MENÜ

Baskın Oran

Baskın Oran ile ilgili tüm haberleri, son dakika Baskın Oran haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Baskın Oran haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 648 Baskın Oran haberi bulunmuştur.

Baskın Oran Haberleri

Eski büyükelçiye FETÖden 6 yıl 3 hapis

Eski büyükelçiye FETÖ'den 6 yıl 3 hapis

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün dış politika başdanışmanlığını yapan eski büyükelçi Gürcan Balık, "Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu" gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

20.12.2018Gündem
AİHM’den Türkiye’ye ‘ihlal’ kararı

AİHM’den Türkiye’ye ‘ihlal’ kararı

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), 2004’te hazırladıkları Azınlık Hakları ve Kültürel Hakları Çalışma Grubu Raporu nedeniyle haklarında hakaret ve tehdit içerikli yazılar yayımlanan Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu ve Prof. Dr. Baskın Oran’ın açtığı davada Türkiye’nin insan hakları ihlalinde bulunduğuna karar verdi. Mahkeme, Kaboğlu ve Oran’ın konuya ilişkin şikâyetlerinin Türk yargısınca geri çevrilmesini Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin (AİHS) özel ve aile hayatına saygıyla ilgili 8’inci maddesinin ihlali olarak değerlendirdi.

30.10.2018Dünya
AYM kararı: Yaşam hakkı ihlal edildi

AYM kararı: Yaşam hakkı ihlal edildi

ANAYASA Mahkemesi (AYM) Birinci Bölümü, Agos gazetesi yazarı Baskın Oran’ın azınlık ve kültürel haklar alanındaki çalışmalarından dolayı aldığı ölüm tehditleri üzerine ‘yargılama sürecinin 6 yıl sürdüğü ve sanığın caydırıcı bir şekilde cezalandırılmadığı’ şikâyetini yerinde buldu.

28.09.2018Gündem
Ünlü DJ Hasan Köseoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Ünlü DJ Hasan Köseoğlu son yolculuğuna uğurlandı

Merdivenlerden düşerek başını zemine çarpan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden DJ Hasan Köseoğlu'nun cenazesi, Bodrum ilçesinde toprağa verildi. Babası akademisyen Baskın Oran ve sevenleri göz yaşlarına boğuldu.

8.11.2017Haber
Ünlü DJnin cenazesinde gözyaşlarına boğuldular

Ünlü DJ'nin cenazesinde gözyaşlarına boğuldular

Merdivenlerden düşerek başını zemine çarpan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden DJ Hasan Köseoğlu'nun cenazesi, Bodrum ilçesinde toprağa verildi. Babası akademisyen Baskın Oran ve sevenleri göz yaşlarına boğuldu.

8.11.2017Gündem
Ünlü DJ son yolculuğuna uğurlandı

Ünlü DJ son yolculuğuna uğurlandı

Merdivenlerden düşerek başını zemine çarpan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden DJ Hasan Köseoğlu'nun cenazesi, Bodrum ilçesinde toprağa verildi. Babası akademisyen Baskın Oran ve sevenleri göz yaşlarına boğuldu.

8.11.2017Gündem
Hasan Köseoğlu kimdir Birce Akalay vefat haberini böyle duyurdu

Hasan Köseoğlu kimdir? Birce Akalay vefat haberini böyle duyurdu

Bir süredir yaşam mücadelesi veren Hasan Köseoğlu, hayatını kaybetti. Oyuncu Birce Akalay yakın dostu Dj Hasan Köseoğlu'nun vefat ettiğini sayfasından paylaştığı duygusal satırlarıyla duyurdu. Peki geçirdiği kazanın ardından bir daha gözlerini açamayan Hasan Köseoğlu kimdir?

