MENÜ

Başvuru

Başvuru ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Başvuru haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 45.083 Başvuru haberi bulunmuştur.

Başvuru Haberleri

Manukyanın mirası paylaşılamıyor Sayı sürekli artıyor…

Manukyan'ın mirası paylaşılamıyor! Sayı sürekli artıyor…

Genelev patroniçesi olarak tanınan Manukyan’ın mirasından pay alabilmek için 20 kişi daha başvuru yaptı. Tek mirasçı Kerope Çilingir’in Manukyan’ın oğlu olup olmadığının tespiti istendi.

15.12.2018Gündem
Son dakika: EPDKdan iç tesisat firmalarının ölüm oyunu ile ilgili çok önemli açıklama

Son dakika: EPDK'dan iç tesisat firmalarının 'ölüm oyunu' ile ilgili çok önemli açıklama

Doğalgaz tesisatçılarına son dakika gelişmesi olarak yansıyacak karar bugün Resmi Gazete'de yayımlandı. EPDK, evlerde kullanılan doğalgazın iç tesisatını yapan şirketlere yönelik önemli bir karar aldı. Bugünkü Resmi Gazetede'de yer alan düzenlemeye göre, bazı tesisat firmaları, japon yapıştırıcısı olarak adlandırılan siyanoakrilat ve benzeri standart dışı maddeler kullanıyor. EPDK açıklamasında, bu tür işlemleri yapan iç tesisat firmalarına yönelik sert tedbirler aldı.

15.12.2018Ekonomi
BES modelli konut müjdesi

BES modelli konut müjdesi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile dar ve orta gelirli vatandaşlara yönelik ön ödemeli konut projesi hayata geçireceklerini açıkladı. TOKİ üzerinden, Bireysel Emeklilik Sistemi’ne benzer bir sistem kurulacak. Vatandaş, belirlediği proje için konut birikimi yapacak, uzun vadede ve daha uygun koşullarda o evin sahibi olacak.

15.12.2018Ekonomi
VGM yükseköğrenim burs başvuru sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak Tarih belli oldu mu

VGM yükseköğrenim burs başvuru sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) 2018-2019 eğitim dönemi ortaöğrenim burs başvuru sonuçları geçen hafta açıklandı. Bu gelişmenin ardından yükseköğrenim burs başvuru sonuçlarına yönelik beklentiler tavan yaptı. VGM'den alacakları bursun hayalini kuran öğrenciler, VGM yükseköğrenim burs başvuru sonuçlarının açıklanacağı tarih hakkında bilgi almak istiyor. Peki, VGM yükseköğrenim burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

14.12.2018Gündem
2019 hac kuraları ne zaman çekilecek İşte Diyanet tarafından belirlenen tarih

2019 hac kuraları ne zaman çekilecek? İşte Diyanet tarafından belirlenen tarih!

2019 yılında hacca gitmek için ilk defa kayıt yaptıracaklar vatandaşları ilgilendiren hac ön kayıtları bugün son buluyor. Diyanet İşleri Başkanlığı, 2019'da ilk defa hacca gitmek isteyenlerin müracaatlarını 8-14 Aralık tarihlerinde yapabileceğini açıklamıştı. Gözler şimdi 2019 hac kuralarının çekileceği tarihte. Peki, 2019 hac kurası ne zaman?

14.12.2018Gündem
İŞKUR 46 bin personel alımı başvuruları nasıl yapılacak İŞKUR iş ilanları

İŞKUR 46 bin personel alımı başvuruları nasıl yapılacak? İŞKUR iş ilanları

İŞKUR iş ilanları aracılığıyla 46 bin personel alımı gerçekleştirmeye devam ediyor. İş arayan birçok vatandaşa büyük imkan sağlayan İŞKUR'da binlerce açık iş ilanı pozisyonu yer alıyor. Kendi dallarına göre başvuruda bulunabilen vatandaşlar, İŞKUR iş ilanları aracılığıyla nasıl başvuru gerçekleştireceklerini merak ediyor. Peki, İŞKUR personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

14.12.2018Gündem
2018’in kelimesi: Sıcak Zamanlar

2018’in kelimesi: Sıcak Zamanlar

Her sene ‘yılın kelimeleri’ni seçen Alman Dili Cemiyeti, 2018’e damga vuran 10 kelimeyi belirledi. Bütün Avrupa ile birlikte bu yıl sıcaklık ve kuraklıktan büyük şekilde etkilenen Almanya’da yılın kelimesi ‘Heisszeit - Sıcak Zamanlar’ oldu.

