MENÜ

Başkanlık Sistemi

Başkanlık Sistemi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Başkanlık Sistemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Başkanlık Sistemi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.615 Başkanlık Sistemi haberi bulunmuştur.

Başkanlık Sistemi Haberleri

Başbakan Yıldırımdan 338 oy yorumu

Başbakan Yıldırım'dan 338 oy yorumu

Başbakan Binali Yıldırım, Anayasa değişiklik teklifi'nin maddeleri için "Hiçbir endişem yok. Yıldırım 338 oy için, Allah bin bereket versin, her şey yolunda. dedi.

10.01.2017Gündem
İttifakta 14 fire

İttifakta 14 fire

Başkanlık sistemi getiren anayasa değişiklik teklifinin Meclis Genel Kurulu’ndaki ilk oylaması, teklifin geleceğiyle ilgili ilk işareti de verdi.

10.01.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: İpini çekiyor

Kılıçdaroğlu: İpini çekiyor

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, ‘teklifin maddelerine geçilmesi’ oylaması 338’le kabul edilen ve başkanlık sistemi getiren Anayasa değişiklik teklifinin geri çekilmesini istedi. Kılıçdaroğlu, “Bu anayasa çıkarsa Başbakan diye bir kurum olmayacak. Böylece Türkiye Cumhuriyeti tarihinde kendi ipini çeken bir Başbakan ile karşılaşıyoruz. O da Binali Yıldırım” dedi. Kılıçdaroğlu, dünkü Meclis grubundaki konuşmasında özetle şunları söyledi:

10.01.2017Gündem
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Deniz Baykal tarihe geçecek bir konuşma yaptı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Deniz Baykal tarihe geçecek bir konuşma yaptı

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, dün Meclis'te anayasa değişikliği görüşmeleri sırasında Deniz Baykal'ın tarihe geçecek bir konuşma yaptığını söyledi.

10.01.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: O artık Türkiyenin gakkoşu

Kılıçdaroğlu: O artık Türkiye'nin gakkoşu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'deki terör saldırısında büyük kahramanlık gösteren Fethi Sekin için "O şehidimiz artık Türkiye'nin gakkoşudur" dedi.

7.01.2017Gündem
Aklım ve vicdanım hayır diyor

Aklım ve vicdanım hayır diyor

Başkanlık sistemi getiren Anayasa değişilik teklifiyle ilgili MHP’de yaşanan rahatsızlık, parti yönetiminde fireye neden oldu. “Aklım ve vicdanım teklife hayır diyor” diyen MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya, genel başkan yardımcılığı görevinden istifa etti. Kaya’nın istifa kararına ilişkin yaptığı açıklama şöyle:

4.01.2017Gündem
‘Anayasa erteleme’ tuzak

‘Anayasa erteleme’ tuzak

Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliğinin terör gerekçesiyle ertelenmesi çağrılarını ‘tuzak’ olarak değerlendirerek, “Anayasa en büyük ihtiyaçtır” dedi. Yıldırım, TESK ve TESKOMB’un 81 ilden gelen temsilcilerine Çankaya Köşkü’nde yemek verdi.

4.01.2017Gündem
Esnafa sicil affı bu hafta Meclise geliyor Kredi müjdesi

Esnafa sicil affı bu hafta Meclis'e geliyor! Kredi müjdesi

Esnafa sicil affı için resmi açıklama geldi. BAŞBAKAN Binali Yıldırım, çok sayıda esnafı ilgilendiren sicil affı ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. Başbakan Yıldırım, "Bu hafta Meclis’te görüşülecek ve en kısa sürede de yürürlüğe girecek" dedi.

4.01.2017Ekonomi
Afganistan tezkeresi TBMMden geçti

Afganistan tezkeresi TBMM'den geçti

TSK unsurlarının, NATO’nun Afganistan’daki Kararlı Destek Misyonu ve devamı kapsamında yurt dışına gönderilmesine ilişkin Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

3.01.2017Gündem
Gündemimiz ‘başkanlık’

Gündemimiz ‘başkanlık’

‘Perşembenin gelişi çarşambadan bellidir’ derler. Siyaset söz konusu olunca bu cümleyi rahatlıkla şöyle değiştirebiliriz: ‘2017’nin gelişi 2016’dan bellidir...’ Eğer siyasetle ilgileniyorsanız, hele hele öngörülemez siyasi gelişmelerle dolu, halkın aynı şeyi hem ‘ak’ hem ‘kara’ olarak kabul ettiği bir ülkeye dönüşen Türkiye’de siyaseti gözlemliyorsanız, bir astrolog gibi ‘şu vadede şu olacak’ diyemeyeceğinizi bilirsiniz. Yine de 2016’nın mirasına bakarak 2017’ye ilişkin siyasi tahminler yapmak mümkün. Bunların başında da ‘başkanlık’ sistemi geliyor.

31.12.2016Gündem
Dolar fiyatları 3.53 lira seviyesinde

Dolar fiyatları 3.53 lira seviyesinde

Yeni yıl ve Noel tatilleri nedeniyle yılın son haftasında piyasalarda işlem hacimleri oldukça düşerken, hareketli geçen 2016 yılının son işlem gününde sakin bir seyir bekleniyor.

