MENÜ

Batum

Batum ile ilgili tüm haberleri, son dakika Batum haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Batum haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.559 Batum haberi bulunmuştur.

Batum Haberleri

Popçu Fulin’in sahnesini İranlı hayranı bastı

Popçu Fulin’in sahnesini İranlı hayranı bastı

Türk pop müziği sanatçısı Fulin, Gürcistan'ın Batum şehrinde Pasha Medea Otelde, sevenleriyle konserde buluştu. Türk müzik sektörüne 2015 yılında giriş yapan son dönemin parlayan isimlerinden popçu Fulin, Batum’da verdiği konser öncesi Batum sokaklarını dolaşarak stres attı.

24.08.2018Magazin
Anka Kuşunun ülkesi: Svaneti

'Anka Kuşu'nun ülkesi: Svaneti

Hani çocukluğumuzdaki masallarda hep ulaşılmaya çalışılan bir Kaf Dağı vardır ya, işte o Kaf Dağı aslında Kafkaslarmış. Yine o masallardaki Anka Kuşu da bu dağlarda yaşarmış… Pek azımızın adını duyduğu, daha azımızın ise seyahat planları arasında yer alan Gürcistan’ın masallarda geçen bölgesi Svaneti’ye masal gibi bir yolculuk yaptım.

15.08.2018Seyahat
Kurban Bayramı’nın en güzel adresleri Üstelik pek fazla cep yakmıyor...

Kurban Bayramı’nın en güzel adresleri! Üstelik pek fazla cep yakmıyor...

Kurban Bayramı’nda uzun bir tatil sizi bekliyor. Bu tatilde henüz ne yapacağınızı bilmiyorsanız sizi Türkiye’nin en güzel yerlerini keşfetmeye davet ediyoruz. Bu tatili en iyi ve en güzel şekilde değerlendireceğiniz harika yerler yakala.co üyelerine özel indirimlerle!

27.07.2018Rotalar
Dünyada nadir bulunan bitki örtüsü ile Macahel

Dünyada nadir bulunan bitki örtüsü ile Macahel

Macahel veya Maçahel (Camili), Türkiye’den komşu ülke Gürcistan’a bağlı Acaristan Özerk Cumhuriyeti sınırları içerisine doğru yayılan uzun bir vadinin genel adıdır. Maçahel'in gezilecek yerleri haberimizde...

26.07.2018Seyahat
Enver Yücel: Geleceğin en büyük sektörü eğitim olacak

Enver Yücel: Geleceğin en büyük sektörü eğitim olacak

Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları’nın Yönetim Kurulu Başkanı Enver Yücel’in Türkiye’nin her köşesine yayılmış 200 okulunda 200 bine yakın öğrencisi ve 15 bin çalışanı var.

22.07.2018Eğitim
‘Sınır’sız kuyruk

‘Sınır’sız kuyruk

SON yılların en popüler tatil rotaları arasında yer alan Karadeniz turlarının bir ayağı da Batum’a ulaşıyor.

21.07.2018Ekonomi
Köprüde HGS  bilmecesi

Köprüde HGS bilmecesi

OSMANGAZİ Köprüsü’ndeki HGS problemi nedeniyle gişelerde nakit ödemek zorunda kaldığını savunan bazı sürücüler, tepkilerini sosyal medyada dile getirdiler. Osmangazi Köprüsü’nün işletmecisi Otoyol AŞ CEO’su Yavuz Batum, “İnsan hatasına izin vermeyen bir sistemimiz var. Yanlış, mesnetsiz, hangi amaçla ortaya atıldığı bilinmeyen bu iddiaların doğru olmadığını video kayıtlarımızla ispatlarız” dedi.

13.06.2018Ekonomi
Bu fırsatları sakın kaçırmayın

Bu fırsatları sakın kaçırmayın!

İşte haftanın kaçırılmaması gereken seyahat fırsatları...