14.12.2018Avrupa
Bakan Kurumdan dar gelirli vatandaşa ön ödemeli konut müjdesi

Bakan Kurum'dan dar gelirli vatandaşa "ön ödemeli konut" müjdesi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile dar ve orta gelirli vatandaşlara yönelik ön ödemeli konut projesini hayata geçireceklerini bildirdi.

14.12.2018Ekonomi
Terör kurbanlarına şimdiye kadar 3.8 milyon euro tazminat ödendi

Terör kurbanlarına şimdiye kadar 3.8 milyon euro tazminat ödendi

Berlin’de iki yıl önceki yaşanan terör saldırısında ölenlerin yakınlarına ve yaralılara şimdiye kadar 3.8 milyon euro tazminat ödendiği açıklandı.

14.12.2018Avrupa
Sayıştay 45 denetçi yardımcısı adayı alacak

Sayıştay 45 denetçi yardımcısı adayı alacak 

Sayıştay Başkanlığı, boş bulunan 45 kadro için denetçi yardımcısı adayı alacak.

14.12.2018Ekonomi
Trabzonspor’un CAS duruşması 14 Mart’a ertelendi

Trabzonspor’un CAS duruşması 14 Mart’a ertelendi

Trabzonspor Kulübü'nün, 2010-11 sezonu sonunda yaşanan şike iddiaları süreci kapsamında Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) yaptığı başvuruda 15 Aralık için gün aldığı duruşma, 14 Mart’ta görülecek.

14.12.2018Futbol
HASTANELERE ACİL  SERVİS UYARISI

HASTANELERE ACİL SERVİS UYARISI

14.12.2018Yerel Haberler
Bitki koruma ürünleri ithalatına düzenleme

Bitki koruma ürünleri ithalatına düzenleme

Bitki koruma ürünleri ile bitki koruma ürünü imalatında kullanılan ham maddelerin ithalatı öncesinde Tarım ve Orman Bakanlığına ön bildirim başvurusunda bulunulacak.

14.12.2018Ekonomi
Sağlık Bakanlığı 25 bin personel alımı yapacak | Başvuru şartları ve tarih belli oldu mu

Sağlık Bakanlığı 25 bin personel alımı yapacak | Başvuru şartları ve tarih belli oldu mu?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 2019 yılında pratisyen hekim, uzman hekim, diş hekimi ve eczacı olmak üzere yaklaşık 25 bin sağlık personelinin atamasının yapılacağını söyledi. Bu gelişmenin ardından söz konusu personel alımının detayları merak konusu oldu. Peki, Sağlık Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman?

14.12.2018Gündem
Kraliçe ekibine yeni bir isim arıyor

Kraliçe ekibine yeni bir isim arıyor

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth için çalışmayı hiç hayal ettiniz mi? Kraliçe, Kraliyet ailesinin Londra’daki resmi ikametgahı Buckingham Sarayı’nda görev yapan temizlik ekibine yeni bir isim arıyor.

14.12.2018Avrupa
EKPSS tercih sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak ÖSYM tarih verdi mi

EKPSS tercih sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) 2016 ve 2018'e giren adayların kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadroları için tercihleri geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Tercih işlemlerinin tamamlanmasının ardından gözler, sonuçların ÖSYM tarafından açıklanacağı tarihe çevrildi. Peki, EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

13.12.2018Gündem
2019 ÖSYM sınav takvimi: YKS KPSS ALES DGS ne zaman yapılacak İşte sınav tarihleri

2019 ÖSYM sınav takvimi: YKS KPSS ALES DGS ne zaman yapılacak? İşte sınav tarihleri

Her yıl milyonlarca adayın katılım sağladığı onlarca sınav organize eden ÖSYM, 2019 yılında uygulayacağı sınavların tarihi hakkında bilgi verdi. ÖSYM'nin resmi internet sitesinden geçtiğimiz günlerde yayımladığı 2019 sınav takvimi ile birlikte YKS, KPSS, DGS, ALES ve ÖSYM'nin düzenlediği diğer sınavların tarihleri belli oldu. İşte, 2019'da yapılacak YKS, KPSS, DGS, ALES ve YDS sınav tarihleri...

