MENÜ

Başkanlık Sistemi

Başkanlık Sistemi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Başkanlık Sistemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Başkanlık Sistemi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.614 Başkanlık Sistemi haberi bulunmuştur.

Başkanlık Sistemi Haberleri

ByLock listesini saklıyorsanız kontrollü darbe akla geliyor

'ByLock listesini saklıyorsanız kontrollü darbe akla geliyor'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da TV yöneticileriyle bir araya geldiği toplantıda, FETÖ mensuplarının haberleşme ağı ByLock’u kullanan milletvekillerinin açıklanmasını istedi. ‘AK Parti içinde 120-150 kadar FETÖ’yle bağlantılı vekil olduğunu’ iddia eden Kılıçdaroğlu, “Siz bu listeleri saklıyorsanız insanın aklına 15 Temmuz’un kontrollü bir darbe olduğu geliyor” dedi.

3.04.2017Gündem
Erdoğan: Evet diyen ne kadar saygınsa hayır diyen de…

Erdoğan: Evet diyen ne kadar saygınsa hayır diyen de…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara’da düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Biz demokrasiye öylesine bağlı olmuşuz ki, milletin iradesi bizim için en saygın tepe noktadadır. Evet diyen ne kadar saygınsa, hayır diyen de o kadar saygındır. Ancak bizim ’Evet’i anlatırken, bir uyarı görevimiz var. Kim ’Hayır’ diyor. Kandil, bölücü başı, Pensilvanya, AB’de bir kısım liderler ’Hayır’ diyor mu? Bütün bunlar ’hayır’ derken, biz milletimize bir şey hatırlatıyoruz. Kişi sevdikleriyle beraberdir" dedi.

2.04.2017Gündem
Kontrolsüz güç felaket getirir

'Kontrolsüz güç felaket getirir'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlık sistemi getirecek olan yeni anayasa referandumuyla ilgili, “Bir reklam vardı meşhur: ‘Kontrolsüz güç, güç değildir.’ Kontrolsüz güç felaket getirir. Demokrasilerin varlık nedeni gücü kontrol etmektir” dedi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Şişli’de, 2’nci bölge muhtarlarıyla buluşmasında özetle şunları söyledi:

1.04.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: Partisinin genel başkanı olursa benim cumhurbaşkanım olamaz

Kılıçdaroğlu: Partisinin genel başkanı olursa benim cumhurbaşkanım olamaz

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, amatör spor kulüp yöneticileri ve sporcularla bir araya geldi. İstanbul'da bir otelde düzenlenen gece saat 19.00'da başladı. Kılıçdaroğlu'na CHP'li milletvekilleri ve İstanbul il yönetimi eşlik etti. Referandum sürecinin haricinde sporun gündeminin de değerlendirildiği toplantıda geceye katılanlar Kılıçdaroğlu'na sorular yöneltti. Kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu, sorulan sorulara yanıt verirken anayasa değişikliği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

30.03.2017Gündem
Bakan Özhaseki: PKK felaketi şükür bitti

Bakan Özhaseki: PKK felaketi şükür bitti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Yaşadığımız en büyük felaketlerden biri PKK felaketiydi. Şükür bitti, inşallah bir daha dönmez. Bir hak arama mücadelesi gibi başlayan bir meselenin sonunda nerelere doğru savrulduğunu, kimlerin emrinde nelerin yapıldığını, kandırılmış birçok zavallı gencin hayatının nasıl son bulduğunu hep birlikte gördük." dedi.

30.03.2017Gündem
Hayır diyene saygı duyarız

'Hayır diyene saygı duyarız'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, başkanlık sistemi getiren yeni Anayasa referandumuyla ilgili, “Biz ‘hayır’ diyene, ‘evet’ diyene saygı duyduğumuz gibi saygı duyarız. Kimler ‘hayır’ diyor bu önemli” diye konuştu. Erdoğan, Denizli’de düzenlenen toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

24.03.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: Bu sorunun yanıtını Devlet Bahçeli vermeli

Kılıçdaroğlu: 'Bu sorunun yanıtını Devlet Bahçeli vermeli'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, muhtarlar ve hemşeri derneklerinin temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.

24.03.2017Gündem
Bir kişinin hatasını 80 milyon çekecek

'Bir kişinin hatasını 80 milyon çekecek'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, anayasa referandumu kapsamında dün Afyonkarahisar’da çeşitli temaslarda bulundu.

23.03.2017Gündem
Tek adam olacak ama patron sizsiniz

'Tek adam olacak ama patron sizsiniz'

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, dün önce Türkiye İşkadınları Derneği’nin (TİKAD) İstanbul Çırağan Sarayı’nda düzenlenen Olağan Genel Kurulu’na, ardından da Iğdır’daki mitinge katıldı. Başbakan Yıldırım, iki etkinlikte özetle şunları söyledi:

22.03.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Ahmet Hakan, “Sevgili kararsızlar” diyerek bize seslenmiş

Bizim yüzümüzden düzen bozulmuş. “Hadi artık. İyi kötü bir karar verin de… Bitsin şu tuhaf tantana” demiş.

3.04.2017

Bir bilmecem var çocuklar: Abdullah Gül’ün oyu nedir?

ABDULLAH Gül’ün başkanlık sistemiyle ilgili olarak 2015 yılında yaptığı açıklamayı noktasına, virgülüne dokunmadan aynen yayınlıyorum.

31.03.2017

Bunlar niye?

DENİZ Baykal Adana’da referandum konuşması yapmak üzere 23 gün önce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne spor salonu için başvurmuş, fakat 23 gündür cevap yok!

30.03.2017

Kaç türlü?..

Atatürk yaşasaymış, referandumda HAYIR dermiş.

29.03.2017

Boş propaganda

 ATATÜRK yaşasaydı evet mi derdi, hayır mı?

28.03.2017

Hiç boş yok

Aralarında görev dağılımı yapmış gibiler...

24.03.2017

AK Parti'nin 'evet' hesabı

‘BAŞKANLIK sistemi mi, parlamenter sistem mi?’

23.03.2017

Evet-hayır oranları değişiyor

REFERANDUMLA ilgili yeni bir sürecin içine girildi. Evet-hayır oranında değişiklikler başladı. İbre ‘Evet’e döndü. Kampanyanın başında ‘Hayır’ çıkarsa, bir kriz ve kaos yaşanır kaygısıyla hareket eden piyasalar, ‘Evet’i satın almaya başladı.

22.03.2017

Tek kale maç

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda’daki olaylardan sonra yaptığı konuşmada şunu söyledi:

17.03.2017

Kürtler referandumda ne yapacak?

SON günlerde sizler de çok sayıda toplu WhatsApp mesajı alıyor musunuz? Hem ‘evet’ hem ‘hayır’ cephesinden birbirinden ilginç video, fotoğraf, yazı ve haber bağlantısı yağıyor.

16.03.2017