11.06.2018Seyahat
Kaçırılmaması gereken seyahat fırsatları

Kaçırılmaması gereken seyahat fırsatları

Haftanın kaçırılmaması gereken seyahat ve gezi fırsatlarını sizin için derledik. İşte güzel vakitler geçirebileceğiniz fırsatlarla ilgili bilgiler...

28.05.2018Seyahat
“Girişimciler için Biyomimikri” projesi

“Girişimciler için Biyomimikri” projesi

“Girişimciler için Biyomimikri” projesi, Türkiye Cumhuriyeti Avrupa Birliği Bakanlığı, Türkiye Ulusal Ajansı ERASMUS+ Programı kapsamında, Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı - TÜKÇEV öncülüğünde ve genel koordinatörlüğünde, MENTUS Medya, İspanya, Hollanda Biomimikri Vakıfları, A.B.D Trenddesk Kuruluşu ile İstanbul Şehir Üniversitesi ve TOBB Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirildi.

22.05.2018Kampüs
Savaş gemileri Gürcistanda demirledi

Savaş gemileri Gürcistan'da demirledi

Türk Deniz Kuvvetlerine ait TCG Gemlik Fırkateyni'nin de aralarında bulunduğu NATO Deniz Görev Grubu-2 (SNMG) savaş gemileri tatbikat için Gürcistan'ın Poti limanına geldi.

14.05.2018Gündem
Youtuber’a suçüstü Videoyu Gümrük Muhafaza Müdürlüğü de izleyince...

Youtuber’a suçüstü! Videoyu Gümrük Muhafaza Müdürlüğü de izleyince...

Ünlü ‘Youtuber’ Mervan Tepelioğlu, “200 bin TL’lik arabayı 45 bin TL’ye almak” başlığıyla Youtube’a koyduğu videoda bir otomobilin nasıl ucuza alınıp hangi yoldan Türkiye’ye sokulacağını anlattı. Video 1.5 milyon kez izlendi. Ancak videonun Gümrük Muhafaza ekipleri tarafından da izlenmesiyle Tepelioğlu hakkında kaçakçılıktan işlem yapıldı. Otomobiline el konulan Tepelioğlu, suç işlediğini bilmediğini söyledi.

12.05.2018Gündem
FETÖnün kilit ismini Türkiyeye iade ettiler

FETÖ'nün kilit ismini Türkiye'ye iade ettiler

FETÖ/PDY'nin yurtdışı yapılanmasına yönelik uluslar arası yürütülen çalışmalarda, Azerbaycan'da yakalanarak dün iade edilen Mustafa Ceylan tutuklandı. Ceylan hakkında FETÖ/PDY silahlı terör örgütü soruşturmaları kapsamında iki mahkemeden hakkında yakalama kararı bulunduğu bildirildi.

27.04.2018Gündem
Yeşil Yol’un yüzde 60’ı tamamlandı

Yeşil Yol’un yüzde 60’ı tamamlandı

KARADENİZ Bölgesinde, 9 ilin yaylalarını birbirine bağlayacak 2 bin 600 kilometre uzunluğundaki Yeşil Yol Projesi sürüyor. Turizm Mastır Planı kapsamında gerçekleştirilen yolun iyileştirme çalışmalarının yüzde 60lık bölümü tamamlandı. Birkaç yıl içerisinde tamamlanması planlanan proje ile Samsun Kuş Cennetinden başlayacak yolculuk, Artvinin Sarp Sınır Kapısında sona erecek. Projeye ilişkin konuşan Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (DOKAP) Başkanı Ekrem Yüce, "Yeşil Yol, Karadenizdeki doğa harikası hazineyi görebilmenin yoludur" dedi.

