başlamamış.

22.02.2002

Müteahhitler Dinçer Yiğit’e sahip çıktı

‘KARADENİZ'e taş at, para kazan’ (20.2.2002) başlıklı yazımıza ‘‘Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu’’ imzasıyla bir açıklama geldi.

1.03.2002