MENÜ

Bayram Tatili

Bayram Tatili ile ilgili tüm haberleri, son dakika Bayram Tatili haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Bayram Tatili haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.291 Bayram Tatili haberi bulunmuştur.

Bayram Tatili Haberleri

En yetkili konuştu Mucizevi şeyler oluyor

En yetkili konuştu! Mucizevi şeyler oluyor

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Türkiye’ye gelen ilk 7 aylık turist sayısı verilerini değerlendirdi. Bağlıkaya, "2016’yı yaşamış bir ülkede, 2018’de bu tür rekorların kırılması; gerçekten mucizevi şeyler oluyor ülkemizde. Biz bunu hak eden bir ülkeyiz." dedi.

29.08.2018Ekonomi
Uzun bayram tatili sonrasında sanayi siteleri, hasarlı araçlarla doldu

Uzun bayram tatili sonrasında sanayi siteleri, hasarlı araçlarla doldu

TÜRKİYE genelinde, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve yapılan uyarılara karşın çok sayıda, ölümlü, yaralanmalı ve maddi hasarlı kaza meydana geldi.ÿUzun tatil sonrası,ÿoto sanayi sitelerinde yoğunluk yaşanmaya başlandı. İzmir’de tatil döneminde meydana gelen kazalar ve arızalar nedeniyle çok sayıda araç tamircilere getirildi. Yoğunluk karşısında çaresiz kalan tamirciler, randevu ile çalışmaya başladı. Uygun tamirci bulmaya çalışan vatandaşlar, araçlarının onarılması için günlerce beklemek zorunda kalacak.

29.08.2018Ekonomi
Türkiye bayramda yollara düştü

Türkiye bayramda yollara düştü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Kurban Bayramı dolayısıyla 9 güne çıkarılan sezonun son tatilini değerlendirmek isteyen vatandaşların yollara düştüğünü belirterek, turizme yönelik havalimanlarından 6 milyon 135 bin yolcunun hizmet aldığını, 10 milyon yolcunun otobüsle, 2 milyon 75 bin vatandaşın da trenle seyahat etmeyi tercih ettiğini bildirdi.

29.08.2018Ekonomi
Ankara’da şarbon alarmı: Bölge karantinada satışlar durdu üretici tepkili

Ankara’da şarbon alarmı: Bölge karantinada satışlar durdu üretici tepkili

Et ve Süt Kurumu’nun Kurban Bayramı öncesinde Brezilya’dan getirdiği 4 bin hayvanda şarbon tespit edildi. 60 hayvan itlaf edilirken Gölbaşı’ndaki işletme karantinaya alındı. Tesise 3 kilometre uzaklıkta bulunan Ahiboz ve Günalan’da hayvan satışı durduruldu. Bölgedeki üretici “Bu hayvanlar buraya nasıl geldi” diyerek tepki gösterdi.

28.08.2018Gündem
Piknikçiler gitti... Kumbağı çöp götürdü

Piknikçiler gitti... Kumbağ'ı çöp götürdü

Bayram tatilinin bitmesiyle birlikte, Tekirdağ’da piknikçilerin oluşturduğu çöp yığınları görenleri şaşkına çevirdi.

28.08.2018Gündem
Herkes duysun evleniyoruz....

Herkes duysun evleniyoruz....

Yeni sezonda FOX’ta yayınlanacak “Bir Deli Rüzgar” isimli dizi ile ekrana gelmeye hazırlanan usta oyuncu Taner Turan, sevgilisi Nebahat Nalan Höke ile evleneceğini sosyal medya hesabından paylaştığı davetiye ile duyurdu.

28.08.2018Magazin
İstanbul bu sabah... Sonu görünmüyor

İstanbul bu sabah... Sonu görünmüyor

KURBAN Bayramı tatilinin bitmesinin ardından Bayrampaşa İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda vatandaşların dönüşleri devam ediyor.

28.08.2018Ekonomi
15 Temmuz Demokrasi Otogarında bayram tatili dönüşleri sürüyor

15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda bayram tatili dönüşleri sürüyor

9 günlük Kurban Bayramı tatilinin bitmesinin ardından Bayrampaşa İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda vatandaşların dönüşleri devam ediyor. Tatillerini İstanbul'da geçirenler memleketlerine dönerken, tatillerini bitiren vatandaşlar da İstanbul'a geliyor. Otogara girişilerde uzun araç kuyruklar oluştu. Otobüslerde beklemek istemeyen bazı yolcular da valizlerini alarak yürümeyi tercih etti.

28.08.2018Haber
Bayram tatilinde elektrik tüketimi düştü

Bayram tatilinde elektrik tüketimi düştü

Türkiye'de elektrik tüketimi Kurban Bayramı tatiline denk gelen 20-26 Ağustos'ta bir önceki haftaya kıyasla yüzde 24 azaldı.