18.04.2018Ekonomi
Doğaseverlerin mutlaka keşfetmesini gereken yerler

Doğaseverlerin mutlaka keşfetmesini gereken yerler

Şehrin kalabalığından, hayhuyundan uzaklaşmak herkesin birkaç günlüğüne de olsa planı. Doğaya kaçmak için herkesin beklediği bir zaman var. Kimi yaz tatilini bekliyor, kimi hafta sonunu kimi emekliliğini… Neticede zaman bir şekilde bulunuyor ancak gidilebilecek yerler günden güne azalıyor. Klişeleşmemiş, istila edilmemiş bir doğa harikası bir yer bulmak günden güne zorlaşıyor. Ama hala pek çokları tarafından keşfedilmemiş, hala bakir sayılabilecek doğal yerler var. İşte size doğada keşfedilmeyi bekleyen yerler…

16.04.2018Seyahat
Aşk şehri Siğnağide sevgi dolu beş gün

Aşk şehri Siğnaği'de sevgi dolu beş gün

Gürcistan denince aklımıza öncelikle Tiflis ve ya Batum geliyor, aslında bu küçük ülkenin keşf edecek o kadar güzel şehirleri var ki. Siğnaği'den bahsedelim mesela. Adına aşk şehri deniyor. Aslında aşk adı pek yakışmış Siğnaği'ye. Bu minik, kasaba ruhlu şehir adeta aşk dolu, sevgi dolu. Sokaklarında cıvıl-cıvıl aşıklar dolanıyor. Yeni dünya evine girmiş çiftler ellerinde çiçekler, gülerek ilerliyor  sokaklarda. Kısa bir bilgiyi paylaşmadan edemeyeceğim. Siğnaği'de kıyılan nikah ve verilen nikah cüzdanı dünyanın dört bir yanında geçerli. Peki bizimle birlikte aşk dolu sokaklarda kaybolmaya ne dersiniz? O zaman kemerlerinizi sıkıca bağlayın çünkü büyük bir hızla Siğnaği'ye uçuyoruz.

13.04.2018Seyahat
Türkler akın akın gidiyorlar, dönüşte çorba parası bile kalmıyor

Türkler akın akın gidiyorlar, dönüşte çorba parası bile kalmıyor

Türkiye’de kumarhanelerin yasaklanmasından sonra kumar tutkunlarının adresi, komşu ülkeler Gürcistan, Bulgaristan ve KKTC oldu. Milyonlarca doların kumara harcandığı bu ülkeler, Türk vatandaşlarının akınına uğruyor. Son dönemde en çok ilgi gösterilen yerler arasında, Karadeniz’in eğlence merkezi haline gelen ve ’Lazvegas’ olarak da adlandırılan Gürcistan’ın Batum kenti geliyor. Kumar ve eğlence hayatına tüm birikimlerini harcayan kimi Karadenizliler ev, arsa, otomobil, hatta ahırındaki inekleri bile satıyor, kredi için bankalara başvuruyor. Kumar tutkunlarının yaşadıklarına şahit olan yakınları ortaya çıkan dramları anlatarak uyarılarda bulunuyor.

7.04.2018Haber
Türkler akın akın gidiyorlar, dönüşte çorba parası bile kalmıyor

Türkler akın akın gidiyorlar, dönüşte çorba parası bile kalmıyor

TÜRKİYE’de kumarhanelerin yasaklanmasından sonra kumar tutkunlarının adresi, komşu ülkeler Gürcistan, Bulgaristan ve KKTC oldu. Milyonlarca doların kumara harcandığı bu ülkeler, Türk vatandaşlarının akınına uğruyor. Son dönemde en çok ilgi gösterilen yerler arasında, Karadeniz’in eğlence merkezi haline gelen ve ’Lazvegas’ olarak da adlandırılan Gürcistan’ın Batum kenti geliyor. Kumar ve eğlence hayatına tüm birikimlerini harcayan kimi Karadenizliler ev, arsa, otomobil, hatta ahırındaki inekleri bile satıyor, kredi için bankalara başvuruyor. Kumar tutkunlarının yaşadıklarına şahit olan yakınları ortaya çıkan dramları anlatarak uyarılarda bulunuyor.