13.12.2018Gündem
Adalet Bakanı Gül’den AİHMin Selahattin Demirtaş kararına tepki

Adalet Bakanı Gül’den AİHM'in Selahattin Demirtaş kararına tepki

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, AİHM’in eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutuklamasını haklı gördükten sonra tutuklamanın siyasi nedenle olduğunu açıklamasının kabul edilemeyeceğini belirterek “AİHM tutuklamanın makul suç şüphesi yerinde olduğunu tespit etmiştir. Elbette bu konuyla ilgili siyasi, nedenle demesi kabulü mümkün değildir.” dedi.

13.12.2018Gündem
ABDde işsizlik maaşı başvuruları azaldı

ABD'de işsizlik maaşı başvuruları azaldı

ABD'de ilk kez işsizlik maaşı başvurusunda bulunanların sayısı, geçen hafta 206 bine gerileyerek beklentinin altında gerçekleşti.

13.12.2018Ekonomi
ISTAC dünya çapında kabul ediliyor

ISTAC dünya çapında kabul ediliyor

İSTANBUL Tahkim Merkezi (ISTAC) Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı, tahkim merkezinin baktığı davaların yarısından fazlasının milletlerarası nitelikte olduğunu belirterek, “Dolayısıyla bizim milletlerarası divanımızın olması, milletlerarası divanımızda dünyanın en önemli hakemlerinin bulunması ISTAC’ın dünya çapında kabul edilmesinin ve saygı duyulmasının en önemli etkeni” dedi.

13.12.2018Ekonomi
YÖK, görevde yükselme sınavı konu başlıklarını belirledi

YÖK, görevde yükselme sınavı konu başlıklarını belirledi

YÖK tarafından, '2019 Yılı Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Merkezi Yazılı Sınavı' için belirlenen konu başlıkları açıklandı. Merkezi yazılı sınav 2019 Mart ayı içinde yapılacak.

13.12.2018Eğitim
Bir günde 500 euroya Noel Baba bulunamıyor

Bir günde 500 euroya Noel Baba bulunamıyor

Almanya’da iş bulma kurumları ve yardım kuruluşları Noel’de sadece bir gecede bile 500 euro para kazanma şansına rağmen Noel Baba’yı canlandıracak kişi bulamamaktan yakınıyor. Ancak Noel Baba olmak o kadar da kolay değil.

13.12.2018Avrupa
Türkiye Taşkömürü Kurumuna (TTK) 1500 personel alımı yapılacak... Başvurular nasıl yapılacak

Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) 1500 personel alımı yapılacak... Başvurular nasıl yapılacak?

Cumhurbaşkanı Kararı ile son yıllarda kurumdan ayrılan nitelikli personel açığının kapatılabilmesi için bin 500 pano ayak üretim işçisi istihdamı için TTK Yönetim Kuruluna yetki verildi. TTK personel alımına ilişkin takvim ile usul ve esasları belirlemeye Hazine ve Maliye Bakanlığı yetkili olacak.

13.12.2018Gündem
MEB’in e-Devlet hizmetinden 36 milyon kez yararlanıldı

MEB’in e-Devlet hizmetinden 36 milyon kez yararlanıldı

MEB'in e-Devlet üzerinden sunduğu yeni bilişim hizmetlerinden 2018'de 35 milyon 863 bin kez yararlanıldı - MEB bilişim sistemleri, 1 milyonun üzerinde personel, özel kurumlar dahil olmak üzere 74 bin kurum, 18 milyon öğrenci ve veli tarafından kullanılıyor

13.12.2018Eğitim
Oyun Geliştirme Maratonu İzmir’e geliyor

Oyun Geliştirme Maratonu İzmir’e geliyor

Netmarble Türkiye tarafından düzenlenen eğitim oyunu geliştirme maratonu, 20-21 Aralık 2018 tarihleri arasında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi DEPARK bünyesindeki BAMBU Oyun Hızlandırma ve Ön Kuluçka Merkezi’nde yapılacak.

13.12.2018Teknoloji
PTT personel alımı ne zaman PTTPALdan personel istihdamı

PTT personel alımı ne zaman? PTTPAL'dan personel istihdamı

Posta ve Telgraf Teşkilatı A.Ş (PTT) zırhlı araçlarda görevlendirilmek üzere bin 100 personel istihdamı yapacak. PTT AŞ'nin iştiraki PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri (PTTPAL) bünyesine yapılacak alımlar için başvuru şartları ve tarihinin ne zaman belli olacağı merak konusu oldu. Peki, PTT personel alımı ne zaman?

