MENÜ

Başkanlık Sistemi

Başkanlık Sistemi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Başkanlık Sistemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Başkanlık Sistemi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.554 Başkanlık Sistemi haberi bulunmuştur.

Başkanlık Sistemi Haberleri

Trafik sigortası için önemli gün.. İşte gelen son dakika açıklaması

Trafik sigortası için önemli gün.. İşte gelen son dakika açıklaması

Trafik sigortasına tavan fiyat getirilmesine yönelik çalışmaya ilişkin sorular üzerine Şimşek, bu konudaki değerlendirmenin bugün tamamlanacağını ifade etti. Son yıllarda trafik sigorta primlerinde hızlı bir artış olduğunu anımsatan Şimşek, bu artışa gerekçe olarak gösterilen yargı kararlarına yönelik kanuni düzenleme yaptıklarını ancak sektörden bu konuda arzuladıkları düzeyde tepki almadıkları söyledi.

10.04.2017Ekonomi
Bizde tarafsızlığın daniskası var

'Bizde tarafsızlığın daniskası var'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tek adam eleştirilerine Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü üzerinden yanıt vererek, “Böyle olan bir cumhurbaşkanı tarafsız olabilir mi diyor. Demek ki Gazi Mustafa Kemal tarafsız değildi. Demek İnönü tarafsız değildi. Öyle saçmalık olur mu? Siz hizmette tarafsız olacaksınız. Ya bizde tarafsızlığın daniskası var ya?” dedi. Yenikapı’daki Büyük İstanbul Buluşması’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan özetle şunları söyledi:

8.04.2017Gündem
Türkeş: Boş bir itham

Türkeş: Boş bir itham

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "kontrollü darbe" iddialarına ilişkin, "Darbe girişimi, darbe girişimidir. Bunun kontrollüsü, kontrolsüzü olmaz. Bunun üzerinden şike yaparak ikbal elde etmeye kalkana 'ruh hastası' denir. Ben Türkiye'de böyle ruh hastaları olduğunu düşünmüyorum. Onun için bu boş bir ithamdır." dedi.

6.04.2017Gündem
Başbakan Yıldırım: Karşıma geçti sırıtarak Naber Bakan Bey dedi

Başbakan Yıldırım: Karşıma geçti sırıtarak 'Naber Bakan Bey' dedi

Başbakan Binali Yıldırım Habertürk canlı yayınında soruları yanıtladı. "Ahmet Necdet Sezer'le çok sorun yaşadık" diyen Yıldırım, "Yutkunduk yutkunduk aman kriz çıkmasın diye hep alttan aldık. Ne oldu yapmamız gerekenlerin 3’te birini ancak yapabildik, 3’te ikisini engellediler. Ben bakanım bir tane genel müdür yardımcısı değiştireceğim başbakan imzalıyor, cumhurbaşkanına gönderiyor cumhurbaşkanı imzalamıyor, geri gönderiyor. Bir tane genel müdür yardımcısı ve o genel müdür yardımcısı kararnamesi döndükten sonra benim karşıma geçti sırıtarak ‘Naber Bakan bey’ dedi." diye konuştu.

5.04.2017Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarlar ile ilgili yeni kararı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarlar ile ilgili yeni kararı açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de 37'nci muhtarlar toplantısında konuştu. Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun 'örtülü darbe' ifadelerine çok sert tepki gösterdi: "Şu ifadeye bak, 'Örtülü bir darbedir 15 Temmuz' diyor. Sen şehitlerimize bu hakaret yetkisini nereden buldun? Örtülü darbe ise zerre kadar haysiyetin varsa, zerre kadar şahsiyetin varsa çık, dosyalarını ortaya koy. Biz de gereğini yapalım. Siyasi hayatımda ne aldanan oldum, ne aldatan oldum. Bundan sonra da ne aldanan olacağız, ne de aldatan olacağız". Muhtarlarla ilgili alınan yeni kararı açıklayan Erdoğan, "Biz kademeli bir artışla muhtar maaşlarını asgari ücretle eşitledik. Muhtarlarımız 1406 lira maaş alıyor. Ama bu yetmez dedik. Bir de bunların sosyal güvenlik kurumu primleri var, onların da karşılanması lazım dedik" diye konuştu, muhtarların 613 TL sigorta primlerini devletin karşılayacağını söyledi. Erdoğan güvenlik korucularının da sigortalı hale geleceğini, sigorta primlerini İçişleri'nin ödeyeceğini, korucuların tıpkı diğer sigortalılar gibi istedikleri yerden sağlık hizmeti alabileceklerini söyledi.

5.04.2017Gündem
Bakan Yılmazdan flaş açıklamalar

Bakan Yılmaz'dan flaş açıklamalar

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Okulların ihtiyacı olan güvenlik veya temizlik personelinin, toplum yararına çalışma kapsamında karşılanması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımıza konuyu ilettik. Eylül ayından itibaren bize kontenjan verecekler. Bakan Beye 'İnşallah o kontenjanı alırsak, burada da mesafe alarak bu ihtiyacımızı gidermiş oluruz' diye ilettim. Eylül ayından itibaren verecek" diye konuştu.

