MENÜ

Başsavcı

Başsavcı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Başsavcı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Başsavcı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 7.768 Başsavcı haberi bulunmuştur.

Başsavcı Haberleri

flaş

flaş

30.10.2018İstanbul
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan, "Fırat'ın doğusundaki terör yapılanmasını çökerteceğiz. Bu konuyla ilgili planlarımızı hazırlıklarımızı tamamladık. Fiili müdahalemizi başlattık. Yakında daha kapsamlı ve etkili operasyonlarla terör örgütünün tepesine tepesine bineceğiz. Hep söylediğim gibi bir gece ansızın gelebiliriz” dedi. Erdoğan grup toplantısının ardında ise gazetecilere açıklamalarda bulundu.

30.10.2018Gündem
flaş

flaş

30.10.2018İstanbul
Suudi Arabistan Başsavcısının hareketli günü

Suudi Arabistan Başsavcısı'nın hareketli günü

Suudi Arabistan Başsavcısı Suud el-Ma'cib, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan'la görüşmek üzere adliyede görüşmelerde bulundu. Daha sonra soruşturma kapsamında incelemelerde bulunmak için Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğunda geldi, incelemeler sonrasında konsolosluk binasından ayrıldı.

30.10.2018Gündem
Suudi başsavcı istedi, Türkiye vermedi…

Suudi başsavcı istedi, Türkiye vermedi…

Kaşıkçı cinayetiyle ilgili İstanbul’a gelen Suudi Arabistan Başsavcısı Muceb, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan’la görüştü. İlk işi infaza ilişkin Türk yetkililerin topladığı tüm delilleri istemek olan Muceb’in bu isteği geri çevrildi. İnfaz timinin Türkiye’ye iadesi istenirken, Muceb yargılamanın Suudi Arabistan’da yapılması yönünde ısrarcı oldu.

30.10.2018Gündem
Suudi Savcı İstanbulda birtakım ziyaretlerde bulundu

Suudi Savcı İstanbul'da birtakım ziyaretlerde bulundu

Gazeteci Cemal Kaşıkçı soruşturması ile kapsamında İstanbul'a gelen Suudi Arabistan Başsavcısı Suud El Muceb ve heyeti Türk savcılar ile görüştü. Başsavcı daha sonra İstanbul'da birtakım temaslarda bulundu.

30.10.2018Gündem
Başsavcıların Kaşıkçı buluşması

Başsavcıların Kaşıkçı buluşması

SUUDİ gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülmesine ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında Suudi Arabistan Krallığı yetkili Başsavcısı Suud el Muceb ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan bir araya geldi. 1 saat 15 dakika süren görüşmede Kaşıkçı soruşturmasına ilişkin bilgi paylaşımı yapıldı.

29.10.2018Gündem
Suudi Başsavcısı İstanbul Adliyesinde

Suudi Başsavcısı İstanbul Adliyesi'nde

Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti soruşturması kapsamında İstanbul Adliyesi'ne gelen Suudi Başsavcı Suud Muceb, Başsavcı İrfan Fidan ile görüşüyor.

29.10.2018Haber
Kaşıkçı cinayeti soruşturmasında flaş gelişme

Kaşıkçı cinayeti soruşturmasında flaş gelişme

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın 2 Ekim’de Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda öldürülmesine ilişkin Suudi Arabistan’daki soruşturmayı yürüten Başsavcı Suud el Muceb Türkiye’de yürütülen soruşturma dosyası hakkında bilgi almak için İstanbul’a geldi.

29.10.2018Gündem
flaş

flaş

29.10.2018İstanbul
Suudi Başsavcı İstanbula geldi

Suudi Başsavcı İstanbul'a geldi

Suudi Arabistan Başsavcısı Suud Muceb, İstanbul'a geldi. Başsavcısının başkonsoloslukta inceleme yapması bekleniyor.

29.10.2018Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik mesajlar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ekim ayı Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan Fırat'ın doğusuna operasyon mesajı verirken, "Bu sözlerimiz son ikazlarımız olarak kabul edilmelidir" dedi. Erdoğan ayrıca Suudi başsavcının Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili olarak Pazar günü Türkiye'ye geleceğini açıkladı. Fındık fiyatlarıyla ilgili de açıklama yapan Erdoğan, "TMO ile 1 Kasım 2018 tarihinden itibaren kalite fındığın kilosunu 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunu da 14,5 kilodan almaya başlayacağız. Kayıtlı fındık alımlarında 2 lira da destekleme ödemesi yapıyoruz" dedi.