7.11.2017Magazin
Hasan Köseoğlu kimdir Cenazesinde gözyaşlarına boğuldular

Hasan Köseoğlu kimdir? Cenazesinde gözyaşlarına boğuldular

Kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden DJ Hasan Köseoğlu'nun cenazesi, Bodrum ilçesinde toprağa verildi. Babası akademisyen Baskın Oran ve yakın arkadaşı Birce Akalay göz yaşlarına boğuldu. Peki genç yaşta hayatını yitiren DJ Hasan Köseoğlu kimdir?

7.11.2017Gündem
Ünlü DJ Hasan Köseoğlu cuma gününe kadar uyutulacak

Ünlü DJ Hasan Köseoğlu cuma gününe kadar uyutulacak

Akademisyen ve siyasetçi Baskın Oran'ın üvey oğlu müzisyen ve DJ Hasan Köseoğlu, Bodrum'daki evinin merdivenlerinden düşerek yaralandı. Beyin kanaması geçirdiği öğrenilen ünlü DJ'in yoğun bakımdaki mücadelesi sürüyor.

26.10.2017Gündem
Ünlü DJ Hasan Köseoğlu yoğun bakımda

Ünlü DJ Hasan Köseoğlu yoğun bakımda

AKADEMİSYEN, siyasetçi ve yazar Baskın Oran’ın DJ’lik yapan üvey oğlu 42 yaşındaki Hasan Köseoğlu, Bodrum’daki evlerinin önünde merdivenlerden düşüp, yaralandı. Hastaneye kaldırılan Köseoğlu’nun beyin kanaması geçirdiği belirlenip, tedaviye alındı.

24.10.2017Haber
Ünlü DJ yoğun bakımda

Ünlü DJ yoğun bakımda

Akademisyen, siyasetçi ve yazar Baskın Oran’ın DJ’lik yapan üvey oğlu 42 yaşındaki Hasan Köseoğlu, Bodrum’daki evlerinin önünde merdivenlerden düşüp, yaralandı. Hastaneye kaldırılan Köseoğlu’nun beyin kanaması geçirdiği belirlendi.

24.10.2017Gündem
Savaş tamtamları

Savaş tamtamları

YİNE savaş tamtamları çalıyor medyada. Daha önce defalarca yaşadığımız gibi bir kısım medya yine çatışmacı, savaş çığırtkanı bir üslup tutturdu.

Bakan Soyludan, Baskın Oran için suç duyurusu...

Bakan Soylu'dan, Baskın Oran için suç duyurusu...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Prof. Baskın Oran için Twitter'dan suç duyurusunda bulundu.

24.06.2017Gündem
1402lik Mülkiyeliler: Hukuka aykırı

1402'lik Mülkiyeliler: Hukuka aykırı

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ndeki (Mülkiye) görevlerine 12 Eylül darbesinde son verilen akademisyenler, son ihraçlara tepki gösterip, mevcut Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş’i istifaya çağırdılar.

10.02.2017Eğitim
Baskın Oran, Cumhurbaşkanı Erdoğana dava açtı

Baskın Oran, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a dava açtı

PROF. Dr. Baskın Oran, kendisinin de aralarında olduğu, ’Bu suça ortak olmayacağız’ başlıklı bildiriye imza atan akademisyenlere yönelik sözleri nedeniyle, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın aleyhine tazminat davası açtı.

27.03.2016Gündem
Dündar ve Gül’e destek

Dündar ve Gül’e destek

SİLİVRİ’de tutuklu gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’e destek için, aralarında gazeteci ve akademisyenlerin de bulunduğu 12 kişi kendileri hakkında suç duyusunda bulundu.

1.02.2016Gündem
611 akademisyenden ifade özgürlüğü bildirisi

611 akademisyenden ifade özgürlüğü bildirisi

Türkiye’de yaşanan son tartışmaların ardından, farklı üniversitelerden 611 profesör, doçent ve yardımcı doçent bir bildiri yayınladı. Aralarında Prof. Dr. Daron Acemoğlu ve Prof. Dr. Dani Rodrik dahil dünyaca ünlü akademisyenlerin de bulunduğu grup, fikir ve ifade özgürlüğü vurgusu yaptı.