4.04.2017Gündem
ByLock listesini saklıyorsanız kontrollü darbe akla geliyor

'ByLock listesini saklıyorsanız kontrollü darbe akla geliyor'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da TV yöneticileriyle bir araya geldiği toplantıda, FETÖ mensuplarının haberleşme ağı ByLock’u kullanan milletvekillerinin açıklanmasını istedi. ‘AK Parti içinde 120-150 kadar FETÖ’yle bağlantılı vekil olduğunu’ iddia eden Kılıçdaroğlu, “Siz bu listeleri saklıyorsanız insanın aklına 15 Temmuz’un kontrollü bir darbe olduğu geliyor” dedi.

3.04.2017Gündem
Erdoğan: Evet diyen ne kadar saygınsa hayır diyen de…

Erdoğan: Evet diyen ne kadar saygınsa hayır diyen de…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara’da düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Biz demokrasiye öylesine bağlı olmuşuz ki, milletin iradesi bizim için en saygın tepe noktadadır. Evet diyen ne kadar saygınsa, hayır diyen de o kadar saygındır. Ancak bizim ’Evet’i anlatırken, bir uyarı görevimiz var. Kim ’Hayır’ diyor. Kandil, bölücü başı, Pensilvanya, AB’de bir kısım liderler ’Hayır’ diyor mu? Bütün bunlar ’hayır’ derken, biz milletimize bir şey hatırlatıyoruz. Kişi sevdikleriyle beraberdir" dedi.

2.04.2017Gündem
Kontrolsüz güç felaket getirir

'Kontrolsüz güç felaket getirir'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlık sistemi getirecek olan yeni anayasa referandumuyla ilgili, “Bir reklam vardı meşhur: ‘Kontrolsüz güç, güç değildir.’ Kontrolsüz güç felaket getirir. Demokrasilerin varlık nedeni gücü kontrol etmektir” dedi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Şişli’de, 2’nci bölge muhtarlarıyla buluşmasında özetle şunları söyledi:

1.04.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: Partisinin genel başkanı olursa benim cumhurbaşkanım olamaz

Kılıçdaroğlu: Partisinin genel başkanı olursa benim cumhurbaşkanım olamaz

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, amatör spor kulüp yöneticileri ve sporcularla bir araya geldi. İstanbul'da bir otelde düzenlenen gece saat 19.00'da başladı. Kılıçdaroğlu'na CHP'li milletvekilleri ve İstanbul il yönetimi eşlik etti. Referandum sürecinin haricinde sporun gündeminin de değerlendirildiği toplantıda geceye katılanlar Kılıçdaroğlu'na sorular yöneltti. Kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu, sorulan sorulara yanıt verirken anayasa değişikliği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

30.03.2017Gündem
Bakan Özhaseki: PKK felaketi şükür bitti

Bakan Özhaseki: PKK felaketi şükür bitti

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Yaşadığımız en büyük felaketlerden biri PKK felaketiydi. Şükür bitti, inşallah bir daha dönmez. Bir hak arama mücadelesi gibi başlayan bir meselenin sonunda nerelere doğru savrulduğunu, kimlerin emrinde nelerin yapıldığını, kandırılmış birçok zavallı gencin hayatının nasıl son bulduğunu hep birlikte gördük." dedi.

30.03.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Trakya’da evet-hayır çekişmesi

EDİRNE’ye ‘#Hurriyetilekesfet’ etkinliği için geldik. Edirne’yi çok şirin ve yaşanabilecek bir kent olarak gördü arkadaşlarımız. Onları Edirne ekinde okuyacaksınız. Biz de farklı notlar aldık, renkli bilgiler olacağını sanırım.

4.04.2017

Ahmet Hakan, “Sevgili kararsızlar” diyerek bize seslenmiş

Bizim yüzümüzden düzen bozulmuş. “Hadi artık. İyi kötü bir karar verin de… Bitsin şu tuhaf tantana” demiş.

3.04.2017

Bir bilmecem var çocuklar: Abdullah Gül’ün oyu nedir?

ABDULLAH Gül’ün başkanlık sistemiyle ilgili olarak 2015 yılında yaptığı açıklamayı noktasına, virgülüne dokunmadan aynen yayınlıyorum.

31.03.2017

Bunlar niye?

DENİZ Baykal Adana’da referandum konuşması yapmak üzere 23 gün önce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne spor salonu için başvurmuş, fakat 23 gündür cevap yok!

30.03.2017

Kaç türlü?..

Atatürk yaşasaymış, referandumda HAYIR dermiş.

29.03.2017

Boş propaganda

 ATATÜRK yaşasaydı evet mi derdi, hayır mı?

28.03.2017