7.04.2018Ekonomi
Sadece kimlikle gidilen üç ülke Şimdi tam zamanı...

Sadece kimlikle gidilen üç ülke! Şimdi tam zamanı...

Yurt dışına gitmek için pasaportunuzun olması şart değil. Sadece kimlik kartınızla da gezebileceğiniz çok güzel şehirler var. Türkiye'nin en büyük uçak bileti sitelerinden Enuygun.com'un Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, sadece kimlikle gidilebilecek 3 ülkeden 6 şehri sizler için sıraladı. İşte detaylar…

4.04.2018Seyahat
Bayramda tatile nereye gitmeli

Bayramda tatile nereye gitmeli?

Bu sene Ramazan Bayramı tatili kaç gün diye takvimlere bakanlar biraz üzüldüler. Sadece 3 gün olan tatil süresinde yapılacak şeyler çok ama vakit yoksa, sizler için en güzel bayram tatili rotalarını çıkardık. Türkiye’nin cennet köşelerinin dört bir yanına ya da Avrupa’nın en güzel şehirlerine yapılacak turlarla bu bayram da tatilsiz geçmesin, bayramın tadı doyasıya çıksın diye hazırladığımız listemize göz atmak isterseniz aşağıdaki satırları okuyabilirsiniz. Üstelik hepsi yakala.co üyelerine özel indirimlerle…

ABD savaş gemisi Gürcistanda

ABD savaş gemisi Gürcistan'da

ABD Deniz Kuvvetleri 6. Filosu'na ait USS Oak Hill (LSD-51) savaş gemisi, Gürcistan'ın Batum limanına demirledi.

17.03.2018Dünya

Yazar Sonuçları

'Anka Kuşu'nun ülkesi: Svaneti

Hani çocukluğumuzdaki masallarda hep ulaşılmaya çalışılan bir Kaf Dağı vardır ya, işte o Kaf Dağı aslında Kafkaslarmış. Yine o masallardaki Anka Kuşu da bu dağlarda yaşarmış… Pek azımızın adını duyduğu, daha azımızın ise seyahat planları arasında yer alan Gürcistan’ın masallarda geçen bölgesi Svaneti’ye masal gibi bir yolculuk yaptım.

14.08.2018

Doğrusuyla yanlışıyla Enver Paşa

Enver Paşa’nın hayatındaki hata, üstün görünenin içindeki zaafı görüp tenkitçi gözle arayıp bulamamasıdır. O zamanki Osmanlı-Türk ordusunun genç komuta grubu içinde Kazım (Karabekir), Esad Paşa, Fevzi Paşa, Ali Fuad ve tabii Mustafa Kemal Bey gibi değerli kurmaylardaki bu tutum Enver’le onların arasında 1914’ten itibaren bir açıklık yaratacaktır.

4.08.2018

Yağmur suyu nasıl bloke edilebilir?

İZMİR İzçep’den Alaettin Hacımüezzin’den bilgi notu:

2.08.2018

Cumhuriyet'te yeni seçim

CUMHURİYET Vakfı Yönetim Kurulu’nun seçimleriyle ilgili açılan davada İstanbul Asliye Mahkemesi bu seçimi iptal etmişti.

4.07.2018

Gerçek olamayacak kadar güzel altı nokta

Dünyada öyle noktalar var ki her yıl milyonlarca turistin akınına uğramıyor belki ama popülerliği sahip olduğu ayrıcalıklı doğadan geliyor. Benzerine az rastlanır coğrafyası ile her zaman gidilmeyen ama bir kez gidildiğinde de ömür boyu unutulmayacak yerler… Sadece fotoğraflarına baktığınızda bile kendinizi, “gerçek olamayacak kadar güzel” diye düşünürken bulacağınız 6 harika rotayı tanımaya ne dersiniz?

14.05.2018

Sizin döneriniz hangisi?

Türkiye’de hemen herkesin özel bir dönercisi var.

22.03.2018