28.08.2018Ekonomi
Piknikçilerden geriye çöpler kaldı Aydos Ormanı bu hale geldi

Piknikçilerden geriye çöpler kaldı! Aydos Ormanı bu hale geldi

9 günlük bayram tatili sırasında piknikçilerin Kartal'da bulunan Aydos Ormanı'na bıraktığı çöpler ve kaçak olarak dökülen moloz yığınları bölgede çevre kirliliğine neden oldu. Adeta çöplüğü dönen Aydos Ormanı'nın bu hali ise havadan görüntülendi.

28.08.2018Gündem
Erkenci Kuş son bölümü ile izleyiciyle buluştu 10. yeni bölüm fragmanı yayınlandı

Erkenci Kuş son bölümü ile izleyiciyle buluştu! 10. yeni bölüm fragmanı yayınlandı

Erkenci Kuş, son bölümü ile izleyici karşısına çıktı. Can ile Sanem arasında yaşanan tatlı çekişme, ortalığın karışmasına neden olmuştur. Polen'in Can'ın yanında bulunmasını hazmedemeyen Sanem, Levent'in Albatros olduğunu iddia ederek Can'ı vurmayı başarmıştır. Erkenci Kuş yeni bölüm fragmanında ise Can, Sanem'i Levent'in Albatros olmadığı konusunda ikna etmeye çalışmaktadır. İşte Erkenci Kuş son bölüm ve yeni bölüm fragmanı hakkında bazı bilgiler

27.08.2018Televizyon
Tatil Sonrası 6 Adımda Beslenmenizi Düzene Sokun

Tatil Sonrası 6 Adımda Beslenmenizi Düzene Sokun

Bu sene de Kurban Bayramı’nı bitirdik. Kavurmaya ve tatlılara doyduğumuz bu günleri, her zamandan farklı olarak olağanüstü bir beslenme tarzıyla geçirdik. Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Sinem Usuk, bayram sonrası beslenme düzeninde dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

Vedat Milorun takipçileri soğanlı menemen dedi...

Vedat Milor'un takipçileri 'soğanlı menemen' dedi...

Türkiye'de geçtiğimiz hafta gündem uzun bayram tatili nedeniyle epey sakindi. Bu sakin gündemi hareketlendiren ise yazarımız Vedat Milor'un başlattığı bir Twitter anketi oldu. Takipçilerine "Menemen soğanlı mı olur, soğansız mı?" diye soran Milor, dev bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Küresel piyasalar yeni haftaya pozitif başlıyor

Küresel piyasalar yeni haftaya pozitif başlıyor

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Kerome Powell'ın geçen hafta yaptığı açıklamaların yatırımcılar tarafından güvercin olarak değerlendirilmesinin ardından piyasalar pozitif bir seyir izliyor.

27.08.2018Ekonomi
İstanbulda bayram tatili dönüşü trafik yoğun

İstanbul'da bayram tatili dönüşü trafik yoğun

9 günlük Kurban Bayramı tatilinin bitmesinin ardından İstanbul’a dönen vatandaşlar, trafik yoğunluğuna neden oldu. Köprü, bağlantı yolları ve metrobüs duraklarındaki yoğunluk drone ile görüntülendi.

27.08.2018Gündem
Avrasya Tünelinde kaza İki gişe trafiğe kapatıldı

Avrasya Tüneli'nde kaza! İki gişe trafiğe kapatıldı

Üsküdar'da Avrasya Tüneli girişinde bir otomobil devrildi. Trafik bir süre tek şeritten sağlanırken D-100 kara yolunda uzun araç kuyruğu oluştu. Kaza nedeniyle hasar gören iki gişe ise trafiğe kapatıldı.

27.08.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Gönderen ve alıcı farklıysa da ‘varlık barışı’ndan yararlanılabilecek

KAYIT dışı varlıklarını beyan edenlere-getirenlere ‘herhangi bir vergi incelemesi yapılmayacağı’ güvencesinin verildiği varlık barışı yasasında, şahıs veya şirketlere iki farklı başvuru şekli tanınmıştı.

28.08.2018

İş dünyasının fuar ilgisi hep sürsün

İZMİR Enternasyonal Fuarı (İEF) 7 Eylül’de 87’nci kez Kültürpark’ta açılıyor. Fuar öncesi 5-7 Eylül’de de İzmir İş Günleri düzenlenecek. Her yıl İEF ile ilgili bir sponsor tartışması yaşanır. Birkaç yıldır Folkart’ın ana sponsorluğuna karşı çıkanlar olur nedense.

27.08.2018

Ekonomik istikrar açısından kritik eylül süreci başlıyor

Uzun bayram tatili sonrası piyasaları yeni ve kritik bir süreç bekliyor.

26.08.2018