18.01.2016Gündem
Bağımsız aydınlar Ankarada liderlerle görüşecek

Bağımsız aydınlar Ankara'da liderlerle görüşecek

Geçen hafta Diyarbakır'da çeşitli görüşmeler yapan ve sorunları dinleyen grup, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ile Ankara'da bir araya gelecek.

6.01.2016Gündem
100 akademisyenden Almanyaya Türkiye uyarısı

100 akademisyenden Almanya'ya Türkiye uyarısı

Türkiye’den 100 akademisyen, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in bugün Türkiye’ye gerçekleştireceği ziyarete ilişkin rahatsızlıklarını dile getirdikleri açık bir mektup kaleme aldı.

18.10.2015Avrupa
Türkiyedeki 100 akademisyenden Almanya Başbakanı Merkele ortak mektup

Türkiye'deki 100 akademisyenden Almanya Başbakanı Merkel'e ortak mektup

Türkiye’den 100 akademisyen, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in yarın Türkiye’ye gerçekleştireceği ziyarete ilişkin rahatsızlıklarını dile getirdikleri açık bir mektup kaleme aldı.

17.10.2015Dünya
ABD’den Türkiye’ye hakaret etmek serbest

ABD’den Türkiye’ye hakaret etmek serbest!

ABD’den gönderilen tehdit içerikli epostayla ilgili suç duyurusundan takipsizlik kararı çıktı. Gerekçe ise dijital delil elde etmenin mümkün olmaması ve bu ifadelerin ABD’de suç olarak görülmemesi.

18.08.2015Ekonomi
Devlet Bahçeli ve danışmanına hakaret ve tehdit davası

Devlet Bahçeli ve danışmanına hakaret ve tehdit davası

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin HDP’ye oy verenleri şerefsiz, hain güruhu ilan etmesinin ve yardımcısı Metin Özkan’ın bu sözleri yineleyerek, katıldığı bir televizyon programında “Çantamda bunların 3 bin kişilik listesi var” demesinin ardından, bazı vatandaşlar Bahçeli ve Özkan hakkında hakaret ve tehdit suçlarından dava açılması için savcılıklara başvuruda bulundu.

13.08.2015Gündem
Aydınlardan ortak çağrı: Yeter anaları ağlatmayın

Aydınlardan ortak çağrı: 'Yeter anaları ağlatmayın'

Farklı siyasal görüş ve çevrelerden bir grup bilim, devlet ve siyaset insanı ortak bir çağrı yayınlayarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni tatil yapmak yerine Ankara’da toplanarak barışa ve demokrasiye sahip çıkmak için göreve çağırdı. Çağrının tam metni şöyle:

2.08.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu çözüm süreci için neden o tarihi verdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu çözüm süreci için neden o tarihi verdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün uzun bir aradan sonra ilk kez çözüm sürecine değindi. Van'da katıldığı iftar programında konuşan Davutoğlu, “Bundan sonra çözüm süreci söz konusu olacaksa, milli birlik ve kardeşlik söz konusu olacaksa, 2013 Mayıs'ında verilen sözler yerine getirilmek durumundadır" diye konuştu.

8.07.2015Gündem
Ünlü isimlerden siyasi partilere çağrı

Ünlü isimlerden siyasi partilere çağrı

Bazı akademisyenler, emekli milletvekilleri ve sivil toplum örgütü temsilcileri yayınladıkları bildiriyle siyasi partilere çağrıda bulundu.

26.06.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Bir ölümün işaret ettikleri

GİRESUN’da, hasta eşine ilaç yazdırmaya giden 82 yaşındaki Yusuf Topal’ın ölümünden kim sorumlu? Yüzüne biber gazı sıkıp tartaklayarak ters kelepçe takan polisler mi? İstediği ilacı yazmayıp polis çağıran doktor mu? Yoksa gerginlik çıkmasında Yusuf Topal’ın da hatası var mı?

5.08.2018

Parasını ödeyince serbest mi?

