MENÜ

Başkentray

Başkentray ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Başkentray haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 174 Başkentray haberi bulunmuştur.

Başkentray Haberleri

Facia sinyal vermiş

Facia sinyal vermiş

Ankara-Konya seferini yapan yüksek hızlı tren (YHT), aynı makasa yönlendirme sonucu Yenimahalle Marşandiz İstasyonu’nda yol kontrolü yapan kılavuz trenle kafa kafaya çarpıştı. Kazada üçü makinist dokuz kişi hayatını kaybetti. Kazanın meydana geldiği hattın sinyalizasyon sistemi tamamlanmadan hizmete açıldığı ve makinistlerin telefonla, telsizle haberleştiği öne sürüldü.

14.12.2018Gündem
‘Merkez Ankara’yı Düsseldorf’ta tanıttı

‘Merkez Ankara’yı Düsseldorf’ta tanıttı

Pasifik İnşaat, ‘tüm ihtiyaçların çözüldüğü bir şehir projesi’ olarak hazırladığı ‘Merkez Ankara’ projesini Düsseldorf’ta tanıttı. Pasifik İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Erdoğan, ofis, konut, alışveriş merkezi ve otel fonksiyonlarını bir arada sunan ‘Merkez Ankara’da gurbetçi yatırımcılara özel fırsatlar sunacaklarını söyledi.

30.11.2018Avrupa
18.2 milyon kişi yollara düştü

18.2 milyon kişi yollara düştü

KURBAN Bayramı dolayısıyla 9 güne çıkarılan sezonun son tatilini değerlendirmek isteyen vatandaşlar yollara düştü.

29.08.2018Ekonomi
Türkiye bayramda yollara düştü

Türkiye bayramda yollara düştü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Kurban Bayramı dolayısıyla 9 güne çıkarılan sezonun son tatilini değerlendirmek isteyen vatandaşların yollara düştüğünü belirterek, turizme yönelik havalimanlarından 6 milyon 135 bin yolcunun hizmet aldığını, 10 milyon yolcunun otobüsle, 2 milyon 75 bin vatandaşın da trenle seyahat etmeyi tercih ettiğini bildirdi.

29.08.2018Ekonomi
15 Temmuzda ulaşım ücretsiz mi

15 Temmuz'da ulaşım ücretsiz mi?

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde toplu ulaşım araçlarının ücretsiz olup olmadığı çok sayıda vatandaş tarafından merak ediliyor. Hain darbe girişiminin ikinci yılı dolayısıyla düzenlenecek anma etkinlikleri kapsamında toplu ulaşım araçlarının durumu sorgulanıyor. Peki, 15 Temmuz'da ulaşım ücretsiz mi? 15 Temmuz'da toplu taşıma ücretsiz mi olacak?

14.07.2018Gündem
15 Temmuzda toplu ulaşım ücretsiz

15 Temmuz'da toplu ulaşım ücretsiz

15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yılı nedeniyle düzenlenecek anma etkinlikleri kapsamında belediyeler ve bağlı kuruluşlarınca yürütülen toplu taşıma hizmetleri pazar günü saat 06.00'dan başlayarak, pazartesi günü saat 06.00'ya kadar ücretsiz sağlanacak.

14.07.2018Gündem
Önce Trumpla sonra Putinle görüştü

Önce Trump'la sonra Putin'le görüştü

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, tansiyonun giderek yükseldiği Suriye konusunda temaslarını dün Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin’le telefonda görüşerek sürdürdü.

12.04.2018Gündem
Tiyatro yüzünden dünya tehlikede

Tiyatro yüzünden dünya tehlikede

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dünyayı alarma geçiren Suriye krizi konusunda ABD ve Rusya’ya mesaj vererek, “Biz artık Suriye’de ve Irak’ta oynanan bu tiyatronun bir kenara bırakılmasını istiyoruz. Bu tiyatro yüzünden dünya yakın tarihinin en büyük tehdidiyle karşı karşıyadır” dedi. Erdoğan, Başkentray açılış töreninde şunları söyledi:

12.04.2018Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın saatinde dikkat çeken detay

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın saatinde dikkat çeken detay

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayaş Tren Garı'nda düzenlenen Başkentray Açılış Töreni'ne katıldı. Törende Erdoğan'ın '15 Temmuz' ayrıntılı saati dikkatlerden kaçmadı... Cumhurbaşkanı Erdoğan, döviz kurlarındaki artışın mantıklı, makul hiçbir izahının olmadığını ve ekonomide emin adımlarla yola devam ettiklerini belirterek Türkiye’nin döviz kuru üzerinden terbiye edilemeyeceğini söyledi.

12.04.2018Ekonomi
Erdoğan, Başkentrayın 24 Nisana kadar ücretsiz hizmet vereceğini söyledi

Erdoğan, Başkentray'ın 24 Nisan'a kadar ücretsiz hizmet vereceğini söyledi

Başkentray bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katıldığı törenle açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende Başkentray'ın 24 Nisan'a kadar ücretsiz hizmet vereceğini söyledi.

12.04.2018Haber
Erdoğan: Bizi döviz kuru üzerinden terbiye edemezler

Erdoğan: Bizi döviz kuru üzerinden terbiye edemezler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkentray açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "Hiç endişe etmeyin, sağda solda konuşulana bakmayın. Bizi döviz kuru üzerinden terbiye edemezler" dedi. Erdoğan ayrıca, Başkentray'ın 24 Nisan'a kadar ücretsiz hizmet vereceğini söyledi.