13.12.2018Gündem
Öğretmenlerin il içi alan değişikliği ön başvuruları başladı

Öğretmenlerin il içi alan değişikliği ön başvuruları başladı

Öğretmenlerin 2018 yılı il içi alan değişikliği ön başvuruları, 18 Aralık’a kadar sürecek. Atamalar 28 Aralık’ta, görevden ayrılma ve göreve başlama işlemleri ise 18 Ocak-4 Şubat’ta yapılacak.

13.12.2018Eğitim
İSKİ personel alımı başvuru sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak İşte sonuçların açıklanacağı tarih

İSKİ personel alımı başvuru sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? İşte sonuçların açıklanacağı tarih!

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) bünyesinde çeşitli birimlerde istihdam etmek üzere 461 personel alımı yapılıyor. Söz konusu ilana başvurular 10 Aralık'ta son buldu. Gözler şimdi İSKİ'nin yapacağı değerlendirme sonucunda. Peki, İSKİ personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

13.12.2018Gündem
KOD Ödülleri’nin son başvuru tarihi 31 Ocak’a uzatıldı

KOD Ödülleri’nin son başvuru tarihi 31 Ocak’a uzatıldı

Türkiye’de matematik ve fen bilimleri alanlarındaki dijital eğitim oyunlarının ödüllendirileceği KOD Ödülleri Eğitim Oyunu Yarışması’nın başvuru süresi 31 Ocak 2019 tarihine kadar uzatıldı.

13.12.2018Teknoloji
Cambridge’li fizik profesörü Atatüre’den öğrencilere: Saçma sorular sorun

Cambridge’li fizik profesörü Atatüre’den öğrencilere: Saçma sorular sorun

Mete Atatüre, adını 35 yıldır denenen ancak bir türlü sonuç alınamayan bir çalışmayı tamamlayarak duyurdu. Cambridge Üniversitesi profesörü Atatüre, ABD’de öğrencilerine akademik danışmanlık ve rehberlik de yapıyor. Öğrencileriyle ‘saçma sorular’ seansının olduğunu belirten profesör, Türkiye’de gençlerin yalnız olduğunu söylüyor.

13.12.2018Eğitim
VGM yükseköğrenim burs başvuru sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak Tarih belli oldu mu

VGM yükseköğrenim burs başvuru sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) 2018-2019 eğitim dönemi için ortaöğrenim burs başvuru sonuçlarını geçtiğimiz hafta açıkladı, gözler şimdi üniversite öğrencilerini yakından ilgilendiren VGM yükseköğrenim burs başvuru sonuçlarında. Peki, VGM yükseköğrenim burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

12.12.2018Gündem
2018 buzağı desteklemesi ne zaman ödenecek

2018 buzağı desteklemesi ne zaman ödenecek?

2018 buzağı desteklemesi ne zaman ödenecek sorusunun yanıtı, hayvancılıkla uğraşan binlerce vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer alıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı, destekleme ödemeleri kapsamında ülke genelindeki binlerce hayvancıya buzağı desteklemesi ödemesi yapıyor. Peki, 2018 buzağı desteklemesi ne zaman ödenecek?

12.12.2018Gündem
Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik açıktan devlet memuru alımı yapacak... Başvuru şartları neler

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik açıktan devlet memuru alımı yapacak... Başvuru şartları neler?

Jandarma Genel Komutanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı açıktan devlet personeli alımı yapacaklarını duyurdu. Resmi internet sayfasından yayınlanan ilana göre, Jandarma Genel Komutanlığı karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarında istihdam edilmek üzere 33, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında istihdam edilmek üzere 4 olmak üzere toplam 37 açıktan devlet memuru alımı yapılacak. Peki, jandarma ve sahil güvenlik açıktan personel alımı için başvuru şartları neler?

12.12.2018Gündem
Üniversite sınavı ne zaman yapılacak İşte 2019 AYT ve TYT tarihleri

Üniversite sınavı ne zaman yapılacak? İşte 2019 AYT ve TYT tarihleri

Üniversitesi sınavı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı milyonlarca öğrenci tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. 2019 yılına girmeye çok az bir zaman kala, hayal ettikleri üniversiteler için çalışmalarını sürdüren öğrenciler, hazırlıklarını tam anlamıyla tamamlamak amacıyla, ÖSYM tarafından paylaşılan sınav tarihlerini merak ediyor. Peki, üniversite sınavı ne zaman yapılacak? İşte 2019 AYT ve TYT tarihleri

12.12.2018Gündem
Son dakika... Kayyum kararı sonrası Kızılaydan ilk açıklama

Son dakika... Kayyum kararı sonrası Kızılay'dan ilk açıklama

Türk Kızılayı Genel Merkezi, ’Milletimiz ve tüm mazlumlar müsterih olsun, Kızılay’ın faaliyetleri kesintiye uğramadan devam edecek’ ve ’Kızılay, yerel mahkemenin verdiği kayyum eliyle olağanüstü genel kurula götürülme kararına üst mahkemeler nezdinde itiraz edecek’ başlıkları altında basın açıklaması yaptı.