26.10.2018Gündem
Suudi Başsavcı: Cinayet planlıydı

Suudi Başsavcı: Cinayet planlıydı

Suudi Arabistan Başsavcılığı, Türkiye’nin verdiği bilgilere göre Cemal Kaşıkçı cinayetinin ‘planlı’ olduğunu açıkladı. Suudi başsavcı gerçekler ortaya çıkana kadar soruşturmaya devam edeceklerini söyledi.

25.10.2018Dünya
O Mercedes’ten 2 bavul çıktı

O Mercedes’ten 2 bavul çıktı

Hürriyet muhabirlerinin ihbar üzerine gittikleri Sultangazi’deki bir otoparkta buldukları Suudi Konsolosluğu’na ait diplomatik plakalı Mercedes’in kilidi dün açıldı. Mercedes’ten iki bavul, bir spor çanta, kıyafetler ve bir dizüstü bilgisayar çıktı. Eşyaların konsolosluk çalışanlarına ait olduğu düşünülüyor.

23.10.2018Gündem
Hakim ve savcıların terfi sonuçları açıklandı

Hakim ve savcıların terfi sonuçları açıklandı

HSK 2. Dairesince hazırlanan 2 bin 172 hakim ve savcının terfi sonuçları açıklandı.

23.10.2018Gündem
İspanyanın Ankara Büyükelçiliğinden Kaşıkçı açıklaması

İspanya'nın Ankara Büyükelçiliği'nden Kaşıkçı açıklaması

İspanya'nın Ankara Büyükelçiliği, "İspanya hükümeti, Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili Suudi Arabistan savcılığı tarafından yapılan ilk açıklamalardan üzüntü duyuyor." açıklamasında bulundu.

22.10.2018Dünya
Hesabımda parayı görünce başım döndü

'Hesabımda parayı görünce başım döndü'

KAYSERİ'de emekli ilahiyat profesörü Ü.G.'yi (76)telefonla 1 milyon 50 bin lira dolandırdıkları öne sürülen 3 tutuklunun yargılanmasına başlandı. Prof. Dr. Ü.G.'nin 355 bin TL'yi havale yaptığını iddia ettiği tutuklu sanık Mustafa Y., "Ömrü, hayatımda o kadar parayı hiç görmedim. Hesabımda 355 bin TL'yi görünce başım döndü" dedi.

22.10.2018Gündem
Suudi Arabistandan açıklama: Kaşıkçı konsoloslukta yaşanan arbedede öldü

Suudi Arabistan'dan açıklama: Kaşıkçı konsoloslukta yaşanan arbedede öldü

Suudi Arabistan dün, İstanbul Başkonsolosluğu’na 2 Ekim’de girdikten sonra kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğünü açıkladı. Kaşıkçı’nın konsoloslukta yaşanan arbedede yaşamını yitirdiği belirtilirken, olayla ilgili 18 kişi tutuklandı. Gelişmeler üzerine Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz, istihbarat servisini yeniden yapılandıracaklarını duyurdu.

19.10.2018Dünya
İran başsavcısını kızdıran görüntü

İran başsavcısını kızdıran görüntü

İRAN’da birçok yasakla karşı karşıya olan kadınların önceki günkü bir dostluk maçını tribünlerden izlemesi yine muhafazakârları çileden çıkardı.

17.10.2018Dünya
Polis 13 gün sonra içeride

Polis 13 gün sonra içeride

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın ortadan kaybolduğu başkonsolosluk binasında beklenen polis incelemesi başladı. Türk ve Suudi heyetler binada birlikte inceleme yaptı.

15.10.2018Gündem
Gazetecinin katil zanlısı Almanya’da yakalandı

Gazetecinin katil zanlısı Almanya’da yakalandı

Bulgaristan’ın kuzeydoğusundaki Rusçuk şehrinde 6 Ekim’de öldürülen 30 yaşındaki gazeteci Viktoriya Marinova’nın katil zanlısının dün Almanya’da yakalanıp gözaltına alındığı bildirildi.

10.10.2018Dünya
Bulgar gazeteci Marinova cinayeti ile ilgili bir kişi tutuklandı

Bulgar gazeteci Marinova cinayeti ile ilgili bir kişi tutuklandı

Bulgaristan İçişleri Bakanı, 30 Eylül'de Bulgaristan'ın Rusçuk kentinde tecavüz edildikten sonra boğularak öldürülen gazeteci Viktoria Marinova cinayetiyle ilişkili bir Bulgar vatandaşının Almanya'da tutuklandığını açıkladı.

10.10.2018Dünya
Aramayı yapacak isim belli oldu

Aramayı yapacak isim belli oldu

Gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda ortadan kaybolması ile ilgili ‘İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’ tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde Konsoloslukta yapılacak aramayı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz’ın yöneteceği öğrenildi.

9.10.2018Gündem