MHP yönetimi, “ironik bir serzeniş” olarak nitelendirse de “Teşekkür mesajı (iftira, itham, isnat)” başlıklı ilanda 59’u gazeteci olmak üzere toplam 70 kişi alaycı bir dille suçlanıyordu.

1.07.2018

Dil değişir, köhne zihniyet silinir

HÜRRİYET’in, haberciliğin ‘cinsiyetçi dil’den arındırılması için başlattığı girişim aslında Türkiye medyasında yeni bir dönemin habercisi.

18.03.2018

Seni oldukça seviyorum

PROF. Dr. Baskın Oran, gazete okurken Türkçe hatalarına takılmadan geçemeyen bir bilim insanı. Öyle olunca da gazete okumak kimi zaman onun için eziyet halini alabiliyor. Sadece ‘nüans’ yazmak yerine ‘nüans farkı’ denilmesine, ‘muhatap’ sözcüğünün ‘muhattap’ olarak yazılmasına çok kızıyor.

11.03.2018

Savaş tamtamları

YİNE savaş tamtamları çalıyor medyada. Daha önce defalarca yaşadığımız gibi bir kısım medya yine çatışmacı, savaş çığırtkanı bir üslup tutturdu.

1.10.2017

Makyavel’e rahmet okutmak

CHP’nin Adalet Kurultayı’ndaki kamp alanında üç-dört kişilik bir grup kendilerine bir akşamcı sofrası kurmuşlar, içki içmişler.

30.08.2017

Bunun FETÖ ile ne ilgisi var?

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, “15 Temmuz alçak darbe girişimini yaptılar, akılları başlarına gelmedi, şimdi meydanlarda hayır kampanyası yapıyorlar. 15 Temmuz’da derslerini verdiniz, 16 Nisan’da da derslerini vermeye hazır mısınız” diye sordu.

7.04.2017

Gelişmişlik düzeyi kaldırımda gizli

Okur Köşesi’ne her hafta, kente dair birçok sorun ve talebin yanı sıra... Sayfalarca yazıdan daha fazlasını tek bir karede anlatan fotoğraflar da geliyor.

16.02.2017

Meral Akşener’e enfes bir kampanya desteği

MERAL Akşener “hayır” için Çanakkale’ye gitmiş.

11.02.2017

Enerjide pahalılık ve ithalat en büyük sorun

KADİR Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi (CESD) tarafından geçtiğimiz kasım ayında Türkiye’nin genelini en iyi temsil edecek şekilde 16 kent merkezinde ikamet eden 18 yaş üzeri 1204 kişi ile yüz yüze yapılan ankette Türk halkının en önemli enerji sorunu olarak, ithal enerjiye bağımlılık ve enerjinin pahalı olmasını gördüğü ortaya çıktı.

9.02.2017

‘Kayyım’a dilimiz dönmüyor

DİLDEKİ yanlışlara ilk karşı çıkılması gereken cephedir medya. Dil, biz gazetecilerin olmazsa olmazımız, en önemli aracımızdır. Kendimizi doğru ifade etmek istiyorsak, dile özen göstermeliyiz.

11.12.2016

Lozan var ki Yenikapı var

Lozan konusunda kimse Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın tutarsız olduğunu iddia edemez; her zaman eleştirel oldu.

29.09.2016

Bu işler dua etmekle olmuyor

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, tek tip bir gençlik yaratmak için oluşturduğu sosyal mühendislik projesinin bir parçası olarak imam hatipleri görüyordu.

31.05.2016

Başbakan’ın kafasının ardında ne var?

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın “dindar anayasa” talebiyle ilgili olarak ilk gün gazetecilerin sorularını yanıtlamadı.

27.04.2016

Duymak istemeyeceğini söyleme

‘ALÇAK, zalim, kapkaranlık, cahil, tiksinti verici, vatan haini, lümpen, terör örgütünün maşası, ahlaksız, mandacı artığı, ruhu kirlenmiş.’

25.04.2016