12.12.2018Gündem
500 kişilik personel alımı için 3 bin 964 kişi başvurdu

500 kişilik personel alımı için 3 bin 964 kişi başvurdu

Karabük'te, İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından, Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında istihdam edilecek 500 kişi için noter huzurunda kura çekimi yapıldı.

12.12.2018Ekonomi
Belçika ikiye bölündü: Cumartesi destek, pazar protesto...

Belçika ikiye bölündü: Cumartesi destek, pazar protesto...

BM üyesi 164 ülke tarafından 10 Aralık’ta Fas’ta imzalanan Göç Paktı’nın hükümet krizi ve bakanların istifarına neden olduğu Belçika’da haftasonu, gösterilerle geçecek. Göç Paktı’na ve hükümete destek veren Belçikalılar cumartesi günü yürüyüş izni isterken aşırı sağcılar da pazar günü için başvuru yaptı

12.12.2018Avrupa
Türkiye’den AB’ye iltica rekoru: Yüzde 44’ü olumlu yanıt aldı

Türkiye’den AB’ye iltica rekoru: Yüzde 44’ü olumlu yanıt aldı

Türk vatandaşlarının Avrupa Birliği ülkelerine yaptığı iltica başvuruları, ekimde rekor kırdı. Son altı ay içinde Türk başvuru sahiplerinin yüzde 44’üne olumlu yanıt verilirken Türkiye; Suriye, Afganistan, Irak ve İran’dan sonra AB ülkelerine en fazla iltica başvurusunun yapıldığı beşinci ülke olarak kayıtlara geçti.

12.12.2018Avrupa
Milyonlarca kişi emlak vergisinden muaf ama kimse bilmiyor

"Milyonlarca kişi emlak vergisinden muaf ama kimse bilmiyor"

Harita Yüksek Mühendisi Uğur Örs, işsizlerin, emekli maaşıyla geçinenlerin (dul ve yetimleri dahil), ev hanımlarının, geliri olmayanların, gazi ve şehitlerin, dul ve yetimlerin vergiden muaf olduğunu açıkladı.

12.12.2018Ekonomi
Öğretmen alan değişikliği başvurusu başladı İşte, başvuru kılavuzunda yer alan bilgiler

Öğretmen alan değişikliği başvurusu başladı! İşte, başvuru kılavuzunda yer alan bilgiler

Öğretmenlerin alan değişikliği başvurusu için beklenen gün geldi. Öğrenimleri birden fazla alanda olanlar, görev yaptığı alan dışında başka bir alanda yükseköğrenim bitirenler ve öğrenimine uygun alan dışında başka bir alan atananların başvuruda bulunabileceği öğretmen alan değişikliği, 12-18 Aralık tarihine kadar müracaatları kabul etmeye devam edecek. İşte, o öğretmenlerin merakla beklediği o süreç hakkında bazı bilgiler

12.12.2018Eğitim
2019 hac ön kayıtları için son gün ne zaman Hac kuraları ne zaman çekilecek

2019 hac ön kayıtları için son gün ne zaman? Hac kuraları ne zaman çekilecek?

2019 hac ön kayıtları için son gün ne zaman sorusunun yanıtı vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Hac farizasını yerine getirmek isteyen vatandaşların heyecanla beklediği müracaatlar geçtiğimiz günlerde başladı. Hac ön kayıtlarını tamamlayan vatandaşlar, kuraların çekileceği tarihi merak ediyor. Öte yandan Hac Umre Seyahat Acentleri Derneği Başkanı Diyaeddin Şahin'den hacı adaylarına uyarılar geldi. Peki, 2019 hac ön kayıtları için son gün ne zaman? Hac kuraları ne zaman çekilecek?

11.12.2018Gündem
Adalet Bakanlığı hakim ve savcı sınav giriş belgeleri ne zaman yayınlanacak İşte sınavın yapılacağı tarih

Adalet Bakanlığı hakim ve savcı sınav giriş belgeleri ne zaman yayınlanacak? İşte sınavın yapılacağı tarih!