30.12.2016Ekonomi
Yeni anayasa çağrısı: Geri çekin

Yeni anayasa çağrısı: Geri çekin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muğla’nın Bodrum ilçesindeki İskele Meydanı’nda vatandaşlara hitap etti. AK Parti Hükümeti’nin Suriye, Rusya ve Ortadoğu politikalarını sert ifadelerle eleştiren CHP Lideri Kılıçdaroğlu, başkanlık sistemi getiren yeni anayasa çalışmalarına da tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

29.12.2016Gündem
İlginç anket

İlginç anket

Birleşik Metal-İş Sendikası’nın 21 bin 217 üyesini kapsayan ilginç ankette, “Ne kadar dindarsınız? Başkanlık sistemi oylanırsa tercihiniz ne olur? AK Parti hükümeti sizce başarılı mı? Gazete okuma tercihiniz nedir? Gezi eylemleri hakkındaki fikriniz nedir?” soruları dikkat çekti.

28.12.2016Ekonomi
Kılıçdaroğlu o görüntüleri sordu: Hükümetten cevap bekliyoruz

Kılıçdaroğlu o görüntüleri sordu: Hükümetten cevap bekliyoruz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fırat Kalkanı operasyonunda, El Bab'a yönelik harekat sırasında DEAŞ'ın düzenlediği bombalı araç saldırılarında şehit düşen askerleri hatırlatarak "El Bab'dan gelen şehit haberleri var. İnternette yayınlanan görüntüler var. İzleyemiyoruz. Yüreğimiz yanıyor. Hükümetten cevap bekliyoruz. 'Olayı inceliyoruz' diyorlar, inceleyin; ama ben cevap bekliyorum" dedi.

23.12.2016Gündem
Anayasa değişikliğine 7 itiraz

Anayasa değişikliğine 7 itiraz

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, komisyonda görüşülen Anayasa değişikliğine ilişkin “Demokratik rejimden tamamen ayrılıp otoriter bir rejim kurulur. Meclis’i mezara, demokrasiyi tarihe gömeriz” dedi. Kılıçdaroğlu, dün partisinin Meclis grubunda “Bu anayasa geçerse ne olur” diye konuştu ve özetle şunları söyledi:

20.12.2016Gündem
İlk gerginlik ‘dar yer’den

İlk gerginlik ‘dar yer’den

Başkanlık sistemi getiren anayasa değişiklik teklifinin yasamada ilk durağı olan Meclis Anayasa Komisyonu süreci dün gergin başladı. Çalışma yöntemi ve mekan konusunda talepleri kabul edilmeyen CHP ve HDP’li üyeler ile AK Parti’liler arasında zaman zaman tansiyon yükseldi.

20.12.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Kritik gün 13 Ocak Cuma

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ dün A-Haber’de başkanlık anayasasının 340 üzeri oyla geçeceğine inandığını söyledi.

11.01.2017

Son Başbakan

Öncelikle söyleyelim, Başbakan Binali Yıldırım pek etkilenmiyor bu “Son başbakan” takılmalarından, kompleks de yapmıyor.

10.01.2017

Gidişin farkında mısınız?

ANAYASA değişikliği görüşmeleri Meclis’te dün başladı.

9.01.2017

Osmanlı ve başkanlık

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Meclis’e sundukları başkanlık sistemini savunurken şöyle diyor:

8.01.2017

En yakınındaki de anlamamış

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, geçtiğimiz yılın 11 Ekim günü partisinin grup toplantısında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarattığı fiili durumu gerekçe göstererek, AKP’nin başkanlık sistemi ile ilgili olarak hazırladığı bir önerisi varsa Meclis’e getirmesini istedi.

5.01.2017

Devlet Bahçeli’den köstekli saat hediyesi

DEVLET Bahçeli’nin yelek cebine özenle yerleştirdiği köstekli saati görünce...

31.12.2016

Yeni yıl, yeni kaygı

YILBAŞI deyince ilk aklıma gelen ışıklar ve hediyelerdir, hele de ışıkların ve hediyelerin çocuklarda yarattığı sevinci görmek beni mutlu ediyor.

30.12.2016

Darbecinin Başbakanlık kriz masasında ne işi vardı?

DARBE girişimi sırasında, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ı esir alıp Akıncılar Üssü’ne götüren karargâh subaylarından biri olan Tümgeneral Mehmet Dişli, savcılığa bir “ek ifade” verdi.

28.12.2016

Başkan mı, Meclis mi?

MECLİS ya da Parlamento’da her kafadan bir ses çıkmıyor mu?

28.12.2016

Arkadaş ortamlarında konuşulan beş geyik

- BİR: “Kılıçdaroğlu çok iyi, çok dürüst ve çok nazik bir adam ama liderlik karizması yok” geyiği...

26.12.2016

Lütfen tantanayı keselim: Katil Nusracı çıkmadı

BU ülkede Nusra zihniyetine sahip bir tipin silahını çekip Rus Büyükelçi’yi öldürmesine uygun bir atmosfer yok mu?

22.12.2016

Üç milletvekili

BUGÜN size üç milletvekilinden bahsedeceğim; yanlış gördüğü şeyi partisine rağmen söyleyebilen üç milletvekili.

19.12.2016