12.04.2018Haber
Başkentray bugün açılıyor, 24 Nisana kadar ücretsiz

Başkentray bugün açılıyor, 24 Nisan'a kadar ücretsiz

Başkentray bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katıldığı törenle açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, törende Başkentray'ın 24 Nisan'a kadar ücretsiz hizmet vereceğini söyledi. 

12.04.2018Ekonomi
Erdoğan: Bizi döviz kuru üzerinden terbiye edemezler

Erdoğan: Bizi döviz kuru üzerinden terbiye edemezler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başkentray açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "Hiç endişe etmeyin, sağda-solda konuşulana bakmayın. Bizi döviz kuru üzerinden terbiye edemezler" dedi. Erdoğan ayrıca, Başkentray'ın 24 Nisan'a kadar ücretsiz hizmet vereceğini söyledi.

12.04.2018Gündem
Başkentrayda Ankarakart geçerli mi İşte Başkentray güzergahı

Başkentray'da Ankarakart geçerli mi? İşte Başkentray güzergahı

Başkentray 12 Nisan Perşembe günü ulaşıma açılıyor. Günlük toplam 520 bin yolcunun taşınacağı açıklanan Başkentray'da Ankarakart geçerli olacak. Güzergahta Yüksek Hızlı Tren (YHT) kullanımı dolayısıyla Kayaş-Sincan arası 49 dakikada tamamlanacak. Başkentray'da sefer süreleri ise ilk etapta 15 dakikada bir, ilerlyen zamanlarda ise 5 dakikada bire düşecek.

11.04.2018Ekonomi
Başkentray için geri sayım başladı

Başkentray için geri sayım başladı

Ankara'da Sincan-Kayaş arasında günlük 520 bin yolcuya hizmet verecek olan Başkentray için geri sayım başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından 12 Nisan'da hizmete açılacak Başkentray ile Kayaş-Sincan arası seyahat süresi 59 dakikadan 49 dakikaya düşecek.

10.04.2018Ekonomi
Başkentray hizmete açılıyor

Başkentray hizmete açılıyor

Günlük 520 bin kişiye hizmet verecek Başkentray'ın açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 12 Nisan'da gerçekleştirilecek.

10.04.2018Ekonomi
Yozgat-İstanbul 4.5 saat

Yozgat-İstanbul 4.5 saat

Yüksek hızlı trenin güzergâhı genişlemeye devam ediyor. Ankara-Sivas arası için de ilk ray serimi yapıldı. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, 9 milyar liralık projeyle İstanbul’dan Yozgat’ın 4.5 saate ineceğini duyurdu.

25.03.2018Ekonomi
Başkentray ne zaman açılacak Başkentray durakları ve güzergahı nereden geçiyor

Başkentray ne zaman açılacak? Başkentray durakları ve güzergahı nereden geçiyor?

Başkentray, bir süredir tadilatta olması nedeniyle ne zaman açılacağı merak edilen ulaşım hattı oldu. Hattın yenilenmesi ve durak sayısının arttırılması dolayısıyla bir süredir devam eden çalışmalarda sona gelindiği açıklandı. Peki, Başkentray ne zaman açıklanacak? İşte, Başkentray'ın durakları ve güzergahı hakkında son yapılan açıklamalar

15.03.2018Gündem
İlk test yapıldı Binlerce kişi kullanacak

İlk test yapıldı! Binlerce kişi kullanacak

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Başkentray’da günlük 520 bin kişiye hizmet edebilir hale geleceklerini belirtti. Arslan, yolcuların Ankarakart’ı Başkentray’da kullanabileceklerini vurgulayarak, “Nisan ayı ortası itibariyle Başkentray’ı Ankaralılara ve misafirlerine sunmuş olacağız” dedi.

9.03.2018Ekonomi
Bir duvar da Sincana

Bir duvar da Sincan'a

28.01.2018Ankara

Yazar Sonuçları

Yosunlu alt geçit-2

Tarih: 3 Nisan 2017.Hürriyet Ankara’nın manşeti şöyleydi:“Lağım suyu yosun tuttu.”

16.07.2018

Tren gelir hoş gelir

Burada Okur Yazar köşemiz, geçen hafta Hürriyet Ankara 1. sayfasının manşetiydi.Ve başlık şuydu:“Polatlı, tren yolu gözlüyor.”

11.06.2018

Polatlı, tren yolu gözlüyor

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), geçen yıl şöyle bir duyuru yaptı:

3.06.2018

İki tekerin farkındalık çağrısı

Bu fotoğrafı, okurumuz Yakup Sağlam gönderdi.

29.04.2018

Üçlü saldırının Türkiye’ye etkileri

ABD, İngiltere ve Fransa’nın ortak hava harekâtıyla Suriye’de üç hedefi vurmaları, Esad üzerinden Putin’e bir mesajdı.

15.04.2018

Diyanet İşleri Başkanı olmak çok kolay abi!

DİYANET İşleri Başkanımız şöyle demiş:

13.04.2018

Hafif buruk ama içilebilir

Ankara, 2008’den bu yana -yani tam 10 yıldır- şu konuyu/soruyu tartışır, durur:“Şebeke suyu ne kadar sağlıklı?”

1.04.2018

Cep terminalleri unutuldu mu a’cep?

Okurlardan en çok gelen soru(n)lardan biri de şu:“Cep terminalleri yapılacaktı. Vaz mı geçildi, yoksa unutuldu mu?”

4.02.2018