Adalet Bakanlığı'nın yapacağı bin 600 hakim ve savcı alımı için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından sınav yapılacak. Söz konusu sınava katılım sağlayacak hakim/savcı adayları, sınav tarihini ve sınav giriş belgelerinin ne zaman yayınlanacağını merak ediyor. Peki, Adalet Bakanlığı sınav giriş belgeleri ne zaman yayınlanır? Hakim ve savcı alım sınavı ne zaman?

11.12.2018Gündem
DHBT soruları ve cevapları ÖSYM tarafından yayımlandı... KPSS DHBT soruları ve cevapları

DHBT soruları ve cevapları ÖSYM tarafından yayımlandı... KPSS DHBT soruları ve cevapları

DHBT soruları ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı. Sonuçlar öncesinde sorular ve cevaplar ile sağlama yapmak isteyen binlerce kişi, ÖSYM'nin yayımladığı DHBT soruları ve cevapları üzerinden incelemelerini gerçekleştirebilecek. İşte, DHBT soruları ve cevapları hakkında merak edilen bazı bilgiler

11.12.2018Gündem
İmar Barışı başvuruları için son gün ne zaman Başvurular E-Devlet üzerinden yapılıyor

İmar Barışı başvuruları için son gün ne zaman? Başvurular E-Devlet üzerinden yapılıyor

Kamuoyunda 'İmar Barışı' olarak adlandırılan Yapı Kayıt Belgesi başvuruları tüm hızıyla devam ediyor. İmara aykırı, ruhsatsız veya ruhsat eklerine aykırı yapıların kayıt altına alınması için başlatılan sürecin ne zaman biteceği, henüz başvuru yapmayan kişilerin merak ettiği konu oldu. Peki, İmar Barışı'nda son gün ne zaman? İmar Affı ne zaman bitecek?

11.12.2018Gündem
Dövizli askerlik başvurusu nasıl yapılır İşte dövizli askerlik başvuru şartları ve ayrıntılar

Dövizli askerlik başvurusu nasıl yapılır? İşte dövizli askerlik başvuru şartları ve ayrıntılar

Dövizli askerlik şartları, Milli Savunma Bakanlığı tarafından ilgili kişilerin erişimine açıldı. Yurtdışında ikamet eden ve askerlik hizmetini henüz yerine getirmemiş olan vatandaşların merakla beklediği dövizle askerlik için uzaktan eğitim ekranı yayımlandı. İşte, Dövizli askerlik şartları ve merak edilen diğer detaylar hakkında bazı bilgiler

11.12.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Mağdur kadınlar anlatıyor 3

Olayı biliyorsunuz, özetlememe gerek yok. Tanınan ve bilinen bir jinekoloji profesörü olan Fecri Sevilen, cinsel saldırıyla suçlanıyor. Davası devam ediyor, bir sonraki duruşma 19 Mart’ta.Onu cinsel saldırıyla suçlayan kadınların ikisi birbirini tanıyan kadınlar. Hoca bunun kumpas olduğunu söylüyor. “Para sızdırma amacı var, karımı arayıp 10 bin dolardan başlayıp 250 bin dolara kadar para istedi birileri, verirseniz olayı kapatırız dedi!” diyor.Ama sonra aynı hocanın tacizine uğradığını söyleyen iki kadın daha çıktı. Ve onlar da suç duyurusunda bulundular. Birbirlerini tanımıyorlar. Ayrı şehirlerde yaşıyorlar. Dün ikinci kadını okudunuz, bugün de üçüncü kadının anlattıklarına yer veriyorum. Başka isimler de var, bana yazan başka kadınlar da var. Hatta bu konuda görüş bildiren ve hocayla ilgili bu tür şeyleri uzun süredir duyduğunu söyleyen meslektaşları da var. Ben size elimden geldiğince görüşleri aktardım, artık gerisi mahkemeye kalmış. Hep birlikte bekleyip göreceğiz...

13.12.2018

Koltuklar aklandı

Uçak yolcularından sık sık ekonomi sınıfı koltukların darlığı ve aralıklarının azlığı ile ilgili şikâyetler geliyor. Sonunda koltuklarda sorun olmadığı ortaya çıktı. Ancak kilolu yolculardan gelen şikâyetler için havayolları şirketlerine yardımcı olunması tavsiyesi ile ilgili istekler yapıldı.

12.12.2018

Yerel seçimlerde daha çok kadın aday görmek istiyoruz

Şimdiye kadar bu başlığı sayısız kez atmış olmalıyım.

12.12.2018